Jump to content
Dogomania

Ratujmy świnki morskie, ok. W-wy!


Elurin

Recommended Posts

  • Replies 9.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W piątek po południu będę wiedział, co z prośkami. Taki układ - wet, który je bierze na przechowanie też się dowiaduje w ostatniej chwili. Jeśli potrzebujesz klatki, mam 60-kę i 50-kę "na tymczasy".
Aha, Bajon, transporter dotarł. Czekam teraz na "duży" transporter...

Link to comment
Share on other sites

[B]Pucka [/B]coś mi wypadło i musiałam zmienić godzinę usg. Idę w środę 24.10 na godzinę 11.20 - Powstańców Śląskich ..........masz ochotę się wybrać??

Za pomoc w wizycie przedadopcyjnej dziękuję...........się chyba rozmyślono.......to ręce opadają...........

Link to comment
Share on other sites

Neigh - to prosiaki pojadą do Seledynek do DT. Teraz tak - 1 jedzie do Kajolki, 1 do Sopelek...i co dalej? Seledynku, ile prosiąt możesz wziąć do DT? Ktoś jeszcze z W-wy może?
Kareno - dzięki, czekam. dojdzie pewnie za tydzień ;) . Na kasę też czekam, jutro powinienem dostać, to wyślę na gryzonie.
Aneczko24, jak tam remont? Pucce się zaczyna spieszyć...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, zajrzałyście na tą aukcję? [URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=257677888[/URL]
Reno2001 jedzie w sobotę na trasie Gorzów Wlkp.-Łódź, możnaby wyciągnąć osoby. Ayia - dałabyś im DT? Potem możnaby przesłać ich do Wrocławia, Zbyszek stamtąd pisał do mnie na maila, wziąłby 2 chłopców. Tylko Korenia albo Ulv musiałyby zrobić przedadopcyjną.
Ayia - Ty byś musiała skontaktować się z tym gościem od prośków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neigh']Najbardziej to mnie martwi, że jak u mnie zostanie jeden chłopak.........to mu strasznie smutno będzie. Do dziewczyn go nie wsadzę........niedobrze, niedobrze......szybko mu dom potrzebny.[/quote]
to w razie czego ja mogę poczekać,aż tamten prosiak znajdzie domek..żeby sam nie siedział.szczerze mówiąc,i tak ten weekend mam zabiegany-jadę na urodziny kol na natolin,brat chory,rodzice wychodzą..:roll: ale decyzja należy do Neigh.bo jakby co w sobote znajdę trochę czasu na przedadopcyjną ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajolka']to w razie czego ja mogę poczekać,aż tamten prosiak znajdzie domek..żeby sam nie siedział.szczerze mówiąc,i tak ten weekend mam zabiegany-jadę na urodziny kol na natolin,brat chory,rodzice wychodzą..:roll: ale decyzja należy do Neigh.bo jakby co w sobote znajdę trochę czasu na przedadopcyjną ;)[/quote]

Kajolka, a mogłybyśmy się umówić tak np. na tuż po 11 w sobotę? Zabrałabym ze sobą prosiaka, jak wszystko byłoby ok, to by został. Tylko uprzedzam na umowie adopcyjne konieczny podpis osoby dorosłej - Rodzica.
Nie chcę więcej takich niespodzianek jak z kolegą Albertem......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']Neigh - to prosiaki pojadą do Seledynek do DT. Seledynku, ile prosiąt możesz wziąć do DT?[/quote]

Mogłabym nawet wszystkie (czyli te 5-6), ale skoro masz tylko dwie klatki 50-tkę i 60-tkę to będzie dla nich za ciasno... W każdym razie myślę, że to Ty jako "Król Świniowy" ;) powinieneś zadecydować. A tak w ogóle to przez was myślę o kupnie klatki 100-tki dla świnek :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seledynek']Mogłabym nawet wszystkie (czyli te 5-6), ale skoro masz tylko dwie klatki 50-tkę i 60-tkę to będzie dla nich za ciasno... W każdym razie myślę, że to Ty jako "Król Świniowy" ;) powinieneś zadecydować. A tak w ogóle to przez was myślę o kupnie klatki 100-tki dla świnek :P[/quote]


Dobrze myślisz............ja to już nie tylko myślę, ale szukam takowej w przyzwoitej cenie. Kurcze!

Link to comment
Share on other sites

Na allegro znalazłam 100-tkę za 99 zł + 17,50 zł koszt wysyłki. Link tutaj -> [URL]http://www.allegro.pl/item257940373_super_klatka_dla_krolika_100_cm.html[/URL]

Może powinniśmy się zrzucić i kupić kilka sztuk, wtedy taniej wyjdzie wysyłka. Albo też poszukać kogoś kto tam mieszka i przywiózłby nam je :P

Link to comment
Share on other sites

Klatka z tej firmy...ja kupiłem od nich 120-kę - dość szybko przyszła. I tańsze niż sklepowe.
Seledynku, zobaczymy, ile świnek będzie. Ja mam jeszcze jedną 60-kę, więc na upartego 6 prosiąt mogłabyś wziąć. Muszę jeszcze wleźć na szafę, zdaje mi się, że w 60-ce jest jeszcze jedna 50-ka, to by były 2*60 cm i 2*50 cm, na parę dni po 2 świnki wejdą. Ja nawet pakowałem do 60-ki 4 prośki, i tak zbijały się w kupę i nie biegały, więc ciasnota im nie przeszkadzała. oczywiście na najwyżej 3-4 dni.
Wieczorem wpiszę w 1 poście ile mam w końcu klatek.
A, jest jeszcze jedna 60-ka u Waldi481 w Rumii, Antoś w niej mieszka...dopóki nie dogada się z Melem.

Link to comment
Share on other sites

Ja się troszkę obawiam, że później np. dojdzie do awantur i trzeba będzie niektóre świniaczki rozdzielać... No, ale mam nadzieję, że to najczarniejszy scenariusz :P

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii. Czytałam, że często świniaczki z labo pojawiają się ze załzawionymi oczkami i różnymi innymi problemami. Chciałabym na te ewentualności przygotowana. Już czytałam, że na początku najlepiej przemywać oczka solą fizjologiczną. I ją zamierzam niebawem kupić. A co z pozostałymi dolegliwościami? Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Często to przesada. Oczka są podraznione, bo malcy siedzą w drobnych trocinach, ostatnio poprosiłem weta o przemycie na miejscu i nie było później kłopotu.
Pozostałe problemy to 2 razy martwica w miejscu po zastrzyku i raz niesprawna łapka (martwica i łapka u tego samego prośka). W takich sytuacjach zostaje tylko wet.
Innych problemów jak dotąd nie stwierdziliśmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayia']szlag nie ma transportu nigdzie...
Bajon odezwij sie i powiedz czy pasuje Ci sobota aby dostarczyc ja na dworzec? bo ja autokarem badz pociagiem bede jechac a Poznania ja nie znam niestety aby gdzie kolwiek sie dalej ruszyc :oops: :-([/quote]

Napisz mi na priv o której godzinie będziesz w Poznaniu, to ważne!!Jak długo będziesz w Poznaniu?
I czy masz transporter dla Mamutka?
Pzdr
Elurin dla Ciebie wiadomość na priv.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elurin']
Pozostałe problemy to 2 razy martwica w miejscu po zastrzyku i raz niesprawna łapka (martwica i łapka u tego samego prośka). W takich sytuacjach zostaje tylko wet.
[/quote]
ojej... to chyba wymaga dlugotrwalego leczenia? a co dokladnie jest testowane na tych swinkach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karena']Na świnkach jest testowana czystość leków weterynaryjnych, mają też podawane wapno.

Ludzie [COLOR=red]PILNE[/COLOR] ogłoszenie z cavia.pl [COLOR=red][B]GORZÓW WIELKOPOLSKI[/B][/COLOR]:

[URL]http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=4&t=1312[/URL][/quote]
Ja moge zadzwonić i dać DT. Tym bardziej że mogą dowieźć bliżej mnie. Dzwonić czy jest ktoś z Gorzowa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karena']Na świnkach jest testowana czystość leków weterynaryjnych, mają też podawane wapno.

Ludzie [COLOR=Red]PILNE[/COLOR] ogłoszenie z cavia.pl [COLOR=Red][B]GORZÓW WIELKOPOLSKI[/B][/COLOR]:

[URL]http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=4&t=1312[/URL][/quote]


Napisałam do tej dziewczyny, czekam na odpowiedz, ja mogę mu dać tymczas, bo jak Mamutek wyjedzie :placz:, zwolni mi się miejsce...
Pzdr

Ps. Kulka a może to byłby proś dla Ciebie??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...