Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

Guest monia3a

[B][SIZE=5][COLOR=red]UWAGA !!! UWAGA !!! WAŻNE !!![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=5][/SIZE][/B]
[SIZE=4][COLOR=black]Wchodzcie na stronkę [URL]http://www.eukanuba-eu.com/DNA/pl/pl/[/URL][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4]rejestrujcie się a prześlą darmowe próbki[/SIZE]
[SIZE=4]karma się przyda prawda[/SIZE]
[SIZE=4]wysyłają w paczce jeszcze klikiery do szkolenia jak nie będą potrzebne można będzie je wrzucić na bazarek [/SIZE]


[SIZE=4]Ja już wysłałam zgłoszenie :eviltong: :bigcool::bigcool::bigcool::bigcool:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Pani od wolontariatu wie, że robimy psiakom ogłoszenia, bo pytałyśmy ją o zgodę, ale że konkretnie Bajce zrobiłyśmy to chyba nie wie. Pisał do mnie jeszcze jeden pan w jej sprawie, miał napisać jeśli odwiedzi schron, ale narazie milczy :c

Formularzyk poszedł =D Szczeniorki w schronie powinny się ucieszyć n_n

Link to comment
Share on other sites

[B]monia3a[/B] - dzięki za stronke, mam nadzieję, że coś mi przyjdzie :lol:

[quote name='monia3a']
[SIZE=4]karma się przyda prawda[/SIZE]
[SIZE=4]wysyłają w paczce jeszcze klikiery do szkolenia jak nie będą potrzebne można będzie je wrzucić na bazarek [/SIZE]
[/quote]
Jak to nie potrzebne klikery?! Do roboty! Szkolić własne psiaki! :lol: :lol:




[B]Colie[/B] - musicie skontaktować się z p. Granacką i po prostu "zaklepać" Bajkę. Żeby nie było tak, że ktoś będzie na nią chętny, wybadacie grunt i ktoś ją gwizdnie ze schroniska - co jest bardzo możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Póki co nie wiem czy jest sens 'zaklepywać' Bajkę. Nie mam żadnych perspektyw na transport, Białystok-Katowice to cała polska =/ Pisał do mnie jeszcze jeden pan z Białego w sprawie Bajki, chciał ją do domu z ogrodem i podkreślał, że nie na łańcuch. Miał pojechać do schroniska, ale póki co się nie odzywa i nie wiem czy już był, w każdym razie Bajka w sobotę nadal siedziała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Colie']Póki co nie wiem czy jest sens 'zaklepywać' Bajkę. Nie mam żadnych perspektyw na transport, Białystok-Katowice to cała polska =/ Pisał do mnie jeszcze jeden pan z Białego w sprawie Bajki, chciał ją do domu z ogrodem i podkreślał, że nie na łańcuch. Miał pojechać do schroniska, ale póki co się nie odzywa i nie wiem czy już był, w każdym razie Bajka w sobotę nadal siedziała.[/quote]
Czyli nie wiadomo czy ona nawet jeszcze jest w schronie :roll: Może ten facet już ją zabrał, albo kto inny...
A poza tym nie na takie odległości psy z dogo podróżują. Niektóre nawet za granicą znajdują domy. Albo np. Kariny Sunia - Pytia z Koszalina przybyła ;)
Trzeba po prostu transport załatwić, poszukać na dogo, jeśli ta pani rzeczywiście jest sunią zainteresowana.

Bo jeśli nie widzi Ci się taka adopcja, za daleko itp to jaki sens ma wystawianie schroniskowych psów na ogólnopolskim forum? Przecież szanse, że takiego psa wypatrzy ktoś z Białegostoku są minimalne.
Nie wiem, może przemyśl sprawę jeszcze raz i zastanów się co z tym zrobić :) :wink:

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny zobaczcie
[URL]http://www.kupiepsa.pl/detail.php?siteid=18290[/URL]
[URL]http://ale.gratka.pl/szukaj/?u=812115[/URL]

Ja w tej sprawie.
A może by tak odpowiedziec na jedno z tych ogłoszeń. Oczywiście na niby, ale tak żeby można było zobaczyć zwierzeta.. potem się można jakoś wyłgać, ale warto sprawdzić ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='plinka']Czyli nie wiadomo czy ona nawet jeszcze jest w schronie :roll: Może ten facet już ją zabrał, albo kto inny...[/quote]

Ostatni raz pytałam o nią chyba w środę jedną panią ze schroniska na gg i suczka nadal niestety była :[

Aktualnie przytłacza mnie natłok zajęć w szkole, nawet jutro, zamiast do schroniska muszę iść do szkoły =<

Pani wypatrzyła Bajkę akurat na jednym z ogłoszeń na białostockim portalu, ale owszem, dgm jest portalem ogłólnopolskim. Może i szanse, że akurat ktoś z białegostoku wypatrzy sobie tu psiaka są minimalne, ale to jednak zawsze nie zerowe ;>
Nie mam teraz jak zapytać o Bajkę, bo mam znikomy dostęp do kompa, a wtedy akurat pani ze schronu nie ma na gg. Emila jutro będzie to się rozejrzy. Z tym zaklepywaniem może być problem, bo dziś jedna suczka poszła do domu tymczasowego i podobno były problemy z wydaniem jej :c
Na szczęście się udało i suńka ma już nawet załatwiony dom stały ;]

Link to comment
Share on other sites

Kolejna Osoba napisała do mnie w sprawie bajki. [B]Wklejam całość:[/B]
witam chcialam sie dowiedziec czy ogloszenie jest jeszcze aktualne czy moze bajka znalazla juz swoj nowy dom ? po stracie swojej suczki negry owczarka niemieckiego dlugo nie moglam sie pozbierac ale teraz bardzo brakuje mi kudlatej mordki w domu poprostu zrobilo sie strasznie pusto wiec szukam psiaka ktory wypelni ta pustke bajka naprawde jest codna i wyrazem pyszczka lapie za serce problem tjest taki ze pochodze z bydgoszczy i nieposiadam srodka transportu jesli dalo by sie to jakos rozwiazac to chcisla bym jeszcze zapytac o stosunek suczki do dzieci poniewaz mam malego synka w domu z gory dziekuje za odpowiedz
marika
Ades e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Odpiszsie Pani:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie widzę żadnych perspektyw na transport ani Bajki ani żadnego innego psa z naszego schroniska poza Białystok, czy Podlasie. I dlatego zacznę ogłaszac psy tylko na białostockich forach i portalach :roll:.

Przede wszystkim dlatego, że po prostu nie mamy jak dotransportowac psiaka. Nie jesteśmy ani pełnoletnie, ani zmotoryzowane (co chyba jest oczywiste). Po drugie jest problem ze sprawdzeniem warunków. Ja, jak już się zajmę adopcją to nie chcę psa oddawac byle gdzie, tylko jak już znajdę dom, to on ma byc jak najlepszy.

Poza tym nie widzę, żeby w naszym schronisku palili się do takich akcji. Dzisiaj były straszne problemy z adopcją suńki (charcikowatej, a właściwie wychudzonej...) do DT, a co dopiero z zaklepaniem psiaka osobie z drugiego końca Polski...

Może i jestem jakąs pesymistką czy coś, ale nie widzę żadnych szans na transport psiaka na drugi koniec państwa. Pewnie nie jestem doświadczona w tego typu akcjach, no ale po prostu, dla mnie to nie jest realne :oops:.

A dla tej Pani bym doradziła wizytę w bydgoskim schronisku :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, w takim razie w ogłoszeniach trzeba zaznaczyć, że dom tylko w okolicach Białegostoku.
Bo moim zdaniem trochę bez sensu ogłaszać jak nic nie można potem zrobić.

Wypadałoby chyba odpisać na te maile co ludzie wysyłają w sprawie Bajki. A może ktoś sie bardzo, bardzo zakochał w suni i jest gotów przyjechać po nią/ sam załatwić transport? :roll: ;)


[quote name='Colie'] Z tym zaklepywaniem może być problem, bo dziś jedna suczka poszła do domu tymczasowego i podobno były problemy z wydaniem jej :c[/quote]
Nie wiem, wcześniej problemów nie było. Nawet wyszło to chyba, o ile dobrze pamiętam ze str. p od wolontariatu. Być może zmienili swoje podejście :diabloti:



[quote name='Colie'] Poza tym nie widzę, żeby w naszym schronisku palili się do takich akcji.[/quote]
No właśnie sie nie palą, (i najprawdopodobniej sie nie zapalą:mad:) dlatego trzeba brać sprawy w swoje ręce :diabloti: Wiem, wiem łatwo mówić, gorzej, trudniej zrobić... :cool1:



[quote name='Bakteria']Ja nie widzę żadnych perspektyw na transport ani Bajki ani żadnego innego psa z naszego schroniska poza Białystok, czy Podlasie.[/quote]
[quote name='Colie'] Może i jestem jakąs pesymistką czy coś, ale nie widzę żadnych szans na transport psiaka na drugi koniec państwa. Pewnie nie jestem doświadczona w tego typu akcjach, no ale po prostu, dla mnie to nie jest realne :oops:.[/quote]
Nie twierdzę, że to jest łatwe albo coś, ale przecież mnóstwo psów z dogo właśnie tak znajduje domy...
Owszem pewnie trzeba się przy tym napracować, znaleźć transport, sprawdzić domek ale jest to możliwe.
Dla mnie to jednak jak na razie jest za trudne, więc sie takich "akcji" nie podejmuje - dlatego m.in. nie ogłaszam psów schroniskowych. Może w przyszłości ale na razie nie.





[quote name='Colie']Dzisiaj były straszne problemy z adopcją suńki (charcikowatej, a właściwie wychudzonej...) [/quote]
[quote name='anna0211']Właśnie. Były straszne problemy z adopcją wychudzonej sunieczki do domku tymczasowego. W schronisku zamiast się cieszyć, że bida będzie miała dom to rzucają kłody pod nogi.[/quote]
:-o :-o A o co dokładnie chodziło? Bo ja nie w temacie.


edit: przeczytałam na forum schroniska że Wiktor ją wziął na tymczas ;)

Link to comment
Share on other sites

Na wszystkie maile w sprawie suni oczywiście odpisuję, ale jest jakaś epidemia braku transportu.

Ludzie uczą się na błędach, także następnym razem na pewno zaznaczymy, że psy z dowózką tylko w okolicach Białegostoku. Wątek szczeniaków jednak zostanie, bo jest niezwykle przydatny, gdy trzeba komuś pokazać jakie aktualnie są szczeniaki. Pstryk i są ;]

Edi, jeśli jeszcze nie odpisałaś tej pani, to ja postaram się zrobić to jutro po szkole.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Bydgoszcz znów nie jest tak daleko, można wykombinować transport a jak nie to nowa Pani może sama przyjechać nie jest to Śląsk czy góry ;)

A tu stronka dla osób z mocnymi nerwami, wchodzicie na własne ryzyko :lol:

[URL]http://www.myspace.com/cvfa[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem...

Co najwyżej możemy ogłaszac, ale z wyraźnym zaznaczeniem, że transport poza Białystok NIE JEST MOŻLIWY. Na terenie Białegostoku jeszcze można coś wykombinowac, taksówkę wziąc, czy z rodzicami którejś z nas :eviltong: Ale poza Białystok nie mamy jak... Na pewno nie przestanę szukac domków schroniskowym psom, tylko dlatego, że nie mamy opcji transportu, bo przecież w naszym mieście TEŻ jest mnóstwo osób chetnych zaadoptowac taką biedotę... ;)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#008000]13. 8-miesięczna sunia - juz na pewno w nowym domu ale czekamy na potwierdzenie:
[/COLOR][/B][URL]http://www.dogomania.pl/forum/showth...31#post7295431[/URL]


Pamiętacie jeszcze tą suczkę?

Okazało się, że wcale nie poszła do takiego wspaniałego domku... Mniej więcej tydzień temu pani Halina znalazła ją pod swoją bramką... I jakąś nie taką... Osowiałą, smutną, bez apetytu. Po wizycie u weta okazało się, że to najprawdopodbniej bolerioza. Pani nie miała za bardzo funduszy na leczenie, więc pani weterynarz doradziła jej oddanie suczki do schroniska, "bo tam mają swoich lekarzy, i na pewno ją wyleczą"... Więc w niedzielę, tydzien temu Nora trafiła do schroniska :-(... Teraz biedaczysko siedzi sobie w zimnym, pustym boksie... Smutna, i tylko cichutko popiskuje...

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[SIZE=4][COLOR=red][B]BARDZO, ALE TO BARDZO PILNE!!![/B][/COLOR][/SIZE]

[URL]http://fundacja-emir.org/petycje/pomoc_emir.htm[/URL]


po[COLOR=red]PIS[/COLOR]ał się nasz stary rząd !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...