Jump to content
Dogomania

KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM czyli ZKwP przyjaciel prawdziwego hodowcy...


Chima

Recommended Posts

Mraulino- napisałam, że [U]w większości[/U]- właśnie po to aby nie generalizować. [U]Najczęściej[/U] Ci Wszyscy pomocni w ZK to osoby, ktore mają tam słabą pozycję! Ja być może miałam pecha-ale tak mozna mowić zawsze i juz jest ok? Wielu z nas wie co naprawdę dzieje się w ZK a nie jest niestety wesoło. Powiem tyle- z perspektywy takich jak ja świeżakow jednak o dużym potencjale i chęci pomocy uklady w związku przypominają falę. Rozumie, że ktos bez doswiadczenia nie może robić od razu rewolucji ale należy mu się za jego chęci mistrz, ktory poda rękę!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@zusa

siema, słuchaj, na ten niesmak związany ze sprzedanymi sędziami i wystawami jest doskonały sposób. mając już dobrego psa, rejestrujemy go za granicą, gdzie wymagania kwalifikujące do hodowli są często naprawdę łatwutkie, robimy absolutne minimum, a później jako pies reproduktor czy suka hodowlana dobijamy gdzieś poza krajem do tytułu championa i nie robimy intera, znaczy robimy, ale celowo nie kończymy. nastepnie jeździmy sobie po kraju robiąc międzynarodówki, na których często są zagraniczni sędziowe, wystawiamy psa w klasie championów, zgarniamy łatwe tytuły często pazernej staweczce tuz naszego psiego biznesu, a to jak to ujęłaś doskonale drażni hodoffce, który musi się motać na 5 dodatkowych dużych wystaw ponieważ na każdej jest blokowany przez psa championa, kóry zabiera mu tytuł, fajna zabawa i jaka odprężająca, do tego to niezła złośliwostka tak ku przestrodze, że ZK to tak naprawdę pryszczyk na doopie tego całego psiego światka i ani nic się na nim nie kończy ani nie zaczyna ;) od taka mała dygresyjka:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zusa'] [U]Najczęściej[/U] Ci Wszyscy pomocni w ZK to osoby, ktore mają tam słabą pozycję! [...] Wielu z nas wie co naprawdę dzieje się w ZK a nie jest niestety wesoło. Powiem tyle- z perspektywy takich jak ja świeżakow jednak o dużym potencjale i chęci pomocy uklady w związku przypominają falę. Rozumie, że ktos bez doswiadczenia nie może robić od razu rewolucji ale należy mu się za jego chęci mistrz, ktory poda rękę![/QUOTE]

Bardzo mi się podoba to, co napisałaś!

Ja sama została mistrzem młodszej koleżanki. Uczę ją wszystkiego, co wiem - w ciągu kilku miesięcy nauczyła się tyle, ile ja onegdaj w ciągu 2 - 3 lat. Ja po prostu chcę przekazać moją wiedzę! Swego czasu było mi ją tak trudno zdobyć! Pamiętam, jak niechętnie odnoszono się do narybku. Jak niszczono asystentów,"świeżych" właścicieli psów i hodowców.

Teraz jest dużo lepiej - ale to zawdzięczmy powaznym zmianom, jakie udało nam się w wyniku" przewrotu pałacowego" wprowadzić w oddziale. Wiem dobrze, że w innych oddziałach bywa bardzo nieciekawie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Dzień dobry :lol:
Taki zapis jest fajowy na stronie organizatora wystawy :evil_lol:
cytuję:

[B][COLOR=red][I]"Zastrzegamy sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia psa bez podania przyczyny."[/I][/COLOR][/B][/QUOTE]
Czytaj jak pies będzie za dużą konkurencją dla koleżanki to mu odmówimy albo przeniesiemy z championów do otwartej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Bez urazy, ale „na miarę stawu grobla...”[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]/może przydałaby się niektórym „biurowym wyblakłym gwiazdom ZK” mała „przepierka”?/:mad: [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Czarne Gwiazdy']Czytaj jak pies będzie za dużą konkurencją dla koleżanki to mu odmówimy albo przeniesiemy z championów do otwartej :evil_lol:[/quote]

Siemka, Hihihihihhi dokładnie. Ciekawa interpretacja, a biorąc pod uwagę to, że wszyscy się znają jest jak najbardziej uzasadniona, zgłoszenia powinny być wysyłane z formularza, z klucza, a nieprzyjęcie psa, który spełnia wszelkie wymagania powinno być niemożliwe, skończyła by się wiocha i prywata jaka ma miejsce na codzień w ZK...sam byłem świadkiem dopisywania psów już po terminie lub wycinania konkurencji, nie jeden raz tak więc netowy formularz z potwierdzeniem odbioru i uzasadnienie w przypadku nieprzyjęcia psa jakie można było by w odpowiednim czasie zaskarżyć nie w ZK, a bezpośrednio w sądzie cywilnym...i po temacie.......

btw te wszystkie problemy i nadużycia jakie mają miejsce w ZK są naprawdę łatwe do rozwiązania, ale niestety "my" w sensie Wy nie jesteście zainteresowani zmianami, jak się to kula to niech się kula nieważne jak ... :shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

:diabloti: @All

wrzucam ciekawą publikację na temat pośrednio mojego byłego oddziału i członka jego zarządu:

cyt.

.....[I]Kaliningrad
Korzystając z uprzejmości Doroty, która na moją prośbę zamieściła tę wypowiedź, zwracam się w niej przede wszystkim do Pchły, ale również do wszystkich czytających temat mastiffa. Otóż z dużym zdziwieniem najpierw przeczytałem na FORUM informację Pchły obwieszczającą zdobycie przez jej psa tytułu Championa Rosji na wystawie w Kaliningradzie 29 lipca, czyli kilka dni temu. Zdziwienie moje było zasadne o tyle, iż tytuł Championa Rosji może zdobyć pies posiadający championat innego kraju uzyskując na wystawie w Rosji certyfikat CAC [odpowiednik naszego CWC] w jednej z trzech klas: pośredniej, otwartej lub championów. Ponieważ w Kaliningradzie w klasie championów zgłoszone były 2 psy, zgodnie z przepisami tylko jeden z nich mógł wygrać i otrzymać CAC oraz tytuł Championa Rosji. Jednym z tych psów był mój Zachary vel PARYS Józefinka, a drugim-pies Pchły, ALEX z Dziesięciu Dębów. Po raz kolejny już wygrał mój Zachary, otrzymując CAC, CACIB, NPwR, BOB, i to on został Championem Rosji, kończąc też tym samym Interchampionat i Multichampionat. Moje wątpliwości rozwiała telefoniczna rozmowa przeprowadzona dnia 6 sierpnia z organizatorami wystawy w Kaliningradzie. Zacznę jednak od początku. Jak już wspomniałem, oba nasze psy były zgłoszone w klasie championów, co łatwo sprawdzić zarówno w katalogu wystawowym, jak też uzyskując informację od organizatorów. Sędzią w ringu była Maria Bruska z Polski. Kiedy oba psy, wywołane do klasy championów, pojawiły się w ringu, zaczęły się dziać rzeczy dziwne. Najpierw sędzia półgłosem naradzała się z Pchłą, po czym przywołała do ringu jedną z organizatorek i oznajmiła, że szkoda byłoby aby tylko jeden pies otrzymał tytuł Championa Rosji, więc ona sugeruje, aby jednego z psów przepisać do klasy otwartej!!! Byłem zbulwersowany postępowaniem sędzi i kategorycznie zaprotestowałem przeciw takim praktykom. Po pierwsze, sędzia w ringu nie ma prawa sugerować czegokolwiek właścicielom psów, czy też decydować o przepisaniu psa do innej klasy, a po drugie - no właśnie... Pewnie zgodziłbym się na taki wariant korzystny dla psa Pchły, gdyby nie fakt, iz wspomniana Pchła zachowuje się nie fair wobec mnie i mojego psa i po każdej przegranej rywalizacji w ringu nie szczędzi nam złośliwości na FORUM, i nie tylko tam zresztą. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia, Zachary też podziela mój pogląd, nie widzę jednak powodu aby być wobec niej naduprzejmym, co też przekazałem jej w ringu.
Po mojej odmowie przepisania psów do różnych klas sędzia Maria Bruska, wyraźnie zdenerwowana i nie kryjąca specjalnie swych relacji z Pchłą, zapowiedziała, iż w takim razie rozpoczyna sędziowanie 2 psów w klasie championów i daje CAC i CACIB Zacharemu. Na tym sędziowanie rasy zostało zakończone. Ponieważ postanowiłem zostać na konkurs Best of Group II, czekałem nieopodal na zakończenie sędziowania we wszystkich ringach wypełniając w międzyczasie formularz do tytułu Championa Rosji dołączając do niego certyfikat CAC, kopię rodowodu i Championatu Polski i przekazując je organizatorom wystawy. Widzę też nagle, iż sędzia Bruska, po zakończeniu sędziowania ostatniej rasy w swoim ringu, wychodzi z niego i kieruje się bezpośrednio do oddalonej o kilkadziesiąt metrów i czekającej na nią Pchły i zaczyna z nią rozmawiać. Już wówczas nie miałem złudzeń co do rzetelności intencji obu pań, ale też nie przypuszczałem, że można posunąć się do takiego szwindla! Otóż w rozmowie telefonicznej ze Związkiem z Kaliningradu dowiedziałem się, że do organizatorów wpłynął wniosek od właścicielki mastiffa, czyli Pchły, o umieszczeniu jej psa w klasie otwartej!!! Po odbytym sędziowaniu w ringu i po przyznanych już tytułach!!! Czyli karta oceny została sfałszowana i wymieniona, bo w karcie oceny jest wyraźnie napisane w jakiej klasie występuje zgłoszony pies!!!
Teraz do Pchły: zwracam się do ciebie świadomie pisząc zaimki osobowe dotyczące twojej osoby małą literą, a wynika to z braku szacunku. Zdumiewa mnie twoja arogancja, tupet, efronteria i posługiwanie się niecnymi metodami w rywalizacji psów. Już znacznie wcześniej postępowałaś nieetycznie wobec wszystkich właścicieli mastiffów - uczestników wystaw, kiedy do wystawiania swojego psa angażowałaś asystentkę sędziego kynologicznego, szukając już przed samą rywalizacją w ringu jakiegoś handicapu wiedząc, że asystentka sędziego jest znana niemal wszystkim sędzoim i może liczyć na większą ich przychylność w ocenianiu wystawianego przez nią psa. W Kaliningradzie twoje postępowanie osiągnęło apogeum niegodziwości.
Epilog twojej abominacyjnej postawy w Kaliningradzie jest taki: skierowane już zostało pismo do Klubu w Kaliningradzie - organizatora wystawy, pismo do RKF [Rosyjskiej Federacji Kynologicznej] w Moskwie, kolejne - to pismo do Kolegium Sędziów przy Zarządzie Głównym ZKwP opisujące z detalami zachowanie w ringu sędzi, Marii Bruskiej, i wreszczie pismio do Zarządu Oddziału w Legionowie, do którego należysz.
Moich poczynań wobec ciebie nie traktuj jako zemsty - nie ma powodu, przecież to mój pies wygrał wszystko i został Championem Rosji; zresztą nie mam tego w zwyczaju. Celem, jaki mi przyświecał, było napiętnowanie nieuczciwości i machinacji, jakich wraz z wymienioną p. Marią Bruską się dopuściłaś. Dołączam kopie zdobytych przez Zacharego tytułów z Kaliningradu i stronę katalogu, w którym oba psy są zgłoszone w klasie championów....[/I]

Link to comment
Share on other sites

@Śnieżynka

To nie dotyczyło moich psów ani mojej osoby to cytat z textu Canto.
Umieściłem go ponieważ dotyczy zarządu mojego byłego oddziału, który jak widać wiedzie prym w krętactwach nawet poza granicami kraju..., ale od strony technicznej tak, trzeba by było pościemniać kilka elementów do oceny, ale jak widać można...:shake: :shake: :shake: żenada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Maraulina

U mnie bardzo dobrze, narazie jednak mam inne zajęcia i niestety nie związane z psami.

Nic jednak nie zostało pominięte, a winni zostaną ukarani, to pewne.

Mam nadzieję, że dobrze się żyje takim ludkom z przeświadczeniem, że prędzej czy później przyjdzie im zapłacić za kłamstwa i krętactwa :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']

A jeżeli idzie o przerejestrowanie psa, to w wypadku psów osób wykluczonych lub zawieszonych w prawach ZK nie jest to dopuszczalne. Chyba, że takiego psa się odrazu zarejestruje za granicą![/quote]Tak się ciut cofnę w czasie..Mraulina, niekoniecznie tak jest.
Przykładowo, będzie łatwiej: Chima (pozwól Jarku,że ją wykorzystamy:diabloti:) powiedzmy, na wystawie w Polsce na nazwisko Jarka wystąpiła w styczniu po raz ostatni.Jarka wykopano z ZK powiedzmy w czerwcu.I teraz kto udowodni,ze ja Chimy nie kupiłam w lutym??Nie muszę biec od razu jej przerejestrowywać po zakupie.Powiedzmy kupiłam ją w lutym,mam umowę i zrzeczenie prawa do niej z datą 12.02.2007.A 13 .02.2007 wyjezdżam w celach zarobkowych, "coby" utrzymać psiaki na biegun północny.Wracam we wrześniu.I nie ma takiego prawa, które nie pozwoli mi przerejestrować Chimy na mnie -bo mam umowę z lutego.
A ze sobie była u Jarka na stronie czy też robił jej fotki - o to przecież ja -własciciel suki mogę go oskarżyć:diabloti:, czego oczywiście nie zrobię, bo jako przyjaciel rodziny zajmował się moimi psami podczas mojej ciężkiej pracy na mrozie:eviltong:
Pies nie może być przerejestrowany po wykluczeniu:
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2][I][B]Po[/B] wykluczeniu członka ze Związku lub ustaniu jego członkostwa na podstawie §18 pkt. 5 Statutu,[/I][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][I]psy/suki na niego zarejestrowane podlegają skreśleniu z rejestru Związku i nie mogą być przerejestrowane[/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][I]na inną osobę. Skreślenia dokonuje Zarząd Oddziału i zawiadamia o tym Zarząd Główny[/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][I]oraz Zarządy pozostałych Oddziałów.[/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][I]Wykluczenie ze Związku jednego ze współwłaścicieli psa/suki skutkuje skreśleniem psa/suki,[/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][I]stanowiącego/stanowiącej współwłasność, z rejestru Związku bez możliwości przerejestrowania ich[/I][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=CentSchbookPL-Roman][I]na innych członków Związku.[/I][/FONT][/SIZE][/LEFT]

Ale nie ma w regulaminie opcji,a przynajmniej mnie takowa jest nieznana, że nie przerejstruję psa,jeśli zakupiłam go przed wykluczeniem poprzedniego własciciela i mam na to dowód w postaci umowy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Czytaj jak pies będzie za dużą konkurencją dla koleżanki to mu odmówimy albo przeniesiemy z championów do otwartej :evil_lol:[/quote]
Święta racja.Sama niedawno tego doświadczyłam.Psa na wystawę późnosierpniową zgłaszałam w połowie lipca, wtedy też zapłaciłam (na szczęście).Zgłaszałam mailowo, dostałam potwierdzenie, po miesiacu wyczyściła mi się skrzynka,więc zadzwoniłam do oddziału potwierdzić czy zgłoszenie aby na pewno jest.Było.
Pokazują się stawki na ową wystawę -mojego psa niet.A ja biedna,bo głupia - z wyczyszczoną skrzynką i bez potwierdzenia. No,po kilkunastu mailach :diabloti: i sprawdzeniu przez organizatorów,że pieniądze wpłacone były już dawno psa przyjęto.
Dodam,że w konkurencji miał stać z 1 psem, któremu tylko 1 wniosku do Ch.Pl brakuje.I wiecie co? -konkurent nam nie dojechał:diabloti: ,jak się okazało,że jednak będziemy.Co ciekawe, wielu ludzi nie było specjalnie zdzwionych,jak mówiliśmy,że był cyrk,bo zginęło zgłoszenie ,że usiłowano wmówić mi,ze zapłaciłam a nie zgłosiłam. Kilka osób z naszej rasy!!! z uśmiechem zapytało " i co?konkurent zapewne nie dojechał?"
Ech...

Link to comment
Share on other sites

@Quelthalas

Siemka :p:p:p

Na początek Twoja wystawa...to co Tobie się przytrafiło to standard dnia codziennego w ZK, sztuką bowiem jest takie motanie, tu naprawdę trzeba być pasjonatem i mieć moralność ściery do podłogi...jednak jak widać to 99% bez mała tej organizacji, co wystawa to afera co miot to przekręt, tak więc naprawdę gorąco namawiam co mądrzejsze jednostki do rezygnacji z członkostwa...w tej ścierwiastej organizacyjce twa..............

Jeżeli natomiast chodzi o to co pisałaś na przykładzie mojej suczki, to tak, ZK to tylko stowarzyszenie nie stoi wyżej niż prawo polskie, konstytucja mimo, że kilku zdziadziałym staruchom tak się właśnie wydaje, ale tu to jest wina braku odpowiedniej diagnozy lub braku leków na lordozę trzeciej generacji...Mam psa, jestem jego właścicielem, posiadam wszelkie wymagane dokumenty i mogę z tym psem zrobić wszystko bez zgody i powiadamiania jakiegoś tam zdupiałego ZK. To moja własność i mogę psa sprzedać kiedy chcę i komu tylko chcę za cenę, którą sam sobie dowolnie ustalę, a posiadając umowę sprzedaży potwierdzoną na dokładkę notarialnie to ten cały ZK może mnie generalnie w dupę pocałować, ale wolałbym nie, bo się brzydzę...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='gorzała']@All

siemka, właśnie czytałem, że Canto, autor tego posta z Królewca został pozwany przez pełnomocnika oszustki i ma przepraszać podobno za to, że publicznie ją oczernia... niezłe co :diabloti::diabloti::diabloti:[/quote]
Pewnie dostanie za swoje.
Na Członka Zarządu się rzucał? Samego ZARZĄDU :eviltong:!!!??? No wybacz.
Marnie to widzę.

Link to comment
Share on other sites

O rany... Po przeczytaniu teo wątku dostałam kubeł zimnej wody na łeb:-o... Od dawna marzę i planuję hodować pieski i byc może stawiam pierwsze kroki w tym kierunku. Słyszałam o róznych antagonizmach na wystawach, ale ZK o aż takie poczynania nie podejrzewałam. Chyba jestem jeszcze młoda i głupia. Myślałam, ze ci ludzie jednak kochaja to co robią, a przede wszystkim kochaja psy... Jak widać w Polsce najświętsze ideologie potrafia sie zmutować. Dobrze, ze poruszacie tego typu problemy, bo to w pewnym sensie jest tabu, a dla początkujących to już całkowicie... Na pewno jeszcze kilka razy sie zastanowie zanim sie w to (dosłownie) wpakuję.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiedzmata']O rany... Po przeczytaniu teo wątku dostałam kubeł zimnej wody na łeb:-o... Od dawna marzę i planuję hodować pieski i byc może stawiam pierwsze kroki w tym kierunku. Słyszałam o róznych antagonizmach na wystawach, ale ZK o aż takie poczynania nie podejrzewałam. Chyba jestem jeszcze młoda i głupia. Myślałam, ze ci ludzie jednak kochaja to co robią, a przede wszystkim kochaja psy... Jak widać w Polsce najświętsze ideologie potrafia sie zmutować. Dobrze, ze poruszacie tego typu problemy, bo to w pewnym sensie jest tabu, a dla początkujących to już całkowicie... Na pewno jeszcze kilka razy sie zastanowie zanim sie w to (dosłownie) wpakuję.
Pozdrawiam[/quote]
Leć po suszarkę bo się przeziębisz :lol:.

Nie przesadzaj! Nie zmieniaj tak łatwo decyzji.
Każdy system ma wady. A żyć trzeba, prawda?
Masz szanse coś zmienić! Walczyć!
Chyba, że za dekorację chciałas tylko robić?
A to tak, to Pani już dziękujemy ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...