Jump to content
Dogomania

Maniek adoptowany! :)


Recommended Posts

[CENTER][SIZE=5][B][U]Oto Maniek:[/U][/B][/SIZE]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-du3eCA84vXA/UoeBWk7Zr_I/AAAAAAADerU/kuPVDLgm7lU/s640/DSC04366.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ChP8tC3mjuw/UoeA8hr3viI/AAAAAAADerE/iXp1AAckglE/s640/DSC04360.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-JtNKVAGQiPg/Uod_6tsTzwI/AAAAAAADep8/ahR4ad4g5bw/s640/DSC04349.JPG[/IMG]
[/CENTER]


Maniek (1173/13) jest niewielkim, młodym pieskiem, który ma około 2 lat, 29 cm w kłębie i waży 7,5 kg.

Jednak niech nie zwiedzie Was jego słodki pyszczek i niewielki wzrost. Pod płaszczykiem niewinnej psinki kryje się pewny siebie pies o silnym charakterze. Gdy Maniek uzna, że coś grozi jego opiekunowi (co zdarza się nierzadko), często reaguje agresją chcąc obronić swojego pana. Może wtedy ugryźć zarówno psa jak i człowieka. Ponad to Maniek często reaguje agresją na obcych oraz na nowe, nieznane sobie sytuacje, dlatego każdy zainteresowany Mańkiem musi wziąć pod uwagę kilka wizyt w schronisku, aby dać mu czas na poznanie i przyzwyczajenie się do nowej osoby. Stosunek do innych psów Maniek ma różny. Zdarza mu się rzucać na nie z zębami. Jednak gdy poświęci się trochę czasu można go przekonać do zaakceptowania nowego kolegi.

Poza tym jest wesołym i żywiołowym pieskiem. Lubi zabawę ze swoim opiekunem i z innymi psami. Może wtedy nieznacznie podgryźć. Jest bardzo pojętny i szybko się uczy. Potrafi komendy siad, łapa, piątka, waruj i poproś. Uwielbia pieszczoty. Jak tylko znajdzie okazję, wskakuje na kolana i oczekuje głaskania. Na smyczy trochę ciągnie. Jednak jest to spowodowany zbyt małą ilością ruchu. Spuszczony z niej biega w zasięgu wzroku opiekuna i przychodzi na zawołanie. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma w pobliżu nikogo kto by się Mańkowi nie spodobał. Ma krótką i miłą w dotyku sierść (ozdobiona łatką w kształcie serduszka). Nie będzie ona wymagała dużej pielęgnacji, jednak od czasu do czasu trzeba będzie go wyczesać. Podczas tego zabiegu jest grzeczny. W domu potrafi zachować czystość. Nie ma problemu z dotykaniem go czy braniem na ręce.

Z uwagi na agresywne zachowania psiaka preferowany jest dom bez dzieci. Jednak wspaniale nadawałby się do pilnowania posesji, a jego niewielki wzrost i niepozorny wygląd w takiej sytuacji będą tylko atutem. Agresywne zachowanie Mańka może odstraszać ale osoba, która go przygarnie może być pewna, że będzie on oddanym i wiernym przyjacielem, który zawsze stanie w obronie swego pana. Warunkiem adopcji jest wizyta przed- i poadopcyjna.

Zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany i zaczipowany.

Tutaj więcej zdjęć psinki:
[URL]https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Maniek1173132Lata29Cm75Kg29122013RPatrycjaJakubas[/URL]

I wydarzenie malucha na fb:
[URL]https://www.facebook.com/events/552088478193996/?fref=ts[/URL]

Kontakt w sprawie adopcji
507 86 02 82 lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Edited by Patrycja*
Link to post
Share on other sites
  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maciaszek']Jestem i ja.
Czekam na numer Mańka, jego opis, no i może fotki jakieś za dnia robione. Wrzucę go wtedy gdzie trzeba :)[/QUOTE]


Jasne :) wszystko będzie w sobotę. Co do zdjęć to faktycznie nie są one najlepsze, ale chciałam mieć parę na początek chociaż tak roboczo ;p

Link to post
Share on other sites

Dziś Maniek musiał poczekać, aż wyjdę na spacer z Flawią. Ale jak już się doczekał to pędził ile sił w nogach na dwór ;) jak wychodziliśmy z budynku miał bliskie spotkanie z Karbonem ale na szczęście Karbon nie zdążył zareagować i udało się ich szybko od siebie odciągnąć ;p

Na spacerze psinka była grzeczna. Pomału zaczyna reagować na imię i uczymy się komendy siad i łapa. Podczas spaceru spotkaliśmy yorka, który Mańkowi ewidentnie się nie spodobał. Ujadał na niego strasznie i rzucał się z zębami. To jest jak do tej pory chyba jedyny wróg Mańka. Z reszta psów spotkanych na swojej drodze chce się bawić. Naszczekał dziś też trochę na Bugiego ale nie było to szczekanie z agresją taką jaka była skierowana na yorka ;p

P. Ania mówiła, że zdarza mu się ugryźć. Podczas akcji w ikei gdzie przechodziło mnóstwo ludzi, gdy siedział na kolanach nagle się na kogoś rzucił i ugryzł. I to nie jedną osobę. Nie wiadomo z jakiego powodu i bez żadnego ostrzeżenia. Aż trudno mi w to uwierzyć bo jak na razie jest z niego bardzo sympatyczny i wesoły piesek.

Link to post
Share on other sites

Marcinowi na akcji w Ikei też się oberwało od Mańka :D Mnie się wydaje, że On po prostu przyzwyczaja się do jednej osoby i potem zaczyna jej bronić tak to przynajmniej wyglądało na akcji, bo np. Pani Ania mogła z nim zrobić wszystko :) Może po prostu to pies jednego właściciela?

Maniuś jest uroczy, wierzę w to, że uda mu się szybko znaleźć dobry, odpowiedni dla Niego domek :)

Link to post
Share on other sites

[quote name='ania91sc']Marcinowi na akcji w Ikei też się oberwało od Mańka :D Mnie się wydaje, że On po prostu przyzwyczaja się do jednej osoby i potem zaczyna jej bronić tak to przynajmniej wyglądało na akcji, bo np. Pani Ania mogła z nim zrobić wszystko :) Może po prostu to pies jednego właściciela?

Maniuś jest uroczy, wierzę w to, że uda mu się szybko znaleźć dobry, odpowiedni dla Niego domek :)[/QUOTE]

Też przyszlo mi do głowy, że może być zazdrosny o swojego opiekuna i dlatego taka reakcja. Może z tego powodu też ugryzł to dziecko i został oddany do schroniska :(

Link to post
Share on other sites

[quote name='choba']Karbon chyba wtedy nie załapał, że coś na niego wpadło :evil_lol:[/QUOTE]

Właśnie zauważyłam, że dopiero po czasie się zorientował, że zderzył się z Mańkiem :D wyglądało to tak jakby sobie nagle przypomniał, że przecież musi podtrzymywać opinie groźnego psa i zareagował :lol:

Link to post
Share on other sites

Wczoraj Maniek był strasznie pobudzony. Skakał, biegał i szalał ile wlezie. I wyjątkowo się "rozgadał". Jak do tej pory nie szczekał w ogóle, tak wczoraj chyba nadrabiał zaległości. Pod koniec nagle wszystkie psy zaczęły mu nie pasować i zaczynał na nie szczekać. Jak chciałam posiedzieć z nim trochę w budynku to niestety okazało się to niemożliwe bo na każdego przechodzącego psa szczekał i rzucał się z zębami. Byłam w szoku, że taki maluch ma tyle siły, bo wyrywał się strasznie. Swoją drogą to odgłos szczekania ma dość gruby i kompletnie nie pasuje do takiej małej psinki :D
A tak z innej beczki to wyraz pyska ma taki, że mam wrażenie jakby czasami naprawdę się uśmiechał :D

A poniżej parę zdjęć od soboz, za które serdecznie dziękujemy ;) dziwię się, że w ogóle w tym jego szaleństwie coś wyszło :eviltong:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-MPKVJeG03NI/Uo4-JTauptI/AAAAAAADfI8/8kKyOQ23P48/s640/_DSC0896.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-VkqaIm1fyx0/Uo4-HwuUOfI/AAAAAAADfIk/AjSLU5bkW2Y/s640/_DSC0888.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-5O5VPN7fthw/Uo4-GxQfHfI/AAAAAAADfII/TzPMwMWnfFA/s720/_DSC0884.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-jHgN1uF-RqM/Uo4-7zHf8nI/AAAAAAADfJM/Vp-n2e04HtY/s720/_DSC0895.JPG[/IMG]

Link to post
Share on other sites

Dziś Maniek był trochę spokojniejszy, ale energii mu nie brakowało ;) byliśmy na Borkach i woda w ogóle go nie interesowała, tylko się jej napił. Zauważyłam, że jak idziemy to od czasu do czasu się obraca i na mnie spogląda. Tylko zastanawiam się czy to na mnie tak spogląda czy może sprawdza czy czasem nie chce mu dać parówki :D
Maniek opanował dziś komendę siad i łapa :loveu: pojętny z niego psiak choć czasem uparty.
W jego przypadku trzeba też uważać jak się do niego schyla bądź kuca przy nim bo lubi dawać "buzi" :D i skoczny z niego chłopak.
Spotkaliśmy dzisiaj Nesi i wyglądają razem jak parka :D Maniek nawet ją polubił, ale jak robiłam jej zdjęcia i wołałam to zazdrośnik jeden zaczął na nią szczekać i za wszelką cenę próbował zwrócić na siebie moją uwagę.
Na koniec spacerku trochę się pomizialiśmy w budynku schroniska, ale nie potrwało to długo bo oczywiście Maniek znowu zaczął szczekać i rzucać się na inne psy.
A poniżej Maniek uśmiechnięty i podający łapkę :loveu:

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-DdHoobp3h3A/UpCnXJshSYI/AAAAAAADfjQ/nM0iMq4XEhM/s640/DSC04403.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-GMBS7_pMAS0/UpCnwp6wi0I/AAAAAAADfj4/EknJoJI-AjQ/s640/DSC04419.JPG[/IMG]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...