Jump to content
Dogomania

Godny polecenia wetrynarz z Warszawy


aguchna

Recommended Posts

Psiak miał już operację w grudniu bo zatrzymuje mu się mocz i ma podejrzenie raka. Teraz miał mieć drugą operacje ale jest coraz gorzej i chcę się z innym weterynarzem skonsultować co dalej robić, czy to ma sens bo nie chcę pieska męczyc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja od kilku miesiecy chodzę z Sabiną, do Natolińskiej Lecznicy Weterynaryjnej, którą polecił mi ktoś na spacerze – znajduje się mniej więcej na rogu Belgradzkiej i Rosoła, w małym wolno stojącym budynku.

póki co jestem zadowolona, ale zaznaczam, że dotychczas moje psiska nie chorowały na nic poważnego (co się właśnie zmieniło :( ), więc w sumie nie miałam okazji lekarzy jakoś szczególnie „przetestować’.

Lecznica, choć malutka, jest dobrze wyposażona, ma RTG, osobną salę operacyjną, jest tez gabinet kardiologa (dr Rafał Niziołek, nie wiem, czy jest komus znany? własnie leczę u niego Sabinę, ale póki co nie mam zdania).

W tej lecznicy, mimo, że w okolicy konkurencja jest duża, poczekalnia rzadko świeci pustkami, co też chyba o czymś świadczy?

Link to comment
Share on other sites

Natomiast z czystym sumieniem NIE POLECAM pewnej lecznicy na Kabatach.

Sabina jest znajdą, trafiła do mnie z cieczka, poszlam do weta po srodki wczesnoporonne.

Powiedziałam pani doktor co, jak i kiedy, ona poinformowała mnie o możliwych skutkach ubocznych (ropomacicze) i zrobiła zastrzyk. Dopiero po tym fakcie oznajmiła, że te zastrzyki podaje się w trzecim, piątym i siódmym dniu po kryciu, co nijak mialo sie do sytuacji psicy. Postanowiłam dopytać o wszystko dokładnie przy następnym zastrzyku.

Dwa dni później znów poszłyśmy na zastrzyk. Przyjmowała inna lekarka. Powiedziałam, że chodzi o kontynuację zastrzyków, ona sprawdziła moje dane w kompie i... ZAPYTAŁA JAKI LEK PODANO SUCE, BO JEST ICH KILKA, A POPRZEDNIEJ WIZYTY NIE WPISANO DO KOMPUTERA!!!

Ręce mi opadły, bo nazwy specyfiku nie znałam, w książeczce pani doktor oczywiście też nic nie odnotowała. W końcu, po długiej chwili namysłu lekarka zrobiła zastrzyk, do dziś jednak nie jestem pewna, czy faktycznie suka dostała ten sam środek.

Na moje pytanie, jaki skutek może mieć podanie pierwszego zastrzyku w innym dniu (niz zalecany trzeci po kryciu) młodziutka lekarka oczywiście nie potrafiła odpowiedzieć. Trzecia wizyta (i trzecia już z kolei pani doktor) była w sumie ok, ale i tak całkiem straciłam do tej lecznicy zaufanie...

Link to comment
Share on other sites

czapla, w Warszawie dr Dembele jest uważany za najlepszego dermatologa. Ja osobiście mam z nim mało doświadczenia, ale to, co mam, jest dobre. Na dogomanii kilka osób już o nim pisało; o ile pamiętam, wszyscy oprócz jednej były zadowolone.

Przyjmuje w kilku miejscach, między innymi w piątki wieczorem w Elwecie w Al. Niepodległości blisko mnie :D .

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Flaire, no to jeszcze pomecze Cie: w jakich godzinach przyjmuje, czy trzeba sie umawiac telefoniczni i jesli tak, to moze jakis numer telefonu. - Z gory dziekuje :D

Gdzies, kiedys trafilam na strone tej lecznicy, ale teraz nie moge znalezc - moze ktos podesle :D

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez polecam dr Irene Raczko! Co prawda (na szczescie) nie mialam okazji korzystac z uslug leczenia, a tylko z profilaktycznych szczepien i porad, jednak polecili mi ja znajomi psiarze z okolic, ktorych pieski borykaly sie z powaznymi chorobami i dr Raczko pomogla :)

Pewne jest jedno - Pani Raczko kocha zwierzaki i zawsze ma chwile, zeby porozmawiac, poradzic, wyjasnic itp. To przesympatyczna kobieta, ktora kazdego pacjenta traktuje indywidualnie i pamieta go. Bylo mi bardzo milo, gdy po dosc dlugim czasie wpadlam do kliniki po front line, a Pani Raczko zaczela wypytywac o Kajtka, jak bysmy byli tam dzien wczesniej ;)

Pani Raczko przyjmuje od niedawna rowniez na Ursynowie przy ul. Dereniowej

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Flaire, no to jeszcze pomecze Cie: w jakich godzinach przyjmuje, czy trzeba sie umawiac telefoniczni i jesli tak, to moze jakis numer telefonu. - Z gory dziekuje :D

Gdzies, kiedys trafilam na strone tej lecznicy, ale teraz nie moge znalezc - moze ktos podesle :D

No bo adres taki skomplikowany :wink: : http://www.elwet.pl

Tam znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz (godziny, w których przyjmuje dr Dembele pod przyciskiem "Lekarze", nr telefonu chyba na stronie głównej), z wyjątkiem informacji, że tak, do doktora Dembele trzeba się z góry umówić (jeśli nie jesteś umówiona i przyjdziesz w czasie jego godzin i będzie miał czas to i tak Cię przyjmie, ale w Twojej sytuacji chyba wolisz jechać na pewniaka :wink: ).

A jak już się umówisz, to daj znać, na kiedy, bo jak nas nie odwiedzisz to :evil: . Już nie mówiąc o tym, że na piątkowy trening Cavano może się jeszcze załapiesz.

Link to comment
Share on other sites

Ja też z całego serca polecam Elwet!!!

Mój jamnior badany w conajmniej 5 innych klinikach był po prostu ignorowany. Dopiero tutaj pan Kurski (młodszy) zrobił dokładne analizy - co i jak. I całe szczęście, bo stan jak się okazało był już na prawdę kiepski. Jamnior miał operację, zakończoną wilekim sukcesem.

Drugiego mojego psiaka od razu zaprowadziliśmy ze schroniska do dr Kurskiego. I też nie zawiódł - pomógł nam wspólnymi siłami uporać się z wczesną dysplazją, dzięki temu 6 lat później pies nadal cieszył się spacerami.

No i o kocie nie wspomnę. Wspaniała opieka, szybka reakcja, na prawdę super.

Polecam. I moim zdaniem czasem warto wydać o 50 zł więcej na serie badań, mając pewność, że lekarz, który je zlecił poprawnie je odczyta, niż zrobić badania i "wyrzucić w błoto" pieniadze i stracić cenny czas naszego pupila.

A i na śreniawitów też byłam :) Ale Elwet is the best :)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam lecznicę Państwa Jagielskich

Ul Białobrzeska 40A tel 824 29 46

Pisac mogłabym długo . Ale naważniejsze jest to ,ze walczą o zycie zwierzaka do upadłego i jeśli jest choćby cień nadzieii wykorzystują to. dzieki nim mój pies jeszcze żyje i ma się dopbrze , choć w innych lecznicach chcieli go uśpić. Dr Jagielski jest specjalistą od leczenia nowotworów.

Przyjmuje też tam dr Dembele - w poniedziałki od 16 do 22. i w czwartki od 16- 22.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

W myśl przysłowia każda sroczka swój ogonek chwali ;) pewnie ędzie dużo wpisów. Choć pomysł super. Zawsze warto mieć wgląd w listę wet którzy wiedzą np. o MDR (oczywiście znoszę moim wet. materiały nt. collie).

Tak więc zaczynam:

[B]Lecznica Małych Zwierząt
Bielawa 9
Konstancin - Jeziorna 05-520

Godziny otwarcia:
pn. - pt. : 9-21
sb. : 10 - 14

Zakres usług:
- badania lab.
- profilaktyka i leczenie
- chirurgia
- USG
- RTG
- karmy weterynaryjne i bytowe (IAMS, RC, Hills)

tel. (22) 754 39 19
kom. 0 504 213 396 lek. wet. Dorota Mühsam
kom. 0 507 099 521 lek. wet. Rafał Mühsam

[SIZE=4]Po półrocznym (jednym z kilku już odbytym w USA) stażu powróciła do pracy w lecznicy lek. wet. Agnieszka Neska - specjalizująca się w chorobach nerek. Zaprasza na konsultację pacjentów z całej Polski - więcej info pod nr 0502536064[/SIZE] [/B]

Dojazd autobusem (z Metra Wilanowska): 710, 700, 724.
Wysiąść na przystanku KLARYSEW (ostatni warszawskiej strefy miejskiej).
Pójść ul. Lipową do końca.

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images25.fotosik.pl/144/281d42518f62848e.jpg[/IMG][/URL]

Czerwone kropki - przystanek Klarysew (zaznaczony w obie strony)
Czerwony krzyżyk - lokalizacja lecznicy.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witajcie. Poleccie dobrą lecznicę w Wawie- najlepiej okolice Ursusa, ale właściwie to nie gra roli gdzie, bo dla zdrowia mojego psa mogę jeździć i na księzyc. A sprawa jest taka:
Mam maleństwo Yorka które trzeba wykastrować ( to raz - narkoza [dawka] dla tak małego stworka musi byc bardzo umiejętnie dobrana, inaczej pies sie meczy parę dni, albo i nie przezywa zabiegu, bardzo się tego boję...),trzeba usunąć mu przetrwały kiełek i trzeba też wyciąc i zbadać mu dziwną narośl na łapce - tu też pewnie pod narkozą. Reasumując - kilka zabiegów, pewnie długa narkoza, a psina jest malutka i delikatna... :( Z tego co czytam to chyba ta klinika w której przyjmują Dembele i Jagielski razem, będzie odpowiednia??

Link to comment
Share on other sites

[B]Visenna[/B], forumowa Vectra od lat leczy swoją psią bandę w jakiejś ursusukiej lecznicy i bardzo sobie chwali.

A robiłas wywiad wśród właścicieli yorków? Zazwyczaj miłośnicy danej rasy mają rozeznanie wśród wetów, wiedzą, którzy się na rasie znają, a których lepiej omijać z daleka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][B]Visenna[/B], forumowa Vectra od lat leczy swoją psią bandę w jakiejś ursusukiej lecznicy i bardzo sobie chwali.[/quote]

mmm...będę musiała zapytać Vectry i się bacznie rozejrzeć :)

[quote]
A robiłas wywiad wśród właścicieli yorków? Zazwyczaj miłośnicy danej rasy mają rozeznanie wśród wetów, wiedzą, którzy się na rasie znają, a których lepiej omijać z daleka.[/quote]

Robiłam- ale na tym osiedlu każdy chodzi gdzie indziej i każdy doradza co innego - mam już mętlik w głowie...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Robiłam- ale na tym osiedlu każdy chodzi gdzie indziej i każdy doradza co innego - mam już mętlik w głowie...:)[/quote]
Ja raczej zrobiłabym wywiad wśród hodowców i znawców rasy. Okoliczni posiadacze yorków niekoniecznie zawsze są ich znawcami ;)

Link to comment
Share on other sites

Kuru nie jest lekarzem pierwszego kontaktu a ostrobramska nie jest na ursynowie.Dobry wet na Ursynowie to krzysztof Kuczewski młody,pełen energii i seca,duża wiedza,naprawdę wszyscy znajomi którzy już u niego byli są zachwyceni,przyjmuje w lecznicy Pod Lipą 1i jest biały.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='misiek-kurczak']Klinika wet Powstańców śląskich101.

Generalnie klinika podobno nie ma dobrej opinii, ale tam sa wiecznie kolejki. Może jednak są tam dobrzy konkretni lekarze ?[/quote]

Przychylam sie do niepochlebnej opinii Kliniki Bemowo przy Powstańców Śląskich 101. Niestety, obwiniam ich o utratę mojego ukochanego pieska, któremu nie pomogli, bo przez 5 dni nie potrafili postawić diagnozy, mimo iż mieli psiaka na codzień w szpitalu i codziennie robili kosztowne badania. Ciągle tylko przypuszczali, na zasadzie zgadywanki i nie podejmowali kierunkowego leczenia, aż do tragicznego finału.
Poza wszystkim utrudniony kontakt z ciągle zmieniającymi się lekarzami. Właściciel czuje sie niedoinfomowany i olewany, w ciagłej pogoni za lekarzem, błagająć o strzępki informacji o psiaku.
Gorąco nie polecam. Zero pojęcia o leczeniu nerek.

Link to comment
Share on other sites

Ja własnie wróciłam z kliniki Bemowo, wyleczyliśmy Goofiemu zapalenie uszka. To co prawda nie jest jakieś cieżkie schorzenie, ale lekarze zrobili na mnie przyzwoite wrażenie, zwłaszcza że sporo siedziałam na ławce w szpitalu i obserwowałam ich i studentów-praktykantów. Zwłaszcza jeden starszy doktor wydawał mi się godny zaufania. Niestety nie polecę pani strzygacej tam...mimo dokładnego zdjecia jak ma mi psa ostrzyc, kilkakrotnego powtarzania, pani stwierdziła że to brzydko i ostrzygła mi psa po swojemu....pies wygląda teraz jak owca :angryy: York z łbem ostrzyżonym jak sznaucer...a gdzie, sznaucerom sie zostawia chociaż grzywkę nad oczyma, mojemu nawet tego nie zostawiono. Jestem wściekła. Dobrze chociaż ze pani miała dobre podejscie do psów i mój młodszy psiak który był strzyżony pierwszy raz być moze nie bedzie miał urazu, a starszy to już przyzwyczajony. Jak dobrze że sierść odrasta!!! Trudno, bedę wracała na strzeżenie do Szczecina :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...