Jump to content
Dogomania

Tajfun - duży pieszczoch w typie ON-ka ZNALAZŁ DOM!


choba

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widać, że w każdy wolontariacki dzień Tajfun naprawdę czeka na spacer. Dzisiaj jak po niego szłam, to na mój widok zaczął popiskiwać. Później w czasie spaceru też piszczał, ale tylko żebym mu dała parówkę :eviltong: Spacerowaliśmy z Tiną, Skiperem i podobnie jak w sobotę z kolegą huskym. Z tym ostatnim była jakaś jedna czy dwie drobne sprzeczki, ale kto by się tym przejmował ;) Ze Skiperem Tajfun się świetnie dogaduje - mogą na siebie wpadać, plątać się, żadnego problemu nie ma :) Pouczyliśmy się trochę komendy "waruj", a pod koniec okazało się, że Tajfun ma świetne predyspozycje do "daj głos" :D Jak dłużej widzi parówkę, a jej nie dostaje, to tak śmiesznie poszczekuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Tajfun miał okazję pospacerować z Larą (z którą się niezbyt polubili z wzajemnością) oraz jednym kolegą kudłatkiem. Poćwiczyliśmy też trochę komendy. Chłopak właściwie opanował już "waruj" :) Poza tym dzisiaj Tajfunek był baaardzo miziasty :) Na spacerku, kiedy zobaczył jedną panią na ul. Grzegorzka, to już nie odpuścił ;) Ani myślał stamtąd odejść. Patrzył na nią tak długo, aż przyszła i go wygłaskała :lol: Pod koniec spaceru oczywiście też był czas na pieszczoty. Jak tylko przestawałam go głaskać, od razu tyrpał mnie pyskiem, a nawet troszkę cichutko popiskiwał, żeby zwrócić uwagę ;)

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ZNtSWA3MXwE/UoeJ-GFu0yI/AAAAAAAAP_4/lLVEWU8Kj5o/s640/P1080894.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-wsBoNAOgHJA/UoeJ_I5XwGI/AAAAAAAAQAI/3cjUM-OzO28/s512/P1080901.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Vj5ANJU25N4/UoeKALtz-KI/AAAAAAAAQAU/4I4cx_rbquA/s512/P1080903.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że uda się Tajfunkowi znaleźć domek. To taki kochany duży misiek. Tylko by się przytulał :)

Dzisiaj chłopak zaliczył spacer z Tiną i Czarkiem. Tych dwoje niezbyt się polubiło i co chwilę się na siebie rzucali (a raczej próbowali ;)) Tajfun chyba miał dość ich kłótni, bo w takich sytuacjach poszczekiwał, powarkiwał - raz na jednego, raz na drugiego :razz: Taki ojciec strofujący niegrzeczne dzieci ;) Po spacerze powtórzenie komend i duuużo pieszczot :) Jak można nie pokochać takiego przytulaka?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Tajfun spacerował tylko w towarzystwie Czarka. A Czarek jak to Czarek - musiał trochę się porzucać. A jak nie miał na kogo, to pozostał Tajfun i chłopak musiał się bronić. Na szczęście spięć było tylko kilka i na dodatek niegroźne :) Pochodziliśmy trochę, a w drodze powrotnej spotkaliśmy Kamila i Tajfun mógł zostać wygłaskany przez dawnego opiekuna ;) W międzyczasie oczywiście było dużo pieszczot, trochę powtórzenia komend i nauka nowej - daj głos. A dzięki Tajfunowi Skiper też ją poznał, bo go naśladował ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiadomo. Sama nie wiem, czy jest sens w ogóle to zgłaszać... Wiadomo jak to jest z tymi naszymi wetami... Ogólnie wygląda to czasami tak, jakby się łapa pod nim załamywała. Ale Tajfun jakoś sobie radzi, bierze się w garść i idzie dalej

Link to comment
Share on other sites

To jest duży pies. One niestety często cierpią na bóle stawów, szczególnie w starszym wieku. Byłoby idealnie gdyby dostawał Arthroflex (nie jest to tani specyfik, ale działa). Jeśli tego nie uda mu się załatwić to może jakaś specialna karma dla seniora? One przeważnie są uzupełniane substancjami wzmacniającymi stawy i kości.

Link to comment
Share on other sites

:( :( :( o mateńko :( no to teraz już mam Kidę przed oczami jak 150 z tymi stawami :( Dziewczyny rozważcie na prawdę - Beatka, wypowiedz się Ty jak czujesz - z tym DT dla chłopaka na zimę. Jakoś nikt tematu nie podjął :(

A poza tym chciałam nawiązać do dualizmu strasznego Beatkowego ... Czy Ty nie masz jeszcze rozdwojenia jaźni? ;) Z jednej strony Karbon - padre, ojciec chrzestny, co to całym schronem trzęsie, a z drugiej Tajfun - pocziwy ojczulek, co to dzieciaki godzi bo awantur nie lubi :)

Link to comment
Share on other sites

Tajfun to taka odskocznia od Karbona trochę ;) No bo ile można wychodzić tylko z postrachem schroniska? Wszyscy nas omijali (właściwie dalej to robią) szerokim łukiem :eviltong: Chociaż nie wiem czemu p. Ania dalej twierdzi, że Tajfunek nie lubi innych psów... :shake:

A co do dt to jeśliby się jakiś znalazł, to na pewno by nie zaszkodziło. Jak na razie chłopak sobie w miarę radzi i nie narzeka bardzo, ale nie wiem co będzie w zimie. Mam nadzieję, że jego stan się nie pogorszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...