Jump to content
Dogomania

Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.


Poziomka

Recommended Posts

[quote name='Sara2011']Jaki był koszt dzisiejszej wizyty u weta? Kto założył kasę?[/QUOTE]

nei wiem, jaki był koszt - tu się EwaB musi wypowiedzieć

Dzisiaj wysłałam opis i rtg do jednej lecznicy w Krakowie.
Rozmawiałam z doktorem, powiedział mi co i jak oraz to, że jeśli pies byłby pod opieką fundacji mogliby zejść z kosztów zabiegu ale nie wiem, ile. Bo normalnie koszt zabiegu w Krakowie 1 łapy to 3000...
Żeby wszystko było jak należy w przypadku podjecia decyzji potrzebna jest wizyta w lecznicy, zrobienie zdjęc rtg w znieczuleniu pod różnymi kątami, zeby ocenić co i jak łącznie z biodrami.

Powiedzial jedno zdanie, które bardzo mi się spodobało - że tu nie chodzi o to, żeby TYLKO zrobic operację, ale o to, żeby pomóc psu.

tu możecie poczytać trochę o różnych metodach naprawy więzadeł - sa min. filmiki

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251709-TTA-RAPID-a-zerwane-więzadło-krzyżowe?p=22139643#post22139643[/URL]

Rudzia - pan doktor mowił, ze gdzies na FB chyba wstawiał jakieś materiały co do metody oraz wskazówki co do opieki pozabiegowej dla opiekunów psa - jakbyś znalazła to wrzuć proszę.

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

W Krakowie czy w Wieliczce ?
Dr zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie podczas ostatniej rozmowy z nim gdy odbierałam Diego . I prawdą jest że zależy mu na tym żeby wszystko się udało i zwierzak był sprawny a nie tylko na kasie i przeprowadzeniu kolejnego zabiegu do statystyki .
Wieczorem wstawię o metodzie, jest na funpagu Artwetu gdyby ktoś chciał wcześniej . Teraz nie mam dostępu do fb innego niż w tel i nie umiem przenosić linków .

Edited by Rudzia-Bianca
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Poziomko podaję Twoje konto do wpłat chętnym na akcję piątkową na fb . Mam nadzieję , że nie masz nic przeciwko .[/QUOTE]

Myślę, że dam radę to jakoś ogarnąć. :)
No chyba, że będzie tyle wpłat, że sobie nie poradzę... oby tak było :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']do Wieliczki - potentegowalo mi się[/QUOTE]

A to dobrze :) To o tego dr mi chodziło ;)

[quote name='Poziomka']Myślę, że dam radę to jakoś ogarnąć. :)
No chyba, że będzie tyle wpłat, że sobie nie poradzę... oby tak było :)[/QUOTE]

No i niech się stanie :)

Link to comment
Share on other sites

Karo nie ma żadnych funduszy od "wilczarzy"

i powiem wam...że ja nie jestem taka pełna optymizmu (z resztą zawsze byłam pesymistką) :( dostaję info na pw od różnych osób...i coraz mniej wierzę, że pomożemy Karo, że znajdziemy dt i jakikolwiek ds - o ile ktokolwiek oprócz tych jedynych ludzi zadzwoni. Bo jak do tej pory przez ten okres czasu był to jedyny tel. w jego sprawie.

żeby zrobić TTA Rapid musimy mieć dla 2 łap pi razy oko 4000-5000 plus ew. odnerwienie czy resekcja główki udowej (tu chodzi o dysplazję)
Pan dr powiedział mi, że zeby ocenic stan łapy powinien Karo przyjechać do Wieliczki, bo on chciałby zrobić po swojemu badania i rtg w różnych ustawieniach łap - również przodu. Czemu przodu? bo przy takim stanie w jakim jest Karo zaraz mogą siąść przednie łapy (o ile już nie siadły - Miron zgłaszał kulawiznę przedniej łapy)

Nie wiem, co robić i nie chce podejmować w tej kwestii żadnych decyzji. Nie mamy pieniędzy, nie mamy osoby odpowiedzialnej za psa, nie mamy osoby, która zajęłaby się psem po operacji - niełatwym psem w obsłudze jeśli chodzi o kwestie wet., tak naprawdę...nie mamy nic.


Dzisiaj Krzysiek miał jechać do wetów i wziąśc dla Karo kolejne tabletki Caprodylu - ale nie wiem, jaki to koszt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara2011']Moze poprośmy jakąś Fundację o pomoc? Ktoś tu chyba wcześniej pisał o Fundacji Centaurus. Jak myślicie, warto spróbować?[/QUOTE]

moim zdaniem zawsze warto,spróbować nie zaszkodzi,a ta Fundacja to nie od koni jest?

Link to comment
Share on other sites

JAK NAJABARDZIEJ JA NIE MOGE DZWONIC Z ZAGRANICY ALE CENTAURUS NAPRAWDE POMAGA TAKIM CIEZKIM PSIM PRZYPADKOM TRZEBABY POGADAC MOZE BY I KARO ODEBRALI I SIE NIM ZAJELI W JEDNYM ZE SWOICH OSRODKOW ADOPCYJNYCH

PANI TERESA LIPINSKA FUNDACJA POD PSIM ANIOLEM

I MOZE TEZ TARA.....powiedziec scarlett wlascicielce ze pies ma jak ma tam sa caly czas wolontariusze centaurus i tara sa w okolicach wroclawia a pani lipinska kolo warszay[quote name='Sara2011']Moze poprośmy jakąś Fundację o pomoc? Ktoś tu chyba wcześniej pisał o Fundacji Centaurus. Jak myślicie, warto spróbować?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

fundacja centaurus jest od koni osiolkow ale tez psow mozna wejsc na ich strone i zobaczyc ze opiekuja sie psami corymi slepymi i wlasnie prosza o wplaty

tara jak kiedys dzwonilam w 2010 roku chciala wziasc ode mnie bernardyna jak sasiadowi sprawe i znecanie zrobilam w tarze mieszka duzo psow

pani lipinska ma tylko psy wiem ze nawet jacys tam poslowie z sld ja wspieraja

Link to comment
Share on other sites

jeśli ktos moze to bardzo proszę o "zapytanie"

a wstawię wam tutaj jak wygląda pies po operacji TTA Rapid

3 dni po zabiegu
[url]https://www.youtube.com/watch?v=NXZH6CvPhtk[/url]

i np. 62 dni po zabiegu
[url]https://www.youtube.com/watch?v=KgouB46b4Ys[/url]

Link to comment
Share on other sites

mamy ofertę z FB 500 zł pomocy jeśli będziemy robić operację :) :) ale i tak jeśli chcielibyśmy zrobić tą nową metodą to i tak nam brakuje :(

wkleję opis od dr z Wieliczki :


"Witam. Dziękuje na zdjęciu, nie wygląda to tak źle. Niestety istotny jest obecny stan psa, czyli RTG trzeba będzie powtórzyć. Istnieje możliwość zostawienia psa w naszej lecznicy na kilka dni, jeżeli to coś ułatwi. Ewentualnie w przypadku, jeśli konieczny byłby zabieg, pierwszy etap rekonwalescencji i rehabilitacji mógłby odbyć się u nas. Tak jak rozmawialiśmy przez telefon - najważniejsze postawienie diagnozy i dobranie optymalnego leczenia, optymalnego dla psa. "

i co o tym myślicie? zapytałam pana doktora o koszty :(

no i jeszcze jedno - jest mozliwość zrobienia obu łap tą metodą jednocześnie, ale w przypadku tak duzego i cieżkiego psa to wg. mnie ogromne obciązenie i dla psa i dla opiekuna, bo przynajmniej kilka pierwszych dni jak widac na filmiku pies odciąża lapę i dopiero stawiać - to jakby to wygladało w przypadku 2 lap? nie wyobrażam sobie tego...i do tego koszty obu to już pewnie z 5000 przy dobrych wiatrach

Mortes dalej nie będzie mogła zabrać Karo i zaopiekować się Karo, bo ma za dużo na głowie.
U Słodkokwasnej bez zmian - na dodatek ma od wczoraj chyba psa 'trudnoobsługiwalnego" - miał rozerwaną łapę, czy coś w tym stylu i musiał mieć amputowane palce o ile dobrze zrozumiałam. Gryzący, burczący. Sama radość. No ale moze zanim się zbierze jakieś piniążki na operację, drogę to się gdzies jeszcze coś znajdzie. Koleżanka Węgielkowej ma jeszcze chyba zapytać się o ew. koszt i metodę zabiegu w jakiejś czeskiej klinice, do której jeździ dużo osób z Polski

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...