Jump to content
Dogomania

Pepe z przetrąconym kręgłosupem prosi o życie.....


ewu

Recommended Posts

W kwestii operacji to już same nie wiemy co robić.
Stent miał być ale go nie ma.....
Jola zadzwoniła do Kliniki w Katowicach , która też wykonuje takie zabiegi.
Rozmawiała z wetem biegłym w tym temacie i dowiedziała się,że zabieg nie jest prosty a co więcej niebezpieczny i może spowodować przykre komplikacje.
Nie jest to tzw."rutynowy, standardowy zabieg".
Wg Pana doktora jeśli pies jest w formie to lepiej nie ryzykować.
Pepe ostatnio nawet nie kaszle.
Nie wiem jaką decyzję podjąć:(
Jola napisze dokładniej jak dotrze na dogo.

Link to comment
Share on other sites

Obdzwoniłam kogo się dało.

Rozmawiałam  też z doktorem z kliniki gdzie takie stenty zakładano.

Rozmawiałam z utytułowanymi wetami i jednomyślnie odradzono robienie zabiegu.

Stent może zostać odrzucony, operacja nie daje żadnej gwarancji , rekonwalescencja jest długa.

Gdyby stan Pepe był bardzo zły wtedy takie ryzyko można podejmować ale Pepe dobrze się czuje, przestał kaszleć.

Ważne jest utrzymywanie masy ciała, przytycie jest obciążeniem i mogłoby być niebezpieczne.

Czytałam też opinie ludzi na forach i pokrywają się z tym , co usłyszałam od wetów.

 

Cytuję z innego wątku , podobny problem jakiegoś psiaka:

http://www.dogomania.com/forum/topic/6303-zapa%C5%9B%C4%87-tchawicza-czy-operacja-pomo%C5%BCe/

 

 "Nikt nie chce się podjąć operacji. Za duże ryzyko. Po pierwsze, mały jest stary, a po drugie jest duże prawdopodobieństwo odrzucenia ciała obcego. W czasie takiej operacji wszczepia się w tchawicę pierścienie usztywniające".

 

Na tym samym wątku, cytuję fragment:

 

"Jeśli teraz ktoś nam zada pytanie czy zaryzykowali byśmy operację odpowiedź brzmi zdecydowanie nie. Tak naprawdę tego typu zabiegi są jeszcze w fazie mocno eksperymentalnej i nasz pies stał się obiektem takiego doświadczenia. Nie chcemy nikogo odwodzić od zamiaru wykonania u swojego psa takiego zabiegu bo wiemy że każdy z nas jest w stanie zrobić wszystko dla swojego przyjaciela, ale przed tym należy się dokładnie upewnić jakie są zagrożenia, uzgodnić z lekarzem wszystkie za i przeciw, skonsultować to z innymi lekarzami. Nam nikt o zagrożeniach nie powiedział, uwierzyliśmy w fachowość kliniki, nikt przed samym zabiegiem nie zapytał na przykład o uczulenie psa na jakieś leki, a przecież to podstawowe pytanie. Po prostu endoskopowo stwierdzono zapaść i zabrano się do roboty jak by to było usunięcie wrastającego pazurka. Przykro że nasze leczenie zakończyło się tragicznie i nie możemy przekazać dobrych wieści na temat operacyjnego leczenia tchawicy, ale być może wśród dogomaniaków są tacy którym się udało"

Link to comment
Share on other sites

W Polsce  nadal jest bardzo małe doświadczenie na ten temat. W Stanach podobno to częsty zabieg.

W lecznicy , gdzie miał być zabieg nie było mowy o zagrożeniach....

W sumie dobrze się stało,że ten stent nie dotarł. Szkoda tylko ,że Pepe wysiedział się tyle czasu w lecznicy.

Pepe przeszedł sporo badań przed tym planowanym zabiegiem.

Ważne ,że nasz dziadunio jest teraz w formie. Będziemy powtarzać badania kontrolne żeby niczego nie przeoczyć.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na tym, więc nie będę się "mądrzyć", ale na zdrowy rozum, czytając Basiu to, co napisałaś, wydaje mi się, że jeśli nie powoduje to jakiegoś dyskomfortu Pepinkowi, a tym bardziej nie utrudnia życia, to w jego wieku odpuściłabym operację...to ogromne ryzyko...

Link to comment
Share on other sites

Też tak uważam.

Mam nadzieję,że Jola i Ola się wypowiedzą.

Weci nie wszystko mówią, to drogi zabieg....

Na forach też czytałam, że nie informowali o ryzyku i pies nie przeżył operacji.

Pepe nie kaszle jest w formie.

Wiadomo to staruszek i jest mniej energiczny ale poza tym teraz jest dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Człowiek chce jak najlepiej a jednak nie wszystko jest takie oczywiste jak to przedstawiono.

Pepe ma zapadniętą tchawicę i jest to niebezpieczne ale jak widać operacja jest jeszcze większym zagrożeniem.

Nie można podejmować takiego ryzyka.

Link to comment
Share on other sites

Co Wy tu za szopkę uskuteczniacie ?

Najpierw rozdmuchujecie sprawę stenta - że konieczny.
Macie już klinikę która zrobi operację, zbieracie środki, stent już w drodze
napięcie rośnie jak u Hotchcocka...
i nagle trach !
Operacja okazuje się nadzwyczaj ryzykowna,
stent jechał 3 miesiące i nie dojechał a pies cudownie ozdrowiał.

Co ?
Zaczęło być cienko z forsą na hotel i trzeba było wymyślić bajeczkę ?
Gdzie są pieniądze zebrane na stent i operację ?

To jest udowodnione oszustwo !!!

I niech przypadkiem Pepe nie poczuje się z dnia na dzień tak źle,
że trzeba mu będzie nagle skrócić cierpienia jak Maszy.
Ostrzegam.

Link to comment
Share on other sites

Co Wy tu za szopkę uskuteczniacie ?

Najpierw rozdmuchujecie sprawę stenta - że konieczny.
Macie już klinikę która zrobi operację, zbieracie środki, stent już w drodze
napięcie rośnie jak u Hotchcocka...
i nagle trach !
Operacja okazuje się nadzwyczaj ryzykowna,
stent jechał 3 miesiące i nie dojechał a pies cudownie ozdrowiał.

Co ?
Zaczęło być cienko z forsą na hotel i trzeba było wymyślić bajeczkę ?
Gdzie są pieniądze zebrane na stent i operację ?

To jest udowodnione oszustwo !!!

I niech przypadkiem Pepe nie poczuje się z dnia na dzień tak źle,
że trzeba mu będzie nagle skrócić cierpienia jak Maszy.
Ostrzegam.

Gdzie ma Pani jakiekolwiek wpłaty  czy zbiórkę na dogomanii na stent?

Skąd informacje ,że "krucho z forsą na hotel" ?

Ma Pani dostęp do naszych kont????

Obrażanie ludzi ma swoje granice!

Pepe odwiedzam regularnie i wiem jak się czuje.

I nie ozdrowiał cudownie , tylko dzięki lekom nie kaszle.

Jola i Ola to dwie wspaniałe dziewczyny , które uratowały Pepe a ja skromnie je wspieram finansowo.

A co do Maszy to nie widziała Pani tego psa na oczy, ja widziałam i wiem ,że przeciąganie cierpienia byłoby zwykłym okrucieństwem.

A co do Pepe to proszę się o niego nie martwić i oszczędzić sobie i innym tej "literackiej" twórczości na wątkach.

Jola i Ola decydują w sprawie Pepe i zapewniam,że są to właściwe decyzje.

Dzięki troskliwej opiece i badaniom wykryto przypadłość tchawicy Pepunia.

Tchawica jest zapadnięta i jest to niebezpieczne ale operacja jak się okazało jest bardzo inwazyjna i ryzykowna, więc dopóki Pepe nie ma zaburzeń oddechowych lepiej nie ryzykować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zbiórkę pienieniędzy na operację Pepe przeprowadziłyśmy my Ola i Jola, ponieważ Pepe jest naszym podopiecznym. W listopadzie 2014 r.  otrzymałyśmy informację, że Pepe pilnie potrzebuje operacji ponieważ ma opadniętą tchawicą i zabieg wszczepienia stentu miał mu uratować zycie. Koszt operacji to ok. 3 tyś.  Głównym sponsorem operacji została nasza koleżanka Marzanna Kuśmierczy i szef jej firmy. Razem przekazali 2,5 tyś. Resztę zebrałyśmy organizując bazarek. Przypomonamy, że pomimo apelu nikt z uczestników wątku Pepe na DOGOMANII nie przyłączył się do zbiórki. Tylko my z  Ola i Jola zbierałyśmy na operację Pepe i tylko myjesteśmy dystopnentami pieniedzy które wpłynęły na operację Pepe na nasze subkonto w Fundacji.  Część pieniędzy ok. 550 zł zostały wydane na szczegółowe badania Pepe w Myślenicach. Klinika w Dębicy nie wywiązała się z obietnicy przeprowadzenia zabiegu. Pepe był w klinice ale po  długim czekaniu na stent wrócił do hoteliku. Pomimo licznych telefonów i próśb  z naszej strony w sprawie przyspieszenia zabiegu  pan doktor Kuba zwodził nas i w końcu przestał odbierać telefony. Postanowiłyśmy skontaktować się z kliniką Smartwet w Katowicach. Lekarze z tej kliniki uświadomili nam, że jeśli Pepe nie ma dużych problemów z oddychaniem i chodzeniem to lepiej żeby nie przeprowadzać operacji gdyż ona nie poprawi mu komfortu życia. Operacja wszczepienia stentu niesie za sobą również liczne powikłania. Jest to zabieg, który nie zawsze konczy się powodzeniem. Będziemy w kontakcie z kliniką. W przypadku kiedy stan Pepe się pogorszy na tyle, że będzie miał problemy z oddychaniem, wówczas zabieg ten zostanie wykonany właśnie w klinice Smartwet w Katowicach. Nie wiem dlaczego na dogomanii zaczęto się tak bardzo interesować Pepe w momencie kiedy została zebrana kwota na chorego pieska. W momencie zbiórki wszyscy udawali niezywych niedźwiedzi.Mało tego ktoś próbuje sugerować, że pieniądze ze zbiórki ukradłyśmy a Pepe zostanie uśpiony. Prosimy szanowną panią Topi o kontakt z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zbiórkę pienieniędzy na operację Pepe przeprowadziłyśmy my Ola i Jola, ponieważ Pepe jest naszym podopiecznym. W listopadzie 2014 r.  otrzymałyśmy informację, że Pepe pilnie potrzebuje operacji ponieważ ma opadniętą tchawicą i zabieg wszczepienia stentu miał mu uratować zycie. Koszt operacji to ok. 3 tyś.  Głównym sponsorem operacji została nasza koleżanka Marzanna Kuśmierczy i szef jej firmy. Razem przekazali 2,5 tyś. Resztę zebrałyśmy organizując bazarek. Przypomonamy, że pomimo apelu nikt z uczestników wątku Pepe na DOGOMANII nie przyłączył się do zbiórki. Tylko my z  Ola i Jola zbierałyśmy na operację Pepe i tylko myjesteśmy dystopnentami pieniedzy które wpłynęły na operację Pepe na nasze subkonto w Fundacji.  Część pieniędzy ok. 550 zł zostały wydane na szczegółowe badania Pepe w Myślenicach. Klinika w Dębicy nie wywiązała się z obietnicy przeprowadzenia zabiegu. Pepe był w klinice ale po  długim czekaniu na stent wrócił do hoteliku. Pomimo licznych telefonów i próśb  z naszej strony w sprawie przyspieszenia zabiegu  pan doktor Kuba zwodził nas i w końcu przestał odbierać telefony. Postanowiłyśmy skontaktować się z kliniką Smartwet w Katowicach. Lekarze z tej kliniki uświadomili nam, że jeśli Pepe nie ma dużych problemów z oddychaniem i chodzeniem to lepiej żeby nie przeprowadzać operacji gdyż ona nie poprawi mu komfortu życia. Operacja wszczepienia stentu niesie za sobą również liczne powikłania. Jest to zabieg, który nie zawsze konczy się powodzeniem. Będziemy w kontakcie z kliniką. W przypadku kiedy stan Pepe się pogorszy na tyle, że będzie miał problemy z oddychaniem, wówczas zabieg ten zostanie wykonany właśnie w klinice Smartwet w Katowicach. Nie wiem dlaczego na dogomanii zaczęto się tak bardzo interesować Pepe w momencie kiedy została zebrana kwota na chorego pieska. W momencie zbiórki wszyscy udawali niezywych niedźwiedzi.Mało tego ktoś próbuje sugerować, że pieniądze ze zbiórki ukradłyśmy a Pepe zostanie uśpiony. Prosimy szanowną panią Topi o kontakt z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości

Jolu  dziękuję za wyjaśnienia.

Link to comment
Share on other sites

Co Wy tu za szopkę uskuteczniacie ?

Najpierw rozdmuchujecie sprawę stenta - że konieczny.
Macie już klinikę która zrobi operację, zbieracie środki, stent już w drodze
napięcie rośnie jak u Hotchcocka...
i nagle trach !
Operacja okazuje się nadzwyczaj ryzykowna,
stent jechał 3 miesiące i nie dojechał a pies cudownie ozdrowiał.

Co ?
Zaczęło być cienko z forsą na hotel i trzeba było wymyślić bajeczkę ?
Gdzie są pieniądze zebrane na stent i operację ?

To jest udowodnione oszustwo !!!

I niech przypadkiem Pepe nie poczuje się z dnia na dzień tak źle,
że trzeba mu będzie nagle skrócić cierpienia jak Maszy.
Ostrzegam.

Droga Topi, widzę że energia rozpiera, a rozum zamiera. Skoro świadomośc prawna i tak uboga do tej pory, już jest w zaniku to proszę sobie (nawet w google) poczytać o przesłankach "groźby bezprawnej"   - miłej lektury życzę :) no i do zobaczenia tym bardziej  :D 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Droga Topi, widzę że energia rozpiera, a rozum zamiera. Skoro świadomośc prawna i tak uboga do tej pory, już jest w zaniku to proszę sobie (nawet w google) poczytać o przesłankach "groźby bezprawnej"   - miłej lektury życzę :) no i do zobaczenia tym bardziej  :D 


Droga Usiato,
coraz bardziej jestem przekonana o tym,
że Twoja "wiedza prawnicza" z Google pochodzi.

Co do mojej energii:
ja się dopiero rozkręcam.

Do zobaczenia.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Zbiórkę pienieniędzy na operację Pepe przeprowadziłyśmy my Ola i Jola, ponieważ Pepe jest naszym podopiecznym. W listopadzie 2014 r.  otrzymałyśmy informację, że Pepe pilnie potrzebuje operacji ponieważ ma opadniętą tchawicą i zabieg wszczepienia stentu miał mu uratować zycie. Koszt operacji to ok. 3 tyś.  Głównym sponsorem operacji została nasza koleżanka Marzanna Kuśmierczy i szef jej firmy. Razem przekazali 2,5 tyś. Resztę zebrałyśmy organizując bazarek. Przypomonamy, że pomimo apelu nikt z uczestników wątku Pepe na DOGOMANII nie przyłączył się do zbiórki. Tylko my z  Ola i Jola zbierałyśmy na operację Pepe i tylko myjesteśmy dystopnentami pieniedzy które wpłynęły na operację Pepe na nasze subkonto w Fundacji.  Część pieniędzy ok. 550 zł zostały wydane na szczegółowe badania Pepe w Myślenicach. Klinika w Dębicy nie wywiązała się z obietnicy przeprowadzenia zabiegu. Pepe był w klinice ale po  długim czekaniu na stent wrócił do hoteliku. Pomimo licznych telefonów i próśb  z naszej strony w sprawie przyspieszenia zabiegu  pan doktor Kuba zwodził nas i w końcu przestał odbierać telefony. Postanowiłyśmy skontaktować się z kliniką Smartwet w Katowicach. Lekarze z tej kliniki uświadomili nam, że jeśli Pepe nie ma dużych problemów z oddychaniem i chodzeniem to lepiej żeby nie przeprowadzać operacji gdyż ona nie poprawi mu komfortu życia. Operacja wszczepienia stentu niesie za sobą również liczne powikłania. Jest to zabieg, który nie zawsze konczy się powodzeniem. Będziemy w kontakcie z kliniką. W przypadku kiedy stan Pepe się pogorszy na tyle, że będzie miał problemy z oddychaniem, wówczas zabieg ten zostanie wykonany właśnie w klinice Smartwet w Katowicach. Nie wiem dlaczego na dogomanii zaczęto się tak bardzo interesować Pepe w momencie kiedy została zebrana kwota na chorego pieska. W momencie zbiórki wszyscy udawali niezywych niedźwiedzi.Mało tego ktoś próbuje sugerować, że pieniądze ze zbiórki ukradłyśmy a Pepe zostanie uśpiony. Prosimy szanowną panią Topi o kontakt z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości

 

O czym świadczy ta cisza na wątku Pepe ?

 

Opiekunka OlaJola zniknęła z Dogo razem z cała swoją "opieką" i co ?

Nikt nie domaga się wieści o psiaku ?

Tak Wam wygodnie ?

 

No i znów ta wredna wichrzycielka Topi się czepia.

 

Ale już chyba nie ma powodu do stwierdzenia, że rozwala kolejny

piękny wątek "kochanej" ewu 

bo ten wątek już zdechł.

 

Pozostaje pytanie co z psem ?

 

Wegetuje u Makili, czy biega za TM ?

 

 

 

***********************************************************************************************

 

Link to comment
Share on other sites

Ta cisza świadczy o tym samym, o czym świadczy cisza na wątku Gucia/Balonika. Czy podesłać link do wątku?

 

Za link dziękuję, znalazłam wątek, nie trudne było.

Przejrzałam pobieżnie i widzę ogromną różnicę między Guciem i Pepe.

 

 

Gucio zdiagnozowany - Pepe nie.

Gucio zdrowy i radosny - Pepe chory i to bardzo.

Guciowi szukano domu ogłaszając go do granic możliwości - Pepe jak wszystkie psy u Makili ogłoszeń nie miał.

(o przepraszam Old miał jedno ... i  później gdy pogoniłyśmy Was trochę zrobiłyście kilka innym psom,

ale jakoś nieudolnie bo połowa się nie otwierała)

Finanse Gucia nie budzą wątpliwości - pieniądze na leczenie Pepe ...??? Hm…

Osoba, która założyła wątek Pepe jest cały czas na Dogo

– osoba, która założyła wątek Pepe zniknęła z Dogo we wrześniu a ta, która się nim opiekowała w marcu.

Zupełnie jakby się wstydziły...

 

Naprawdę Panna Marple nie widzisz różnicy ?

Jesteś przecież na tyle inteligentna, że powinnaś odpuścić takie porównania.

 

*****************************************************************************

 

Pozdrawiam Was

bo polubiłam ostatnio te Wasze drobne złośliwości...

 

Usiatko !!!!!!!

Ciebie też !

Link to comment
Share on other sites

"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami"...
P.S "nietrudne" piszemy łącznie :)

 

Piszemy łącznie. Dziękuję.

******************************************************************

Zapomniałaś dodać autora cytatu - Oscar Wilde.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...