Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Sprawdziłam w #3 - za wiele to na ten piecyk nie ma. A ile kosztuje taka "koza"?? W razie zakupu też troszkę się dołożę.

Czy jest szansa, że Pan Marian dostanie z gminy trochę opału na zimę?? No bo jeszcze trzeba palić w tej "kozie".

 

Cudak zwracam honor w takim razie. Nie wiedziałam (a może zapomniałam), że Pan zabierał Rexa do ganku. W ganku myślę to jest mu dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, jak sprawa obiadów dla Pana Mariana? Czy dostaje posiłki tak jak w tamtym roku? Szkoła już działa pełną parą.

 

Miejmy nadzieję, że trochę opału gmina da mu i w tym roku. To można się skupić na kupnie piecyka i oprzyrządowania do niego (jakieś rury czy kolanka). Tylko kto się na tym zna??

Link to comment
Share on other sites

zaczyna się akcja szlachetna paczka może tak udałoby się pomóc Panu Marianowi, 

 

Adres podeślę.

Cudak się 2 razy orientowała w Szlachetnej paczce i jak się nie mylę - to w tym rejonie nie ma żadnych wolontariuszy.

A jak to jest w przypadku "białych plam" - nie mam pojęcia.

 

Koza :

koszt 180-250 zł (Nowa. Używana jest w tej samej cenie). Plus osprzęt. I transport.

Przejrzę linki, kiedy parę miesięcy temu "badałyśmy" temat - tam była oferta wraz z rurami.

Bo że rury trzeba by dokupić - to pewne. Te co są, są w takim samym stanie jak i piec.

Tak naprawdę to i kominiarz do przeczyszczenie komina by się przydał. 

Za ścianą mieszka druga rodzina. A o pożarach od piecyków czy zaczadzeniu za chwilę znowu będzie głośno.

 

Opał :

czy dostanie? Mam nadzieję, że tak. Musi Pan Marian się o to postarać. Ile ? Pewnie jak rok temu "coś". Nie są to duże ilości. 

 

Obiady :

w czasie ostatniej wizyty w sierpniu, gdy pytałam o "ekwiwalent" o który miał się zapytać w gminie, P Marian powiedział, że musi poczekać jeszcze do września i będą obiady. To mam wielką nadzieję - że te obiady otrzymuje w ciągu roku szkolnego jak dotychczas.

 

Wpłynęły pieniążki od Asikowska. Dziękujemy ślicznie.

Link to comment
Share on other sites

poczytałam trochę o paczce i wolontariusze sami szukają rodzin, a jak nie ma tak nikogo w okolicy to ciężko do kogoś uderzyć, może sami pomyślimy o paczce dla pana Mariana tylko trzeba zrobić listę co potrzeba, ludzie zamiast kasy czasem wolą dać jakieś rzeczy, jak coś ustalimy to popytam wśród znajomych

Link to comment
Share on other sites

poczytałam trochę o paczce i wolontariusze sami szukają rodzin, a jak nie ma tak nikogo w okolicy to ciężko do kogoś uderzyć, może sami pomyślimy o paczce dla pana Mariana tylko trzeba zrobić listę co potrzeba, ludzie zamiast kasy czasem wolą dać jakieś rzeczy, jak coś ustalimy to popytam wśród znajomych

 

Czyli w sumie jak co roku. :) Zakupy przed świętami dzięki Waszej ofiarności dostarczałyśmy.  :loveu:

Przy kolejnej wizycie czy ja czy Cudak zapytamy - czy coś konkretnie potrzebuje, a co byłoby możliwe do zorganizowania.

Osobiście myślę, że nadal priorytetem pozostaje żywność. I jak się uda to zima trochę ekogroszku (szczerze uprzedzam, że nasze auto dużo go nie przewiezie).

Ciuchy, buty Pan Marian kilka razy otrzymał. I widzę, że używa (na ostatnim zdjęciu jest w koszulce ode mnie :) )

Może spodnie jakieś zorganizować ? Bo spodnie z reguły ma te same.

I narazie zgaduję - ale pewnie gaz.. Napiszę P.Marianowi treść podania o zasiłek celowy na gaz. Mówi, że chodzi i pyta i jakoś mimo instrukcji podania nie pisze, to przygotuję Mu pismo sama. Ale czy efekt pozytywny będzie ?

 

Podeślijcie nr konta to się jakimś grosikiem do tej "kozy" dorzucę.

 

Dziękujemy. Przesłałam. :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam :)

 

może orientuje się ktoś, co trzeba zrobić, aby wolontariuszem szlachetnej paczki zostać? Nie bardzo mam czas, by poszukać informacji, bo do laptopa mogę usiąść tylko wtedy, kiedy moje młodsze dziecko śpi, a śpi raz dziennie i musze też w tym czasie obiad ugotować i posprzątać zawsze trochę...

Link to comment
Share on other sites

Czy Wy też macie problem ze wstawieniem linka jeśli korzystacie z IE?? :comp26:

Teraz próbuję z Mozilli nie wiem czy się uda.

 

http://www.szczecinblog.pl/2012/szlachetna-paczka-przylacz-sie/

 

Udało się :multi:. Tu jest o Szlachetnej Paczce w Szczecinie i o tym kto może zostać wolontariuszem

 

https://www.superw.pl/ termin zgłaszania się wolontariuszy do 30 września - mało czasu zostało

 

Link to comment
Share on other sites

Kartuzy - to z 300 km od Stepnicy. :-)

 

Pan Marian mieszka w Stepnicy (woj. zachodniopomorskie).

 

A propo Szlachetnej Paczki - to link jest odnośnie Szczecina. (55 km od Stepnicy).

Ja jestem ze Szczecina. Cudak nie.

 

Ja niestety, bardzo mi przykro, nie znajdę więcej wolnego czasu i nie zarejestruję się jako wolontariusz...

Czytając jakie zadania ma wolontariusz mniemam, że to nie jest zajęcie na pół godziny.

I pytanie - czy dla jednej rodziny/osoby można szukać pomocy? Czy wymaga się od wolontariuszy szerszego działania?

 

Ja pomogę, ale tak jak pomagam do tej pory. 

Link to comment
Share on other sites

myślę że łatwiej będzie nam samym zorganizować pomoc i jakąś paczkę dla Pana Mariana:)

 

Lista potrzeb: (można kopiować i dopisywać co Wam wyda się potrzebne i co ewnetualnie ktoś mógłby zorganizować)

1. Ubrania (dziewczyny napiszcie rozmiar) spodnie, kurtka, swetry, jakiś polar może

2. Buty na zimę

3. Butla z gazem (asikowska)

4. Koza (siostra asikowskiej się dorzuci)

5.Opał na zimę

Link to comment
Share on other sites

myślę że łatwiej będzie nam samym zorganizować pomoc i jakąś paczkę dla Pana Mariana:)

 

Lista potrzeb: (można kopiować i dopisywać co Wam wyda się potrzebne i co ewnetualnie ktoś mógłby zorganizować)

1. Ubrania (dziewczyny napiszcie rozmiar) spodnie, kurtka, swetry, jakiś polar może

2. Buty na zimę

3. Butla z gazem (asikowska)

4. Koza (siostra asikowskiej się dorzuci)

5.Opał na zimę

 

1. Ubrania : rozmiar L, wzrost - uzupełnię jak zapytam TZ, On do swoich wymiarów porówna

    Spodnie : tak myślę, że się przydadzą.

    Kalesony ?

    Kurtka : jakieś otrzymał w styczniu 2014 od Aga_W

    Polar : ja mam teraz przygotowaną do zawiezienia bluzę z miśkiem od środka. Ale typowy polar mógłby być, ciepły i szybko schnie.

2. Buty : dostał w styczniu 2014 od mojego TZ, porządne buty policyjne, za kostkę, sznurowane, z kożuszkiem w środku. 

    Rozmiar : 43 (ale upewnię się jeszcze pytając TZ)

 

4. Koza

Przeglądałam wczoraj kozy w necie i myślę o takiej (w linkach sprzed kilku miesięcy, ta oferta też była) :

http://allegro.pl/piec-9-piecyk-koza-szamotowy-170m2-atestowany-30kg-i4640430544.html

Pytanie czy 9 czy 11 cegieł. Myślę, że 9 by wystarczyło, zapytam TZ co sądzi jako techniczny umysł.

Na allegro inne piecyki też są. Ale brałam pod uwagę, gdzie u tego samego sprzedawcy oferowane też są rury, kolanka, ect do kozy.

By od razu to też można było zamówić. U tego sprzedawcy w ofercie są.

W innych ofertach mimo tekstu "na innych naszych akcjach znajdziesz.." - akcesorii nie było.

 

**

Przyszły pieniążki od free - dziękujemy ślicznie.

Link to comment
Share on other sites

Pościele dostał dwie. Od grazia_1979 i ode mnie.

Kołdrę ode mnie latem dostał 140/200 - ale cienką.

Na dniach mam dostać poduszkę i kołdrę do oddania - to jeśli będą w porządku - zawiozę Panu Marianowi.

Myślałam o kołdrze polarowej http://koldra.pl/sklep/produkt.php?id=50 

Ale jeśli ta kołdra i poduszka co mam dostać będą ok, to chyba wystarczy ?

Kocyk : ten co przysłałaś dla Rexa i Cudak zawiozła z zakupami (przed Wielkanocą chyba), to nie zastała P.Mariana i zostawiła zakupy na podwórku. Z pewnością Pan Marian wziął ten kocyk dla siebie.

Może prześcieradło polarowe ? http://koldra.pl/sklep/produkt.php?id=90 Bo to i kocyk może z tego być i prześcieradło.

Link to comment
Share on other sites


Dla p.Mariana będę mogła podesłać do kogoś bluzę polarową. Syn ma jakieś 180 wzrostu. Mam dwa z ikei (kupione kiedyś na bazarku z ozdobnie wycinanymi końcami)kocyki . Cieńsze ale czarne są. I pewnie się coś jeszcze znajdzie tylko muszę to wszystko odszukać i przeprać dla odświeżenia. Ale adres do wysyłki już można mi podać ;)
Podajcie jakie wymiar odzieży bo L mi nic nie mówi. Popytam jeszcze w rodzinie.
Link to comment
Share on other sites

Dla p.Mariana będę mogła podesłać do kogoś bluzę polarową. Syn ma jakieś 180 wzrostu. Mam dwa z ikei (kupione kiedyś na bazarku z ozdobnie wycinanymi końcami)kocyki . Cieńsze ale czarne są. I pewnie się coś jeszcze znajdzie tylko muszę to wszystko odszukać i przeprać dla odświeżenia. Ale adres do wysyłki już można mi podać ;)
Podajcie jakie wymiar odzieży bo L mi nic nie mówi. Popytam jeszcze w rodzinie.

 

Porównałam do Pana Mariana do wymiarów TZ i tak :

- wzrost : oceniam na 170-175 cm

- waga : oceniam na okolo 70 kg

- rozmiar buta : 42

- rozmiar L (ale więcej szczegółów nie jestem w stanie podać na oko)

Wpiszę te wymiary w 3 poście, by nie trzeba było szukać po wątku.

 

b-b witaj. :) To polar powinien pasować. :) Nawet jak będzie trochę za duży, to zawsze można coś pod spód założyć.

Ustalę z Cudak dokąd najlepiej wysłać i podam Ci adres.

W sumie można wysyłać bezpośrednio do Pana Mariana, ale ja się zawsze obawiam, że jak listonosz Go nie zastanie to co wówczas ?

A jak zostawi listonosz np awizo - to czy Pan Marian pójdzie na pocztę czy nie ? Ale z drugiej strony - free wysyłała bezpośrednio do Pana Marina i przesyłki dochodziły.

Także jak b-b uznasz, że chciałabyś wysłać bezpośrednio to daj proszę znać. Podam Ci adres.

A jak wolisz do mnie lub do Cudak - to daj mi moment proszę, ustalę z Cudak, która z nas byłaby wcześniej u Pana z wizytą.

Link to comment
Share on other sites

Ustalcie same jak będzie lepiej :) Jak pójdzie do Was to przynajmniej będziecie wiedziały co już jest a co będzie jeszcze trzeba zorganizować.
Paka będzie miała z 10kg Myślę, że po weekendzie będę mogła już wysłać bo do piątku chcę wszystko zebrać a w weekend poprać. Myślałam też o wysłaniu t shirtów, z których syn wyrósł co prawda już po lecie ale i w zimie może służyć jako podkoszulek.Niestety same ciemne kolory bo to taki wiek, że wszystko ciemne a najlepiej czarne :/ Może uda się też jakąś kurtkę zorganizować i chyba nawet wyższe wiązane buty mam 42 ze skóry co syn tylko kilka razy miał je na nogach bo mu stopa urosła i buty świetne i wyrzucić mi było szkoda i chyba gdzieś jeszcze są - -mam nadzieję!. TZ ma buty 46 wiec po nim dla P. Mariana raczej nic nie dopasuję ;)

Link to comment
Share on other sites

Plan jest taki, że jak czas pozwoli, to podjechalibyśmy z TZ do P.Mariana w niedzielę.

Wizyta szczególnie pod kątem kozy, jak wygląda co potrzeba z akcesorii, czy tylko koza, czy kolanka, rura też, blacha pod piec, węglarka ect.

 

b-b , 10 kg ? Matko, co tam cioteczko napakujesz ? :) Ustaliłyśmy z Cudak, że najlepiej by było jakbyś wysłała do Pana Mariana bezpośrednio paczkę. (free wysyłała i paczki dochodziły) 

I byś / byśmy była/'y pewni że paczka doszła - to byśmy śledzili numer nadania.

Gdyby pojawiła się informacja o pozostawieniu awizo - wówczas Cudak pojedzie do P.Mariana poinformować, by się udał na pocztę po odbiór paczki. 

Koszulki ciemne są ok w przypadku P.Mariana. Brud mniej widać. 

 

Może tak być ? :)

Link to comment
Share on other sites

Plan jest taki, że jak czas pozwoli, to podjechalibyśmy z TZ do P.Mariana w niedzielę.
Wizyta szczególnie pod kątem kozy, jak wygląda co potrzeba z akcesorii, czy tylko koza, czy kolanka, rura też, blacha pod piec, węglarka ect.
 
b-b , 10 kg ? Matko, co tam cioteczko napakujesz ? :) Ustaliłyśmy z Cudak, że najlepiej by było jakbyś wysłała do Pana Mariana bezpośrednio paczkę. (free wysyłała i paczki dochodziły) 
I byś / byśmy była/'y pewni że paczka doszła - to byśmy śledzili numer nadania.
Gdyby pojawiła się informacja o pozostawieniu awizo - wówczas Cudak pojedzie do P.Mariana poinformować, by się udał na pocztę po odbiór paczki. 
Koszulki ciemne są ok w przypadku P.Mariana. Brud mniej widać. 
 
Może tak być ? :)

Jasne :)
Ciuchy - nie wszystkie - które mam do wysłania to już ponad 10 kg
Mam nadzieję że p. Marian będzie w domu kiedy ją przywiozą bo będzie miał co z poczty tachać :/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...