Jump to content
Dogomania

Było bardzo dramatycznie, ale to już przeszłość. Misia i Misiek w nowych domach "


Recommended Posts

serce pęka kiedy sie to czyta. Ale niestety trzeba realnie spojrzeć na to wszystko. Jaka jest szansa żeby oba psiaki trafiły do jednego domu , 2 duże psiaki ? Praktycznie zerowa więc skupić się trzeba nad tym, żeby każdy z nich trafił do naprawdę dobrego domu, gdzie otoczony miłością szybko zapomni o tym co było. Pies nie jest jak człowiek który rozpamietuje, dla niego liczy sie tu i teraz. Misia wnioskuję trafiła do dobrego domu i czas wynagrodzi jej to wszystko. Natomiast Misiek może spędzac nam sen z powiek. Pewnie że azyl u Majki lepszy niż Olkusz ale to też niedobre miejsce dla tak skrzywdzonego psa. Byłam tak kilkakrotnie, widziałam i niech się nikomu nie zdaje że będzie miał tam fajnie. Na małej działce 50-60 psów, być może Misiek trafi na łańcuch bo innej mozliwości może nie być. Będzie jednym z kilkudziesięciu do opieki, tam jest tylko Majka i jej partner i robota od świtu do nocy. To jest tragedia że Misiek oderwany najpierw od swojego domu bo pan umarł, nastepnie oderwany od Miśki z ktorą był bardzo związany - teraz zostaje sam, bez nikogo, wśród ujadających kilkudziesięciu psów. I błagam musicie zastrzec sobie kontrolę domu do jakiego kiedyś ewentualnie Misiek trafi bo uwierzcie bywa to różnie i w konsekwencji Miisiek może trafić do miejsca jeszcze gorszego niż Olkusz. Jakby nie patrzeć Misiek jest w tragicznej sytuacji. :-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Becia66']serce pęka kiedy sie to czyta. Ale niestety trzeba realnie spojrzeć na to wszystko. Jaka jest szansa żeby oba psiaki trafiły do jednego domu , 2 duże psiaki ? Praktycznie zerowa więc skupić się trzeba nad tym, żeby każdy z nich trafił do naprawdę dobrego domu, gdzie otoczony miłością szybko zapomni o tym co było. Pies nie jest jak człowiek który rozpamietuje, dla niego liczy sie tu i teraz. Misia wnioskuję trafiła do dobrego domu i czas wynagrodzi jej to wszystko. Natomiast Misiek może spędzac nam sen z powiek. Pewnie że azyl u Majki lepszy niż Olkusz ale to też niedobre miejsce dla tak skrzywdzonego psa. Byłam tak kilkakrotnie, widziałam i niech się nikomu nie zdaje że będzie miał tam fajnie. Na małej działce 50-60 psów, być może Misiek trafi na łańcuch bo innej mozliwości może nie być. Będzie jednym z kilkudziesięciu do opieki, tam jest tylko Majka i jej partner i robota od świtu do nocy. To jest tragedia że Misiek oderwany najpierw od swojego domu bo pan umarł, nastepnie oderwany od Miśki z ktorą był bardzo związany - teraz zostaje sam, bez nikogo, wśród ujadających kilkudziesięciu psów. I błagam musicie zastrzec sobie kontrolę domu do jakiego kiedyś ewentualnie Misiek trafi bo uwierzcie bywa to różnie i w konsekwencji Miisiek może trafić do miejsca jeszcze gorszego niż Olkusz. Jakby nie patrzeć Misiek jest w tragicznej sytuacji. :-(:-(:-([/QUOTE]
Boze ............

Link to comment
Share on other sites

Będziemy ogłaszać Miśka z naszymi danymi kontaktowymi i będziemy sprawdzać domki. Majce też powiemy, że każdy potencjalny domek dla Miśka ma przejść przez nas. Na razie będziemy jeszcze próbować znaleźć im wspólny dom, może wydarzy się jeszcze jakiś cud...
Jeżeli chodzi o Azyl to trudno mi się wypowiedzieć, nie byłam, nie widziałam. Pewne jest to, że zwierzeta są tam otoczone miłoscią i nieczego im nie brakuje.

Jeżeli ktoś może pomóc w ogłoszeniach to skleciłam na szybko taki tekst (nie jestem taka zdolna jak Wasza figa :)

[B]Umarł ich pan, mają tylko siebie. Wspólny dom poszukiwany

[/B][COLOR=#000000]Tym dwóm psiakom nagle zawalił się cały świat. Umarł ich pan, a one trafiły do zimnych boksów gminnej przechowalni. Czarnego Miśka pan znalazł w lesie i przygarnął, suczka Misia była z nim od szczeniaka. Pieski mają ok. 3-4 lata, są łagodne, bardzo spragnione kontaktu z człowiekiem. Misiek mieszkał w budzie, a Misia w domu, doskonale zachowuje czystość w boksie. Psy są bardzo ze sobą związane, próba ich rozdzielenia była bardzo dramatyczna, pełna bólu i łez, nie tylko psich...Dlatego szukamy dla nich wspólnego, odpowiedzialnego domu. Nie zostaną wydane na łańcuch !!! Obowiązuje podpisanie umowy adopcyjnej, możemy również pomóc w transporcie.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Kontakt: 669 523 935[/COLOR]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link do zdjęć:

[URL]https://picasaweb.google.com/nika.malik/MisiaIMisiekCaKiemSamiUmarIchPan?authkey=Gv1sRgCOrWi6LikcKN3gE[/URL]

Edited by JaMnIŚ_Jogi
Link to comment
Share on other sites

Nie mam polskiej czcionki a dobrze byloby dac bezplatne ogloszenie przyjaciol do wyborczej.

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Miasto mozna wybrac dowolnie. Moglby ktos pomoc w wyslaniu tam ogloszenia? Mozna zamiescic fotke.

Chetnie wykupie dla nich ogloszenia tu na dogo jesli ktos akurat ma taki bazarek.

EDIT: znalazlam bazarek ogloszeniowy [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240887-OGŁOSZENIA-SZYBKO-tanio-20-25-ogłoszeń-dla-Ibisa-i-Teriego-do-7-04-20-00[/URL]!

Czy Misia jest na DS czy na DT? Jesli na DT to mozna oglaszac ja i psa Misia osobno czyli bylyby 2 pakiety, a w 3 pakiecie ich razem.
Moglby sie ktos podjac napisania tekstow z osobna dla nich i zamiescic calosc z fotkami na bazarku?
Pokryje koszt ogloszen.

Edited by dusje
Link to comment
Share on other sites

Misia jest w DT, ale docelowo ma być to domek stały, tylko Misia swoim urokiem osobistym musi oczarować jeszcze jedną osobę w domu ;) Tak więc Misia jest bezpieczna i ma dom stały, chyba, że zdarzy sie cud i znajdziemy im szybko wspólny domek. Osoba, u której jest Misia na pewno tez ucieszyłaby sie z takiego rozwiązania, tym bardziej, że była świadkiem tego bolesnego rozstania...

Ja na innym bazarku wykupiłam im wspólne ogłoszenia. Jeszcze przez tydzień będziemy szukać im wspólnego domu. Czas leczy rany także u psów, więc dłużej pewnie nie ma sensu, bo Misia pewnie już przyzwyczai się do nowej pani i znowu będzie to dla niej kolejna trauma.
Myślę, że trzeba się teraz skupić głównie na Miśku, bo on jest w najgorszej sytuacji :-(

Czyli robimy 1 pakiet dla Miśka i 1 wspólny?

Skleciłam na szybko coś takiego:

[B]Potrójna tragedia psa Miśka...Przerwij jego cierpienie...[/B]
[FONT=century gothic]
Miśka spotkała potrójna tragedia. Zmarł jego pan, który kiedyś znalazł go w lesie i przygarnął pod swój dach. Później była bolesna rozłąka z sunią, z którą mieszkał od zawsze, a na koniec trafił do obcego miejsca, w którym jest jednym z wielu psich nieszczęść... Misiek ma ok. 3-4 lat, jest czujny, ale łagodny i spragniony dotyku ludzkiej dłoni. Jest trochę mniejszy od owczarka. Może mieszkać na zewnątrz, ale NIE NA ŁAŃCUCHU !!! Najszczęśliwszy będzie biegając po ogrodzie. Zostanie oddany jedynie w odpowiedzialne ręce po podpisaniu umowy adopcyjnej. Możemy pomóc w przewiezieniu go do nowego domu.

[/FONT]

Edited by JaMnIŚ_Jogi
Link to comment
Share on other sites

Wykupilam 2 pakiety po 25 ogloszen kazdy na w/wym bazarku. Moze warto wykorzystac ten 1 do wspolnego ogloszenia no a 2 dla samego Misia.
Jesli nie - to 2 pakiety na Misia na rozne wojewodztwa
Czekam na dane do przelewu i jak tylko dostane - natychmiast wplace i dam tu znac :cool3:

Jamnis Jogi, czy przeslesz potrzebne teksty,foty itd. na bazarek? Na 1 stronie bazarku jest szczegolowa informacja odnosnie wymogow.
Ja na dogo tylko z doskoku i stad nie podejme sie, przepraszam.Zreszta Ty wiesz lepiej co i jak :lol:

A co z tym ogloszeniem do wyborczej? Moze kogos sieroty ujma i dostana wspolny domek :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Wykupilam 2 pakiety po 25 ogloszen kazdy na w/wym bazarku. Moze warto wykorzystac ten 1 do wspolnego ogloszenia no a 2 dla samego Misia.
Jesli nie - to 2 pakiety na Misia na rozne wojewodztwa
Czekam na dane do przelewu i jak tylko dostane - natychmiast wplace i dam tu znac :cool3:

Jamnis Jogi, czy przeslesz potrzebne teksty,foty itd. na bazarek? Na 1 stronie bazarku jest szczegolowa informacja odnosnie wymogow.
Ja na dogo tylko z doskoku i stad nie podejme sie, przepraszam.Zreszta Ty wiesz lepiej co i jak :lol:

A co z tym ogloszeniem do wyborczej? Moze kogos sieroty ujma i dostana wspolny domek :razz:[/QUOTE]
Już przesłane, jeden dla Miśka, drugi wspólny. Dzięki raz jeszcze

PS. ale sie mijamy na tych wątkach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Super, a ja przelalam wlasnie 12 zl na konto natie.Jutro/pojutrze beda na jej koncie. No to teraz mocne kciuki za lut szczescia :cool3:
Nie ma za co dziekowac - kochane i biedne psiny :-([/QUOTE]
Na Tablicy od kilku dni mają wyróznione ogłoszenie, ponad 370 wyswietleń i głucha cisza :-(
Już chyba limit cudów na jedlicką przechowalnię został wyczerpany...

Link to comment
Share on other sites

Cos takiego znalazlam : [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241049-Poszukiwany-5-letni-lub-starszy-ON-ek-woj-śląskie[/URL]?

Starszy pan szuka ok 5-letniego lub starszego. Moze ujmie go smutny los Misia? Wkleje zaraz na ten watek

EDIT Misio zareklamowany :lol:

Edited by dusje
Link to comment
Share on other sites

Boże jeśli Misiek nie znajdzie domu , to nie wyobrażam sobie tragedii tego pieska.
To rozdzielenie to już potworny dramat...
Dziewczyny on nie może trafić do Olkusza, to gorsze od śmierci...
To niewyobrażalne...
Ile jest czasu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JaMnIŚ_Jogi']Wszystkim osobom przejętym sprawą Misków mogę na razie napisać tylko tyle, żeby się nie martwili ;) Wszystko na dobrej drodze i możliwe, że będzie happy end. Szczegółów nie mogę jeszcze zdradzić. Cierpliwości ;)[/QUOTE]
Trzymam.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JaMnIŚ_Jogi']Wszystkim osobom przejętym sprawą Misków mogę na razie napisać tylko tyle, żeby się nie martwili ;) Wszystko na dobrej drodze i możliwe, że będzie happy end. Szczegółów nie mogę jeszcze zdradzić. Cierpliwości ;)[/QUOTE]
O jezu ..tchnełas we mnie nadzieję bo ciagle o nich mysle ..

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak ja mam Wam to napisać :shake:. Zanosiło się na prawdziwy happy end, a tymczasem Misiek... ZAGINĄŁ !!!
Dzisiaj znalazł się dla niego fajny domek, a on był już w drodze do Azylu u Majki, dziewczyny po niego pojechały i przywiozły i wszystko było dobrze do czasu spaceru. Kilka godzin po adopcji wyrwał się z obroży i tyle go widzieli....Ludzie są zrozpaczeni. Najpierw Tara od dziewczyn z Boguchwały , teraz Misiek....Plaga jakaś :shake:
Ogłoszenia podrukowane, jutro działania w terenie.
Jest nadzieja, że miejscowość, w której zamieszkał jest stosunkowo niedaleko od tej wsi, w której mieszkał razem z panem, może jakimś cudem tam dotrze. Tylko ta paskudna pogoda...u nas zamieć, mróz, śnieg pada przez cały czas :-(

Jak ktoś ma FB to prosimy o udostępnianie:
[URL]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=137159093129030&set=a.106396916205248.10818.100005048198895&type=1&theater[/URL]

Jeszcze raz przepraszam za takie wiadomości przed snem, miały być zupełnie inne...:-(

Link to comment
Share on other sites

Hurrrra !!! jejku, nawet nie wiecie jak sie cieszę, ciągle o nim myslę, nawet jak rano sie obudziłam pierwsze pomyślałam o nim...:loveu:
Miśku kochany, o rany jaka wiadomośc, przyznam że czarno to widziałam, a tu taka cudowna niespodzianka.
Szelki mu zafundujcie i obrożę mocniej ściśnijcie, niech ma i jedno i drugie na początek dopóki sie nie przyzwyczai. Ale się cieszę, dzień mimo okropnej pogody zaczął pięknie wyglądać :loveu:.
Dziesięć kilometrów po takich zaspach i śnieżycach, przecież to orientację się traci, zresztą on nie znał terenu bo i skąd, ależ to mądre psisko musi być....:loveu::cunao:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...