Jump to content
Dogomania

GALERIA - Urocze wilki


Manu

Recommended Posts

Czerwone wilki nie są jednak tak piękne jak szare...? :wink:

Dawno nic nie wrzucałam, ale już się poprawiam. 8)

Wilczki zostałe wybrane z nory, jak miały około 11 dni, nie pamiętam dobrze. Jest to koniecznośc dla ich dobra, gdyż żyjąc w Wolfparku muszą być dobrze zsocjalizowane z ludźmi. A można to osiągnąć tylko wtedy, jeśli w kluczowym momencie ich życia, kiedy następuje imprinting, będą przebywały z ludźmi 24 godz. na dobę.

monty30.jpg

Około 11-dniowe maleństwa. :D

monty31.jpg

On zawył, a nie ziewał. :D Juz takie szkraby wyją. :o A przynajmniej robią coś, co przypomina wycie... :lol: Mam takie informacje, bo były codziennie relacje na bieżąco na stronie Wolfparku.

monty32.jpg

Małe są karmione z butelki, a jakże... Specjalną mieszanką, którą pracownicy udoskonalili w trakcie wielu lat wychowywania wilków. Chce ktoś przepis ? 8) Tylko zaznaczam, ze się nie nadaje oczywiście dla psich szczeniąt...

monty33.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acha, zwróćcie uwagę, że te wilczątka mają granatowe oczka ! :angel:

Te zdjecia są sprzed kilku(nastu) dni, obecnie zaczyna już im ten kolor powoli zanikać.

Na zdjęciach to wygląda tak, jakby ten granat jasniał, po to, aby się zamienić w kolor żółty/jasnobrązowy. Ale jeszcze nie jestem pewna... :roll:

Psy mają podobnie, czy u nich z granatu od razu robi się brąz ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

1.

Nie wiem... :( Ciągle się jakos zebrac nie mogę, aby napisac z pytaniem... :roll: :oops: Oni sami nie piszą...

Zastanawia mnie w ogóle, na ile jest mozliwe sprawdzenie tego ojcostwa ? - czy to nie było po prostu żartobliwie rzucone...

2.

Muszą być tak wcześnie odstawiane od matki (najdalej bodajże w 12 dniu życia), gdyż wtedy u małych wilcząt zaczyna zachodzić proces imprintingu. Czyli czegoś w rodzaju zaznajamiania się z tym, co jest wilkiem i jest swoje, a co jest obce i jest albo łupem, albo wrogiem...

Człowiek wstrzela się w ten moment i zaczyna przebywac z nimi 24 godziny na dobę, karmi je, pięlegnuje itp. Staje się dla niego członkiem stada innymi słowy. Nie tyle "wilkiem", co po prostu swoim, którego nie trzeba sie bać. Bo wilki to przeraźliwie płochliwe zwierzęta.

Postępuje sie tak z tymi wilkami, które już do końca życia spędzą swoje życie z człowiekiem w wolf parku, w celu badania ich biologii, zachowań socjalnych (aby lepiej chronić gatunek, trzeba go lepiej poznać) oraz w celu edukacyjnym (dla ludzi odwiedzających).

Często się niestety zdarza, że wilki urodzone na wolności w wyniku różnych zdarzeń losowych trafiają do człowieka i zyją w warunkach niewoli (zoo, wolf parki). Takie wilki nie są zsocjalizowane z ludźmi, są dzikie, bojące się, ciężko jest poddać je badaniom weterynaryjnym na przykład, itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...