Jump to content
Dogomania

ON'ek potrzebujący DT/DS z Zamościa !!!


Recommended Posts

Mareczek...

6eacc5daca9b5a3dgen.jpg

ba44dfd22870c9f0gen.jpg

 

Marek ma coraz większe problemy z chodzeniem, tzn. głównie w wstaniem, bo jak już stanie na czterech łapach to się przemieszcza, tylko ten tył mu bardzo ciąży. Myślę, że warto by mu było spróbować podawać witaminę B  - tak jak radził wet. 

Póki co kupiłam Essentiale Forte ( 32,70 zł) oraz tran (7,50 zł - nie mam pojęcia czemu teraz staniał...):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9b1079be32b5a35c

 

Link to comment
Share on other sites

Oto faktura za ampułki (Nivalin i Milgamma - koszt 114 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/712128e9ae723cb6

 

Kupiłam także Karsivan (76 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3135532fddbfe77e

 

Kupiłam też ok tydzień temu karmę dla Marka; karma już doszła dawno, ale nie mogę się doprosić o fakturę, jutro będę dzwonić w tej sprawie. Zamawiałam dwa worki (jeszcze jednego psiaka mamy teraz na Renalu) i za jeden mi dali fakturę, a za drugą nie... grrr.

Link to comment
Share on other sites

Oby te zastrzyki pomogły biedakowi , bo zal patrzec jak usiłuje wstawac :(

Koszty utrzymania Marka bardzo rosna. Czy ktos mogłby go wspomoc bazarkiem ?

O pomoc moge tez poprosic Skarpete Owczarkowa, ale to bedzie ostatecznosc, na razie  chyba jakos poradzimy?

Link to comment
Share on other sites

Mareczek trzyma się jakoś, ale rzadko wychodzi z budy i na krótko. Wydaje mi się, że po zastrzykach jest trochę sprawniejszy... wet mówił, że na widoczne efekty trzeba poczekać jakiś czas po wydaniu całej serii zastrzyków (pierwsze pięć dawek podałam wg zaleceń weta codziennie, a drugie 5 dawek podaję co drugi dzień).

Co mnie martwi, że od paru dni zrobił się drażliwy, dużo warczy, mruczy i kłapać próbuje. Wcześniej też trochę mruczał, ale na tym się kończyło i nie miałam problemu, żeby go np wyczesać. A teraz Marek szybko się denerwuje, ciężko go nakłonić do wyjścia z budy lub chce szybko do niej wracać... Może go coś boli? Apetyt na szczęście ma.

Może mu zrobić krew i sprawdzić jak tam te jego parametry...

 

Po trzech mailach (bez odpowiedzi) i dwóch telefonach w końcu doprosiłam się o fakturę za karmę Marka (koszt 209 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4120772f272cb3c4

Musiałam też dokupić Nivalin, rachunek z apteki będę mieć po weekendzie.

 

Rozliczenie za sierpień:

Stan konta na 31 lipiec wynosił -344 zł

Wpłaty:

+344 zł bela51

+12 zł Martyna K.

+200 zł bela51 

+50 zł Anna K.

+25 zł Martyna K.

+300 zł jess

Razem: +587 zł

 

Koszty:

-372 zł hotelowanie

-31,10 zł Essentiale Forte

-76 zł Karsivan

-31,10 zł Essentale Forte

+76 zł Karsivan

-11 z Ascofar (żelazo)

-32,70 zł Essentiale Forte

-7,50 zł tran

-76 zł Karsivan

-114 zł Nivalin + Milgamma N

-29,90 zł Essentiale Forte

-209 zł karma RC Renal 14 kg

Razem: -1066,30 zł

 

+587 zł - 1066,30 zł = -479,30 zł

Stan konta na 31 sierpień wynosi -479,30 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Karma się kończy i zastanawiam się czy kupować czy najpierw zabrać Marka na oględziny do weta. Odnoszę wrażenie, że Marek cierpi... Prawie nie wychodzi z budy i dziś już nie dał się nawet do tego namówić, tak się zapierał (bo codziennie jak widzę, że nie wychodzi to go wyprowadzam i sprawdzam czy chodzi itd., sprzątam wnętrze budy). Leki zjada w pasztecie, ale karmy i wody ubywa niewiele. Burczy nawet kiedy go głaskam... Dzisiaj się też trząsł:( jakby jakieś dreszcze miał. Wydaje mi się, że on po prostu bardzo źle się czuje. I do tego dochodzi to, że niemal całkowicie załatwia się w budzie (koopki). Codziennie sprzątam wybieg i już prawie nie znajduję jego koopek poza budą (raz dziennie/raz na dwa dni jedna koopka).

Link to comment
Share on other sites

Weta dziś nie było po południu, ale pobraliśmy krew do badania; jak wyniki nic nie pokażą to przyjedziemy na inne badania, np. USG.

Bardzo biedny jest Mareczek, ledwo chodzi, zatacza się. TZ go wnosił i wynosił z lecznicy. W samochodzie i w lecznicy ani razu nie podniósł się.

Jak wróciliśmy z lecznicy to podjadł trochę karmy z miski i od razu schował się do budy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...