Jump to content
Dogomania

Dieta dla psa chorego na nerki


BlackSheWolf

Recommended Posts

Witajcie :) więc napisze może wszytsko w skrócie... niedawno wróciliśmy z kliniki z naszym Kleksem... miał nie wiem jak to się nazywa płukanie pęcherza... i wyjęli 2 małe kamienie i sporo piasko.. i już jest zdrowy :loveu: i moje pytanie brzmi, ponieważ Kleks ma przejść na diete... do tej pory lubił wiele rzeczy...
Dostał karmę, którę będzie teraz jadł ROYAL CANIN Intestinal urinary S/O, ma pić tylko wodę przegotowaną i wodę Jana... :) nie może jeść nic tłustego, nic z solą itp... wiec moje pytanko brzmi jakie potrawy mogę mu robić?? tak żeby zjadał :) proszę bardzo o pomoc tych którszy mają psiaka chorego na nerki i tych którzy wiedzą co dawać :)
Czekam na odpowiedzi :) :evil_lol:
Agata&Kleks

Link to comment
Share on other sites

[quote name='butterfly15']
Dostał karmę, którę będzie teraz jadł ROYAL CANIN Intestinal urinary S/O, ma pić tylko wodę przegotowaną i wodę Jana... proszę bardzo o pomoc tych którszy mają psiaka chorego na nerki i tych którzy wiedzą co dawać :)
[/quote]
Ta karma jest ZAMIAST dotychczasowego jedzenia a nie dodatkowo - przykre jeśli pies jest łakomczuchem ale dla jego dobra im rygorystyczniej go przestawisz tym krócej będzie cierpiał. Jeśli bedziesz mu dawać pyszne przegryzki psiak odrzuci karmę i bedzie błagał o to co mu bardziej smakuje -dlatego traktuj tę karmę jak lekarstwo ( bo tym w istocie jest)i bądź twarda. Kamienie i piasek w nerkach lubią sie odnawiać - przestrzeganie diety to podstawa profilaktyki. Jesli to zaniedbasz mogą być duże kłopoty i cierpienie dla psa (kolki nerkowe to jedne z najbardziej bolesnych dolegliwości)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam jak widać jestem na "dogo" od niedawna sam mam w domu mały zwierzyniec.
Moja żona jest dr. nauk wterynaryjnych spec. w żywieniu zwierząt towarzyszących (tak to się nazywa specjalistycznie z czego nie bardzo jest zadowolony nasz pies :smile: , który przez to odżywia się zdrowo) czyli jest dietetykiem po SGGW więc jeśli ktoś ma problem ze zwierzaczkiem odpowie na każde zapytania.
Jakieś dietki, opisy do karm itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja mam pytanie dotyczące diety, która zapobiegnie kamieniom w nerkach. Usłyszałam od weta że kastrowane psy mają skłonności do tego, polecał karmę RC itp. Problem w tym że mój pies ma alergię na mięso i ta karma odpada... Więc lepiej zapobiegać niż leczyć.. Jakieś pomysły? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

nie dawno dowiedziałam a było to wczoraj się że mój pies jest chory i ma piasek w nerkach weterynarz zlecił by dużo pił i do jedzenia podawać mu gotowane mięso bez żadnych przypraw jeżeli ktoś wie co jeszcze mogę mu podawać to była bym wdzięczna za informację. Na forum jest mowa o jakiejś karmie gdzie taką można dostać

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='sylwunia9220']nie dawno dowiedziałam a było to wczoraj się że mój pies jest chory i ma piasek w nerkach weterynarz zlecił by dużo pił i do jedzenia podawać mu gotowane mięso bez żadnych przypraw jeżeli ktoś wie co jeszcze mogę mu podawać to była bym wdzięczna za informację. Na forum jest mowa o jakiejś karmie gdzie taką można dostać[/QUOTE]

cześć
ja miałem podobną sytuację ze swoim psiakiem, skonsultowałem to z dwoma innymi lekarzami i każdy mówił coś innego w końcu po długich poszukiwaniach w internecie natknąłem się na artykuł o karmie wet. firmy TROVET, i taką kupiłem.
karmę taką zakupiłem w sklepie internetowym, który mieści się blisko mojego miejsca zamieszkania tj. [url]http://www.lauhau.pl/trovet-anti-struvite-diet-asd-dla-psow-125kg.html[/url], prócz tego że karma jest świetna i o wiele, wiele lepsza niż Royal, ponieważ Royal z tego co wiem produkuje karmę dla wszystkich ras, a Trovet specjalizuje się tylko w karmach weterynaryjnych a to duuuuużżżyyyyy PLUS ++++

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam pytanie, nie chcę zakładać nowego tematu.
Pies ma podejrzenie niewydolności nerek, jadę z nim na badania krwi i moczu, żeby to sprawdzić. Mój szef (weterynarz) powiedział, że jeśli faktycznie ma niewydolność nerek to trzeba będzie dawać karmę renal. I tu właśnie moje pytanie jakie znacie firmy, które robią karmę dla psów z problemami nerkowymi, widziałam te Royala, ale może jest jakaś równie dobra, a trochę tańsza? Bo pies jest sporawy.

Link to comment
Share on other sites

Bambi miał piasek w pęcherzu i musieliśmy raz na 2 tygodnie go usuwać u weterynarza....skutek diety mojej mamy, która karmiła psa bułeczką z serkiem, paróweczkami i pasztecikami...masakra...
Wet powiedział, że obowiazkowo trzeba przejsc na Royal Urinary bo pies zejdzie... I faktycznie. Odkąd dostaje tą karmę nie musieliśmy ani razu czyścić pęcherza.
To jest niesamowity księciunio więc był problem jak go zachęcić, żeby to jadł zamiast obiadku np....problem się sam rozwiązał...po prostu pies zgłodniał :)
Czasami dostaje karmę zmieszaną z gotowaną marcheweczką, czasami z ryżem (bez soli) z odrobiną oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek. Ale podstawą jest ta karma.

Trzeba bardzo uważać na dietę psów z problemami z nerkami i pęcherzem, bo to jest bardzo dla psa bolesne...
Bambi np nie mógł zrobić siusiu...albo siusiał krwią... :(

Link to comment
Share on other sites

z tańszych karm można jeszcze spróbować boscha- [h=1]Special Light,Sensibel Renal & Reduction[/h]moja suka jadła royala,farminę renal i boscha specjal light-każdą z nich przez ok miesiąca ,nie zauważyłam jakiś szczególnych różnic oprócz ceny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy Ktoś wie czy istnieje jakaś karma dla nerkowców ( sucha i mokra) nie zawierająca chemicznych przeciwutleniaczy BHA i BHT ? Royal, Trovet , Hill's Farmina, wszystkie nafaszerowane rakotwórczą chemią :( BHA i BHT dodatkowo niszczą nerki :(. CZasami są jawnie wymienione na etykiecie bądź zakamuflowane w zapisie przeciwutleniacze i konserwanty dopuszczone w UE.

Link to comment
Share on other sites

Animoda Integra Protect Renal albo 4T Veterinary Diet Renal (producent to VetExpert)- na ich temat wiem tyle, że istnieją jako karma dla nerkowców, ale niewiele wiem na temat składu, musiałabyś/musiałbyś sam przeanalizować.
Ostatnio widziałam też folder reklamowy karmy Specific (dla nerkowców w nazwie było coś z "kidney") ;). Na jej temat też wiem tylko tyle, co wyżej.

Edited by aleola
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zefirek2']Czy Ktoś wie czy istnieje jakaś karma dla nerkowców ( sucha i mokra) nie zawierająca chemicznych przeciwutleniaczy BHA i BHT ? Royal, Trovet , Hill's Farmina, wszystkie nafaszerowane rakotwórczą chemią :( BHA i BHT dodatkowo niszczą nerki :(. CZasami są jawnie wymienione na etykiecie bądź zakamuflowane w zapisie przeciwutleniacze i konserwanty dopuszczone w UE.[/QUOTE]

puszki Hill's k/d i Royala Renal nie mają w składzie wymienionych BHA i BHT. Suche - jak się orientowałam to wszystkie mają...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...