Jump to content
Dogomania

Odchudzanie starszego psa z ograniczoną aktywnością.


phase

Recommended Posts

Witajcie dogomaniacy, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze dokładnej dietki dla mojej Żaby.
Problem polega na tym, że ma nadwagę i problem ze stawami - przez co spacery są anulowane, po egzaminach zamierzam z nią jeździć nad wodę, by miała jakiś ruch. Dostaje tabletki na stawy i zastrzyki na rzepki, nie jest wykluczone, że czeka ją zabieg. Z suchej daję jej Eukanubę Veterinary Diet (na otyłość). Nie jest alergikiem, więc najbardziej chodzi mi o dokładne podanie w jakich porach powinna być karmiona i CZYM. Bez problemu zrobię jej domowe żarcie, tzn. chodzi mi o mokrą karmę dla niej. Zależy mi bardzo żeby ona schudła, tym bardziej że siadają jej stawy. Próbowałam szukać w necie na ten temat, ale niestety nie ma nic konkretnego a że długo tu siedzę i na pewno jest ktoś kto będzie w stanie mi pomóc, więc postanowiłam tu napisać. Mam nadzieję że dobry wątek.
Z góry dziękuję za każdą pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Juz zadnego dokarmiania nie ma. I tak chyba bede musiala jej moczyc sucha bo zabki "preferuja" mokre zarelko. Zapomnialam dodac ze ma 11 lat. W ogole nie pomyslalam o marchewce! A moja ja uwielbia :) naprawde bardzo dziekuje za rady ;)
Edit: czy moge jeszcze tylko prosic o jakies zdjecie tej tabelki? Albo opis.

Link to comment
Share on other sites

Tabelkę powinnaś mieć na opakowaniu karmy, albo sprawdź na stronie producenta. Przy karmach odchudzających powinno się trzymać ściśle określonej dawki, w zależności od tego jaka ma być waga docelowa. Co do gotowanego jedzenia, to moja suczka ze skłonnością do tycia dostaje ugotowane na papkę ziemniaki z chudą rybą, marchewką, czasami buraczkami, oczywiście małe porcje i kosztem suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Mialam w ogole kupic Josere Balance ale w koncu skusilam sie na Eukanube, wzielam na wage, wiec opakowania nie mam, ale w necie poszukam. Wybacz mi ze tak pytam i pytam, ale naprawde musze sie za nia wziac. Ile razy w ciagu dnia jej dawac jesc? 3 posilki? Czy np rano dac zrobione cos przeze mnie a potem juz o okreslonej godzinie sucha?

Link to comment
Share on other sites

Te ktore maja wydzielone dawki kilogramowe sa zapakowane i na nich nic nie ma napisane i to nie tylko eukanuba tak ma, bo oni w zoologach specjalnie rozdzielaja na rozne porcje i tak sprzedaja zamiast 15 kg worka. Bym musiala kupic cale opakowanie karmy by miec na opakowaniu te dawki. Najwyzej przejde sie do sklepu gdzie ja kupilam i zrobie zdjecie opakowania. Po prostu pierwszy raz je Eukanube to wolalam wziac mniejsza ilosc. Dzisiaj jej dalam i nic nawet nie ruszyla.. Zobaczymy w kolejnych dniach. Dobrze miec opinie tej karmy ktora wymienilyscie, moze a nuz sie na nia przezucimy.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj z ta karmą mój tymczas na niej jest, zaczął brać leki to w zastraszającym tempie zaczął tyć. Jego aktywność jest wręcz minimalna, mogę polecić. Chudnie :)
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/reddy[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja też musiałam odchudzić psicę , w sumie cały czas jest na diecie , bo tyje dość szybko. U nas waga jest ważna, bo sunia jest po dyskopatii . Sprawdziły mi się w sumie trzy karmy : royal canin obesity , hills i/d low fatt , obie weterynaryjne , obie spowodowały spadek wagi. Z nie weterynaryjnych super zadowolona jestem z ProPlan light z jagnięciną i Hillsa Light. Czasem podaję też puszki Obesity i Hills Light.

Link to comment
Share on other sites

Twoja suczka nie jest już młoda, więc postaraj się tak dobrać porcje, aby odchudzanie nie było zbyt gwałtowne, bo w tym wieku łatwo o zanik mięśni, a o ich odbudowanie - bardzo trudno (co jest szczególnie istotne w przypadku chorób ortopedycznych - odpowiednio silne mięśnie podtrzymują i odciążają układ kostno-stawowy).
W naszym przypadku (11-letnia amstaffka, waga wyjściowa 28,5kg, docelowa - 26kg) zdrowe tempo to około 0,5kg miesięcznie (uzgodnione z lekarzem prowadzącym), w przypadku mniejszego lub większego psa - pewnie proporcjonalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podpinam sie pod ten watek.
Prosba do wszystkich osob ktorych zwierzaki cierpiace a otylosc byly karmione sucha karma inna niz rc obesity.nie mam obiekcj ico do tej diety,ale sucz ktora od kilku m-cy ja regularnie jadla przestala ja chetnie zjadac.wiec musze znalezc cos na zastepstwo rc obesity(byc moze do tej diety jeszcze wrocimy jak sie pannie "odwidzi").sucz jest wiekowa i jak w temacie z niska aktywnoscia.bardzo prosze o jakiekolwiek propozycje sprawdzone przez wasze pieski.zostalo nam sporo kg do zrzucenia(z 38kg ma obecnie 33kg d lutego wiec szkoda by bylo dosmaczac chrupki bo pewnie waga wzroscie).dzieki z gory

Link to comment
Share on other sites

Mogę ci podrzucić kilka propozycji:
[URL="http://www.krakvet.pl/josera-balance-light-senior-15kg-p-14422.html"]Josera[/URL]
[URL="http://www.karma-warszawa.pl/produkt-karma/11884.html"]Butchers[/URL][URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bosch/bosch_light/31527"]
Bosh[/URL]
[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/acana_karma/acana_classic/234093"]Acana[/URL]
[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/purina_pro_plan/light/30696"]Pro plan[/URL]

Sprawdzone przez moich znajomych ;)

Link to comment
Share on other sites

Też jestem przeciwniczką suchych karm a już royala w szczególności. Najgorsze co może być. Moje psy nie tyją choć mają mało ruchu i jedzą normalnie mięso surowe lub gotowane z dodatkami warzyw i nieco płatków czy ryżu tyle, że w rozsądnych ilościach i podzielone na dwa razy dziennie. Mam 9-letnią wysterylizowaną sukę rasy skłonnej do tycia a mimo to wygląda jak młódka nie mówiąć o tym, że nie ma siwego włoska i ma białe zęby bez żadnego nalotu. Całe życie karmię psy mięsem, teraz to nazywa się BARF choć ja jeszcze wtedy nie wiedziałam o tym, psy są zdrowe, żadnych alergii, biegunek i otyłości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dwbem']Też jestem przeciwniczką suchych karm a już royala w szczególności. Najgorsze co może być. Moje psy nie tyją choć mają mało ruchu i jedzą normalnie mięso surowe lub gotowane z dodatkami warzyw i nieco płatków czy ryżu tyle, że w rozsądnych ilościach i podzielone na dwa razy dziennie. Mam 9-letnią wysterylizowaną sukę rasy skłonnej do tycia a mimo to wygląda jak młódka nie mówiąć o tym, że nie ma siwego włoska i ma białe zęby bez żadnego nalotu. Całe życie karmię psy mięsem, teraz to nazywa się BARF choć ja jeszcze wtedy nie wiedziałam o tym, psy są zdrowe, żadnych alergii, biegunek i otyłości.[/QUOTE]
Tak ale jak ktoś 3 albo i więcej psów to niekoniecznie jest opłacalne. No i jak ktoś pracuje 8 godzin
Ja mam trzy psy, rodzice pracują, ja z bratem chodzę do szkoły. Do tego mam kocura i inne zwierzaki na DT i zwyczajnie na świecie nie mam czasu i tyle pieniędzy na BARF. Ale dostają raz w tygodniu jako śniadanie kość kulkową.

Link to comment
Share on other sites

Gryf80 ja odchudzam psa na RC i obecnie z niej wychodzę ( z różnych względów ) sunia już w zasadzie odchudzona , zostało może pół kilograma za dużo. Robimy eksperyment z karmą wysokobiałkową i niskowęglowodanową , czyli dokładne przeciwieństwo obesity . Wybrałam Applaws , dużo mięsa , troszkę ziemniaków i warzywa. O efektach mogę dać znać za jakiś czas. Sunia to 6 letnia jamniczka , na co dzień średnio aktywna , bardzo łakoma .

Link to comment
Share on other sites

Tak mi coś wczoraj świtało, że wujostwo odchudzało też psa. 7 letni mieszaniec rotka z ON-kiem.

Napisałam sms'a i otrzymałam odpowiedź, że u nich bardzo dobrze zdał egzamin Hill's Metabolic. Pies nadal trzyma wagę. U moich kotów też działa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...