Jump to content
Dogomania

ON'ek potrzebujący DT/DS z Zamościa !!!


Recommended Posts

EPO- w sprzedaży Eprex, są to ampułkostrzykawki, mojej Perełce pomogły dwa opakowania. Poprawa była natychmiast. Miałam 2 opakowania eprexu, ale się przeterminowały. EPO - trudno jest dostać, bo stosują go sportowcy w dopingu. Popytam wśród znajomych, może zrobić zrzutkę na dogo albo fb albo bazarek

to ten link

• W wypadku niedokrwistości (anemii) w organizmie występuje mniejsza liczba krwinek czerwonych niż normalnie. Z tego powodu krew transportuje mniej tlenu, co może wywoływać uczucie osłabienia i zmęczenia. • U wielu pacjentów z chorobami nerek występuje niedokrwistość tylko dlatego, że ich niewydolne nerki nie produkują erytropoetyny (EPO), substancji, która kontroluje szybkość, z jaką szpik kostny produkuje krwinki czerwone. Najlepszym leczeniem tego rodzaju niedokrwistości dla większości pacjentów jest zastąpienie niewydzielanej EPO przez podawanie EPO w zastrzykach. • Przed rozpoczęciem leczenia EPO lekarz wyklucza inne przyczyny niedokrwistości i upewnia się, że ciśnienie tętnicze jest dobrze kontrolowane.

  • Podczas leczenia EPO dieta musi być bogata w witaminy i minerały. Są one potrzebne organizmowi do wytworzenia hemoglobiny, która znajduje się w krwinkach czerwonych. Do najważniejszych należą: żelazo, foliany i witamina B12.
  • Celem leczenia jest zwiększenie poziomu hemoglobiny we krwi do poziomu co najmniej 10 g/dl.
  • Na początku leczenia EPO podaje się zwykle 3 razy w tygodniu. W przypadku osiągnięcia docelowego stężenia hemoglobiny, aby zachować tę stałą wartość, dawkę leku można zmniejszyć i podawać go tylko raz lub 2 razy w tygodniu.
  • Obecnie bada się inne leki, które można stosować zamiast EPO, przystosowane do podawania raz w tygodniu (np. nowe białko stymulujące erytropoezę, darbopoetyna alfa czyli Aranesp).
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Perełka1 napisał:

EPO- w sprzedaży Eprex, są to ampułkostrzykawki, mojej Perełce pomogły dwa opakowania. Poprawa była natychmiast. Miałam 2 opakowania eprexu, ale się przeterminowały. EPO - trudno jest dostać, bo stosują go sportowcy w dopingu. Popytam wśród znajomych, może zrobić zrzutkę na dogo albo fb albo bazar

Poczytałam troche i wygląda na to, ze to lek refundowany. Moze byłaby jakas szansa na recepte ???

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki.php?g=1&lek=Epoetinum+alfa&ol=on&cn=on&bl=27

Murko, dowiedz sie, czy to jest ten sam lek ? Ile jednostek Marek by potrzebwał ?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, bela51 napisał:

Poczytałam troche i wygląda na to, ze to lek refundowany. Moze byłaby jakas szansa na recepte ???

http://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki.php?g=1&lek=Epoetinum+alfa&ol=on&cn=on&bl=27

Murko, dowiedz sie, czy to jest ten sam lek ? Ile jednostek Marek by potrzebwał ?

Raczej nie. Nie wiem, czy zwykły lekarz może wystawić taką receptę i który zaryzykuje wystawienie, właśnie ze względu na refundację w razie kontroli. Ja miałam ówczas problem z zakupu leku. Sprowadzała go jedna apteka z Zabrza. Perełka dostała w gabinecie wet dzięki uprzejmości Pani, która leczyła tam kota w prezencie kilka dawek. Bez recepty i problemów można go kupić w Rosji. wystarczy zadzwonić do apteki i dostarczą go do domu. Jest u nich dużo tańszy, ok. 260 zł. Jest tylko jeden problem, że musi być właściwie przechowywany, tzn. w okreslonej temperaturze w lodówdce.

Może na dogo lub miau ktoś ma do odkupienia?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Perełka1 napisał:

Raczej nie. Nie wiem, czy zwykły lekarz może wystawić taką receptę i który zaryzykuje wystawienie, właśnie ze względu na refundację w razie kontroli. Ja miałam ówczas problem z zakupu leku. Sprowadzała go jedna apteka z Zabrza. Perełka dostała w gabinecie wet dzięki uprzejmości Pani, która leczyła tam kota w prezencie kilka dawek. Bez recepty i problemów można go kupić w Rosji. wystarczy zadzwonić do apteki i dostarczą go do domu. Jest u nich dużo tańszy, ok. 260 zł. Jest tylko jeden problem, że musi być właściwie przechowywany, tzn. w okreslonej temperaturze w lodówdce.

Może na dogo lub miau ktoś ma do odkupienia?

NIe pocieszyłas mnie, bo Rosja raczej odpada :(

Co do recepty, to mogłabym zapytac, ale trzeba wiedzic dokladnie jaką dawkę musiałby Marek dostawac. W kazdym razie sprobowałabym.

Dlaczego tak trudno go kupic, skoro to lek na anemie ? Moze zmieniło sie cos w tym temacie. Jest na aktualnej liscie leków refundowanych.

Link to comment
Share on other sites

Okazało się, że o tym, o czym mówił mi wet to to samo co Eprex. Poprosiłam, żeby się zorientował czy jest w stanie ten lek sprowadzić (z Rosji na pewno nie ma takiej możliwości), zapytam jeszcze u nas w aptece.

 

Póki co kupiłam Essentiale Forte, koszt 31,10 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2e4783e88064f595

 

Esseliv Forte kosztuje 27,50 zł, więc różnica niewielka, a nasz wet powiedział, że dla Essentiale jest jednak lepszy i bardziej by go polecał dla Marka.

Jest jeszcze tańszy zamiennik, kosztuje 14,30 zł - Essefosfolipidy - mogę go kupić następnym razem - proszę o decyzję. Marek ma brać 6 kapsułek dziennie, więc każde opakowanie będzie szybko znikać.

 

Karma renal w drodze.

Link to comment
Share on other sites

24 minut temu, Murka napisał:

Okazało się, że o tym, o czym mówił mi wet to to samo co Eprex. Poprosiłam, żeby się zorientował czy jest w stanie ten lek sprowadzić (z Rosji na pewno nie ma takiej możliwości), zapytam jeszcze u nas w aptece.

 

Póki co kupiłam Essentiale Forte, koszt 31,10 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/2e4783e88064f595

 

Esseliv Forte kosztuje 27,50 zł, więc różnica niewielka, a nasz wet powiedział, że dla Essentiale jest jednak lepszy i bardziej by go polecał dla Marka.

Jest jeszcze tańszy zamiennik, kosztuje 14,30 zł - Essefosfolipidy - mogę go kupić następnym razem - proszę o decyzję. Marek ma brać 6 kapsułek dziennie, więc każde opakowanie będzie szybko znikać.

 

Karma renal w drodze.

może będzie w aptekach przyszpitalnych, raczej nie do dostania

zamiennik neorecormon, dostepny w 3 aptekach w kraju: Kraków, Wrocław i Warszawa.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla Marka ArthrovetHA (koszt 50 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/f67a7397a309783e

 

Eprex i wszystkie zamienniki są niedostępne w aptece.

Wet podzwonił i Eprex jest niedostępny, ale może sprowadzić Neorecormon, ale to będzie koszt ok. 800 zł za jedną dawkę (Marek powinien dostawać taką dawkę 1 x w tygodniu). Wydaje mi się, że to nierealne.

Link to comment
Share on other sites

uj wg:
Domyślny
NeoRecormon inj. 500j.m. x 6amp.

NeoRecormon inj. 500j.m. x 6amp.

NeoRecormon inj. 500j.m. x 6amp. Producent / Importer: ROCHE REGISTRATION LTD Substancja czynna: Erythropoietinum Dawka: 500 j.m./0,3ml Postać, opakowanie: inj.podskór.i doż. 6 amp.-strz. (+igły) Odbiór ...

125,00 zł

 

Więcej...

 

 

NEORECORMON inj.6000j.m./0,3ml*6amp.-str

NEORECORMON inj.6000j.m./0,3ml*6amp.-str

NEORECORMON inj.6000j.m./0,3ml*6amp.-str Producent / Importer: ROCHE REGISTRATION LTD Substancja czynna: Epoetinum beta Dawka: 6 000 j.m./0,3ml Postać, opakowanie: rozt.do wstrz. 6 amp.-strz. (+igły) ...

1,375,53 zł

 

Więcej...

 

NEORECORMON inj.50000j.m. * 1fiol.+1amp.

NEORECORMON inj.50000j.m. * 1fiol.+1amp.

NEORECORMON inj.50000j.m. * 1fiol.+1amp. Producent / Importer: F.HOFFMANN LA ROCHE LTD Substancja czynna: Erythropoietinum Dawka: 50 000 j.m. Postać, opakowanie: inj. 1 zest. Odbiór osobisty w aptekach ...

1,892,58 zł

 

Więcej...

 

NEORECORMON inj. 2000j.m./0,3ml*6amp-str

NEORECORMON inj. 2000j.m./0,3ml*6amp-str

NEORECORMON inj. 2000j.m./0,3ml*6amp-str Producent / Importer: ROCHE REGISTRATION LTD Substancja czynna: Erythropoietinum Dawka: 2 000 j.m./0,3ml Postać, opakowanie: rozt.do wstrz. 6 amp.-strz.a 0,3ml ...

457,53 zł

 

Więcej...

 

aptekawaw.pl
 
Murko, jaką dawkę potrzebuje Marek? 800 zł to jedna dawką czy jedna ampułkostrzykawka?
Perełka miała 1 ampułkostrzykawkę dzieloną na kilka dawek. Może spróbowac na fb popytać o ten lek i eprex. Kto się opiekuje Markiem?
Link to comment
Share on other sites

Marek to duzy pies, na pewno potrzebuje wieksze dawki niz Perełka :(

Wg mnie to tez finansowo nierealne, aby sfinansowac pełnoplatne leczenia, to przykre, ze zdrowie zalezy od pieniedzy, ale w przypadku ludzi tez tak nierzadko jest :(.

Watek Marka zalozyly dziewczyny z Zamoscia: DORA1020, handzia i inne. Wiem, ze mają duzo psow pod opieka i tona w długach. Ja ciagne ten watek w ich imieniu, ale nie podejme sie zaryzykowac takiego obciazenia finansowego.

Murko, przelalam dzisiaj 150 zł z bazarku Fony, dla Marka.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, bela51 napisał:

Marek to duzy pies, na pewno potrzebuje wieksze dawki niz Perełka :(

Wg mnie to tez finansowo nierealne, aby sfinansowac pełnoplatne leczenia, to przykre, ze zdrowie zalezy od pieniedzy, ale w przypadku ludzi tez tak nierzadko jest :(.

Watek Marka zalozyly dziewczyny z Zamoscia: DORA1020, handzia i inne. Wiem, ze mają duzo psow pod opieka i tona w długach. Ja ciagne ten watek w ich imieniu, ale nie podejme sie zaryzykowac takiego obciazenia finansowego.

Murko, przelalam dzisiaj 150 zł z bazarku Fony, dla Marka.

Bela,zagladam tutaj i bardzo Ci dziekuje,ze zawsze tu jestes,nie zapominam o biednym Mareczku

niestety problemow psiakow,ale tez i kotkow jest mnostwo

jeden goni drugi

w tej chwili potrzebujemy dt  dla suni ON-ki ,ktora przebywa w zlych warunkach,sa tak zle ,ze nawet powalily Krystyne

czlowiek ,ktory sunie doprowadzil do takiego stanu zrzeknie sie jej,ale natwet to nie bylo latwe.bo ta osoba jest niesprawna umyslowo.

tylko gdzie ja zabrac? dokad? jak pomoc?

u Murki na razie nie ma miejsca.....

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dziś kolejne Essentiale Forte (31,10 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3b28e03711bfa0b8

 

Rozliczenie za lipiec:

 

Stan konta na 30 czerwiec wynosił +335,50 zł

Wpłaty:

+100 zł Anna K.

+213 zł bela51

+25 zł Martyna K.

+150 zł bela51 (bazarek fony)

Razem: +823,50 zł

 

Koszty:

-372 zł hotelowanie

-213 zł karma RC Renal

-76 zł Karsivan

-15,20 zł żelazo

-10,90 zł tran

-15 zł odrobaczenie

-10 zł przejazd do weta na pobranie krwi

-60 zł analiza krwi

-76 zł Karsivan

-31,10 zł Essentiale Forte

-38 zł Karsivan (niepełne opakowanie)

-219 zł karma RC Renal

-31,10 zł Essentiale Forte

Razem: -1167,30 zł

 

+823,50 zł - 1167,30 zł = -344 zł

Stan konta na 31 lipca wynosi -344 zł.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla Marka kolejny Karsivan (76 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/764d9e53d99c6f3c

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/72866f9df33aed99

 

A także Essentiale Forte (31,10 zł):

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/aeca2b839909db75

 

Mareczek czuje się w miarę ok, ale dużo odpoczywa. Od paru dni je mniej karmy, ale nie wiem czy wynika z tego, że nacieszył się nowym smakiem, czy pogorszył mu się apetyt. Leki w pasztecie zjada bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze koszty leczenia Mareczka wzrosły. Jak juz pisałam trudno mi decydowac o wszystkich wydatkach. Jesli tran jest niedrogi, to moze kup ?

A jak Marek sie miewa ostatnio? Dalej bez apetytu ?

Jesli mozesz zrobic jakies fotki, to prosze. Posłalabym do Mari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...