Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

Wszystkie wpłaty które wpłynęły na konto 4Dogs

Styczeń-40zł-Olcia42
Luty-100zł-Olcia42 i 70zł-Anna K,Warszawa
Marzec-100zł-Bianka0 , 60zł-Olcia42 , 50zł-Teresaa118 i 30zł-Rudakacha

Zakupione obroże od kleszczy
6 średnich po 42,90zł
1 duża 46,27
Razem 303,67

Wszystkim wpłacającym bardzo dziękuje za pomoc.

Edited by asz26
Link to comment
Share on other sites

Dwie osoby mówiły mi że widują Małego na pobliskiej wsi,nie wiem czy to na pewno on czy może jakiś inny pies bardzo podobny do niego.Wydaje mi się to troche dziwne bo do tej pory jak gdzieś wybywał to zawsze wracał,raz nawet wrócił w obroży.Pies był u mnie długo nie pamietam dokładnie ale jakieś 6-8 lat więc dziwne że teraz by biegał i nie wracał nawet na jedzenie.Byłam już kilka razy na tej wsi i nigdy go tam nie widziałam.Sama nie wiem co myślec,mam nadzieje że na prawdę żyje i jest mu dobrze tam gdzie jest.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/p296x100/10169215_778115238865699_6763969133832440323_n.jpg[/IMG]
Karma od pani Kasi,akurat skończyła się sucha karma:-)Dziękuje pani Kasiu za kolejną paczke karmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podobno są jakieś nowe tabletki przeciw kleszczowe suma powala około 100zł dawka ma chronić psa przez 3 miesiące ,u moich nie skutkuja ani obroże ani krople wysyp kleszczów jest niesamowity a co rusz słyszę że psiak złapał bebeszię ,zastanawiam się nad tą nowością bo jak Rafi złapie znowu bebeszię to w tym wieku może juz tego nie przeżyć ostatnio już było tragicznie ale się go wyratowało. Miał kto może już ten specyfik ?

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś stosował obroże bayera FORESTO???Rozmawiałam z weterynarzem i dla mojej Kody polecił właśnie obroze foresto bo jest bezzapachowa a Koda nie może nosić zapachowych obroży,ma za bardzo wyostrzony wech i po prostu dusi się lub śpi i wcale nie wstaje.Te obroze są bardzo drogie i nie chce wydawać na darmo pieniędzy bo jak nie jest skuteczna to bedzie zbedny wydatek.Czy ktoś zna te obroże?Bardzo proszę o odpowiedz,muszę jakoś zabezpieczyć Kode od kleszczy inaczej moze zachorować a u niej może to się skończyc śmiercią.Sunia ma padaczke jest na lekach i chyba przez to ma bardziej osłabiony organizm.Na jesieni chorowała od kleszczy i bardzo ciężko to przeszła,mało brakowało a już bym jej nie miała.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję obroże Foresto u moich psów, ponieważ niektóre śpią ze mną w łóżku, inne czasem tam bywają, więc sądzę, że zapach Kiltixa by mi przeszkadzał. Jestem bardzo zadowolona z tej obroży. W zeszłym roku jeździłam z psami w takie bardzo podmokłe i obfite w kleszcze miejsce i Foresto się sprawdziło.
Jak używałam kropli Fiprexa to każdy pies miał kilka wbitych kleszczy po jednym pobycie na tej działce ! Jest to normalne, bo Fiprex nie odstrasza i kleszcz ma prawo się wbić (w jakimś tam czasie powinien uschnąć). Świadczy to o tym, że w tej okolicy było bardzo dużo kleszczy i dlatego wolałam zastosować coś skuteczniejszego co by odstraszało i wybór padł na Foresto. Nie dałam rady kupić wszystkim psom Foresto w tamtym roku, niektóre były zabezpieczone Fiprexem albo Frontlinem (co miesiąc nowym) i te miały po kilka kleszczy za każdym razem, a te z Foresto - żadnego.

W tym roku dałam spokój z preparatami typu spot-on (kroplami) i już kupowałam po trochu wcześniej Foresto, żebym nie musiała kupić wszystkim w jednym miesiącu. Mam 9 psów, które noszą Foresto. Wyjątkiem jest maltańczyk, u którego stosuje Advantixa 2-4 kg, bo on nie jeździ ze mną w żadne chaszcze ze względu na delikatny włos i skórę. Poza tym on nie może nosić ciągle obroży, bo by się pokołtunił. To taka trochę "upośledzona" rasa wyhodowana dla dam ;).

Jednak niektórzy narzekają na Foresto i nie wiem od czego to zależy. Myślę, że jednak trzeba wypróbować i zakupić tę jedną sztukę. Tu jest wątek na ten temat: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/109836-Co-na-kleszcze-NAJLEPSZE?p=22083564#post22083564[/URL], ale nie wiem, czy coś pomoże, bo co człowiek to inna opinia ;).

Jeden z moich psów też ma padaczkę i używa tej obroży już drugi rok (oczywiście już ma drugą nową). Jednak pies ten nie przyjmuje żadnych leków na padaczkę, bo ma rzadkie i krótkotrwałe ataki (raz na 2-3 miesiące).

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Moja Koda dostała padaczki jak miała trzy lata,ataki były co miesiąc i każdy był coraz silniejszy,zdarzało się że miała nawet dwa po kolei a najgorzej było jak dostała ataku i nikogo nie było w domu,po tym ataku bała się zostawać sama w domu.Dostaje pół tabletki relanium i odpukać nie ma już ataków,ale leków nie mogę jej odstawić bo kończy się to kolejnym atakiem padaczki.To już nie jest młoda sunia ma 8 lat i coraz ciężej przechodzi chorobe od kleszczy a choruje praktycznie co roku.Na działce psy mają kiltixy i tez sa dobre przynajmniej w zeszłym roku się sprawdziły a w tym roku zobacze jak bedzie bo jest dużo więcej kleszczy ale Koda musi mieć coś skutecznego i bez zapachu.Chyba wypróbuje Foresto tylko muszę poszukać może taniej gdzieś znajde u weta kosztuje 120 zł to dużo jak na jednorazowy wydatek tym bardziej jak się ma jeszcze siódemke na działce :-)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/10174962_793963367280886_3534001541723894575_n.jpg[/IMG]
Fionka i trzech kumpli do zabawy :lol:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10155474_793972103946679_4252563417694785557_n.jpg[/IMG]
Dżeki-chyba słońce mu dogrzało i uciekł do cienia.
[IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/10329172_793972863946603_5862854953149560060_n.jpg[/IMG]
Pudel zastanawia się jak tu zwiać za ogrodzenie :lol:
[IMG]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/t1.0-9/p296x100/10339642_793973970613159_1218451514945392196_n.jpg[/IMG]
Pusia czarna owieczka :lol:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10269594_793974680613088_8001305623336634387_n.jpg[/IMG]Rambo sierść ma jak kret,czarną i błyszczacą.

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili psiaków jest siedem,Mały jakiś czas temu poszedł sobie na suczki i nie wrócił.Zostało cztery psy,które chciałabym wykastrować.Ale żeby to zrobić trzeba uzbierać pieniądze.Jeżeli ktoś chce pomóc i chce wpłacić pieniądze to proszę to zrobić na udostępnione konto przez 4dogs.Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...