Jump to content
Dogomania

KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM czyli ZKwP przyjaciel prawdziwego hodowcy...


Chima

Recommended Posts

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Mraulina

Tak jak to w życiu bywa...najpiew słaby charakter, komplexy, frustracje, brak argumentów, później donosik bo to takie napawające władzą, później idzie dalej szkalowanie, kręcenie, oszustwa etc...bo jak nie ma się zasad i godności to co pozostaje, babranie się w tym bajorze...kompromitacja to jest nic więcej...:angryy:

@Mraulina

"donos to początek"....

Tu daję przykład jak się to kończy...link do forum gazety PRZYJACIEL PIES.
Prawdziwy skandal, gdzie 5 hodowli atakuje kogoś kto jest niezależnie od detali ikoną hodowli BF-a w kraju i nie tylko od lat tylu, że większość z nas jak Draczyn bo o niej piszę zaczynała nosiła jeszcze pieluchy w zębach i na chleb mówiła bep...Jest to napradę doskonały fachowiec, a banda zrzeszona pod brudnymi skrzydełkami ZK odstawia publicznie taką chamerę, że naprawdę moja historia to przy tym pryszczyk...i gdzie jest ZK kiedy trzeba wywalić na zbite pyski tą bandę...(powody ataku są zwasze takie same, wpływy, rynek i kasa...)

[URL]http://www.pies.pl/index.php?strona=forum_post&podczym=4&id_p=2821[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Oj, co do wielce szanownej koleżanki Draczyn to ja mam stosunek delikatnie rzecz ujmując - ambiwalentny. Zwłaszcza do jej osobliwej poetyki słowa, której używa na forach. M.in. na usuniętym wątku „Kopiowanie (ogony i uszy)”, na stronie 209, w dniu 25.05.07 o godz. 21.44 napisała w sposób jakże dla siebie charakterystyczny tak:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]„[/FONT][/COLOR][I][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ale to ciekawa filozofia zyciowa. Psu dla jego dobra nie wolno obciąc ogonka , bo to boli, choc nie boli, a ludzi wolno zabijać, chos to znacznie bardziej boli. To jakaś paranoja”[/FONT][/SIZE][/I]
[COLOR=black][FONT=Verdana]/pisownia oryginalna/[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

@niceravik

Przykład, daję przykład. Nie jestem w stanie ocenić każdego, dojść do każdej czyjejś prawdy, ale przykład jest drastyczny, jakikolwiek stosunek do kogokolwiek, nie daje nikomu prawa do takiej jechanki...to jest przykład..., że tak jeszcze raz powtórzę, przykład na to jakie nadużycia są tolerowane w ZK, publicznie...sam też zwyczajnie nie lubię kilku osób pętających się po forach dość bezkrytycznie, ale mimo mojego ostrego jęzora nie posunąłbym się tak daleko...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']temat o kopiowaniu ucichl to droga ravik znalazla sobie nowe pole do popisu :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
Nie będę pisała, że po raz kolejny mijasz się z prawda, bo to już standard.
Temat rozwija się całkiem nieźle. Bez awantur.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]można tą całą sytuację podsumować tylko jednym zdaniem:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]TAKA JEST NASZA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ NIESTETY [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]coraz częściej do władzy w ZK dobierają się osoby które mają jakieś niespełnione ambicje i w dodatku nie chcą tak naprawdę działać w ZK po to aby pomóc ludziom tylko aby zaspokoić własne ambicje i dzięki temu wygrywać na wystawach i niestety coraz częściej można na Polskich ringach zaobserwować sytuację w których wygrywa "druga strona ringówki" pomimo tego, że pies wygląda nieciekawie :mad: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Nie będę pisała, że po raz kolejny mijasz się z prawda, bo to już standard.
Temat rozwija się całkiem nieźle. Bez awantur.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL][/quote]

to nie jest ten sam topic :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][FONT=Courier New][COLOR=magenta]można tą całą sytuację podsumować tylko jednym zdaniem:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]TAKA JEST NASZA POLSKA RZECZYWISTOŚĆ NIESTETY [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]coraz częściej do władzy w ZK dobierają się osoby które mają jakieś niespełnione ambicje i w dodatku nie chcą tak naprawdę działać w ZK po to aby pomóc ludziom tylko aby zaspokoić własne ambicje i dzięki temu wygrywać na wystawach i niestety coraz częściej można na Polskich ringach zaobserwować sytuację w których wygrywa "druga strona ringówki" pomimo tego, że pies wygląda nieciekawie :mad: [/COLOR][/FONT][/quote]

@nane

w mojej rasie bardzo często wygrywa drugi koniec ringówki, to norma, nie tylko w naszym kraju, ale celna uwaga...przynajmniej napisana wprost...a to cenię...pozdro...

@Elitesse & Ravik...

Czy możecie pisać wprost, o co chodzi, nie lubię się gimnastykować, zastanawiać nad tym kto się na kogo fochem wywalił...:mad:

Link to comment
Share on other sites

swego czasu trwala na DGM dyskusja o kopiowaniu ogonow i uszu, kolezanka ravik byla tam w swoim zywiole az bana zarobila :diabloti:
potem zaczely sie pojawiac jej kolejne klony
teraz dyskusja przycichla ale po linku podanym u ciebie przez ravik widze ze dziewczyna sie jeszcze niewyzyla :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Mraulina

"donos to początek"....

Tu daję przykład jak się to kończy...link do forum gazety PRZYJACIEL PIES.
Prawdziwy skandal, gdzie 5 hodowli atakuje kogoś kto jest niezależnie od detali ikoną hodowli BF-a w kraju i nie tylko od lat tylu, że większość z nas jak Draczyn bo o niej piszę zaczynała nosiła jeszcze pieluchy w zębach i na chleb mówiła bep...Jest to napradę doskonały fachowiec, a banda zrzeszona pod brudnymi skrzydełkami ZK odstawia publicznie taką chamerę, że naprawdę moja historia to przy tym pryszczyk...i gdzie jest ZK kiedy trzeba wywalić na zbite pyski tą bandę...(powody ataku są zwasze takie same, wpływy, rynek i kasa...)

[URL]http://www.pies.pl/index.php?strona=forum_post&podczym=4&id_p=2821[/URL][/quote]

Czytalam to forum i tak mi sie cisnienie podnioslo, ze sama cos tam nabazgralam:mad: Banda tchozliwych ,anonimowych gnoi i tyle:angryy:
Jest dokladnie jak piszesz, jak Draczyn zaczynala to polowa nawet nie wiedziala, ze psy maja rodowody:evil_lol: a teraz wystarczy zobaczyc jak szczekaja na tym forum (nie wspomne juz o przeklenstwach jakie tam leca:angryy: ) RECE OPADAJA:mad:

Link to comment
Share on other sites

@Elitesse

No jak czytam fora to na każdym niemalże popularnym temacie, na początku szczytne idee, później mega przyjaźnie, a na koniec taki gnój jaki dałem za przykład...Sam oczywiście mam znajomych, przyjaciół i ludzi, których cenię i lubię, ale na miłość boską bez przesady...zachowania twa, każdego jakie musiałem poznać przy okazji śmigania po forach internetowych przyprawia mnie o pawia conajmniej...bo na nieukierunkowaną agresję jestem już zwyczajnie za stary... :diabloti: :diabloti: :diabloti:

ps. lata jakie ja spędziłem na sekcji, były jednymi z ciekawszysch wydarzeń w moim życiu, fajni czasami ludzie, dużo psów i cała europa wystaw i bekowych wyjazdów z moimi powalonymi psami, jest to kawałek mojego ciekawego życia jaki dobrze się wspomina, ale dzisiaj będę do końca najgorętsym orędownikiem spierdalania jak najdalej od ZK...nie ma rady, każdy z nas powinien sobie naprawdę poprawnie przewartościować o co mu tak naprawdę chodzi i jeżeli nie przeszkadza komuś ostry ból dupy przy schylaniu się to spoko....gratuluję :angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Gorzała[/B] co do Twojej opinii o ZKwP to zgadzam sie z Tobą w 100%,sama znam podobne przykłady niszczenia tam konkurencji,zwłaszcza tej która faktycznie sie stara i chce swoją pracą osiągnąć wyższy poziom.
Dla mnie posiadanie psów, praca z nimi,pielęgnacja itd.to czysta przyjemność dlatego niekoniecznie mam ochotę wdepnąć w to bagno i szczerze mówiąc atmosfera tej organizacji to na chwilę obecna jedyne "przeciw" by zająć się na nowo hodowlą.Nie wszystkie znane mi przypadki niszczenia konkurencji są tak drastyczne jak Twój ale na tyle niesmaczne,że rzeczywiście zniechęcające.


Co do przykładu,który podałeś i linku na inne forum,to niestety tu już sie z Tobą nie zgodzę,jak dla mnie to przykład mało trafiony.Może rzeczywiście jak szanowna pani D. zajmowała sie hodowla ja byłam jeszcze w powijakach ale żeby to wiek zawsze o mądrości świadczył...
Język i sposób wypowiadania sie na tamtym forum względem szanownej pani D. nie odbiega w żaden sposób od języka i stylu wypowiedzi jaki ta pani sama praktykuje na rozmaitych forach,w różnych tematach i względem różnych ludzi.
Więc,sorry,fortuna kołem sie toczy,na nią tez przyszła pora.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Elitesse

Oki, no to to rozumiem...nareszcie dociera...do mnie o co chooo
Przeczytam to dokładnie. Proszę piszcie tutaj bez żenadki, namęczyłem się nad tematem żeby był konkretny...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Topik o kopiowaniu został usunięty, niczego już nie przeczytasz.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Bana dostałam, fakt, ale nie za NIEWIEDZE ale za pyskowanie i uporczywe domaganie się egzekwowania przepisów, a więc za to o co Tobie chodzi, jak sądzę![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Cyt. Za Elitesse[/FONT][/COLOR]
[B][I][COLOR=black][FONT=Verdana]„ ja tez bylam wiele lat "dzialaczem" ... az koniec koncow zmienilam oddzial na bardziej przyjazny dla uzytkownika”[/FONT][/COLOR][/I][/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]I to jest przykład na to, że wieloletnia działalność w związku, albo cytuję za orsini: ”siedzenie w ustawach” nie u każdego skutkuje zdobyciem niezbędnej wiedzy. Natomiast może budować takie wewnętrzne, całkowicie subiektywne przekonanie u „działacza” lub "siedzącego".[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Dowód? Weźmy piękne zakończenie topiku o kopiowaniu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Post Elitesse w kwestii kary przewidzianej za złamanie zakazu obcinania ogonów na stronie 215 usuniętego wątku, wraz z odpowiedzią na stronie 216 tegoż wątku.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Po półrocznej dyskusji!!! gdzie był czas na to aby się podstawowych rzeczy nauczyć, przeczytać USTAWĘ o OCHRONIE ZWIERZĄT, w odpowiedzi na opinie znanego weta, pracownika naukowego SGGW, Elitesse pisze tak cytuję:[/FONT][/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][I]„teraz wypowiem sie ja - wetowi grozi kara grzywny do tysiaca zlotych i przepadek narzedzi i koniec !! skad on wytrzasnal to pozbawienie wolnosci ?”[/I][/B][/FONT][/SIZE]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Podczas kiedy stan faktyczny w tej sprawie wygląda tak, cytuje ripostę za onek:[/FONT][/COLOR]

[CENTER][B][I][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Art. 37. [/SIZE][/FONT][/I][/B][/CENTER]
[LIST]
[*][SIZE=3][FONT=Times New Roman][I](73) Kto narusza nakazy albo zakazy określone w art. 9, art. 12 ust. 1-6, art. 13 ust. 1, art. 14, art. 15 ust. 1-5, art. 16, art. 17 ust. 1-7, art. 18, art. 19, art. 22 ust. 1, art. 22a, art. 24 ust. 1-3, art. 25, [B][COLOR=red]art. 27[/COLOR][/B], art. 28 ust. 1, 5 i 8-9, art. 29 ust. 1 i art. 30, podlega karze [B][COLOR=red]aresztu[/COLOR][/B] lub [B][COLOR=red]grzywny[/COLOR][/B]. [/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo do czynu określonego w ust. 1 jest karalne. [/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]3. W razie ukarania za wykroczenie, o którym mowa w ust. 1, można orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących, jak również można orzec przepadek zwierzęcia. [/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I]4. (74) W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, można orzec [B][COLOR=red]nawiązkę[/COLOR][/B]w wysokości do 1.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt. [/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][I].[/I][/FONT][/SIZE]


[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Areszt od 5 do 30 dni, grzywna od 20 do 5.000zł. ( z wyjątkami). Nawiązka to nie to samo co grzywna.[/FONT][/SIZE][/LIST][FONT=Verdana]I to był ostatni post w tym topiku. Topik został usunięty.[/FONT]
[FONT=Verdana]Dla Twojej wiedzy napiszę, że jestem posiadaczką kopii tej 216 strony. I kilku innych też...[/FONT]
[FONT=Verdana]Sam oceń...:lol: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikador'][B]Gorzała[/B] co do Twojej opinii o ZKwP to zgadzam sie z Tobą w 100%,sama znam podobne przykłady niszczenia tam konkurencji,zwłaszcza tej która faktycznie sie stara i chce swoją pracą osiągnąć wyższy poziom.
Dla mnie posiadanie psów, praca z nimi,pielęgnacja itd.to czysta przyjemność dlatego niekoniecznie mam ochotę wdepnąć w to bagno i szczerze mówiąc atmosfera tej organizacji to na chwilę obecna jedyne "przeciw" by zająć się na nowo hodowlą.Nie wszystkie znane mi przypadki niszczenia konkurencji są tak drastyczne jak Twój ale na tyle niesmaczne,że rzeczywiście zniechęcające.


Co do przykładu,który podałeś i linku na inne forum,to niestety tu już sie z Tobą nie zgodzę,jak dla mnie to przykład mało trafiony.Może rzeczywiście jak szanowna pani D. zajmowała sie hodowla ja byłam jeszcze w powijakach ale żeby to wiek zawsze o mądrości świadczył...
Język i sposób wypowiadania sie na tamtym forum względem szanownej pani D. nie odbiega w żaden sposób od języka i stylu wypowiedzi jaki ta pani sama praktykuje na rozmaitych forach,w różnych tematach i względem różnych ludzi.
Więc,sorry,fortuna kołem sie toczy,na nią tez przyszła pora.[/quote]


@nikador

Moja opinia o ZK jest naprawdę bardzo umiarkowana i wyważona po tym co się stało żeby nie powiedzieć łagodna - bo ten burdel powinno się natychmiast zamknąć, rozwiązać i ludzi do domów do swoich psów wygonić. Nie jestem zawodowym hodowcą, nie muszę hodować ani wystawiać, a hodowlankę zrobić mogę w każdym kraju w europie jeżeli zajdzie taka potrzeba i odbije mi po raz kolejny się tym zajmować z takim rozmachem jak do tej pory.....

Starałem się tylko przekazać co się w takim momencie czuje i jak to widzą inni ludzie, a zwłaszcza tacy jak ja nie mający zależności żadnych i niczego do stracenia...trzeba było mnie nie trogać to był by spokój:diabloti:

Jeżeli chodzi o przykład to jest on wg mnie jak najbardziej trafiony, nie chodzi mi konkretnie o zależności i winę po, której ona stronie jest...znam Panią Krystynę już kilka lat i w stosunku do mnie nigdy nie zachowała się niestosownie lub wulgarnie. Przykład mój ma, a w zasadzie miał na celu pokazanie tego jacy ludzie na jakim poziomie zrzeszają się w ZK, a do tego jacy ludzie za przyzwoleniem sędziego robią siekę na publicznych boardach, są dwie ważne sprawy; osoby te są znane w środowisku i nie są kryształowe nawet jeżeli D ma coś nagrabione to nie ma tego złego...po drugie jeżeli każdy komu tylko przyjdzie ochota będzie uciekał się do takiej chamery wględem innego członka tej samej organizacji co sankcjonuje Statut to ja bardzo dziękuję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Czytalam to forum i tak mi sie cisnienie podnioslo, ze sama cos tam nabazgralam:mad: Banda tchozliwych ,anonimowych gnoi i tyle:angryy:
Jest dokladnie jak piszesz, jak Draczyn zaczynala to polowa nawet nie wiedziala, ze psy maja rodowody:evil_lol: a teraz wystarczy zobaczyc jak szczekaja na tym forum (nie wspomne juz o przeklenstwach jakie tam leca:angryy: ) RECE OPADAJA:mad:[/quote]

@bzuma

Poziom jeżeli jakiś jest to jest to poziom dołu z gównem, nie chce mi się aż wierzyć, że względem tej bandy ryczących bydlaków nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje...skoro tutaj ZK nie zareaguje z pełną surowością, to oznacza to akceptację, przywolenie i wszystko cacy...znaczy się tak ???

ps. czasami jadę na forach na maxa z tematami i w słowach nie przebieram, ale tu jestem w szoku jak można być takim burakiem jak Ci, którzy w piątkę trzymając się za rączki jechali sobie beztrosko...:shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Elitesse

Oki, no to to rozumiem...nareszcie dociera...do mnie o co chooo
Przeczytam to dokładnie. Proszę piszcie tutaj bez żenadki, namęczyłem się nad tematem żeby był konkretny...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]*gorzała.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Tu masz kolejny fakt.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/1630/4dzien002zw6.jpg[/IMG][/FONT][/COLOR]



[COLOR=black][FONT=Verdana]Mimo, że powszechnie wiadomo o zakazie cięcia ogonów z przyczyn innych niż zdrowotne /raptem ułamek procenta urodzin/. Mimo, że od półtora roku we wzorcu tej rasy, w pozycji ogon, zapisane jest: NATURALNY. Mało tego. Od dnia 18. kwietnia 2007, wzorzec precyzyjnie opisuje sposób noszenia ogona! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]W tej sytuacji, wieloletnia „działaczka”, kazała odrąbać ogony szczeniakom i prowokacyjnie wkleiła to zdjęcie maluchów po zabiegu. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Powiesz coś mądrego w tej sytuacji?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

@All

Jeszcze raz wkręcę to o co chodzi mi od początku, jeżeli jakaś hodowla, hodowczyni lub hodowca, która łamie regulaminy ZK lub prawa polskiego i są na to dowody to proszę wyciągnąć z tego konsekwencję, samo pisanie na forum niewiele daje...kieruje się oficjalne pismo z wszelkimi dowodami do odpowiedniego oddziału ZK lub Sądu Powszechnego i zaczyna się sieka :diabloti: inaczej nic z tego nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

[B]Gorzała[/B] co do Twojej opinii o ZKwP to zgadzam sie z Tobą w 100%,sama znam podobne przykłady niszczenia tam konkurencji,zwłaszcza tej która faktycznie sie stara i chce swoją pracą osiągnąć wyższy poziom.

Od 1984 roku bylam czlonkiem ZK, Prowadzilam sekcje Rasy,,bylam w komisji hodowlanej.Ale wkoncu mialam dosyc machlojek ,intryg itp:shake: Nisczenie konkurencji,nawet z podtruwaniem psow konkurencji,to bylo na pozadku dziennym.Z ZK odeszlam po incydencie,na wystawie psow na ktorej otruto mi psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...