Jump to content
Dogomania

Odchudzanie starszego psa z ograniczoną aktywnością.


phase

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ja jestem powoli skłonna wskazać na acanę . Prowadzę obecnie mały eksperyment i odchudzam psa karmą wysokomięsną z umiarkowaną ilością tłusczu ( 15%) oraz ziemniakami w ilości 7 %. Początki są obiecujące ale na końcowe wnioski za wcześnie !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kurcze ja chyba muszę wrócić do Royala, próbowałam Acany Light do mojej 7 letniej ONki z mocno rozwiniętą dysplazją. Stąd ruch ograniczony niestety. Nie przepadam za Royalem ale trzeba im niestety przyznać że karma działa... Sunia z 40 kg schudła do 36 w ciągu kilku miesięcy. Na początku na Acanie było ok ale po ostatnim ważeniu przeraziłam się... Waga wróciła do 40 kg, a ostatnio sunia dostaje nawet minimalnie mniejsze dawki. Tak więc wracamy do RC przynajmniej na jakiś czas...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gryf80 i jak u Was na Boschu ? U nas kłopoty trawienne skończyły się w weterynarza i musiałam zmienić na karmę dla wrażliwców. Też szukałam optymalnego składu , bez kukurydzy , pszenicy .padło na Nutram  jagnięcina i ryż . Czekam na efekty, ale od razu skończyły się wzdęcia , które męczyły sunię wiele tygodni !  Tak więc mój eksperyment był niestety nieudany . Ale nie chcę już wracać do RC , stąd wybór  Nutram . Oczywiście boję się, że mi przytyje sucz i zastanawiam się nad odchudzającą kolacją w postaci puszki Metabolica Hillsowego . Nie wiem czy dobrze kombinuje :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

jak masz małego psa to mozesz podawac puszkę(tak myśle),jak wiesz moja sucza jest duża więc wybur tylko i wyłacznie na suchą padł.bosch senior-kończy 15 sto kg worek,futro błyszczace,włosa nie gubi(raz w tyg.dostaje 1 żółtko surowe),kupy małe zwięzłe,kg nie przybyło -moge nawet powiedzieć że spadło.ważyłam ja co prawda dawno(chyba ok tyg temu)więc nie wiem ile spadło,ale wrócę po dyzurze do domu to ci napiszę.

w lipcy ważyła 33,1 ,a pod koniec września 31,8.czyli prawie nic ale wazne że nie przytyła.bo odkąd zrobiło się na dworze zimno nie chce wychodzic na dwór.najlepiej gdyby wychodziła  tylko ze 2 x dziennie,szybka toaleta i do domu-oto caly spacer mojej suki :nonono2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja daję suche , czasem puszkę i w zasadzie codziennie coś warzywno-owocowego. Ulubiona jest marchewka . Chociaż to wbrew zasadom, bo odchudzając psa powinno się podawać tylko karmę  bez przekąsek .

Mi pani weterynarz powiedziała, że surowa marchewka wcale nie jest zła. Nie za często swojej daję, ale moim zdaniem warzywko również w jej dietce się przyda. Ja staram się swojej dawać tylko suchą, baaaaaaaardzo rzadko coś jej wrzucę innego. Ostatnio dostała puszkę z royala, bo miała urodzinki. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Podepnę się do tematu, bo mam podobny problem z psem.
11-letni Norwich Terrier w kwietniu ważył 12 kg, gdzie waga prawidłowa to 6 kg (został przekarmiony przez starszych ludzi).
Po konsultacji z weterynarzem i badaniach krwi, zmieniliśmy mu karmę na Acana fit&light (tylko sucha karma).
Po 1,5 miesiąca zszedł do wagi 7 kg. Dużo długich spacerów zdecydowanie przyspieszyło chudniecie.
Dzis ważylismy psa i jesteśmy w szoku : dieta bez zmian, ilośc ruchu tez... A waga pokazuje 10 kg :(
Jakis efekt jojo nas dopadł...i nie bardzo wiem co teraz zrobic żeby pies znów zaczął chudnąć.
Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...