Jump to content
Dogomania

Niewidomy 1,5 roczny Alfik w typie Shih-TZ już w DS.Widzi!


Anula

Recommended Posts

[quote name='Lenka_Toruń']ja niestety mogę tylko zaglądać :( dobrze, że piesek ma szanse na odzyskanie wzroku. Ja mam niewidomego psiaka, który nie jest tak przyjacielsko nastawiony do otoczenia ;) ja jedynie mogłabym pomóc komuś kto zdecyduje się na adopcję psiaka niewidomego, gdyby miał jakieś pytania/wątpliwości.[/QUOTE]

Lenka, dziękuje że jesteś :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kontaktogloszenia']Porozmawiam z Animals Dębica może oni udostępnią numer konta żeby zbierać na operację Alfika...[/QUOTE]
Fajnie,że już jesteś Wiola.W takim razie umieszczam Twój nr.tel w pierwszym poście,także zmienię tytuł,że szukamy DT,DS i zbieramy na operację oczów.
Wiola,odnieś się do ogłoszeń,czy mamy ogłaszać Alfika?
Ktoś by się przydał z FB aby umieścić tam malutkiego,ja nie nadaję się na ten portal.
Jeszcze poproszę o fotki przed strzyżeniem naszej bidy na maila.

Link to comment
Share on other sites

Kasia zrobiła już na FB ogłoszenie Alfika, u nas tez na Wolontariat Przytulisko Dębica widnieją ogłoszenia i albumy Alfa... Podeślę zdjęcia przed strzyżeniem,wyglądał koszmarnie ...Alfik jest w azylu w kojcu bez wybiegu, jestem u niego dwa razy dziennie i wyprowadzam na spacerki ,które uwielbia.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie cioci Ewy.
Zadam głupie pytanie - gdzie jest Dębica? koło Rzeszowa? - nie mogę się połapać, bo cioteczki na wątku z różnych stron Polski.
Myślę, że malucha trzeba intensywnie ogłaszać (na kilka pobliskich województw) i reklamować. To, że jest niewidomy niekoniecznie musi być przeszkodą. Na forum jest wiele osób, które mają niewidome psy (widzę, że Lenka już się zgłosiła).W razie potrzeby doradzą.
No i oczywiście o diagnostyce okulistycznej (a w przyszłości może operacji ) trzeba pomyśleć - pieniądze, pieniądze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='margoth137']jestem u malutka:) może nie doczytałam dokładnie ale 5000zł za samo usunięcie zaćmy to sporo, chyba, ze to razem ze sztucznymi soczewkami, które nie zawsze są konieczne. Poszukam fantów na bazarek, inaczej pomóc nie mogę:([/QUOTE]

Mam do czynienia pierwszy raz z niewidomym pieskiem takim jak Alfik, o cenie tej operacji dowiedziałam sie z Centrum Wererynaryjnym Citivets ...Animals Dębica mają dzisiaj spotkanie między innymi w sprawie Alfika, zobaczymy co ustalili. Czekam na wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kontaktogloszenia']Takie informacje dostałam od weta, że jest szansa na odzyskanie wzroku... Animals Dębica załatwia konsultacje Alfika w Lublinie.[/QUOTE]
To fajnie,że Alfik będzie w Klinice zdiagnozowany.Może poszukamy jeszcze na spokojnie innej dobrej Kliniki za mniejszą cenę ale to się okaże.
W tej chwili na cito potrzebny jest Alfikowi DT.
Wstawiłam zadredzonego Alfika na pierwszą stronę.Na szybciutko skleciłam tekst(jest na pierwszej stronie) do ogłoszeń na woj.mazowieckie (Warszawa)-1 pakiet.
Ogłoszenia zasponsorowała docha.BARDZO DZIĘKUJEMY.
Tekst i fotki wysłane do realizacji z tego wątku:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/252082-KONIEC-realizujemy-og%C5%82oszeniowy"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...C5%82oszeniowy[/URL]
Jolantina - Dębica jest między Tarnowem a Rzeszowem.

Link to comment
Share on other sites

Anula jestem na Twoje zaproszenie, przeczytam w nocy, zgłaszam się do pomocy, jaka bedzie potrzebna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Anula jestem na Twoje zaproszenie, przeczytam w nocy, zgłaszam się do pomocy, jaka bedzie potrzebna[/QUOTE]
Dziękuję,jesteś Kochana,zresztą jak wszystkie Cioteczki,które są na wątku Alfika.Na razie nie mam pomysłu dla Alfika z pomocą,to co zrobiłam to raczej wszystko.
Szukamy pilnie DT bo to jest istotne aby Alfik nie siedział sam w kojcu i to w dodatku bez wybiegu.
Może dać cynk na FB,że szukamy dla Alfika DT.

Link to comment
Share on other sites

Anula przybywam na zaproszenie.
Niestety DT dnie dam a jeśli chodzi o dołożenie się z fantami do ewentualnego bazarku to będę mogła dopiero po 20 -bliżej 25.05 coś pomyśleć bo wtedy dopiero na dobre wrócę na Dogo.

Link to comment
Share on other sites

Witam,jestem z wątku shih w potrzebie,mój Alex jest po enukleacji gałek ocznych,jest także głuchy,gdyby nie to,że nie wiem jak Ali zniesie nowego psiaka dalabym mu Dt,ale czy warto mieszać malcowi w głowie?jak myślicie?mieszkam na śląsku
nie jestem skarbinica wiedzy w tym temacie'ale na ewentualne pytania odpowiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bgra']Witam,jestem z wątku shih w potrzebie,mój Alex jest po enukleacji gałek ocznych,jest także głuchy,gdyby nie to,że nie wiem jak Ali zniesie nowego psiaka dalabym mu Dt,ale czy warto mieszać malcowi w głowie?jak myślicie?mieszkam na śląsku
nie jestem skarbinica wiedzy w tym temacie'ale na ewentualne pytania odpowiem.[/QUOTE]

Bgra moje doświadczenie jest takie, że jeśli pies rezydent potrafi pozytywnie przyjąć psa tej samej płci w domu (obojętnie jakiego - byle o podobnym charakterze jak Alfik), to znaczy, że Alfika też by przyjął. Może zrobisz próbę z psem przyjaciół - też małym, sympatycznym, lubiącym psy i takim, który Cię zna? bo szkoda byłoby wieźć Alfika niepotrzebnie.
Nie sugeruj się tym, jak zachowuje się Twój pies na spacerze wobec napotkanych psów, bo to o niczym nie musi świadczyć. Moje psy np. wydają się nie lubić innych psów sądząc po zachowaniu na spacerach, a jednak akceptują zawsze nowego "brata" czy "siostrę". Ja robię tak: spędzam przynajmniej godzinę z psem, którego mam zamiar wprowadzić do stada,głaszczę go, przytulam, by maksymalnie mną pachniał.Następnie wnoszę do domu na rękach, stawiam na podłodze, pozwalam na "powitania psie' , cały czas kontrolując sytuację, starając się o to, by żaden z psów nie poczuł zagrożenia. Mówię wolno, spokojnie, jakby nic nadzwyczajnego się nie stało. i włączam psa w życie domu, przez pierwsze tygodnie pilnie obserwując, jak układają się psie stosunki.Moze spróbuj? Zwłaszcza, że psy wyczuwają kalectwo innych psów i psy łagodne z natury nie atakują słabeuszy, łatwiej ich przyjmują do stada. Oczywiście mogę się mylić, bo piszę tylko na podstawie własnego doświadczenia

Edited by AgaG
Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Anuli. Cudny psiaczek - miałam taki "egzemplarz", tylko w wersji negatyw (czarny). Też trafił do nas skudłacony i z takim odparzeniami na skórze, że w ranach zalęgły się larwy much i też był... niewidomy (nieodwracalnie). Dla psa takie kalectwo nie jest aż tak uciążliwe jak dla człowieka (bo pies ma o wiele lepszy węch i słuch). Nasz Krecik sobie radził rewelacyjnie - po 2 dniach doskonale się poruszał po całym domu i niemałym ogrodzie! Chodziliśmy z nim nawet na spacery do lasu i można go było spokojnie spuścić ze smyczy! Zamieszkał z pieskiem identycznym jak Alfik, na Śląsku i też błyskawicznie poznał mieszkanie i cały teren. Ktoś, kto nie wie, że Krecik jest całkowicie ślepy nie może w to uwierzyć! Piszę to wszystko dlatego, by dobrze rozważyć czy operacja oczu ma sens (szczególnie za tak gigantyczną kwotę!) i czy jest 100% pewność, że pies będzie normalnie widział. Nasz Krecik szukał domu niespełna 2 miesiące, choć po przymusowym ogoleniu na 0 wyglądał jak kupka nieszczęścia ;)

Link to comment
Share on other sites

Napisałam o operacji oczów ale też do końca nie jestem przekonana o słuszności zrobienia jej,jedynie przemawia za operacją wiek Alfika,tak na dobrą sprawę to jeszcze jest podrostek i przed nim dość długie życie.Nie wyobrażam sobie uzbierania kwoty 5000,00zł.
Dowiedziałam się o Przychodni Weterynaryjnej w Krakowie ul.Rolna1.Tam przyjmuje dr Paweł Stefanowicz,który jest bardzo dobrym okulistą i przeprowadza tego typu operacje za 2000,00zł.
Tu jest link:
[URL]http://www.weterynarz-okulista.pl/pl/o-firmie[/URL]
Kraków jest do ugryzienia,nie jest to drugi koniec Polski i cena w miarę przystępna.Więcej o tej Przychodni i dr może napisze margoth137.
Jeszcze trzeba pomyśleć koniecznie o ogłoszeniach na Kraków.
Bgra,gdybyś dała Alfikowi DT byłaby to najcudowniejsza wiadomość na tym smutnym wątku.Alfik nadal przebywa w Przytulisku,zamknięty w boksie.

Edited by Anula
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...