Jump to content
Dogomania

Kilkuletni owczarek niemiecki w nowym wspanialym domu


tamb

Recommended Posts

Przeczyszcza sie po "obróbce" jednego. Zobaczyłbyś czy coś pomaga, czy nie. No i jak żołądek. Niektórym nie szkodzi, a niektórym szkodzi. Nie ma reguły.

MOżna też mechanicznie u weta odkruszyć trochę, ono mają tekie specjalne coś, jak by była przy okazji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli gnat nie zaszkodzi jej na żołądek to można spróbować bo super czyści ząbki. Są też specjalne gryzaki do czyszczenia, a jak już chociaż trochę zejdzie to kup jej pastę tylko nie taką którą dodaje się do jedzenia albo tylko nanosi na zęby bo one są dobre ale jak pies nie ma kamienia, ale są takie do szorowania - owijasz palec gazą na którą dajesz pastę i szorujesz:lol:.

Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno usuwanie kamienia ultradźwiękami powoduje mikrouszkodzenia szkliwa i kamień osadza się potem jeszcze szybciej:niewiem: ale nie wiem tak słyszałam.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno usuwanie kamienia ultradźwiękami powoduje mikrouszkodzenia szkliwa i kamień osadza się potem jeszcze szybciej[/QUOTE]

Ja od weterynarza słyszałem, że zęby powinno się odkamieniać co 5 lat właśnie tą metodą.

[QUOTE]Są też specjalne gryzaki do czyszczenia[/QUOTE]
U weterynarza widziałem tylko gryzaki od pedigree :/

Link to comment
Share on other sites

Wiesz z tą metodą to tak do końca nie jest to pozbawione sensu w końcu działasz na zęba ultradźwiękami to nie może być obojętne - a wet nie powie ci że to szkodzi bo na tym zarabia:diabloti: a na dodatek pies do tego musi być poddany narkozie.

Jeśli chodzi o te gryzaki to zajrzyj na stronę np. Karuska, Krakvetu tam masz gryzaki porządnych firm, zresztą są one w każdym dobrym sklepie zoologicznym do usuwania kamienia można kupić np: Gimbron denta snapper albo Bermine denta strips.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy Saba powinna linieć? Akurat zaczyna jej wypadać trochę sierści i nie wiem, czy to wina nowej karmy, którą dostaje od tygodnia (Bento Kronen, nie mogłem innej dostać) czy też normalny okres linienia. I jeszcze jedno - jak dostaje suchą karmę rano, to wieczorem do gotowanego dodawać jej witamin?

Link to comment
Share on other sites

Teraz wszystkie psy zaczynają linieć, musisz obserwować jak to jest obfite, ale nie przypuszczam żeby to było spowodowane zmianą karmy. Jak jej dajesz suchą karmę to witaminy już nie są jej potrzebne, bo można przesadzić z ich ilością.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie, nie wszystko :shake: Będzie kaszak do usunięcia na boczku. Są sytuacje, kiedy Saba chce się rzucić na ludzi na spacerze. Rzuca się wtedy, jak widzi, że przechodzień trzyma w ręku butelkę i np. ją gniecie w ręce. Na razie zdarzyło mi się to 3 razy, w tym raz przy na oku siedmioletnim dziecku. Widziałem z daleka, że się bawi butelką, krzyczałem, żeby przestał się nią bawić, bo psa drażni, a on nie słuchał, skutkiem czego Saba metr od niego "stanęła" na dwóch tylnich łapach zaczęła na niego szczekać, kłapać i warczeć. Gdybym jej nie utrzymał to by pewnie wywróciła dziecko. Czasem jestem zmuszony iść na spacer drogą, gdzie non stop są kamienie. Nie wiem, jak ją odzwyczaić od łapania tych kamieni. Co 5 metrów jakiś kamień, cały czas "Saba, zostaw ten kamień" jest męczące. Muszę coś wymyślić, żeby w ogóle nie brała tych kamieni do pyska. Na razie to idzie w dobrą drogę, bo teraz w większość przypadków staje nad kamieniem i się na niego tępo gapi, a przedtem od razu brała do pyska.

Druga sprawa to żebranie. Saba się nauczyła, że jak poda łapę komuś z domowników w chwili kiedy on je, to dostaje coś do jedzenia z talerza. Ja nie daję, to przy mnie tego nie robi, inni mnie nie słuchają kompletnie. Wystarczy, że Saba maźnie łapą czyjąś nogę - ciap kawałek mięsa pod pysk. Teraz to nawet obrała sobie taką strategię, że łapie za kolano domownika prawą łapą, po dwóch sekundach lewą i tak w kółko. Wygląda to tak, jakby dostała świra. Przychodzą goście - Saba robi to samo. Nikt nie rozumie, żeby psa nie dokarmiać. Nie wiem jak sobie z tym problemem poradzić, ręce opadają jak ją wszyscy dokarmiają i mnie nie słuchają. Nie dość, że tymi łapami mizia po nogach, to jeszcze jej cieknie ślina strumieniami z pyska.

Link to comment
Share on other sites

Z tymi butelkami to nei chodzi jej o CZŁOWIEKA tylko o butelkę plastikową; ona jest przedmiotem pożądania.
Chce by jej dać.
Kamienei były jej słabością; ktos ją nauczył takiej zabawy - co widać po jej zębach.
rudno oduczyć - trzeba uważać i niestety FUJ ZOSTAW; ona zostawia.

A żebractwo przy stole?
Rzecz nabyta.
Ona jest zachwycona jak dostaje "kęski smakowite";
takie słabości i ludzkie i psie... sa do wybaczenia; gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie odmówić jak te oczyska na nas patrzą...

Pociesz się, że ja mam większy "staż" a czasami się zapomnę i coś wędruje do psich pysków jak jem...

Link to comment
Share on other sites

Z tym dokarmianiem to wiem, ale boję się że strasznie przez to przytyje. Dostaje od dwóch osób, przy śniadaniu, obiedzie i kolacji, choć nie zawsze. Czyli to tak, jakby dostawała 3 miski jedzenia dziennie zamiast dwóch. Na razie nie widać większej tuszy.

[quote] Z tymi butelkami to nei chodzi jej o CZŁOWIEKA tylko o butelkę plastikową; ona jest przedmiotem pożądania.[/quote]Z tym to wiem, tyle, że żeby zdobyć tą butelkę, ona bierze i opiera się o tułów człowieka. Tak było z moim kolegom. Poszliśmy z nią na spacer, on akurat w pobliskim sklepie kupił sobie coś do picia. Jak ona tej butelki nie zobaczyła, tak skoczyła, że się aż przewrócił (kolega to anorektyk, więc takie upadki są dla niego niekiedy bardzo groźne). Właśnie jej tego chce oduczyć - skakania na innych kiedy widzi u nich butelkę. Nie każdy przecież wie, że jej chodzi o butelkę. Gdyby do Pani podleciał taki pies, to pierwsze co by do głowy przyszło to chyba to, że pies chce zaatakować (tym bardziej, że szczeka i kłapie), a nie wyrwać Pani butelkę z rąk. Zresztą taki z niej jest łobuz, że wszystkie psy w okolicy się jej boją :lol: W okolicy dużo onków jest. Jeden to raz jak mu Saba łapą przywaliła w łeb, to jak idziemy na spacer, to onek ucieka za dom i kuka na nią zza rogu, idzie się uśmiać jak się to widzi :lol: Najśmieszniejsze jest to, że wszystkie psy jej się boją oprócz jednego, takiego małego przysłowiowego ciapka wielkości jamnika. Najbardziej mnie denerwuje reakcja ludzi - "o Boże, jakie bydle!".

Link to comment
Share on other sites

Tusze obserwować, ale z tego co widzę zapewniasz jej duzo ruchu; o wiele więcej niż miala u nas; więc i przytyc będzie trudniej;
Z butelkami problem - ale to zawsze lepiej niż jakby sobi upatrzyła jakiegoś sąsiada do "pożadania"; trzeba uważać.


A te małe pieski to przeważnie mają manię wielkości, więc ten jamnikopodobny to pewnie sobei myśłi że bernardyn jest:)

Link to comment
Share on other sites

Ruchu ma dużo, tym bardziej, że zawsze jak się coś robi na podwórku (grabienie trawy z liści, które "zostały" z jesieni itd.), to zawsze te 2-3 godziny pobiega sobie po podwórku. Tak myślę, że za miesiąc lub dwa zaczniemy budowę ogrodzenia. jeszcze zapomniałem zapytać - Saba czasem (najczęściej przed spacerem) otwiera pysk i próbuje nim chwycić Dżoka za głowę (nie zamyka go, po prostu próbuje objąć tym pyskiem mu łeb). To zabawa jest czy coś groźniejszego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Respev'] jeszcze zapomniałem zapytać - Saba czasem (najczęściej przed spacerem) otwiera pysk i próbuje nim chwycić Dżoka za głowę (nie zamyka go, po prostu próbuje objąć tym pyskiem mu łeb). To zabawa jest czy coś groźniejszego?[/quote]

Na język ludzki można by to wytłumaczyć: "nic się mały nie bój ja będę cię bronić:loveu:" - to normalne zachowanie u psów, które czują się mocne zarówno fizycznie jak i psychicznie. Ma to jeszcze drugie znaczenie pies w bardziej przyjacielski sposób (niż położenie głowy lub łapy na karku) pokazuje w sposób delikatny drugiemu kto tu rządzi. Jest to normalne i nie groźne.


Kolejna sprawa oduczenie jej skaknia na ludzi musisz ją nauczyć, że zabawkę np. butelkę dostanie tylko wtedy gdy będzie siedzieć, każde inne zachowanie ignoruj. Najlepiej niech w tym pomoże Ci jakiś kolega tylko nie ten anorektyk:evil_lol:.

Żeby nie brała do pyska kamieni to tak jak pisze mar.gajko FUJ nie wolno, możesz też spróbowac brać jej na spacer zabawkę którą będziesz jej dawał do niesienia. Za każdym razem gdy nie weźmie kamienia do pyska nagradzaj ją np. wspólną zabawą w aportowanie. Zobaczysz ile będziecie mieli z tego frajdy.

Onki to psiaki które uwielbiają aportować i nosić coś w pysku a Sabka kocha butelki:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote] Żeby nie brała do pyska kamieni to tak jak pisze mar.gajko FUJ nie wolno[/quote]No to ja to robię, tylko nie wiesz jakie to męczące mówić to cały czas co 5 metrów na odcinku 2km.

[quote] Kolejna sprawa oduczenie jej skaknia na ludzi musisz ją nauczyć, że zabawkę np. butelkę dostanie tylko wtedy gdy będzie siedzieć[/quote]To też jest problem, bo zabawką już się często nie bawi. Po prostu jest styrana, cały czas w ruchu, kilka godzin na spacerze i kilka na podwórku.

[quote]Za każdym razem gdy nie weźmie kamienia do pyska nagradzaj ją np. wspólną zabawą w aportowanie.[/quote]No to raczej odpada, bo rzecz się dzieje na drodze po której jeżdżą samochody. Najgorsze jest to, że głaskanie nic nie daje. Głaskanie po prostu nic dla niej nie znaczy :/ W żaden sposób nie reaguje. Czasem jak stoi przy mnie i ją zaczynam głaskać, to wychodzi z pokoju bo zauważyła coś ciekawszego. Po prostu głaskanie albo np. drapanie po brzuchu nie obchodzi jej (przynajmniej w moim odczuciu).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie wiecie może jaka była by najlepsza zabawka dla Saby, która wytrzymała by dłużej niż 2-3 dni? :| Żonglujemy już tymi piłkami, kośćmi itd. po dwóch - trzech dniach już jest po zabawce. Już nie mam pomysłu co by jej kupić, żeby nie potargała tego tak szybko. Jak dotąd jedyne co jeszcze nie zgryzła to stara piłka do kosza (flak). Nie będę jej tego jednak dawał często, bo lubi to brać na spacery, a to jest dla niej nieporęczne i przez to szybko się męczy (cały czas się kładzie). Gumowa kość wytrzymała miesiąc, jednak nie miała do niej takiego zapału jak do piłek, głównie dlatego, że te toczą się po podłodze. Jej to się bardzo podoba i "gra w piłkę" po mieszkaniu, tj. biega, "kopie" piłki łapami, chwyta w pysk i sama sobie nimi rzuca.


Dziś odkryłem trochę dziwną rzecz - Saba strasznie szczeka na pijanych ludzi. Nie wiem po co, nie wiem dlaczego. Nie wiem nawet co by się stało z pijakiem, gdyby Saba nie była na smyczy. Pijak po prostu szedł ulicą, ona tak szczekała, że myślałem, że chce się aż na niego rzucić. Smycz napięta a Saba zrobiła takiego jeża jakiego robi gdy zobaczy jakiegoś psa. Pewnie uraz po byłym właścicielu (pewnie pił a potem ją bił, inne wytłumaczenie mi się nie nasuwa).

Link to comment
Share on other sites

Hej!!! Dzięki za wieści o Sabeczce:loveu:
Z tym pijakiem to z tego co wiem to ona została zabrana od jakiś pijaczków, którzy ją zamknęli w komórce:angryy: dlatego ich nie lubi i wcale się jej nie dziwie.
Jeżeli chodzi o zabawki, to przede wszystkim cieszę się, że Saba jest w takmi dobrym humorze:multi: - jeżeli chcesz zabawkę, która długo wytrzyma to tylko zabwaki typu "Kong" - kosztują dużo ale szczególnie te z czarnej gumy są niezniszczalne - mają różne fasony piłki też są. Zajrzyj na stronę Karuska - [URL="http://www.karusek.com.pl"]www.karusek.com.pl[/URL] tam mają całe mnóstwo zabawek. Żeby brała zabwkę na spacer kup jej klasyczny "aport" bo jego psu nosi się wygodnie w pysku, chyba że jednak woli piłeczki:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...