Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Witam.Ja myśli mam ogrom,ale z pisaniem kiepsko u mnie....pisalam do Izy swoje opinie i tu w skrocie napisze.Ja nie podjelabym tak poważnej decyzji jak pomoc chłopakom,lub jej odrzucenie na opinii sąsiadki...jestem staruszką,wiele przeszlam w życiu,może i naiwną,ale nigdy nie oceniam ludzi na pods.slow jednej ososby.Moze aura przedświąteczna,jest dla P.Mariana zbyt trudna...sam,warunki w jakich żyje...można zlapac dola.Przeciez nie ma pieniażkow by pić notorycznie...Mam nadzieję,że karma sucha jest ...i poprostu tego dnia zabalowal i zapomnial o psie,ze to sporadycznie się zdarza.Gdyby nie kochal Rexa oddałby Go do schronu,lub wyrzucil,a jednak kocha,staral sie,zostal z nim w tej biedzie.Ja nadal bede slala paczki i żadnych zwrotow nie chcę Smutno mi...mialam wyslać chociaż malą świąteczną paczkę,ale pomyślalam ,że Iza tam wpadnie z darami..a teraz Pan Marian zostal z niczym ;(.Znacie; "kto jest bez winy,nich pierwszy rzuci kamieniem" ? pozrdawiam wszystkich

Edited by free
Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']wczesniej wizyty byly umowione a teraz -nie -tak rozumiem?[/QUOTE]

Nie, żadna z wizyt nie była umawiana. Wszystkie były niezapowiedziane.

[quote name='dusje']Kontakt telefoniczny z sasiadka Pana Mariana bylby bardzo pomocny w tej sytuacji.[/QUOTE]

Byłoby to najwygodniejsze i napewniejsze rozwiązanie. Tylko Pani by musiała chcieć się zaangażować bardziej. A niekoniecznie musi chceć.
Podejdę do Niej w styczniu.

[quote name='katlis']Tobciu masz prv[/QUOTE]

Wiadomość jeszcze nie dotarła.
Edit. A nie, sorry, jest. Nie zauważyłam.

[quote name='free']Witam.Ja myśli mam ogrom,ale z pisaniem kiepsko u mnie....pisalam do Izy swoje opinie i tu w skrocie napisze.Ja nie podjelabym tak poważnej decyzji jak pomoc chłopakom,lub jej odrzucenie na opinii sąsiadki...jestem staruszką,wiele przeszlam w życiu,może i naiwną,ale nigdy nie oceniam ludzi na pods.slow jednej ososby.Moze aura przedświąteczna,jest dla P.Mariana zbyt trudna...sam,warunki w jakich żyje...można zlapac dola.Przeciez nie ma pieniażkow by pić notorycznie...Mam nadzieję,że karma sucha jest ...i poprostu tego dnia zabalowal i zapomnial o psie,ze to sporadycznie się zdarza.Gdyby nie kochal Rexa oddałby Go do schronu,lub wyrzucil,a jednak kocha,staral sie,zostal z nim w tej biedzie.Ja nadal bede slala paczki i żadnych zwrotow nie chcę Smutno mi...mialam wyslać chociaż malą świąteczną paczkę,ale pomyślalam ,że Iza tam wpadnie z darami..a teraz Pan Marian zostal z niczym ;(.Znacie; "kto jest bez winy,nich pierwszy rzuci kamieniem" ? pozrdawiam wszystkich[/QUOTE]

Free, kochana... Ty właściwie najwięcej Panu pomogłaś.. Jesteś dla Rexa i pana Aniołem. :)
Naprawdę przykro mi tym bardziej, że wieści przekazałam takie a nie inne.. :(

Jak pisałam - nie oparłam sie na opinii sąsiadki, tylko ją wysłuchałam.
Nim poszłam do Pani sąsiadki obeszłam całe podwórko, zajęlam się psem - i to co widziałam mi się nie podobało.
To co widziałam + informacje od sąsiadki = postanowiłam nie zostawiać pomocy dla Pana.
Pomoc dla Rexa została, osłonka na budę, krople, obroża zaaplikowana, worek karmy od asikowska zostawiony, puszki zostawione, kilka nie wypakowalam, bo byly w zakupach dla pana - te wrocily ze mna do Szczecina, przekaże w styczniu.

Informacje od sąsiadki były rzeczowe, a nie zlośliwe. Ale nie one były podstawą mojej decyzji - tylko głodny pies.
Co nie podobało mi się, szczególnie iż Rex został zaopatrzony w 60 kg karmy.
Powtórzę - nie jest tak, że moja opinia zmieniła się o 180 stopni. Nie.
Podjade w styczniu - będzie ok, pójdę kupię chleb. Nie będzie ok - pomoc dostanie tylko Rex.

Ostatecznie głównym podmiotem naszej opieki jest REX, a pomoc dla pana jest przy okazji.
I tak naprawdę tylko dzięki Rexowi pan wsparcie od Was/nas dla siebie od stycznia 2013 otrzymywał.
I wg mnie akurat w czasie gdy się pojawiłam z wizytą, pan słabo sie z tej Rexowej pomocy wykazał.
To że psa lubi, nie muszę opisywać - bo same widziecie na filmikach. :) Ale to że pies był głodny na ostatnim filmie też widać.

Uznałam, że zakupy za Wasze pieniądze nie powinny być źle spożytkowane. A podstawy by tak sądzić - były.

Liczę, że będzie lepiej. Mi również jest żal.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje,ze to jednarazowa ,,wpadka" byla..moze cos sie stalo..skoro wczesniejsze wizyty byly rowniez niezapowiedziane i byly ok..no nic poczekajmy
moze Pan sie tez zastanowi i zmieni zachowanie
moze za duzo kasiorki na raz tez spowodowalo taka zmiane bo jak nie masz kasy to za co kupisz wiadomo co.
moze myslal.ze zawsze juz ta pomoc bedzie bo sie rozkrecala ta pomoc bardziej
lepiej pieniazkow nie dawac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']Katlis odwiedziła dziś Rexa i pana. Ma lepsze wieści niż ja miałam. Napisze sama gdy wróci.[/QUOTE]

wróciła i opowiada
Pan Marian był w domu, Rex miał jedzenie i wodę, pogawędziłam chwilkę, powiedziałam, że była koleżanka i nie zastała go w domu, a pies był głodny, pan Marian powiedział, że nie zawsze można go zastać, więc poprosiłam, o to aby podczas dłuższych jego wyjść zawsze psa zaopatrzył w wodę i jedzenie. Jeżeli chodzi o ilość karmy którą Pan Marian dysponuje dla Rexa to świeżo otworzony Brit i ok pół worka czapi, zgodnie z zaleceniami z kartki przyklejonej do brita pan odstawił czapi i podaje lepszą karmę

Link to comment
Share on other sites

Dzięki katlis. :)
Wieści lepsze, cieszę się. :)
Pomoc dawkować trzeba będzie po jednym worku na miesiąc (lub nawet podzielony na pół), nie kilka worków od razu.
Czy ok będzie jak zakupię 24x400g puszek Rocco z zooplusa ? To będą 4 paletki po 6 puszek. Dostanie pan 2 paletki na początku miesiąca z przykazaniem, że to na 2 tygodnie przydział. I potem kolejne dwie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='tobciu']Dzięki katlis. :)
Wieści lepsze, cieszę się. :)
Pomoc dawkować trzeba będzie po jednym worku na miesiąc (lub nawet podzielony na pół), nie kilka worków od razu.
Czy ok będzie jak zakupię 24x400g puszek Rocco z zooplusa ? To będą 4 paletki po 6 puszek. Dostanie pan 2 paletki na początku miesiąca z przykazaniem, że to na 2 tygodnie przydział. I potem kolejne dwie.[/QUOTE]

Witam w 2014 roku.
Oby był to dla Was zdrowy, spokojny i interesujący rok. :)

Puszki dla Rexa dziś przyszły. Megapakiet Rocco Classic, 24 x 400g - Mieszany pakiet I , [URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/rocco/classic/158049"][COLOR=#0000ff][B]Link[/B][/COLOR][/URL] , [URL="http://img839.imageshack.us/img839/5017/7pf5.jpg"][COLOR=#0000ff][B]Foto[/B][/COLOR][/URL]
Plany styczniowe się zmodyfikowały. Nie wiem czy osobiście uda mi się w styczniu do Stepnicy pojechać.
W każdym razie mój TZ w 3 albo 4 weekend stycznia bedąc w pobliżu podjedzie i zawiezie puszki (Pan dostanie 2 paletki, pozostałe 2 przekaże Cudak, by podrzuciła je po jakiś 2-3 tygodniach).

Link to comment
Share on other sites

a ja dostalam dziś list od p.Mariana.Ucieszyl mnie ;) opisał b.krótko swoję dotychczasowe życie,kim był,co robil i jak teraz się Jemu wiedzie...milo mi bylo.dostalam zdjęcie terazniejszen i z dawnych czasów zza granicy...wyglądalo ciut jak oferta matrymonialna ;)
A ja .....
W Nowym Roku wszystkim cioteczkom życze duzo zdrowia ,milości i wytrwalości ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']a ja dostalam dziś list od p.Mariana.Ucieszyl mnie ;) opisał b.krótko swoję dotychczasowe życie,kim był,co robil i jak teraz się Jemu wiedzie...milo mi bylo.dostalam zdjęcie terazniejszen i z dawnych czasów zza granicy...wyglądalo ciut jak oferta matrymonialna ;)[/QUOTE]

To bardzo miłe, że Pan odpisał. :) Mnie równiez to cieszy.

Link to comment
Share on other sites

Tak, to miłe ze strony Pana Mariana, że Ci odpisał free. To teraz Ty odpisz na ten list i wytworzy się korespondencja. Może podpowiesz Panu w sprawie Rexa żeby go czasem zabrał do domu, a w mrozy (jeśli będą) to obowiązkowo.

Pisałaś tobciu, że Cudak zrobiła zakupy dla Pana. Dostanie je niebawem, a może już dostał??



[B][COLOR=#0000ff][SIZE=3]Wszystkiego dobrego Wszystkim w Nowym Roku 2014[/SIZE][/COLOR].[/B]

[COLOR=#0000ff][B] Marzeń, o które warto walczyć,[/B]
[B]radości, którymi warto się dzielić,[/B]
[B]przyjaciół, z którymi warto być [/B]
[B]i nadziei bez której nie da się żyć.. . [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Tak, to miłe ze strony Pana Mariana, że Ci odpisał free. To teraz Ty odpisz na ten list i wytworzy się korespondencja. Może podpowiesz Panu w sprawie Rexa żeby go czasem zabrał do domu, a w mrozy (jeśli będą) to obowiązkowo.[/QUOTE]

I by ogrodzenie zreperował, by Rexa mógł spuszczać. Jakiś drut do połatania by się zorganizowało.

[quote name='KrystynaS']Pisałaś tobciu, że Cudak zrobiła zakupy dla Pana. Dostanie je niebawem, a może już dostał??[/QUOTE]

Nie kontaktowałam sie z Cudak od Wigilii rana, ale na 99% myślę, że podrzucili zakupy właśnie tego 24/12. :) Taki był zamysł.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

Zakupy dotarły 24.12 i nawet zdjęcia mam dla Was od Osoby, która zakupy na moją prośbę zrobiła i zawiozła, postaram się dziś wstawić. Wyszły trzy pełne torby jedzenia :) Pan Marian bardzo dziękował i cieszył się, co widać na zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

Podziękowania należą się Wam, bo to za Wasze pieniążki zakupy zrobione :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img837/4341/apk1.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img513/898/f0p1.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img837/5556/9vfa.jpg[/IMG]



Przepraszam za opóźnienie ze zdjęciami, ale czasu ostatnio brak na wszystko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Zmieniając temat - Cudak jak syneczek maluśki?? ile urósł?? ile przytył?? grzeczny, słucha mamy??
Pozdrawiam.[/QUOTE]
Jeszcze nie wiem, ile przytył, bo dopiero w przyszłym tygodniu czeka nas szczepienie, ale kręgosłup od noszenia boli i ciuszki za małe się robią, więc troszkę na pewno... Grzeczny jest, ale pospać mi nie daje ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej,
TZ wracając do domu na weekend podjechał w sobotę (11/01/14) do Stepnicy.
Sytuacja jak za pierwszego, dobrego wrażenia jakie zrobił Pan Marian. Uff.
TZ zastał Pana Mariana w domu, Rex grubszy niż na poczatku grudnia. :)
Część zakupów grudniowych dla pana i Rexa TZ zawiózł ponownie :
* zakupy z grudnia 2013, odkupione przeze mnie (7,39 zł maszynki do golenia + 2x1,05 kisiele, 3,99 zł makrela w puszce + 3,99 zł śledź w puszce),
* zakupy nie minusowane z paragonu, które zostały u mnie do przekazania przy kolejnej wizycie (3x makaron, kasza jęczmienna, 2x puszki Butchers)
* oraz 2 paletki puszek (2/z 4) z ostatnio kupionych dla Rexa. Do puszek doczepiłam kartkę, by pan mieszał puszki z suchą karmą (pan Marian mówił katlis, że Rex nie zawsze chce jeść suche).
Pan Marian podziękował i za wcześniejsze zakupy i obecne.

[B][URL="http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/546/72lt.jpg"][COLOR=#0000ff]Foto 1[/COLOR][/URL] (przygotowane do zawiezienia) , [URL="http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/836/s9x6.jpg"][COLOR=#0000ff]Foto 2[/COLOR][/URL] (u pana Mariana na ganku) , [URL="http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/20/byb7.jpg"][COLOR=#0000ff]Foto 3[/COLOR][/URL] (u pana Mariana na ganku)

[/B]Ciągle u mnie pozostaje :
# 15 kg Brita od asikowska i Jej siostry. TZ, jesli da radę, zawiezie go w ostatni weekend stycznia, a jeśli nie - to zawieziemy w lutym.
# 2 paletki puszek kuponych ostatnio.
# z zakupów grudniowych, odkupionych : świeczki podgrzewacze, napój tymbark, syrop na kaszel. To przekażę i ujmę później w rozliczeniu - przy kolejnej wizycie.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...