Jump to content
Dogomania

Ukki musi mieć usuniętą resztę zębów...a nie mam ani grosza i mega dług u weta ;(


zerojeden

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=3]Na bazarku dla Ukkiego powstał wiersz[SIZE=3]...[SIZE=3]proszę[/SIZE] podziwiać :)
[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=3][B]Dogomania to są pieski,
Duże, małe i oseski...
Od szczeniaka do starości,
aż pogrzebiesz moje kości.[/B]
[I][SIZE=3]~[SIZE=3] Magdola[/SIZE][/SIZE][/I]

[B]Był szczeniaczkiem, kulką, puszkiem...
- Ukki... już nie jesteś psim okruszkiem.
Wczoraj pufy, kapy i poduszki...
Dzisiaj beton, śnieg...zmarznięte nóżki... [/B]
[SIZE=3][I]~[/I][SIZE=3][I] Hałabajówka[/I]
[/SIZE][/SIZE]
[B]Maleńki Ukki mieszkał w schronisku
Biedne, stareńkie i ślepe psisko...
Dobra Duszyczka Go tam zoczyła
Na Dogomanię szybko wstawiła.

Chłopak ma zęby zniszczone wielce.
Trzeba tez zadbać o jego serce.
[/B][I]~[SIZE=3]Kama202
[/SIZE][/I]
[B]Ukki to piesek jakich wiele
gorąca miłość w starutkim ciele
niech go pokocha dusza twa
on ci swe serce na wieki da
[/B][/SIZE][SIZE=3][B]Cztery łapy na łapach pies,
Zwykły powiecie? Może i jest
Ja jednak widzę więcej cos
To nie jest pies, lecz fajny gość
Ma piękne uszy do słuchania
I miękką sierść do głaskania
Może i ma już swoje lata
Lecz w oczach mądrość całego świata
Gorące serce - bo taki już jest
Mówiłam, że to niezwykły pies[SIZE=3].[/SIZE] [/B]
[I] ~[SIZE=3][SIZE=3]Ob[/SIZE]ie[SIZE=3]żyświat75

c.d.n.[/SIZE][/SIZE][/I]


Przed chwilą wróciłam ze schroniska...i przywiozłam kolejnego psiego dziadka... zaraz napiszę jak to było...
Pojechałyśmy robić zdjęcia psiakom do adopcji...w jednym z kojców gdzie psiaków było z 15 gdy już miałyśmy kończyć z jakiejś dziury wyszedł pies...nie widziałam go wcześniej pojawił się jak zjawa normalnie. Podszedł do mnie i dał się złapać. Nawet nie było co robić mu zdjęć bo jest mega nieadopcyjny... kamień na zębach aż odpada, chudy, trzęsący się stary pies, najprawdopodobniej bez oka (tak to wygląda na dzień dobry), potykający się o swoje nogi.

Nie wykazuje żadnej agresji mieszkał z psami młodymi i starszymi w jednym boksie. NIE MOGŁAM GO TAM ZOSTAWIĆ... chociaż to wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi bo zwyczajnie liczba tymczasów na moim utrzymaniu zaczyna przerastać możliwości a zapewne będzie potrzebował [SIZE=3]ingerencji w paszczy bo z[SIZE=3]ę[/SIZE]by są w stanie tragiczn[SIZE=3]ym[SIZE=3]...[/SIZE][/SIZE][/SIZE] z jednej strony wydaje się mocno napuchnięty... wizyta u weta dopiero w poniedziałek bo wcześniej nie dam rady... [/SIZE]

[SIZE=3][I]Zabrałam Go z ogromną nadzieją że nie zostawicie nas bez pomocy...bo komu jak komu ale właśnie staruszką należy się pomoc za swoje oddanie i mi[SIZE=3]ł[/SIZE]ość przez lat na[SIZE=3]ś[/SIZE]cie do ludzi którzy na to nie [SIZE=3]zasługiwali[/SIZE]...[/I]
[/SIZE]

[SIZE=3]Zwracam się do Was o pomoc bo sama nie dam rady a tam by umarł zapomniany...[/SIZE]
[/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Nazywa się [B]Ukki[/B] co po fińsku znaczy dziadek. [/SIZE]
[/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Ulokowałam go na razie w domu przy kaloryferze w kennelce bo nie wiem jak zareaguje na koty, z moim Dziadusiem którego adoptowałam na "domarcie" w wieku 16-17lat, a który żyje u mnie już 3 miesiąc :loveu: nie było spięcia więc jak test na koty wypadnie oki to będę razem mieszkać w najcieplejszym pomieszczeniu jakie mam ;) [/SIZE]
[/CENTER]

[CENTER][SIZE=4][FONT=arial black][COLOR=#800080]Bardzo bardzo proszę o pomoc na leczenie i diagnostykę dla Ukkiego. [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[/CENTER]

[SIZE=3]Konto do wpłat:[/SIZE]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Fundacja dla zwierząt Hałabajówka [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]78-200 Białogard [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]03 1020 2791 0000 7902 0200 4703[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]w tytule koniecznie - [/FONT][/COLOR][B]darowizna Ukki i nick z dogo[/B]

[CENTER][COLOR=#006400][SIZE=5]Za każdą obecność na wątku, za każdy grosik, za rozsyłanie wątku, za bazarki i dobre słowa będę bardzo wdzięczna[/SIZE][/COLOR]
:Rose::Rose::Rose:[COLOR=#006400][SIZE=5]
POSTAWMY UKKIEGO NA NOGI może znajdzie jeszcze swoją ciepłą przystań na stare lata...[/SIZE][/COLOR]
[/CENTER]

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fotki Ukkiego...jakość taka sobie bo jedną ręką
[IMG]http://img585.imageshack.us/img585/8522/ukki.jpg[/IMG]

[IMG]http://img266.imageshack.us/img266/9754/img0638l.jpg[/IMG]

[IMG]http://img706.imageshack.us/img706/3817/okoab.jpg[/IMG]

[IMG]http://img716.imageshack.us/img716/1897/img0646fa.jpg[/IMG]

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy.

Wpływy:
[B]Dulska - 50zł
Paula_t - 20zł
Makub - 50zł
Panna Marple - 100zł
Malwa - 20zł
Ewu - 15zł
Kaerjot - 100zł
Yolanovi - 10zł
Olak - 50zł [/B]


[B]Razem: 415zł [/B]
To nie grosik to całe mnóstwo grosików...dziękuję bardzo :Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:


Wydatki:
[IMG]http://img809.imageshack.us/img809/8472/img0648xc.jpg[/IMG]

przepraszam za jakość ale skaner odmówił współpracy ;(


415-335= [B]80zł[/B]

Nowe wpłaty:
[B]MAJA602 - 20zł
Pani Anna G. - 20zł[/B]
na moim koncie z bazarku Magdoli - [B]76zł[/B] (10 zł u Magdoli jakoś tak z moich obliczeń wychodzi)
dostaniemy pomoc ze Skarbonki na ząbki Ukkusia :multi: [B]100zł [/B]
Secia ok 64zł na razie na koncie innej fundacji
Od Pani Doroty - 10zl (na koncie Magdoli na razie)

Cena zabiegu i opieki po tj antybiotyki, przeciwbólaski itp 180zł
[IMG]http://img811.imageshack.us/img811/4458/img0708f.jpg[/IMG]
Zamówiłam Ukkiemu karmę puszkową z uwagi na zęby nie bardzo może jeść suche - [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/pakiety_probne/334711[/URL] 42,80zł bardzo mu smakuje miseczka wylizana do czysta :)

Na koncie fundacji 196zł
U Magdoli na koncie 20zł
U innej fundacji 62,10zł
I ze Skarbonki mamy dostać 100zł

czyli po opłaceniu weta i karmy jesteśmy do przodu 155,30 ;)
Zostało jeszcze chłopaka odrobaczyć ale to dopiero za jakiś tydzień, mam nadzieję że już wszystko będzie tylko lepiej.

Zamówiłam kolejne uszki dla ukkusia za 42,80zł oraz został juz podwójnie odrobaczony 12zł

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

Jej dziękuję bardzo za tak szybki odzew :loveu:

Fotki Ukkiego w poście 2 już obecne.

Konsultowałam się z wetem...i robimy tak że dzisiaj mu daję spokój i jedzonko...właśnie się gotuje kolacyjka, trochę pochrupał chrupek ale nie chętnie chyba sprawia mu to spory ból...jutro mam mu podać tabletkę na robaki a w poniedziałek zawiozę go na oględziny i trzeba będzie podjąć jakąś decyzję co do zębów bo nie może mieć takich a z drugiej strony narkoza przy jego wieku i stanie...
Zostawiam tą decyzje osobie kompetentnej i jak wet zdecyduje to będziemy działać. Wydaje mi się że oka nie ma całkowicie ale czy zostało usunięty czy stracił je w jakimś wypadku trudno powiedzieć. Mam wrażenie że na drugie widzi.
Po zdjęciach szybciutko wszedł do kennelki która stoi koło kaloryfera i się położył w kątku i zasnął. [B]Trzymajcie kciuki za niego mocno!!!! [/B]

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...