Jump to content
Dogomania

KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM czyli ZKwP przyjaciel prawdziwego hodowcy...


Chima

Recommended Posts

[quote name='Elitesse']Gorzala na kogo sa zarejestrowane twoje psy ??
albo inaczej do jakiej organizacji FCI naleza ?[/quote]

@Elitesse

Moje psy naprawdę mają się dobrze. FCI zrzesza wiele krajów, więc przy moich możliwościach i determinacji oraz przy samej klasie psów przyjmie mnie każda z nich z pocałowaniem w dupę, że tak to kolokwialnie ujmę, tak więc spoko ja tam nie wymiękam na robocie...jestem raczej poza krajem jednostką porządaną z moimi petami...Informacji szczegółowych nie udzielam z prostej przyczyny - są na tym świecie qurwy, które chcą mi zaszkodzić...mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.:p
-

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Elitesse

Dziękuję za zrozumienie, tak planuję miot, a mój reproduktor będzie krył wszystkie suczki z uprawnieniami z całego świata za darmo w ramach propagowania rasy Ca de Bou i krzwienia zdrowiej konkurencji...:diabloti: bo tak i tyle...

Link to comment
Share on other sites

@Mraulina

Naprawdę może kryć i nie powinien się nikt tym martwić, wszystko jest w jak najlepszym porządku robaczki...Che Guevara Ca de Bou Animus Fortis to pies posiadający jak do tej pory najwięcej potwierdzonych championatów FCI w naszym kraju, Reproduktor, zdrowy, kryjący naturalnie Zaprasza Wszystkich Chętnych na krycia całkowicie darmowe.

Link to comment
Share on other sites

chyba skorzystam :p :p

ale wracajac do tematu - pare lat temu kolezanka z Czech prosila cobym sprawdzila czy ona mogla by sie zapisac do ZKwP zeby u nas miec zarejestrowana hodowle [SIZE=1]( jakies problemy z czeskim klubem sznaucerowatych)[/SIZE] ale niestety [SIZE=1]( a moze stety ? )[/SIZE] ze wzgledu na zameldowanie nie bylo to mozliwe

dlatego zastanawiam sie jak inne organizacje podchodza do kwesti przyjmowania ludzi spoza danego kraju

Link to comment
Share on other sites

@Elitesse

W sumie to nie sprawdzałem tego dokładnie, jeżeli ktoś posiada adres za granicą, dwa obywatelstwa, dwa paszporty powiedzmy polski i holenderski to nie ma żadnego problemu z tego co wiem...Są kraje, które będące nowymi krajami członkowskimi powiedzmy od roku 1986 rządzą się innymi prawami, w strukturach FCI w kilku krajach obowiązują bardzo przyjazne regulacje rejestracyjne jak i te dotyczące suk i psów kwalifikowanych do hodowli oraz miotów i ich rejestrowania lub nie. Ciekawie czasami bywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Pies nie zarejestrowany w żadnej z organizacji FCI nie może kryć. Lepiej się pospiesz i zapisz do jakiejś organizacji FCIowskiej! Oczywiście o ile będzie to możliwe. Przyznam się, że tego nie jestem pewna.[/quote]gorzałka nie napisał, że nie jest zarejestrowany :)

Poza tym... jeśli nie byłby zarejestrowany to nie obowiązywałyby go regulaminy FCI, a więc kto mu zabroni kryć? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A czy wydanie metryk lub rodowodów (w różnych krajach FCI zaopatruje się szczeniaki w to albo to) obyłoby się bez problemów? Czy sprawa skreślenia Twoich psów, Gorzała, z listy reproduktorów, nie została lub nie zostanie nagłośniona?

Kiedyś w statucie ZK było powiedziane, że członkiem tej organizacji może być tylko obywatel polski. W obecnym statucie tego nie ma........ Może więc zapisanie się do innego związku jest realne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']A czy wydanie metryk lub rodowodów (w różnych krajach FCI zaopatruje się szczeniaki w to albo to) obyłoby się bez problemów? Czy sprawa skreślenia Twoich psów, Gorzała, z listy reproduktorów, nie została lub nie zostanie nagłośniona?

Kiedyś w statucie ZK było powiedziane, że członkiem tej organizacji może być tylko obywatel polski. W obecnym statucie tego nie ma........ Może więc zapisanie się do innego związku jest realne?[/quote]

@Mraulina

cześć sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie było mnie kilka dni. nie rozumiem jakie ma znaczenie skreślenie mojego psa nie moich psów z listy reproduktorów, taka lista ma znaczenie u nas w strukturach ZKwP to taki komunistyczny betonowy zabobon. w mojej rasie jest na tej liście reproduktor, który krył suki bez uprawnień i jakoś jego właściciele nie mieli nigdy problemów mimo, że są na to dowody pod postacią ludzi mających psy z takiego skojarzenia i piszących tutaj na dmg również. moich psów nikt z żadnej listy nie skreślił ponieważ to ja zrezygnowałem z członkostwa w ZK, a moja suka zdobyła uprawnienia hodowlane po tym całym cyrku. dlatego też piszę o tym wielkim wale w oddziale w Sopocie. pismo z moją rezygnacją zostało osficjalnie złożone w grudniu 2006 wtedy kiedy nie zostały formalnie sprecyzowane zarzuty (ktoś musiał posiedzieć i coś wymyśleć przecież, coś co chociażby wstępnie można było by na papier przelać)...jeszcze raz napiszę ponieważ widzę, że z dnia na dzień sendo sprawy nam ucieka - nie zrobiłem nigdy nic co było by niezgodne ze statutem lub regulaminem ZK, nie ma prawa ZK jako stowarzyszenie mieszać się w to co piszemy na forach internetowych o tematyce kynologicznej lub żadnej innej, nie ma takich uprawnień nie stoi wyżej konstytucyjnych praw każdego Polaka, więc już nie demonizujmy...tej nazistwoskiej organizacji jako wszechnocnej i wszechobecnej...co jeżeli ktoś dalej będzie mącił, a no właśnie nic, naal jestem Delegatem Klubu Ca de Bou na Puerto Rico, nadal mam chętnych na szczenięta i to niezależnie czy będą one miały papiery czy nie, nadal mam zamiar kryć moim psem całkowicie za darmo każdego kto zechce przyjechać z suką posiadającą uprawnienia hodowlane...mam do tego prawo, dlaczego, a właśnie dlatego, że moje psy to moja i tylko moja właśność, a ZK to tylko jedna z możliwych administracyjnych komórek na tym świecie i tak jak poniżej pisze Ktrebor, mogę zarejestrować psy w Czechach, w Holandii, na Ukrainie i Białorusi na Puerto Rico i we Włoszech w Hiszpanii i to z pocałowaniem w rękę zwłaszcza moją sukę jako bardzo porządaną. ludzie to są tylko ludzie, mącą, donoszą, są słabi, ale naprawdę ja jeżeli będę chciał może do końca życia hodować psy bez papierów i rozdawać je za darmo tylko i wyłącznie po to żeby popsuć rynek naszym "pasjonatom" i "kynologom"...

[quote name='ktrebor']Bez najmniejszych problemów można zarejestrować się w Czeskim Kennelclubie, Czesi nie mają z tym żadnych problemów, przyjmują Polaków. Nawet załatwiają wszystko elektronicznie, przez maila.[/quote]


@Ktrebor

Dzięki za posta i tutaj, cenna dla mnie inormacja, zwłaszcza, że już dawno mnie zapraszano do Czech z moimi psami. Od czasu jak moje psy były tam wystawiane, a mój miot po Che już wygrywa ich wystawy i powoli robi championaty. Fajny układ, jeżeli Masz więcej informacji na temat tej procedury to proszę o info tutaj na temacie, ja sprawdzę jeszcze raz moją Holandię i również umieszczę konkretne info.

Link to comment
Share on other sites

Mogę sobie lekko zoffować? :D .Dziękuję :D.
Właśnie skończyłam baaardzo ciekawą lekturę na pewnym forum :D : oba wątki o CdB -jeden "pasja" ,drugi "miłość". I tak sobie myślę -jeśli w ciągu dwóch lat dojrzeję do współżycia (bez podtekstów mi tu,hehe) z CdB oraz jeśli za 2 lata będzie taki miot...to ja wpisuję się wstępnie na dziecko po Chimie. (I już nawet wiem, kto to był Tito...:))

p.s.I wiem jeszcze,że w Czechach to Al Capone :)

ps.2.W Belgii jest zakaz kopiowania od 01.01.2006 :D

Link to comment
Share on other sites

@Quelthalas

:p :p :p Duże bravka za poczucie humoru, jest jak piszesz, miłość z pasją jak widać nadal niewiele ma wspólnego, ale to taka nasza ogólna wada narodowa_brak czytania ze zrozumieniem ;) ;) ;)

Nie wiem tak naprawdę kiedy i po czym będą szczenięta po Chimie i czy coś zostanie w kraju poza moją hodowlą, ale tak jak mówię chylę czoła za poczucie humoru, niezłe, niezłe...dobre dobre hihihihihihi

Dziękuję, że chciało Ci się brnąć przez te tematy, czasami trącające żenadką, a popełnione przez tuzy naszej Kynologii, że tak powiem.

No dobra kończę offa i nawinę trochę do tematu...ZKwP

Jeżeli ktoś jest zainteresowany nieocenzurowaną wersją mojej historii to zapraszam na moją www ponieważ okazuje się jest to ostatnie miejsce gdzie można napisać wprost prawdę, pozdro :diabloti:Dziękuję @Margo za merytoryczne i stylistyczne poprawki w moim texcie autorskim, konstruktywna krytyka jest porządana.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='bzuma']Czlonkiem zw.kyn w Polsce jestem od 1997 roku a w Kennel Club (UK) od 2005 i juz zauwazam KOLOSALNE roznice,pomimo, ze jestem dla nich``obca``;)[/quote]

@bzuma

siema,

napisz mi proszę jeżeli Wiesz jakie są zasady rejestracji psa z Polski w UK, Jak tam jest z rasą Ca de Bou - czy są jakieś przepisy specjalne ??? Ceny składek, procedura etc...(mam tam wysyłać psy odemnie).

dzięki

Jarek

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam pytałam ich w zeszłym roku o nasze rasy... nie uznają ich i raczej nie zamierzają tego zrobić. Ale oni tam w jakiś inny sposób się zrzeszają i organizują ale o tym trzeba by było porozmawiać już z ludzmi którzy zajmują się tam hodowlą DC i CDB.

Link to comment
Share on other sites

@Effa

Siema, dzięki za info, zapytam oczywiście ludzi w UK, którzy mają te psy i hodują je bez problemów, nie chciałbym sprzedawać psa i wrzucać kogoś na minę, kogoś kto chce hodować i wystawiać...

@All

Proszę o jakieś info ludzi mających psy tam zarejestrowane, niezleżnie od rasy :p jestem bardzo ciekawy jak to wygląda w realu ...

Zawsze może być to alternatywa do wywalenia się na ZKWPNSDAP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@All

Właśnie mnie olśniło, boli mnie wprawdzie głowa okrutnie od tej zmiennej pogody, poczytałem sobie jednak regulaminy i statuty naszej "kochanej i uczciwej" organizacji i jestem w szoku jak można tak ładnie kłamać i łamać konstytucyjne prawo:

...wrzucam sam pocztek zapisu prawa o stowarzyszeniach, proszę przeczytajcie ile można w jednym zapisie złamać konstytucyjnych praw w jednej tylko pseudokynologicznej organizacji jaką jest bez wątpienia ZK:


[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=5][LEFT][B]PRAWO O STOWARZYSZENIACH[/B]
[/LEFT]
[/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][LEFT]Wcelu stworzenia warunków do pełnej realizacji gwarantowanej przepisami Konstytucji wolności zrzeszania się zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka i Międzynarodowym Paktem Praw Obywatelskich i Politycznych, umożliwienia obywatelom równego, bez względu na przekonania, prawa
czynnego uczestniczenia w życiu publicznym i [B][COLOR=red][U]wyrażania różnicowanych poglądów oraz realizacji indywidualnych [/U][/COLOR][/B][B][COLOR=red][U]zainteresowań[/U][/COLOR][/B], a także uwzględniając tradycje i powszechnie uznawany dorobek ruchu stowarzyszeniowego,[/LEFT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]... a wszyscy ludzie są równi wobec prawa.[/B]
Totalny pic na wodę.
Pic i fotomontaż.
Czysta demagogia.

Tak samo jak całe prawo o stowarzyszeniach, które jakoś pozwala ZK na wydanie swoim członkom zakazu przynalezności i działania w organizacjach kynologicznych nie sfederowanych w FCI.

Prawo w tym państwie jest równie głupie jak jego przywódcy. I jest martwą literą (czasem dobrze, że jest martwą literą!)

Link to comment
Share on other sites

@Mraulina

siema, sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale urwanie mam w pracy i w domu ...:shake:

to co się dzieje urąga nie tylko dobremu smakowi i inteligencji, ale jest to chamera piervyj sort. :mad: :mad: :mad:

żadne prawo, żadnego stowarzyszenia nie może łamać podstawowych konstytucyjnych praw do wolności zrzeszania się i stowarzyszania, każdy obywatel RP ma prawo do wolności w przynależności do jakiegokolwiek stowarzyszenia. to prawo jest zwyczajną komunistyczną zaszłością, zaszłością jaka nie została poprawnie zweryfikowana przez obecne władze, siedzące na krzywych stołkach staruchy pierdzące w te stołki właśnie mają w dupie nowelizacje i poprawki, bo tak jest wygodniej, a zanim się tłum połapie będzie za późno...

tak naprawdę mamy prawo robić to co chcemy i jak tylko chcemy, a jeżeli pewne regulaminy i zasady nam nie pasują należy się logicznie zastanowić czy wogóle warto moczyć kasę i czas na przynależność to organizacji stetryczałych przekręciarzy...wg mnie nie warto...:shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Gorzało,

Przeczytałam cały wątek i niestety muszę Ci przyznać 100% rację!
[LEFT]ZK to w większości układy i układziki, banda wzajemnej adoracji a nieformalne struktury w obrębie ZK przypomina [COLOR=red]falę w wojsku.[/COLOR][COLOR=red] [/COLOR][COLOR=black]Piszę to jako czlonek ZK z niezmiernym żalem![/COLOR]
Moje doświadczenia ze ZK zaczęły się od historii bardzo dla mnie smutnej i opiszę ją tutaj napewno ale ilekroć zaczynam o tym myśleć na nowo ogarnia mnie taka agresja, że nie jestem w stanie złożyć do kupy w słowa całej tej historii i zaczyna się bełkot! Powiem, że jako totalnie początkującemu psiarzowi Pani Przewodnicząca Pewnego Małopolskiego Oddziału ZK sprzedała psa chorego, ktory zmarł po 1.5 miesiąca bytności u mnie! Poinformowana o sprawie wogole się tym nie przejęła i miała to totalnie w dupie! Pozniej przeszukując fora i pisząc o sprawie dowiedziałam się, że baba prowadzi normalną rozmnażalnię i niewiadomo ile już ras hodowała i cały czas bierze się za nowe, te które są lub będa wkrotce w modzie( oj do tego baba ma nos...). Potem kupiłam psa tej samej rasy od hodowcy o wielkim sercu i probowałam go wystawiać ale powiem szczerze, że to co się dzieje w tych kręgach totalnie mnie napawa obrzydzeniem i powoduje agresję!
Co do Twoich Psów ciekawe co by było gdybys fikcyjnie sprzedał tak utytułowanego psa np. twojej partnerce, przyjacielowi- przecież to Ty miałeś konflikt z nimi(ich zdaniem) a nie twój pies i wystawial go Ty jako handler u sędziow zagranicznych ale na polskich wystawach ZK-to by im dopiero gula śmignęła!!! Taki mały sabotażyk!!![/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Kochana - nie generalizuj.
W ZK róznie bywa! Raz dobrze, raz źle.

A jeżeli idzie o przerejestrowanie psa, to w wypadku psów osób wykluczonych lub zawieszonych w prawach ZK nie jest to dopuszczalne. Chyba, że takiego psa się odrazu zarejestruje za granicą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Prawo o stowarzyszeniach jest oparte na prawie międzynarodowym i nie jest złe - ale się go u nas nie stosuje i tyle.
Prawo może być świetne - i co z tego? Nic.[/quote]

@Maraulina

Siema, ale ja nie twierdzę, że prawo o stowarzyszeniach jest złe, brzmi całkiem logicznie i poprawnie, ale jeżeli ZK jest ponad to to wybacz - to jakaś kpina. Jeżeli stowarzyszenie jakim jest ZK nie respektuje prawa opartego tak jak piszesz na prawie międzynarodowym to w konsekwencji powinno jako stowarzyszenie zostać rozwiązane, a władze dopuszczające do tego typu chamery powinno zostać postawione zwyczajnie jak pospolity bandyta przed sądem...ZK powinien przejąć tymczasowy zarząd komisaryczny i powołane powinny zostać nowe struktury. Groźba takiej akcji dała by do myślenia tempym rurom jakie zasiadają w zarządzie i nie tylko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zusa']Witaj Gorzało,

Przeczytałam cały wątek i niestety muszę Ci przyznać 100% rację!
[LEFT]ZK to w większości układy i układziki, banda wzajemnej adoracji a nieformalne struktury w obrębie ZK przypomina [COLOR=red]falę w wojsku.[/COLOR][COLOR=black]Piszę to jako czlonek ZK z niezmiernym żalem![/COLOR]
Moje doświadczenia ze ZK zaczęły się od historii bardzo dla mnie smutnej i opiszę ją tutaj napewno ale ilekroć zaczynam o tym myśleć na nowo ogarnia mnie taka agresja, że nie jestem w stanie złożyć do kupy w słowa całej tej historii i zaczyna się bełkot! Powiem, że jako totalnie początkującemu psiarzowi Pani Przewodnicząca Pewnego Małopolskiego Oddziału ZK sprzedała psa chorego, ktory zmarł po 1.5 miesiąca bytności u mnie! Poinformowana o sprawie wogole się tym nie przejęła i miała to totalnie w dupie! Pozniej przeszukując fora i pisząc o sprawie dowiedziałam się, że baba prowadzi normalną rozmnażalnię i niewiadomo ile już ras hodowała i cały czas bierze się za nowe, te które są lub będa wkrotce w modzie( oj do tego baba ma nos...). Potem kupiłam psa tej samej rasy od hodowcy o wielkim sercu i probowałam go wystawiać ale powiem szczerze, że to co się dzieje w tych kręgach totalnie mnie napawa obrzydzeniem i powoduje agresję!

Co do Twoich Psów ciekawe co by było gdybys fikcyjnie sprzedał tak utytułowanego psa np. twojej partnerce, przyjacielowi- przecież to Ty miałeś konflikt z nimi(ich zdaniem) a nie twój pies i wystawial go Ty jako handler u sędziow zagranicznych ale na polskich wystawach ZK-to by im dopiero gula śmignęła!!! Taki mały sabotażyk!!![/LEFT]
[/quote]

@zusa

Cześć, przykro, że Twoje początki były tak niefajne. Niezależnie od durnych struktur i układów w ZK nie jest to miłe stracić szczeniaka, niezależnie czy było to zaniedbanie hodowcy, wada wrodzona czy błędy życia codziennego. Napewno sprawa nadawała się do sądu związkowego, chociażby z prośbą o wyjaśnienie sprawy lub zwyczajnie po ludzku do prokuratury. Tu jednak ważna jest znajomość regulaminów i statutu ZK, prawa cywilnego, kasa i czas jaki można poświęcić. O wystawach i układach w tym TWA mogę pisać bez końca, ponieważ każdy kto chociaż troszeczkę się orientuje w temacie wie gdzie, kiedy i dlaczego ta maszynka nadal się kręci i działa. Szkoda tylko, że ludzie są tak słabi i upodlają się dla naprawdę śmiesznych pieniędzy. Często dając dupy i dosłownie i w przenośni za durny sukcesik hodowlany i wystawowy...żenua, naprawdę... :shake: :shake: :shake:

To co opisałem to niestety szczera prawda, a napisałem to tak jak wielokrotnie już zaznaczałem ku przestrodze, warto zrezygnować z ZK i zapisać się do jakiegokolwiek klubu kynologicznego będącego w strukturach FCI poza krajem, wtedy nasze całe ZK może takiemu komuś generalnie do cyca skoczyć :eviltong: :eviltong: :eviltong:

Jeżeli natomiast chodzi o moje psy to tak jak pisze Mraulina ZK zrobił sobie ciekawy dupochron w regulaminie i statucie mówiący o tym, że osoba co do której prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne nie może przepisać psów na inną osobę. Jednak tak jak pisałem w moim felietonie zapis ten zostanie obalony w pięć minut w każdym sądzie z prostej przyczyny nie ma on prawa ani mocy ponieważ łamie prawo konstytucyjne każdego obywatela do własności jaką jest prawo również do dysponowania psem jako dobrem prywatnym, ZK ma prawo mnie zawiesić, ukarać, wyrzucić ze swoich szeregów, ale nie ma prawa do dysponowania moim majątkiem i własnością, zapisy to sobie może robić każda nazistowska organizacja jaka tylko powstanie, ale nie mogą te zapisy łamać konstytucji... to wie już dzisiaj każde dziecko w tym nawet słabo wyedukowanym kraju....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...