Jump to content
Dogomania

Pochodzenie a problemy zdrowotne, zapraszam do badań.


Lilu

Skąd pochodzi twój pies - do wszystkich właścicieli.  

36 members have voted

  1. 1. Skąd pochodzi twój pies - do wszystkich właścicieli.

    • Z hodowli, ma metrykę - zdrowy, bez problemów.
      14
    • Z hodowli, ma metrykę - ma problemy zdrowotne.
      2
    • Z tzw. "hodoffli" - zdrowy, bez problemów.
      12
    • Z tzw. "hodoffli" - ma problemy zdrowotne.
      7


Recommended Posts

W związku z gorącą dyskusją w na jednym z pod forów, bardzo proszę o udział w tej ankiecie. Da nam wszystkim ogląd jaki jest stosunek piesków z metryką do tych tzw. psów w typie rasy.
Pozwoli też prześledzić jaki jest procent psów z problemami zdrowotnymi do psów zdrowych w poszczególnych grupach.
Ankiety zostaną umieszczone na kilku forach poszczególnych ras a wyniki wszystkich opublikowane po ich zakończeniu.
Głosowanie będzie trwało 10 dni, udział w ankiecie jest anonimowy.
Zapraszam do badań.

[COLOR=Red][B]Bardzo proszę o udział w ankiecie wszystkich właścicieli psów.
Jednocześnie proszę o niesabotowanie [/B][B]ankiety aby wyniki w stu procentach odzwierciedlały rzeczywistość :razz:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies mieści sie w jakiejś kategorii.
Kundel ze schronu może być traktowany jak kundel bez papierów z pseudo hodowli.
Natomiast rasowy pies ze schroniska (ale tylko z tatuażem) traktowany powinien być jako pies rasowy, nawet jeśli nie posiadamy "fizycznie" rodowodu.
Ankieta na Forum ogólnym jest dla wszystkich psów, bez podziału na rasy.


[COLOR=Red][COLOR=Black]W związku z pytaniami na temat kryteriów ocen zdrowia, jako [B][U]"problemy zdrowotne"[/U][/B] należy przyjąć wady genetyczne i wady wrodzone, nawet jeśli nie przeszkadzają one zwierzęciu lub nie mają one wpływu na jego ogólny stan, np. wnętrostwo czy nieprawidłowa budowa żuchwy.
Natomiast choroby zakaźne lub przeziębienia nie należy, w przypadku tej ankiety, traktować jako [B][U]"problemy zdrowotne"[/U][/B], gdyż są one najczęściej spowodowane przez czynniki zewnętrzne a nie są wynikiem wad wrodzonych.[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']Każdy pies mieści sie w jakiejś kategorii.
Kundel ze schronu może być traktowany jak kundel bez papierów z pseudo hodowli.
[B]Natomiast rasowy pies ze schroniska (ale tylko z tatuażem) traktowany powinien być jako pies rasowy[/B], nawet jeśli nie posiadamy "fizycznie" rodowodu.
Ankieta na Forum ogólnym jest dla wszystkich psów, bez podziału na rasy.[/QUOTE]Moj, czystej rasy kundel jest ze schroniska i mial tatuaz gdy go adoptowalam :roll:
I co ? :cool1:
Potwierdzam za [B]Polną[/B], spamujesz moja Droga i niestety bedzie bolalo :nono:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu'] [COLOR=Red][B]
Jednocześnie proszę o niesabotowanie [/B][B]ankiety [SIZE=3]aby wyniki w stu[/SIZE] [SIZE=3]procentach odzwierciedlały rzeczywistość[/SIZE] :razz:[/B][/COLOR][/quote]
[B][SIZE=3]Jaką rzeczywistość??[/SIZE] [/B]W Polsce wg różnych szacunków jest ok 7 mln psów.
Rasowe to nikły ułamek tej liczby (Podobno ok 100 tys). Co ma udowodnić ta ankieta??? Ze więcej jest zdrowych psów nieznanego pochodzenia? To Ci powiem bez tego całego zamieszania.
A jak policzysz te, które u rozmnazaczy w wyniku wad, chorób i "naturalnej" selekcji nie dożyły sprzedaży??
Nie będę głosować bo to absurdalny pomysł.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][B]Puli [/B]to jest odprysk pyskówki w gronie miłośników yorasków niewiadomego pochodzenia i starcia z ludźmi, którzy coś wiedzą co to jest hodowla i pies rasowy (nawet tylko i wyłącznie do kochania).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie zgadzam się co do tego że umieszczenie ankiet na 6-ciu pod forach to spam.
Ankiety są umieszczone w celach badawczych i mają na celu określenie stanu w poszczególnych grupach ras, czego jedna ankieta by nie wykazała.
Spamem to zajmują się panienki odpisujące na każdy post "super", "ja też", "ale ładne pieski" lub temu podobne głupoty przez które trzeba się przedzierać aby znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie.
Dziwi mnie Wasze święte oburzenie bo wyniki ankiety z największego w Polsce forum kynologicznego winny być jak najbardziej wiarygodne. Na tym forum jest ponad 20,7 tyś użytkowników co daje dosyć wiarygodną grupę kontrolną.
A co do zarzutu sirion - tak, powodem umieszczenia tych ankiet była dyskusja na Yorkach, gdybyś przeczytał/ła dokładnie moje posty, wiedział/ła byś że nie zamierzam brać w niej udziału i nie będzie ona użyta jako argument w dyskusji rasowy=rodowodowy.

[B]Umieściłam ankiety w celach poznawczych, udział w nich nie jest obowiązkowy, nikogo nie obraża treść pytań ani nikomu nic nie zarzucam. Prosze w takim razie o powstrzymanie emocji i zdroworozsądkowe podejście do tematu.

Jeśli ankieta Ci się nie podoba --- NIE GŁOSUJ!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu'][B][COLOR="Red"]Po pierwsze nie zgadzam się co do tego że umieszczenie ankiet na 6-ciu pod forach to spam[/COLOR][/B].
Ankiety są umieszczone w celach badawczych i mają na celu określenie stanu w poszczególnych grupach ras, czego jedna ankieta by nie wykazała.
Spamem to zajmują się panienki odpisujące na każdy post "super", "ja też", "ale ładne pieski" lub temu podobne głupoty przez które trzeba się przedzierać aby znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie.
[B][COLOR="Red"]Dziwi mnie Wasze święte oburzenie bo wyniki ankiety z największego w Polsce forum kynologicznego winny być jak najbardziej wiarygodne[/COLOR][/B]. Na tym forum jest ponad 20,7 tyś użytkowników co daje dosyć wiarygodną grupę kontrolną.
A co do zarzutu sirion - tak, powodem umieszczenia tych ankiet była dyskusja na Yorkach, gdybyś przeczytał/ła dokładnie moje posty, wiedział/ła byś że nie zamierzam brać w niej udziału i nie będzie ona użyta jako argument w dyskusji rasowy=rodowodowy.

[COLOR="red"][B]Umieściłam ankiety w celach poznawczych, udział w nich nie jest obowiązkowy, nikogo nie obraża treść pytań ani nikomu nic nie zarzucam. Prosze w takim razie o powstrzymanie emocji i zdroworozsądkowe podejście do tematu.

Jeśli ankieta Ci się nie podoba --- NIE GŁOSUJ!
[/B][/COLOR] [/QUOTE]
Forum nie jest miejscem do przeprowadzania badan, nawet w celach poznawczych. Na przeprowadzenie takowych trzeba miec zgode wlasciciela serwisu czyli Admina :p

Powielanie ankiet jest ewidentnym spamem i na dodatek tak przeprowadzona ankieta, ze statystycznego punktu widzenia, nie daje zadnych miarodajnych wynikow.
A wiem cos o statystyce :cool1:

W kazdej z zalozonych przez Ciebie ankiet, a jest ich 6 :mad: , forumowicze moga sie wypowiedziec, bo kazda ma wlasne konto glosujacych.
W kazdej moga dac inna odpowiedz lub powielic te sama.
Jesli na podstawie takich danych bedziesz probowala nam wmowic, ze dysponujesz miarodajnymi informacjami i wyciagala z nich wnioski, bardzo prosze zrob to wsrod znajomych lub kolezanek, bo na forum zostaniesz po prostu wysmiana.:cool1:

Akurat ten dzial forum jest przeznaczony na ankiety i tu jest miejsce na takowa.
Z pozostalych ankiety beda musialy zniknac. W sumie bedzie to z korzyscia dla wynikow.

Link to comment
Share on other sites

Trudno.
Mimo wszystko nie zgadzam się z Modem.
Po pierwsze nigdzie w regulaminie nie znalazłam niczego takiego.
Czego nie wolno-- reg. DGM
[B] 2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem
- stanowiących reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub ofertę matrymonialną[/B]

Co do spamu-- reg. DGM
[B]9. Dogomania spamu nie lubi. Spamodawco – spamuj się sam, a każdy swój post umieść na forum tylko jeden raz. Z forum spam będzie usuwany – w razie niesłabnącego uporu spamodawcy – wraz z autorem.[/B]
Ale umieszczenie [B]różnych [/B]ankiet na poszczególnych pod forach nie miało by sensu.

Mod pisze-[B][COLOR=Black][I]W kazdej z zalozonych przez Ciebie ankiet, a jest ich 6 :mad:
W kazdej moga dac inna odpowiedz lub powielic te sama. , forumowicze moga sie wypowiedziec, bo kazda ma wlasne konto glosujacych.[/I][/COLOR][/B]
Założyłam że osoby biorące udział w ankiecie będą głosowały uczciwie. Jak widzę moderator ma inne zdanie :roll:.
Jest grupa osób które wyniki tej ankiety interesują ale widzę że inna grupa chyba boi się wyników.
A co do zasadności umieszczania ankiet - widocznie dla Moderatorów większą wartość mają ankiety na temat koloru ubranek lub tego czy pies lubi lody niż takie badania.
Jeśli chodzi o statystykę też co nieco o niej wiem i nigdy nie jest w 100 % wiarygodna. Ale daje pewien obraz sytuacji -- własnie aby te wyniki były bardziej wiarygodne umieściłam aż 6 ankiet!
Szkoda że Mod poddał sie naciskom forumowiczów co do mojej ankiety a nie reaguje kiedy dostaje informacje że w czasie jakiejś dyskusji jeden forumowicz drugiego obraża.
Ale widać że jedni mają się za mądrzejszych od innych... szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Lilu;5086396][quote]Po pierwsze nie zgadzam się co do tego że umieszczenie ankiet na 6-ciu pod forach to spam.[/quote]Regulamin obowiązuje każdego uzytkownika,natomiast korzystanie z forum obowiązkowe nie jest.
[quote] Ankiety są umieszczone w [B]celach badawczych [/B]i mają na celu określenie stanu w poszczególnych grupach ras, czego jedna ankieta by nie wykazała.[/quote]:roflt::roflt::roflt::roflt:Byli już tacy co badali nawet zawartośc cukru w cukrze. To w koncu wolny kraj :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[quote] Dziwi mnie Wasze święte oburzenie bo wyniki ankiety z największego w Polsce forum kynologicznego winny być jak najbardziej wiarygodne.[/quote]Oburzenie wynika ze spamowania a zadziwienie z bezsensowności pytań. Wyniki "badań" sa jasne i bez ankiety.
[QUOTE]Na tym forum jest ponad 20,7 tyś użytkowników co daje dosyć wiarygodną grupę kontrolną.[/QUOTE]
:megagrin::megagrin::megagrin:
[quote] Prosze w takim razie o powstrzymanie emocji i zdroworozsądkowe podejście do tematu.[/quote]Zdroworozsądkowo i bez emocji stwierdzam ze to bezsensowny spam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia'][B]szkoda , bo ja byłam ciekawa co wyjdzie np u labków[/B]
juz mówiłam Lilu że brakuje mi tylko opcji z "petami", bo co innego nabyć psa z wadą nieświadomie a co innego wiedzieć o wadzie i kupić ze względu na nią taniej[/QUOTE]Jesli zalozysz [U]z glowa[/U] wlasna ankiete [U]w dziale Ankiety[/U] moze czegos sie dowiesz. :niewiem:
Masz do tego pelne prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']
Szkoda że Mod poddał sie naciskom forumowiczów co do mojej ankiety a nie reaguje kiedy dostaje informacje że w czasie jakiejś dyskusji jeden forumowicz drugiego obraża.
Ale widać że jedni mają się za mądrzejszych od innych... szkoda.[/quote]

Evelinko, czy czujesz się zdruzgotana? :evil_lol:

Lilu, tak jak to zapowiedziałaś w yorkach, zawsze jeszcze możesz się odwołać do Najwyższej Instancji Adminowej :cool3: Ciekawe, czy i Admin ulegnie naciskom forumowiczów :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd ten sarkazm.
No chyba że jest coś o czym nie wiem, że Moderator i Admin to jedna i ta sama osoba???:mad:
Ja włosów z powodu bana sobie nie wyrwę wiec odpuść sobie te zgryźliwostki bo nie masz do czynienia z małolatką przewrażliwioną na swoim punkcie, która płacze po nocach z powodu dogryzek pod jej adresem.
Ale dzięki za podnoszenie topiku.

Link to comment
Share on other sites

Lilu, już pomijając fakt, że założenie tej samej ankiety w 6 podforach jest spamem - fakt niepodważalny, wątek z ankietą jest traktowany tak samo jak każdy inny - to wyniki Twojej ankiety po prostu nie mogą być miarodajne, bo jest ona źle sformułowana.
Na przykład ja nie mogłabym zaznaczyć żadnej z podanych odpowiedzi, bo swoją sunię przygarnęłam z tzw. "przytuliska" - brakuje mi więc tej opcji. Tak samo jak brakuje opcji "Wzięty z ulicy", "Ze schroniska", "Z giełdy", "Podrzucony", i pewnie jeszcze wielu innych.
A jeśli te opcje ankiety Cię nie interesują, wówczas powinnaś zmienić pytanie - usunąć z niego dopisek "Do wszystkich właścicieli".

A skoro założyłaś tę ankietę w "celach badawczych", to interesuje mnie, gdzie zostaną opublikowane wyniki tych "badań"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']A jak niby taka ankieta założona "z głową" miałaby wyglądać, aby Lothia dowiedziała sie tego czego chciałaby się dowiedzieć z ankiety Lilu?[/QUOTE]Wystarczy dobrze przeanalizować wypowiedź [B]Lothii[/B] by wiedzieć, czego się z ankiety [B]Lilu[/B] nie dowie :niewiem:
Pisząc "z głową" miałam na myśli, z jednej strony bez spakowania forum, a z drugiej ... ale tego "za friko" już nie napisze :p

[quote name='Behemot']Evelinko, czy czujesz się zdruzgotana? :evil_lol:[/QUOTE]Zaprawionam :evil_lol:

[quote name='Lilu'] No chyba że jest coś o czym nie wiem, że Moderator i Admin to jedna i ta sama osoba???:mad: [/quote]Nieznajomość rzeczy rodzi demony. :p

Link to comment
Share on other sites

Wyniki tych badań będą opublikowane na forum, pisałam o tym w pierwszym poście.
Umieszczę je w tym wątku a na pozostałych forach (w edytowanym poście, żeby znowu nie posądzono mnie o spam) umieszczę link do wyników.
A co do psów przygarniętych...
Ankieta ta nie dotyczy miejsca skąd psa sie wzięło, kupiło, dostało... Taka ankieta jest już na forum.
Każdy pies [U]urodził[/U] w jakiś okolicznościach.
Jeśli jest kundlem, bądź w typie rasy wiadomo że pochodzi z "pseudo hodowli" (bez względu na to czy to od wiejskiej suczki czy od hodoffcy). [B]Przez określenie "pseudo hodowla" rozumiem rozmnażanie bez nadzoru.[/B]
Jeśli jednak w schronie znalazł sie pies z rodowodem (tatuażem) to znaczy że pochodzi z hodowli, jego miot został zarejestrowany w ZK, można prześledzić jego przodków bo miot urodził sie pod nadzorem Związku.

[B]Jeszcze raz powtarzam - ankieta ma ocenić odsetek psów rodowodowych do nierodowodowych u poszczególnych ras

[/B]A co do spamu - nie mogłam założyć jednej ankiety bo wszystkie "rasy" by w niej głosowały.Tym ankiety się od siebie różnią ze każda skierowana jest do innej rasy [B](3 popularnych, 2 średnio-, 1 mało popularnej).[/B]
Już po pierwszym dniu widać jak rozkładają się głosy. W każdej rasie inaczej.
W jednej mamy 100% pogłowie psów rodowodowych a w innej duży odsetek psów w typie. Dlatego do każdej podeszłam indywidualnie.
W jednej ankiecie głosy wymieszały by się i wyniki dla ras były by nie możliwe do oszacowania.
Ankiety są umieszczone TYLKO na 10 dni, aby nie odgrzewać potem znowu tematu a ich wyniki określą stan na dzień ich zakończenia.
Statystyka to taka dziwna dziedzina, gdzie nie zawsze wyniki badań potwierdzają rzeczywistość a weryfikacja danych jest możliwa tylko przy [B]szeroko zakrojonych[/B] badaniach.
Mam nadzieję że moje wyjaśnienia cię przekonają.

ps.
Piszą do mnie ludzie którzy chcieli by takie ankiety w swoich rasach, co ze statystycznego punktu widzenia było by jeszcze lepsze dla wiarygodności wyników tych badań. Daje to dowód na to że jest spore zainteresowanie tą ankietą i jej wynikami. Z wiadomych powodów nie zamierzam tego robić.
Zrozum, nie mam zamiaru szafować nimi ani używać do dyskusji, a jedynie zbadać stan na dzień dzisiejszy. A forum to najlepsze miejsce na tego typu badania, latanie po ulicach z ankietą raczej nie jest możliwe w moim mieście , za mało psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']Wyniki tych badań będą opublikowane na forum[/QUOTE]Wyniki to my mozemy sami obejrzec, bardziej interesujace beda analizy :roflt:
[quote name='Lilu']
[B]Jeszcze raz powtarzam - ankieta ma ocenić odsetek psów rodowodowych do nierodowodowych u poszczególnych ras [/b][/quote]:mdleje:
[quote name='Lilu']W jednej ankiecie głosy wymieszały by się i wyniki dla ras były by nie możliwe do oszacowania.[/quote]Tak jest we wszystkich ankietach przez Ciebie zalozonych, stad ten smiech na sali :p
Nie dziw sie, ze mamy ubaw z naukowosci Twojej ankiety :evil_lol:
Forum to takie dziwne miejsce, ze zawsze szuka sie okazji do smiechu. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']
Każdy pies [U]urodził[/U] w jakiś okolicznościach.
Jeśli jest kundlem, bądź w typie rasy wiadomo że pochodzi z "pseudo hodowli" (bez względu na to czy to od wiejskiej suczki czy od hodoffcy). [B]Przez określenie "pseudo hodowla" rozumiem rozmnażanie bez nadzoru.[/B]
[/quote]

Ja z kolei przez pseudohodowlę rozumiem hodowlę, w której rozmnaża się psy nierasowe - [B]dla zysku[/B].
Pan Ziutek z Pcimia Dolnego, którego łańcuchowa suczka 2 razy w roku rodzi szczeniaki, dla mnie nie jest żadnym pseudohodowcą, tylko bezmyślnym, głupim, okrutnym człowiekiem.

Gdybym miała przyjąć Twój tok rozumowania, musiałabym zaznaczyć opcję 3 - czyli z "hodoffli, bez problemów zdrowotnych". Byłaby to ujma dla wspaniałej osoby z Dogo (erka z Kielc), od której mam Sonię, bo pośrednio z takiego ujęcia sprawy wynika, że każde schronisko jest pseudohodowlą. (Nieścisłość w sformułowaniu).
Zresztą nawet bym nie wiedziała, czy powinnam wybrać opcję 3 czy 4, bo skąd mam wiedzieć, czy sporadyczne zdrowotne problemy Soni wynikają z jej pochodzenia, czy są zwykłą koleją rzeczy? Ostatnio np. utyka na jedną łapkę - nie wiem, czy to wina pseudohodowcy pana Ziutka, czy wynik przetrenowania?
Ot, kolejna nieścisłość i kolejne niefortunne sformułowanie.
Wybacz, ale nijak nie potrafię "naukowo" podejść do Twojej pseudobadawczej ankiety ;)

Link to comment
Share on other sites

No tak.
Dyskusja jak o wyższości Świat Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.
Widzę że oponentów nie przekonam, na moje ARGUMENTY nadal reagujecie sarkazmem i coraz to wymyślniejszymi emotikonami.
Pozostawiam w takim razie sprawy swojemu biegowi. Mam nadzieję że Admin przychyli sie do mojego pisma. Nie zamierzam więcej wchodzić z Moderatorkami w dyskusję - za wysokie progi
:modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...