Jump to content
Dogomania

Najlepszy wet na śląsku


MartynaP

Recommended Posts

[quote name='tina i irish']... jeśli chodzi o polecanego tam dr Fabisza - też jestem niezadowolona, postawił diagnozę, że Irish ma osteochondrozę, t[B]eż chciał już ją operować [/B](patrzał na zdjęcia, nie zbadał jej rękami!).
[/QUOTE]

[quote name='bandida']
[B]NIE POLECAM[/B]:
przychodni Fabisz-Stefanek. Po pierwsze chamstwo. Mimo woli wysłuchałam monologu pana Stefanka, na temat problemów z zapłatą za usługi jednej z klientek.
"..... "
Rano pognaliśmy do przychodni, poprosiłam o wyniki badań. Wyników nie ma, trzeba czekać aż koleżanka laborantka wypisze!!!:crazyeye: No to czekam, czekam i czekam - godzinę czekałam. Dostałam świstek papieru nabazgrany odręcznie.
[/QUOTE]

Leczyłam tam psiaka dosyć długo, najpierw nużyca następnie łapka. Z nużycą długo trwało ale został wyleczony :-) . Drażniło mnie to iż za każdym razem trafiałam na kogoś innego (pracuję więc nie mam możliwości jezdzić ran rano, raz po południu, raz do chorzowa nastepnie do Bytomia), a kolejka w poczekalni zawsze ogromna, wizyta kilka minut oczekiwanie minimum godzina!
W przypadku naderwanego więzadła - prześwietlenie, kilka zastrzyków w odstępach kilkudniowych no i w końcu decyzja o operacji - zapaliło się w głowie czerwone światełko. Pojechaliśmy na konsultacje do Bytomia ale niestety nie pamiętam nazwiska (starszy miły doktor - jak ktoś będzie chciał to się dowiem). Po pierwszej wizycie stwierdził, że zabieg na chwile obecną może przynieść więcej szkody niż korzyści przy jego temperamencie. Dostałam wskazówki jak o niego dbać, jakie witaminy podawać, kiedy więcej - kiedy mniej, jedna wizyta a dłuższa niż 3 w Chorzowie. Przez ostatni rok kolano odezwało się raz i to tylko na chwilkę więc pewnie z przemęczenia.
Ceny w Chorzowie - zawsze ogromne więc nie dziwie się że Klientka była zaskoczona tym ile ma zapłacić, mi raz zdarzyło się że brakło ale jako że psiak był w trakcie leczenia to bez jakiegokolwiek problemu mogłam dowieźć następnego dnia.

Z weterynarzy których nie polecam to Piotr Gregor z Siemianowic ... zero delikatności i podejścia do zwierząt.

Z weterynarzy których polecam to Sielska Vet z os. Witosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Moja znajoma z Chorzowa, ma problem ze znalezionym kotem...
mówiła, że prawdopodobnie ma coś z jelitami, nie chce jeść i poza tym ciągle leży.
Na razie nie ma kasy na leczenie...
Znacie jakiś weterynarzy co za darmo zbadali by jej go, w Chorzowie, albo okolicach np. w Katowicach?

Link to comment
Share on other sites

W każdej lecznicy można poprosić o bezpłatna konsultacje, ale nie wiem czy dużo to pomoze gdy nie można będzie włączyć żadnego leczenia i pomóc psu.
Dokładniejsze badania kosztują i lekarz musiałby płacić z własnej kieszeni za ich wykonanie.
Sporo fundacji zajmuje sie pokrywaniem kosztów takich znajd, a osobiscie spotkalam sie kilkakrotnie z bezplatnym leczeniem bezdomnych zwierzaków przez lekarzy - oczywiscie mowimy o zwierzetach, ktore nie maja opiekunów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie, czy ktoś mógłby mi polecić dobrego weterynarza w Sosnowcu? Chodzi mi o wykonanie zabiegu sterylizacji suczki..., niestety nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie i chciałabym kogoś na prawdę kompetentnego aby mojej suni nic złego się nie stało...
pozdrawiam i czekam na Wasze opinie

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Od wielu lat jeździłem do kliniki Fabisz-Stefanek w Chorzowie. Zazwyczaj lekarzem prowadzącym była lek. wet. Małgorzata Kasprowicz, którą mogę z czystym sumieniem polecić. Wszystkie moje psy leczyła z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem i zawsze znajdowała czas dla moich psów i dla mnie, aby mi wszystko na spokojnie wytłumaczyć.
Przez lata widziałem jak wiele serca i czasu poświęca swoim pacjentom. Do zwierząt jak i ich właścicieli zawsze podchodzi ze spokojem, zrozumieniem i cierpliwością.

Po jej odejściu z kliniki Fabisza miałem problem ze znalezieniem dobrego weterynarza, ale cieszę się bo właśnie się dowiedziałem, że otwiera własną lecznicę w Bytomiu, na ulicy Prusa 48.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']dr. Aleksander Gierek (o ktorym tu rozmawiamy) jest chirurgiem-ortopeda i oczywiscie lekarzem weterynarii ;)

A Swoja droga nazwisko ma pelne prawo kojarzyc sie z klinika okulistyczna mieszczaca sie na przeciwko tej przychodni weterynaryjnej ;)[/QUOTE]

Ja również z pełnym sumieniem polecam Pana Gierka.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anias79']Witajcie, czy ktoś mógłby mi polecić dobrego weterynarza w Sosnowcu? Chodzi mi o wykonanie zabiegu sterylizacji suczki..., niestety nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie i chciałabym kogoś na prawdę kompetentnego aby mojej suni nic złego się nie stało...
pozdrawiam i czekam na Wasze opinie[/QUOTE]

dr Sławomir Sorn, na Zamkowej ( koło basenu)Sterylizowałam u niego sukę i kotkę, mój pies miał operowaną przepuklinę, na jakikolwiek zabieg umawiam się tylko do tego wet, po zabiegach nie ma śladu, zwierzęta wybudzone, przy operacji mojego psa zadzwonił powiedzieć,że pies już po operacji,że się udało żebym za jakiś czas była bo będzie go wybudzać, najlepiej zadzwonić zapytać kiedy będzie bo ostatnio ma tylko dyżury w środy do południa..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeżeli ktoś poszukuje dobrego lekarza w Bielsku-Białej to polecam klinikę weterynaryjną "Vetka" na ul. gen. Andersa (=> [url]http://www.vetka.pl/[/url]). W przeciwieństwie do większości lecznic przy zabiegach utrzymują sterylne warunki, stosują narkozę wziewną, która jest najbezpieczniejszą formą znieczulenia dostępną w weterynarii. Posiadają też pełną aparaturę diagnostyczną (usg, rtg, biochemia, morfologia, etc), a wyniki badań dostępne są praktycznie od ręki. Lekarze pracujący w tej klinice są uprzejmi, zawsze wszystko świetnie potrafią wytłumaczyć, poświęcają właścicielom dużo uwagi a swoim pacjentom ofiarowują dużo ciepła :)

Edited by tonacja
Link to comment
Share on other sites

[quote name='m-m'].....
W przypadku naderwanego więzadła - prześwietlenie, kilka zastrzyków w odstępach kilkudniowych no i w końcu decyzja o operacji - zapaliło się w głowie czerwone światełko. Pojechaliśmy na konsultacje do Bytomia ale niestety nie pamiętam nazwiska (starszy miły doktor - jak ktoś będzie chciał to się dowiem). Po pierwszej wizycie stwierdził, że zabieg na chwile obecną może przynieść więcej szkody niż korzyści przy jego temperamencie. Dostałam wskazówki jak o niego dbać, jakie witaminy podawać, kiedy więcej - kiedy mniej, jedna wizyta a dłuższa niż 3 w Chorzowie. Przez ostatni rok kolano odezwało się raz i to tylko na chwilkę więc pewnie z przemęczenia.
....
[/QUOTE]
Mam podobny problem- prawdopodobnie naderwane wiezadlo. Czy mozesz napisac u kogo bylas w Bytomiu? jesli nie nazwisko to przynajmniej adres lecznicy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda & Zicko']dr Sławomir Sorn, na Zamkowej ( koło basenu)Sterylizowałam u niego sukę i kotkę, mój pies miał operowaną przepuklinę, na jakikolwiek zabieg umawiam się tylko do tego wet, po zabiegach nie ma śladu, zwierzęta wybudzone, przy operacji mojego psa zadzwonił powiedzieć,że pies już po operacji,że się udało żebym za jakiś czas była bo będzie go wybudzać, najlepiej zadzwonić zapytać kiedy będzie bo ostatnio ma tylko dyżury w środy do południa..[/QUOTE]

Ten weterynarz przyjmuje też w Sarnowie (nie pamiętam ulicy ale to jest zaraz przy zjeździe z trasy szybkiego ruchu), codziennie oprócz czwartku w godzinach 16-19 ;) Też do niego chodzimy z moim buldosiem.Ma fajne podjeście do psa i co jest ważne, jak widzi, że nie jest w stanie nic więcej zdziałać to zawsze doradzi innego specjalistę a nie leczy na siłę.

Link to comment
Share on other sites

A ja polecam przychodnię dr. Merty w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu przy ul. Kosmonautów. Mają dobre podejście do zwierząt i dobrze leczą, o czym chyba najlepiej świadczy kolejka zwierzaków za drzwiami, począwszy od świnki morskiej...a skończywszy na psiakach. Co najważniejsze nie każą sobie płacić za każde wejście do gabinetu i "otwarcie ust", leczą gratis również bezdomne zwierzęta. Moja sunia miała tam robioną sterylizację aborcyjną, zabieg przebiegł bezproblemowo, a sunia póki co czuje się bardzo dobrze, po cięciu został jedynie mały ślad, a myślę , że jak odrosną włoski na brzuchu nie będzie go wcale widać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
Jak większosc włascicieli chorych pupili jestem zdesperowana w poszukiwaniu dobrego weterynarza dla mojej 8-letniej suni. Konkretnie chodzi o dobrego chirurga, sunia musi miec usuniete małe guzki wokół sutków. W gre wchodzi cały śląsk. Wiem z doświadczenia, ze ludzie w takich miejscach potrafia pomóc fachową radą.

Z góry dziekuję za wszelkie info.
Patrycja

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...