Jump to content
Dogomania

Omar za TM (*), Niko - MA DOM :)


andzia69

Recommended Posts

[quote name='DONnka']
Mówią, że do domu, w którym będzie miał jasno określone i konsekwentnie egzekwowane zasady, raczej bez małych dzieci i innych zwierząt.
Kontakt z ogłoszeń podaliśmy na hotel, bo zakładamy, że oni najwięcej o Argo wiedzą
[SIZE=3][B]Dziś dzwonili do mnie, że z ogłoszeń zgłosił się chętny dom z Tarnowa - dom z ogrodem, pies ma mieszkać w domu
Po niedzieli mają podjechać do hotelu poznać Argo[/B][/SIZE]
Wiedzą, jakie nasz chłopak sprawiał problemy i jak na razie ich to zniechęca
Problem w tym, że w tym domu są tylko dwie kobiety i ... koty :roll:
Hotelik ma dziś sprawdzić Argo na koty
Średnio to widzę, ale zobaczymy ...
Jakby co będziemy potrzebować kogoś z Tarnowa do przedadopcyjnej
Nawet jeśli nie dla Argo, to może się przyda dla innej biedy[/QUOTE]

Wczoraj przyjechała do hotelu z koleżanką córka Pani spod Tarnowa, która wyraziła chęć adopcji Argusia
Niestety spotkanie nie wypadło obiecująco, a po dłuższej rozmowie było już pewne, że to nie jest dom dla naszego chłopaka :shake:
Spodziewałam się tego, ale do końca liczyłam na ... cud
Uważam, że mimo to dom warto sprawdzić ewentualnie dla innego ONeczka/ONeczki - np. tej ostatniej biduli, która trafiła Olkusza
Szukam osoby do wizyty p/a

[quote name='egradska']Musimy zaplacic za Nikusia, proponuje dobrac brakujaca reszte z tego bazarku:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/252028-ROZLICZAMY-Owczarkowe-kartki-wielkanocne-DZIEKUJEMY![/URL][/QUOTE]

[quote name='bela51']Mozna dopłacic rowniez z bazarku fony, poszedł przelew dlaSkarpety na 155 zł.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250792-ZAKONCZONY-!-Ksiązki-płyty-ciuchy-kosmetyki-bizu-od-fony-dla-psów-do-04-04[/URL][/QUOTE]

Dzięki dziewczyny :loveu:
Tak zrobimy :)
Zwłaszcza, że wpłynęło jeszcze 50 zł od p. Marioli i p. Marka - bardzo dziękujemy :loveu:
I zaczynamy od zera ciułać na maj :roll:

[quote name='ania68']Ogłoszenia na 20 portalach już się ukazały :) Wstawiam link tylko z OLX, żeby nie zaśmiecać
[URL]http://olx.pl/oferta/szukamy-domu-dla-pieknego-niko-CID103-ID5PWTd.html?action=show&id=86258939#xtor=EREC-55-[/URL]
Powodzenia piesku :loveu:[/QUOTE]

Oby okazały się szczęśliwe :thumbs:
Dzięki wielkie [B]ania68[/B] :Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaSja Hera']Dzisiaj dzwonił do mnie pan w sprawie Argo,po krótkiej rozmowie odesłałam do hoteliku.Dom z ogrodem,pan mieszka sam....nie pytałam o szczegóły....[/QUOTE]

Trzymam kciuki :kciuki::kciuki::kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaSja Hera']Dzisiaj dzwonił do mnie pan w sprawie Argo,po krótkiej rozmowie odesłałam do hoteliku.Dom z ogrodem,pan mieszka sam....nie pytałam o szczegóły....[/QUOTE]

Aaa, to byłaś Ty ;)
Pan jest z Dęblina, więc to kawał drogi
W dodatku oczekuje, że mu Argusia dowieziemy :roll:
Znowu jestem sceptyczna, ale chciałabym sprawdzić ten dom
[SIZE=3][B]Znacie kogoś z okolic Dęblina ???[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Aaa, to byłaś Ty ;)
Pan jest z Dęblina, więc to kawał drogi
W dodatku oczekuje, że mu Argusia dowieziemy :roll:
Znowu jestem sceptyczna, ale chciałabym sprawdzić ten dom
[SIZE=3][B]Znacie kogoś z okolic Dęblina ???[/B][/SIZE][/QUOTE]

To jest bardzo ważne,żeby ten dom sprawdzić...zwłaszcza,ze Pan doskonale wiedział co to kastracja i trochę nad tym ubolewał...nie znam nikogo z Dęblina...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']...
Szukam osoby do wizyty p/a
[/QUOTE]

Marzenko w Tarnowie jest inspektorat OTOZu dziewczyny robiły wizytę m.in. dla Mai z ol

[quote name='DONnka']A
[SIZE=3][B]Znacie kogoś z okolic Dęblina ???[/B][/SIZE][/QUOTE]

jak dobrze kojarzę mestudio jest z Kozienic, to niedaleko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Marzenko w Tarnowie jest inspektorat OTOZu dziewczyny robiły wizytę m.in. dla Mai z ol

.......................................

jak dobrze kojarzę mestudio jest z Kozienic, to niedaleko[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za podpowiedź :Rose:
Póki co nie udało mi się porozmawiać z Panem z Dęblina :roll:
Mimo to już piszę do mestudio i postaram się namierzyć kogoś z tarnowskiego OTOZu :)

Link to comment
Share on other sites

Mestudio jest bez auta, ale podała mi 2 inne osoby z okolicy
Napisałam do nich i czekam ...

Dziś rozmawiałam z Panem z Dęblina. Mam mieszane uczucia ...
Z pewnością nie jest to dom, o którym się marzy, ale wart, żeby go sprawdzić.
Atutem jest męska ręka, dużo wolnego czasu (Pan jest na wcześniejszej emeryturze), brak innych zwierząt i dzieci. Pan szuka psa do towarzystwa.
Zgodził się na wizytę p/a i ewentualne podpisanie umowy adopcyjnej
Niestety nie będzie w stanie jechać po Argo do Krakowa, ale byłby gotów dołożyć się do kosztów transportu. Sugerował transport pociągiem, bo taniej ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Mestudio jest bez auta, ale podała mi 2 inne osoby z okolicy
Napisałam do nich i czekam ...

Dziś rozmawiałam z Panem z Dęblina. Mam mieszane uczucia ...
Z pewnością nie jest to dom, o którym się marzy, ale wart, żeby go sprawdzić.
Atutem jest męska ręka, dużo wolnego czasu (Pan jest na wcześniejszej emeryturze), brak innych zwierząt i dzieci. Pan szuka psa do towarzystwa.
Zgodził się na wizytę p/a i ewentualne podpisanie umowy adopcyjnej
Niestety nie będzie w stanie jechać po Argo do Krakowa, ale byłby gotów dołożyć się do kosztów transportu. Sugerował transport pociągiem, bo taniej ... :roll:[/QUOTE]

a jakieś doświadczenie z psami ..... jakoś nie brzmi to dobrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania75']a jakieś doświadczenie z psami ..... jakoś nie brzmi to dobrze[/QUOTE]

Miał inne psy, ale nigdy typowego owczarka
Jeden z nich (duży owczarkowaty mieszaniec) też był, jak to Pan określił, "ostry" ,ale sobie z nim radził
Teraz też uważa, że sobie poradzi, ale jakoś nie do końca mnie przekonał :roll:
To prosty człowiek, który lubi psy i ceni sobie ich towarzystwo. W/g niego psa trzeba dobrze karmić, zapewnić opiekę weterynaryjną i ruch
Nie zastanawia się zbytnio nad ich naturą, nie zagłębia w ich psychikę ...
Sama nie wiem :niewiem:
Gdyby chodziło o innego psa, nie miałabym w tym wypadku tylu wątpliwości

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Miał inne psy, ale nigdy typowego owczarka
Jeden z nich (duży owczarkowaty mieszaniec) też był, jak to Pan określił, "ostry" ,ale sobie z nim radził
Teraz też uważa, że sobie poradzi, ale jakoś nie do końca mnie przekonał :roll:
To prosty człowiek, który lubi psy i ceni sobie ich towarzystwo. W/g niego psa trzeba po prostu dobrze karmić, zapewnić opiekę weterynaryjną i ruch
Ale nie zastanawia się zbytnio nad ich naturą, nie zagłębia w ich psychikę ...[/QUOTE]

hm ..... czyli to nie do końca to o co nam wszystkim chodzi ale nie zaszkodzi sprawdzić ...... a później jakby co odwiedzać
może pan okaże się bardziej otwarty .......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania75']hm ..... czyli to nie do końca to o co nam wszystkim chodzi ale [B]nie zaszkodzi sprawdzić ...... a później jakby co odwiedzać
może pan okaże się bardziej otwarty .......[/B][/QUOTE]

Sprawdzić tak, ale jeśli osoba wizytująca potwierdzi moje wątpliwości, to nie dawać Argo - w jego przypadku nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek ryzyko
Może wtedy zaproponować innego psa, który nie sprawia tego typu problemów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Sprawdzić tak, ale jeśli osoba wizytująca potwierdzi moje wątpliwości, to nie dawać Argo - w jego przypadku nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek ryzyko
Może wtedy zaproponować innego psa, który nie sprawia tego typu problemów[/QUOTE]

Zgadzam się,ale pamiętam jak rozmawiałam z człowiekiem ,który zadzwonił do schronu w sprawie Taysona bernardyna.Powiedział,ze miał bernardynkę itd.Rozmowa przebiegła super i zaprosiłam go do schronu.Przyjechał pan....i tu byłam w szoku.Pan typowy wieśniak (bo inaczej nazwać nie umiem) ,który chyba widział moje zmieszanie i gdyby nie to ,ze rozmawiałam z nim przez telefon to nie dałabym mu psa...(jakoś tak wygląd mnie strasznie odpychał,bo u nas na wsiach jest prawdziwa tragedia....) Wyjął ksiązeczkę swojej suni ,którą miał....ksiązeczka ze wszystkimi szczepieniami,regularnie odrobaczana,wysterylizowana!!! Pan płakał i tak strasznie mu było żal ,że już jej nie ma.Zabrał Taysona.Dzwonił co tydzień...po 8 miesiącach Tayson zmarł w drodze do weta,nie udało się go uratować.

Po jakiś trzech miesiącach była interwencja ŚTOZu ,gdzie na posesji ludzie zostawili benia i się wyprowadzili.Psiak był szkolony,że ma obcych atakować.To naprawdę był gryzący psiak...od razu pomyślalam o panu od Taysoan.Zadzwoniałam i pan zgodził się na przywiezienie stwora :)...na wstępnie Jowisz,bo tak miał na imię pana chciał ugryźć...a teraz jest najszczęśliwszym psiakiem pod słońcem.Mieszka w domu i ma duży teren.Codziennie spacery do lasu...
To był typowy prosty człowiek ,który powiedział na wstępie PANI JA SE DAM RADE...i nie zawiódł...

Boszeeeeeeeeeeeeee jak mi się marzy taki człowiek z sercem i cierpliwością dla tego naszego Nikusia ......

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, czasem bardzo trudno ocenic czlowieka, gdy pomysle o tych niewypalach adopcyjnych, gdy piekny dom i wyszukane słowa, to była tylko fasada.
Ale ten potencjalny dom dla Argo jest tak daleko, co zrobimy gdy znowu bedzie pomyłką ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Wiecie, czasem bardzo trudno ocenic czlowieka, gdy pomysle o tych niewypalach adopcyjnych, gdy[B] piekny dom i wyszukane słowa, to była tylko fasada[/B].
Ale ten potencjalny dom dla Argo jest tak daleko, co zrobimy gdy znowu bedzie pomyłką ???[/QUOTE]

W tym wypadku, pisząc, że Pan to prosty człowiek, nie chodziło mi o wykształcenie czy wysokie IQ, bo wiem, że to nie gwarantuje dobrego traktowania zwierząt
Miałam raczej na myśli to, że Pan prezentuje proste myślenie: pies ma służyć człowiekowi, w tym wypadku do towarzystwa, więc nie jest źle, ale nie wiem, na ile Pan jest w stanie poświęcić się psu, gdyby zaszła taka potrzeba :roll:
Mówiąc w skrócie: odniosłam wrażenie, że pies będzie miał u tego Pana dobrze, jeśli będzie spełniał jego oczekiwania
Natomiast nie mam pewności, jak się zachowa, gdyby pojawiły się problemy. Pan zakłada, że poradzi sobie z Argusiem, nawet trochę bagatelizuje dotychczasowe problemy
Martwi mnie, co będzie jeśli nie ???

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']czy jest ktos do sprawdzenia tego domku? czy pan moze nie mial fili de brasileiro?[/QUOTE]

Znalazłam kogoś na FB z polecenia mestudio :happy1:
Mam nadzieję, że zdążymy zanim Pan się rozmyśli albo znajdzie sobie innego psiaka
Chociaż ... ja ciągle nie jestem przekonana, ze to dom dla Argo/Niko :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Znalazłam kogoś na FB z polecenia mestudio :happy1:
Mam nadzieję, że zdążymy zanim Pan się rozmyśli albo znajdzie sobie innego psiaka
Chociaż ... ja ciągle nie jestem przekonana, ze to dom dla Argo/Niko :roll:[/QUOTE]

Ale warto sprawdzić ,bo może inny psiak mógłby tam zamieszkać jakby się okazało ,że ok ? Andzia69 Pan miał onka z tego co pamiętam i z nim podróżował ,chciałby żeby Aro też jeździł z nim autem....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...