Jump to content
Dogomania

Legowiska, posłanka,materace,budki.


moon_light

Recommended Posts

[quote name='aSIOL']Tak munlajt :D Jestem asiol z molosów :)

Z tego co można wyczytać z komentarzy na allegro poslanka są rzeczywiście świetne :)
Jak Hani wymieni ząbki to trzeba będzie zaszaleć :D[/quote]

Dzięki. Moja pirania już wymieniła dlatego mogę się rozglądać za spankiem.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://i235.photobucket.com/albums/ee33/karatc5/wy9-1.jpg[/IMG]

Wtrącę małe trzy grosze...
Te wszystkie puchate legowiska-poduchy wyglądają owszem super i pewno pieski je lubią [B][COLOR=Red]ale one nie są zdrowe
[/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black]Brzeg owszem może być miękki ale środek , czyli to na czym pies leży powinno być twarde i płaskie - dokładnie tak jak na tym zdjęciu.
Psi kościec (a zwłaszcza kręgosłup) rządzi się podobnymi prawami jak ludzki- materac powinien dać solidne i równe podparcie ( a więc nie "pływająca" poducha tylko najlepiej warstwa gąbki o grubości dobranej do ciężaru psa).
Efekt "przytulności" posłania mozna uzyskać własnie poprzez miękkie "burty" albo kocyk, który pies ułoży "po swojemu" ( czyt. zwinie w kłebek:diabloti:)

[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

hehe czyli szare wiedzą co robią- układają sobie kocyk (czyt- moje poduszki i kołdrę oraz kogoś kto akurat na nich śpi) coby było przytulniei miękko, a pod spodem mają oczywiście "materac o grubości dobranej do cieżaru psa" (czyt moje łóżko :evil_lol: ) :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']
hmmm czy ktos mial sytuacje, ze pies dlugo sie oswajal z taka kanapa? jeszcze dojdzie do tego, ze bede sprzedawac...[/quote]
Moja sucz omijala szerokim lukiem Bimbaja (taki owal z kulkami styropianowymi w srodku), trwalo to 2 tygodnie. Teraz to jej ulubione poslanie!

Link to comment
Share on other sites

kurcze juz od pol roku zbieram sie na kupno nowego legowiska ale jakos szukam i nic mi sie nie poda... musi byc nie drozsze niz 100zl i wymiary 50/60/50 mniej wiecej ma ktos cos ciekawego co moze mi polecic? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops2000']kurcze juz od pol roku zbieram sie na kupno nowego legowiska ale jakos szukam i nic mi sie nie poda... musi byc nie drozsze niz 100zl i wymiary 50/60/50 mniej wiecej ma ktos cos ciekawego co moze mi polecic? :diabloti:[/quote]

ja uzbierałam i jak sie koko w domu pojawil to legowisko wsiakło :diabloti::diabloti:
wiec zbieram na nowe

a polecic raczej nie moge bo dopiero jedno mialam ;)

Link to comment
Share on other sites

Szukam producentów dobrych czytaj:z mocnego materiału(pogumowanego),rozpinanych,z wkładem bez granulatu styropianowego.Czy ktoś z Was jest w posiadaniu takiego adresu?Kiedyś w okolicach Poznania był taki producent,ale nie mogę do niego dotrzeć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Ja moge polecic [URL="http://www.bimbay.pl/"]Bimbaya[/URL]

Mamy go juz od kilku lat i sprawdza sie super!

Mozna wymieniac wnetrznosci i prac zewnetrznosci.;)[/quote]
oni tam piszą że wypełnienie jest "steropianowe" i zastanawiam się czy te kulki (bo rozumiem że to granulat) nie wydają okropnych dżwięków przy ruchach psa na legowisku? Zna ktoś odpowiedź?
I jeszcze jedno pytanie- Tilia pisze że się zbiło czyli nie granulat ( on by sie chyba nie odkształcił) tylko krajanka...:roll: - zaglądał ktoś do wnętrzności?
Tilia a nie myślałaś żeby reanimować "naleśnik" wkładając w stary pokrowiec nową gąbkę - można taką kupić w marketach i przyciąć ostrym nożem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']oni tam piszą że wypełnienie jest "steropianowe" i zastanawiam się czy te kulki (bo rozumiem że to granulat) nie wydają okropnych dżwięków przy ruchach psa na legowisku? Zna ktoś odpowiedź?[/quote]

mam z meduzy, ale o ile wiem wypelnienie to samo - odpowiedz to - wydaja kropne dzwieki. Szczegolnie w nocy jak pies zaczyna sie krecic, ugniatac i dopiero sie polozy - szalu mozna dostac:roll:

[quote name='taks']I jeszcze jedno pytanie- Tilia pisze że się zbiło czyli nie granulat ( on by sie chyba nie odkształcił) tylko krajanka...:roll: - zaglądał ktoś do wnętrzności?
Tilia a nie myślałaś żeby reanimować "naleśnik" wkładając w stary pokrowiec nową gąbkę - można taką kupić w marketach i przyciąć ostrym nożem[/quote]

moje sie zbilo, ale nie jest to takie starsznie twarde. Nie jest tez mieciutkie jakie bylo na poczatku - i wiedzialam, ze tak bedzie, a napewno sie domyslalam ;) To bylo do przewidzenia. Taka "nadmuchana poducha" nie utrzyma sie przy psie ktory na tym sporo lezy.

Link to comment
Share on other sites

w pontonie Bimbaya jest worek z jakimiś odpadami- kawałki gąbki i filcu, taki śmietnik w dość słabym pokrowcu, faktycznie muszę go wymienić

a kulki do posłań można dokupić- znajomi mają pufę z takim wypełnieniem i dokupili kulki jak się stare pozbijały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']mam z meduzy, ale o ile wiem wypelnienie to samo - odpowiedz to - wydaja kropne dzwieki. Szczegolnie w nocy jak pies zaczyna sie krecic, ugniatac i dopiero sie polozy - szalu mozna dostac:roll:



moje sie zbilo, ale nie jest to takie starsznie twarde. Nie jest tez mieciutkie jakie bylo na poczatku - i wiedzialam, ze tak bedzie, a napewno sie domyslalam ;) To bylo do przewidzenia. Taka "nadmuchana poducha" nie utrzyma sie przy psie ktory na tym sporo lezy.[/quote]
Dzięki - tego się właśnie obawiałam:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']oni tam piszą że wypełnienie jest "steropianowe" i zastanawiam się czy te kulki (bo rozumiem że to granulat) nie wydają okropnych dżwięków przy ruchach psa na legowisku? zaglądał ktoś do wnętrzności?
[/quote]

Tak, to kulki, wiem, bo kiedys zrobila mi sie dziurka i mialam je wszystkie na podlodze...nie polecam.:evil_lol:
Dzwieki, owszem wydaje i pewnie to sprawilo, ze Kenia sie do niego dlugo przezwyczajala, ale juz ich nie slysze, wiec albo sie przyzwyczailam, albo przestal je wydawac.

Tilia,

a po jakim czasie uzyskalas efekt nalesnikowatosci?
JA co 2 lata wymieniam wklad.

Link to comment
Share on other sites

Wasze psy cały czas śpią w swoich posłaniach? Mnie sprzedawca też namawiał na ponton, ale za dużo kasy, a pies tak i tak jest typem wędrownym... Kupiłam mu owalne posłanko ze ściankami i chyba jest zadowolony :) naznosił tam swoje skarby i na nich śpi :)

Link to comment
Share on other sites

Patiszon, one od początku były mało wypełnione, a zbiły się bardzo szybko, po kilku miesiącach mimo, że nie były zbyt oblegane przez psy. Nie mam ich jeszcze dwóch lat.

A kilki są świetnie jeśli chdzi o "uciekanie" :D znajomi zamówili 80 l. kulek i przy przekładaniu z worka do pufy część uciekła- były WSZĘDZIE :D a ich koty podobno- w siódmym niebie ;) łowiły kuleczki

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...