Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Hej, już odpowiadam na posty.

Pan Marian zasiłku nie ma.
W Urzędzie pracy jest zarejestrowany – ale to dla ubezpieczenia zdrowotnego.
Z gminy ma opłacone te posiłki w szkolnej stołówce – w dniach pracy szkoły. Plus zimą jakąś symboliczną ilość opału z gminy dostaje.

Czy jest w Stepnicy stołówka pracownicza, bar, jadłodajnia?
Stepnica jest miastem, ale to zaledwie jakieś 2.500 mieszkańców.
Stołówka jest tylko szkolna. W Stepnicy nie ma dużych zakładów pracy. Jest jeden, firma prywatna.
Typowej jadłodajni – nie ma.
Stepnica jest miejscowością leżącą nad Zalewem, nastawioną na turystów. Restauracje, bary prywatne - są.
Nie znam polityki pomocy społecznej gminy, nie wiem jakie są zasady przyznawania, ilu jest potrzebujących, jakie są kryteria, hierarchie, układy, ect. Ze słów Pana Mariana wiemy – że ma wyżywienie w czasie roku szkolnego, w okresie wakacyjnym, świątecznym – nie ma.
Sam Pan Marian powiedział – że pójdzie do gminy, zapytać czy byłaby szansa by przyznano mu jakąś kwotę na okres letni „na sklep”, tak by danego dnia mógł pójść do sklepu i pobrać to co gmina ze sklepem „zakontraktowała”.
Ale to jest rzecz, którą Pan Marian musi załatwić sam… Możemy Go nakierować, doradzić o co zapytać, na co zwrócić uwagę, o jaki dokument ma się postarać.
Zawiozłam Panu Marianowi notatnik i powiedziałam, by idąc do gminy miał to o co chce zapytać napisane na piśmie. Bo takie pismo gmina musi przyjąć i się do niego ustosunkować.
Moim przeoczeniem było, że nie zapytałam Pana – czy potrafi pisać podania. Dla nas to rzecz prosta i oczywista. Dla 60-paro latka taka prosta być nie musi.
Stąd planuję w piątek wysłać do Pana Mariana przesyłkę na ręce Cudak. Wyrzucę mu voltaren i krzyżówki. Napiszę Panu Marianowi jak powinno wyglądać podanie i sklecę przykładowe zdania.

[U]Piec / butla gazowa :[/U]
Ideałem byłoby gdyby miał dwie te niezbędne rzeczy. Ale poruszamy się w zakresie finansów.
Optowałam za kozą (jak sprawdzałyśmy czy ja czy asikowska ostatnim razem to nowe kozy kosztują tak od 180 zł wzwyż + przesyłka, przy czym ceny czy nowa czy używana – są takie same.)
Zatem optowałam, za kozą, bo tą co ma trzyma się tak na słowo honoru. Nie jest to bezpieczne. Ani dla niego, ani dla sąsiadów za ścianą.
A jesień przyjdzie niedługo. I znowu będzie miał Pan problem z opałem, a być może do tego czasu nie będzie miał nie tylko czym, ale i w czym palić. Innym dylematem jest zainstalowanie kozy, czy dałby radę sam, tak by było to zrobione dobrze?

Z drugiej strony butla gazowa ułatwia zdecydowanie życie - podgrzanie czegoś, ugotowanie wody to moment i wystarczy gazu pewnie na jakieś 3 miesiące.
A i na podgrzanie wody, nie musiałby Pan Marian latem starać się o coś czym mógłby napalić.
Liczyłam, że skoro wcześniej miał Pan butlę, to uda się ten zasiłek celowy od gminy uzyskać.
Dlatego też optowałam za piecem – by nie wyręczać tak gminę. Ale gwarancji, że taki zasiłek celowy przyznają – nie ma...

I takie to oto dylematy...

[B]W każdym razie – Wy jesteście darczyńcami. :-) Jeśli uważacie, że butla – to zakupimy butlę.[/B]
Daśka – używana nie.. Nie sądzę, by rozwoziciele gazu zgadzali się na „obce” butle.
Koszt od firmy rozwożącej butle – 100 zł. Używanej pustej - 60 zł. Tyle, że do tych 60 zł trzeba by jeszcze doliczyć przesyłkę – a to 11 kg.
Zatem jeśli butla, to zarówno zakup butli, jak i gaz (100 + 60 zł) – musiałby być od jednej firmy.

Jak by ten zakup zorganizować ? Myślimy by zlokalizować jaka to firma dowozi butle, zapytać w jakich dniach to robi, czy można umówić się na konkretny dzień, czy wystawiają paragony i dać Panu Marianowi wcześniej pieniądze i zaufać..
Niestety Cudak przy dwójce małych dzieci nie da rady być tam danego dnia i czekać na dostawcę. A ja niestety specjalnie ze Szczecina nie pojadę.

Gdyby któraś cioteczka chciałaby przelać pieniążki celowo „butla” lub „piec” (proszę zrobić dopisek, ujmę to w oddzielną pulę).
[B]Dziękujemy przepięknie za chęć pomocy. [/B]:Rose:

Link to comment
Share on other sites

[url]http://allegro.pl/piec-7-piecyk-koza-szamotowy-160m2-atestowany-26kg-i4264159375.html[/url]
znalazłam taką koze za 138 z przesyłką
znalazłam jeszcze kuriera do 30 kg za 14,69 zł.
Przepraszam,że wklejam tutaj,ale nie chcę tego zgubić,może się przydać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asikowska']dziewczyny ja wyślę zaraz 3 czerwca 200 zł i może gdyby się udało dozbierać to kupimy i butlę i kozę, wtedy pan marian byłby zabezpieczony na długo[/QUOTE]

Jesteście dziewczyny niesamowite. :)

[quote name='daśka'][URL]http://allegro.pl/piec-7-piecyk-koza-szamotowy-160m2-atestowany-26kg-i4264159375.html[/URL]
znalazłam taką koze za 138 z przesyłką
znalazłam jeszcze kuriera do 30 kg za 14,69 zł.
Przepraszam,że wklejam tutaj,ale nie chcę tego zgubić,może się przydać[/QUOTE]

[quote name='daśka'][URL]http://allegro.pl/przesylki-kurierskie-do-30kg-kurier-przesylka-i4259087701.html[/URL][/QUOTE]

Bardzo dobrze, że wklejasz daśka. :) Pewnie, że się przyda. :)
Opis pieca wygląda ciekawie. I cena zachęcająca.
Poszukam link do tych piecyków za 180 zł co patrzyłyśmy. Żeby porównać. Bo jak kupować to porządnie. Ale ten piecyk co znalazłaś jest zachęcający. :)
Gdyby kupować, to myślę, że warto by dokupić też kolanko i rurę do odprowadzania spalin. Bowiem nie wiemy jaką średnicę ma Jego obecny piecyk. A to kolanko/rury co ma są pewnie tak samo wyeksploatowane jak i piecyk.
Wysyłkę ja bym zostawiła jednak sprzedającemu. Choć oferta za 14,69 jest tania, to nie wiemy w jaki sposób sprzedawca zapakuje przesyłkę i czy ona będzie mieścić się w wymiarach określonych przez kuriera.

Dziękujemy, dziękujemy za każdą pomoc ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grazia_1979']Ja sie do kozy dorzuce ale dopiero w lipcu albo sierpniu,teraz nie dam rady :( zreszta jak p.Marian dostanie teraz butle to koze na jesien można kupić.[/QUOTE]

Tak, tak. Jak koza to na koniec sierpnia. Albo wrzesień. Nie wszystko naraz. To nie pedagogiczne. :)

Wysłałam dziś Panu Marianowi przesyłkę poprzez ręce Cudak.
Włożyłam voltaren max, glukozaminę, krzyżówki, kawę. I napisałam list z wyjaśnieniami jak wygląda podanie, co powinno zawierać, z kilkoma przykładami zdań.

Link to comment
Share on other sites

Ciocie ja muszę nieco odłożyć wpłatę 30 zł,ponieważ w poniedziałek jechałam z moją sunią z podejrzeniem ropomacicza do weta i nieco mnie to szarpnęło po kieszeni,a przed nami jeszcze wizyta kontrolna.Postaram się wpłacić tą kwotę do końca czerwca...
Gdyby się jednak okazało,że zapadła decyzja o zakupie tej kozy wcześniej np w tym miesiącu,to piszcie najwyżej pożyczę od rodzinki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daśka']Ciocie ja muszę nieco odłożyć wpłatę 30 zł,ponieważ w poniedziałek jechałam z moją sunią z podejrzeniem ropomacicza do weta i nieco mnie to szarpnęło po kieszeni,a przed nami jeszcze wizyta kontrolna.Postaram się wpłacić tą kwotę do końca czerwca...
Gdyby się jednak okazało,że zapadła decyzja o zakupie tej kozy wcześniej np w tym miesiącu,to piszcie najwyżej pożyczę od rodzinki.[/QUOTE]

Zdrowia suni życzymy. :)
Spokojnie, koza poczeka do wakacji. Wpierw ogarniemy butlę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']Poprosimy sąsiadkę Cudak o dopięcie sprawy gazu dla P.Mariana na miejscu, w Stepnicy. Mamy nadzieję, że czasowo da radę do weekendu.[/QUOTE]

Sąsiadka Cudak bardzo nam pomogła, zapłaciła Panu gazownikowi, umówiła dostawę. Bardzo Cudakowej sąsiadce dziękujemy. :Rose:
(a wcześniej jeszcze dostarczyła moja przesyłkę dla p.Mariana z Voltarenem i glukozaminą, też pięknie dziękuję za to :) ).
[B]
Gaz + butla kosztowały razem 155 zł.[/B]
Paragon mamy na 55 zł - za gaz. Niestety paragonu na butlę Pan gazownik nie wystawia.

Dziś zadzwonił Pan Marian. :) Pan gazownik przywiózł Mu dziś gaz i zadzwonił z Jego telefonu podziękować. :)
[COLOR=#0000ff][SIZE=3][B]Był bardzo wzruszony, zaskoczony i ucieszony. Radość z telefonu aż biła. :) Głos Mu się z radości łamał. [/B][/SIZE][/COLOR]
[B]Prosił by podziękować Wszystkim co o Nim pamiętają, co dołożyli swoją cegiełkę do pomocy dla Niego (ogromne podziękowania dla [COLOR=#0000ff]asikowska[/COLOR], która w całości zasponsorowała zakup butli :iloveyou: ). Pan Marian nie spodziewał się takiej dobroci. [/B]:) [B]Powiedział - nie znajduję słów jak mam dziękować, bardzo, bardzo dziękuję.[/B] :)

Bardzo się cieszę, że dzięki wspólnej pomocy można komuś choć trochę polepszyć byt. Dziękujemy Wam. :)

Link to comment
Share on other sites

Świetna wiadomość :multi:. To znaczy Pan Marian nie wiedział o planach zakupu butli dla niego? Ale miał niespodziankę.
Ale czy ma kuchenkę, na której będzie mógł gotować. Nie pamiętam, ale chyba ma.

[B]Asikowskiej należą się wielkie podziękowania za sponsoring [/B]:modla: [B]Asikowska pokłony [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grazia_1979']Aż serce rośnie jak sie czyta że p.Marian zaskoczony i szczęśliwy :-) Dziękuję asikowska ♡.Tobciu kiedy wybierasz sie do p.Mariana ?jak chłopaki stoja z finansami? Rex ma jeszcze jedzonko w zapasie i czy na szczepienie jest kasa?[/QUOTE]

Właśnie uzupełniłam finanse, także już piszę. :)
[B]Rex ma jedzenie w zapasie (na lipiec i sierpień)[/B]. Pod koniec maja zamówiłam [B]karma sucha BRIT 2x15 kg [/B]Karma czeka u Cudak na sukcesywne zawożenie do Pana Mariana. Na początku lipca trzeba by dostarczyć pierwszy worek z tej dostawy.

[B]Finanse podzieliłam na dwie części (stan na dzień 16/06/14):[/B]
Na część celową : butla, koza. I tutaj pozostało [COLOR=#0000ff][B]45 zł[/B][/COLOR]
Na część Rex, p.Marian : I tutaj na dzień dzisiejszy jest [COLOR=#0000ff][B]107,28 zł[/B][/COLOR]

Szczepienie Rexa czeka w lipcu. Na szczepienie fundusze zatem są. Sama wścieklizna to pewnie jakieś 35 zł, ale może by mu zrobić komplet ? Rok temu Cudak zapłaciła za komplet 75 zł.

Kiedy się wybieram? Myślę by w lipcu. Zależnie czy Cudak sama ogarnie szczepienie.

[quote name='mdk8']to ja wysyłam obiecane 20,- . Dołóżcie do zakupów dla chłopaków.[/QUOTE]

Dzięki mdk8. ;) Nr konta gdzieś tam w historii masz ? :)

[quote name='KrystynaS']Świetna wiadomość :multi:. To znaczy Pan Marian nie wiedział o planach zakupu butli dla niego? Ale miał niespodziankę.
Ale czy ma kuchenkę, na której będzie mógł gotować. Nie pamiętam, ale chyba ma.

[B]Asikowskiej należą się wielkie podziękowania za sponsoring [/B]:modla: [B]Asikowska pokłony [/B][/QUOTE]

Tak, Pan Marian ma kuchenkę, taką normalna, kuchenną. :)
Sąsiadka Cudak miała z panem Marianem ustalić, by w dniu dostawy był w domu i czekał. Ostatecznie nie wiem czy wyrobiła się by do P.Mariana pojechać. Ale to też co innego dla P.Mariana - wiedzieć, że ma czekać, a zobaczyć, że jest, że naprawdę ten gaz jest, że przyjechał samochód i pan podłączył mu Jego butlę. :)
Naprawdę dziewczyny, On jak dzwonił to był taki uradowany, oczarowany, wzruszony. Taka szczera radość jak u małego dziecka. :)

**

Wpłynęły pieniążki od [B]KrystynaS [/B]:loveu:

W związku z tym, że Pan Marian gaz już ma, to zakupiłam 5 x 1,5 litra żurku. W osiedlowym spożywczaku zrobili taką promocje, że 1,5 litra żurku kosztuje tylko 2,49 zł. I termin ważności 03.2015. Szok. :) To wzięłam dla P.Mariana 5. Foto wstawię jak nowy adres na imageshack założę.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

Strasznie długotrwały ten żurek :lol:. To teraz Pan Marian może pokucharzyć sobie i może trochę Rexowi.

A na jak długo wystarcza taka butla gazu przy gotowaniu takim jak będzie Pan Marian jej używał, czyli dla jednej osoby + czasem dla psa. Cena nowej pełnej butli to rozumiem 55 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Strasznie długotrwały ten żurek :lol:. To teraz Pan Marian może pokucharzyć sobie i może trochę Rexowi.

A na jak długo wystarcza taka butla gazu przy gotowaniu takim jak będzie Pan Marian jej używał, czyli dla jednej osoby + czasem dla psa. Cena nowej pełnej butli to rozumiem 55 zł[/QUOTE]

Kartonowe żurki tak mają. Tak jak soki długotrwałe. :)
Ale to dobre żurki są, sama takie używam. Wystarczy doprawić po swojemu jajko dodać i żurek gotowy.

Pan Marian pewnie bardziej używa do podgrzania jedzenia, ugotowania wody. Zatem to zużycie nie będzie duże. Myślę, że na 3 miesiące Mu ta butla wystarczy.
Tak, nowy zakup, to pusta butla na wymianę na pełną. 55 zł. (o ile nie podskoczy cena gazu, RF dziś kurek zakręciła Ukrainie..)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Cudak']A ja przypomnę o Rexie i jego Panu... Burzowo u nas :([/QUOTE]

W Szcz. właśnie po deszczu. Ale burza gdzieś dalej. Tu tylko padało. Nareszcie jest czym oddychać.

Mam dla Pana Mariana koszulę z krótkim rękawem, niebieską. Ładna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...