Jump to content
Dogomania

PatBull


Pani Profesor

Recommended Posts

[quote name='Pani Profesor']aha, i jeszcze pytanie - jeśli pies ma grzybicę wtórną (łapy, podwozie, czarne kropeczki, smród i drapanie się) to [I]jak wysokie [/I]jest ryzyko zarażenia się? myślicie, że mam łyknąć coś odgrzybiającego tak pro forma?[/QUOTE]


najlepiej się weta zapytać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']czytaj dokładnie składy, brit z łososiem ma w składzie tłuszcz drobiowy, więc... dla mnie odpadł od razu. bez żadnych dziwnych tłuszczy jest taste of the wild pacific. możesz też poszukać karmy typowej dla alergików, z minimalną ilością składników, nie pamiętam nazw, bo ja po prostu wróciłam do tego, co mój pies jadł przed wystąpieniem alergii

nie wiem, czy łatwo jest się zarazić. jak mój prosiak miał grzybicę, to ograniczyłam noszenie na rękach i głaskanie, ale musiałam ją brać, żeby smarować zmianę grzybiczną. nie zaraziłam się, no ale ona miała tylko dwie plamki[/QUOTE]


kuźwa, on może to mieć od nie wiadomo kiedy, bo śmierdział od zawsze, ale byłam pewna, że to pchle kupy zalegają gdzieś w kudłach i kąpaliśmy go kilka razy, no ale okazało się, że to nie to...
jutro go znowu kąpię, tym razem w szamponie leczniczym, zobaczymy.
a jego zmiany obejmują głównie grzbiet, ma takie suche placki, dopiero po ostrzyżeniu to widać. dodatkowo na łapach (głównie poduszki) ma takie czarne kropeczki, zupełnie jak pchle odchody, ale to nie to - nie schodzi po kilku kąpielach, dodatkowo strasznie cuchnie. pies jak pośpi skręcony w kłębek i wstanie, to jedzie skarpetą z kosza na pranie :shake: wetka mówi że to łojotokowe zapalenie skóry i grzyb.
antybiotyk kończy w sobotę, w zasadzie cholera wie, czy pomogło - mniej się jakby drapie, no ale czas na zmianę karmy.

[quote name='klaki91']najlepiej się weta zapytać[/QUOTE]

no właśnie zapomniałam - będę dzwonić jutro :)

Link to comment
Share on other sites

do tej pory w jakimś zwyklaku ziołowym typu "łagodny", ale dziadostwo nic nie daje prócz zapachu staruszek z kościoła :shake: teraz mam od wetki szampon (nie pamiętam nazwy, nie ma mnie w domu) jakiś taki leczniczy, tj. 'do skóry z problemami' i przeciwbakteryjny.
dodam też nizoralu saszetkę, podobno właśnie może pomóc :)

Link to comment
Share on other sites

dziś minęliśmy buldożka francuskiego puszczonego luzem, bez żadnych komplikacji :loveu: TŻ machał piłką psu przed nosem, a on jak zaczarowany - najpierw nie zauważył bulwa, później przyczaił, ale zignorował i dalej gapił się w piłkę :loveu:

potem pod sklepem olał przywiązanego psa - po prostu olał, spojrzał, odwrócił się i poszedł dalej, a chwilę później oszczekał przechodzącego boksia :shake:

losowość!

Link to comment
Share on other sites

właśnie tak się staram robić, ale tu akurat przypadkiem miałam już w ręku wcześniej,bo zaczynałam go nakręcać, że zaraz zabawa.

z piłką jest spoko, wczoraj przeszedł próbę pt. 'siad i czekaj', miał kaganiec, ale był puszczony luzem, TŻ go 'asekurował', ale nie trzymał.

no i jęcząc i trzęsąc się przesiedział spokojnie moment, kiedy mijał go golden.

niby-sukces, choć pewnie z zaskoczenia, i gdyby tamten pies był zainteresowany, to by się nie udało :(

Link to comment
Share on other sites

właśnie wybuliłam ostatnie pieniądze dla panicza na karmę, więc książka będzie musiała poczekać :D ale sobie dopiszę do listy!

kupiłam mu acanę pacificę, zobaczymy, jak będzie z drapaniem - ta karma podobno rzadko uczula, z resztą nie ma w niej ani tłuszczu, ani niczego innego kurzego pochodzenia.

tylko strasznie droga jest :shake: ciekawe jak długo będzie mógł ją wsuwać...
macie jakieś godne polecenia zastępstwo w razie "w"? bo przeleciałam dziś co popadnie i wyszło, że albo acana, albo orijen - jeszcze droższy :shake: brit ma kurzy tłuszcz w składzie, o royalu nic nie powiem nawet, forza10 na pierwszym miejscu w składzie ma kukurydzę...

aha, i z dzisiejszych niusów, to uratowałam mysz :cool3: bo zauważyłam ją, zanim mój królewicz to zrobił :cool3:

Link to comment
Share on other sites

jeszcze taste of the wild pacifica nie ma żadnych tłuszczy drobiowych itp. ale w sumie to nie wiesz, na co on ma alergię :)
a barf to bardzo dobry pomysł, jeśli masz dostęp do mięs różnych, bo jak ma uczulenie np na kurczaka i wołowinę, to może być kłopot z dostaniem innego mięsa

Link to comment
Share on other sites

czytałam o barfowaniu i myślałam nad tym, ALE:

- nie mam żadnego zaprzyjaźnionego mięsnego póki co, więc trudno byłoby zdobywać w miarę tanio i świeżo mięcho/kości

- cenowo mi to średnio pasuje, bo jednak 150 miesięcznie może być ciężko :placz: raz mam podwójnie, a raz połowę mniej na żywienie, więc wolę coś bardziej stałego - za acanę dałam 220zł, starczy mi na 70 dni, więc jest w miarę git. nie mówię, że zawsze jest mniej na jedzenie, bo były miesiące, że wcinał pręgę wołową z ryżem non stop, ale jemu dieta służy najlepiej, jeśli ma ciągle to samo - na bricie miał śliczne kupy, tyle tylko, że się drapał :roll:

- Patryk łyka wszystko w całości - kość prasowaną morduje w czasie, w którym husky nie dobierze się jeszcze na dobre do swojej. i zawsze do końca, choć dziąsła krwawią, to on żre, żre - aż skończy. teraz już umiem mu to zabrać na komendę, ale wtedy lezie i jojczy, problem jest więc taki, że dla niego żarcie = świętość. i tyle, ile jest. labrador TŻ-ta ma wielkiego gnata do memłania, leży od cholera wie kiedy (sparzona kość, wygląda jak z dinozaura), a mój pieseczek maleńki jako pierwszy wygryzł w niej otwór,w pół godziny :shake:

- biegunki - po surowym (ale sparzonym) kurczaku śmigał, poza tym jest uczulony prawdopodobnie na kurę i zboża. podroby spoko, ale biegunka prawie zawsze - nawet, jeśli jadł z kleikiem ryżowym. czasem nie tyle biegunka, co "kupa - budyń", i to 4x dziennie. po wołowinie mam wrażenie, że było w porządku (mniej się drapał), ale tak jak mówię - nie mam dostępu do innej, niż marketowa (ani nikogo na wsi, jeżeli już,to od świeżej kury,no ale kury mu nie wolno),

- miejsce - mam małą zamrażarkę, wypchaną jak hinduski autobus, ciężko będzie tam przechowywać jedzenie na zapas

- boję się też, że nie starczy mi codziennie czasu na wymyślanie mu jadłospisów i spowoduję u niego problemy z balansem witamin i składników mineralnych


ale pomijając te wszystkie powyższe, to BARF jest niezłą rzeczą - jak na Acanie Pacifica będzie się coś działo, to chyba rozważę poważniej, chociaż to będzie syzyfowa praca :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']jeszcze taste of the wild pacifica nie ma żadnych tłuszczy drobiowych itp. ale w sumie to nie wiesz, na co on ma alergię :)
a barf to bardzo dobry pomysł, jeśli masz dostęp do mięs różnych, bo jak ma uczulenie np na kurczaka i wołowinę, to może być kłopot z dostaniem innego mięsa[/QUOTE]


nie wiem, na co ma alergię, ale weterynarz, z którą się kontaktuję, mówi, że warto najpierw zmienić karmę i wyeliminować kurę/zboża, to doświadczona kobita i jej wygląda to na 'klasyczną' alergię, nie ma strasznych zmian albo ran, a dietę miał stosunkowo bogatą w kurczaka (brit z kurą, jeśli gotowane, to właśnie drób/podroby i ryż najczęściej),więc na próbę miesiąc będzie na Acanie, jak się nie polepszy - idziemy robić testy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']to jest bardzo dobry powód :evil_lol: Patryk, jedz to powoli! :evil_lol:[/QUOTE]


a opowiadałam, jak królewicz 'powoli' zjadł, jak się dorwał do wora Brita pod naszą nieobecność? :cool3: zorientowałam się, że coś jest niehalo, kiedy dostał michę i nawet nie tknął - chcieliśmy już panikować, że pies umiera, ale położył się zmarnowany i naszym oczom ukazał się wypchany BEBECH... pies puszczał bąki i bekał cały dzień, baliśmy się go w ogóle zaczepiać, żeby mu żołądek nie wywrócił się 3 razy... worek był ośliniony, zważyliśmy i obliczyliśmy, że zeżarł ok. 1,5kg karmy :loveu: a wszystko to podczas 10-cio minutowej nieobecności!

[quote name='klaki91']Wet dobrze mówi, wywal koniecznie tę kurę z karmy :)

Trzy światy masz z tym psem haha :cool1:[/QUOTE]

wywaliłam, idzie Acana, jutro powinna być!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...