Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

[B][COLOR=black][FONT=Arial][SIZE=3]Uwaga! [/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][B][COLOR=black][FONT=Arial]BARDZO Ważne! I BAAAAARDZO PILNIE![/FONT][/COLOR][/B]

[B][COLOR=#339966][FONT=Arial]Jeszcze ciągle można uratować wspaniałą, śliczną i wyjątkowo łagodną sunię Azę![/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][FONT=Arial][SIZE=3]Potrzeba TYLKO Domu Tymczasowego[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Arial], w którym Aza mogłaby spokojnie powrócić do zdrowia[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]i osoby, która się Nią zaopiekuje przez czas rekonwalescencji.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Aza bardzo pilnie potrzebuje operacji stawu biodrowego, bo główka kości jest poza stawem,[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]a w drugiej łapie ma dysplazję. Dlatego potrzebna jest jak najszybsza operacja.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]A rokowania są bardzo dobre - Aza ma dużą szansę na to,[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]że będzie mogła sprawnie i bez bólu poruszać się.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]Pokryjemy wszystkie koszty związane z leczeniem i utrzymaniem Azy![/FONT][/COLOR][COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Pomóżcie nam Jej pomóc![/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Aza ma dopiero rok i jeszcze całe wspaniałe psie życie przed sobą.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Dajmy Jej szansę![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]Aza jest bezdomną sunią, którą przed niespełna dwoma tygodniamni[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]przygarnęła pewna kobieta. Niestety Pani nie potrafi się nią odpowiednio zająć.[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Arial]Najchętniej by ją teraz uśpiła. Poza tym nie wiem co ona może zrobić suni, coś przebąkiwała o wywiezieniu do lasu !!!! [/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Arial]Sunia przez ten czas bardzo zmizerniała - w tej chwili widać Jej wszystkie żebra.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Ma już około 8 kilogramów niedowagi. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Sunia przebywa na swoim podwórku, bez budy czy schronienia.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Często biega po ulicy. [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Arial]Nawet bez choroby Aza nie powinna zostać u tej kobiety ani dnia dłużej.[/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Arial]Niestety, w Jej przypadku schronisko, to wyrok śmierci.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]Dlatego prosimy - zastanów się chwilę. Może możesz pomóc Azie?[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Jeśli nie, to może znasz kogoś, kto mógłby Jej pomóc.[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]I trzeba działac bardzo szybko,[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]bo Aza nie powinna przebywać w tym w obecnym miejscu ani chwili dłużej![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Bardzo prosimy![/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Arial]Iwona Kulesza - 602-648-997, [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][FONT=Arial][email protected][/FONT][/EMAIL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial], gg: 2785512, skype: iwona_kulesza[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Karina Zaborowska - 608-426-684, [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][FONT=Arial][email protected][/FONT][/EMAIL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial], gg: 3147656[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami Oddział Białystok[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Uwaga, [/B]

jeszcze raz w sprawie suni.

[B]Mamy gdzie ją trzymać do momentu adopcji[/B], [B][SIZE=3][COLOR=red]ale musimy ją gdzieś przetrzymac po operacji - ok. 10-14 dni !![/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=4][COLOR=red]Potrzebny dom tymczasowy na 10-14 dni po operacji!!!![/COLOR][/SIZE][/B]

Pytajcie kogo możecie, proszę, każdy dzień zwłoki to dla niej męczarnia !!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Tak sobie myślę aby założyć "naszym kiciom" oddzielny wątek zbiorczy aby było wiadomo na bieżąco ile i jakie koty są na wydaniu, co ??

Mam dziś chwilkę to może założę coś podobnego do tego zbiorczego dla piesiów.

Link to comment
Share on other sites

Pani Moniko kicia jest u mnie od południa w niedzielę. Nazwałam ją Luna. Jest śliczna ale niestety nadal wystraszona.:-( W niedzielę nie chciała nic jeśc , pic. /wogóle nie załatwiała się/ Pewnie ze stresu. Schowała się w kąt łazienki i tak sobie przesiedziałyśmy razem dzionek na podłodze łazienki. Wzięta na kolana może byc tylko przeze mnie i uspokaja się dopiero po kilku minutach głasków. Ale wystarczy głośniejszy dźwięk a nawet skrzypnięcie krzesła i wpada w panikę. znowu zaczynac muszę podchody. Noc spędziła w łazience-zjadła i skorzystała z kuwety:lol:. Po wyjściu męża do pracy ranek przespała ze mną i była spokojna. Od wyjścia z łóżka znowu tylko siedzi w kącie.
Przepraszam że tak szczegółowo opisuję ale jestem trochę skołowana. Nie mam doświadczenia z oswajaniem kotków. Potrzebuję porady! !!
P.S. Gdzie macie swoją lecznice?? muszę ją odrobaczyc, zaszczepic itd.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

kasialimonka proszę mów czy pisz poprostu Monika będzie mi bardzo miło :roll:
Kot podobnie jak i pies musi "dojść" do siebie w nowym otoczeniu także potrzebny jest mu spokój, powtarzam zawsze nic na siłę a zobaczysz po paru dniach będzie już zupełnie domowym kociakiem.
Super, że jednak załatwiła się do kuwetki i coś zjadła, myślę, że spokojnie do niej podchodź, głaszcz i bierz na ręce. Piszesz, że przespała z Tobą ranek a to znaczy, że już pomału zaczynacie łapać ze sobą kontakt i to bardzo dobrze, małymi kroczkami wejdziecie na szczyt ;)
Przez tydzień czy dwa nie wypuszczaj jej na zewnątrz ponieważ Ci zwieje.
Jeśli chodzi o "naszego" lekarza to my takowego nie mamy ( w sensie podpisania umowy )ale mogę Cię zaprowadzić do "mojego" i wszystkie zabiegi będziesz miała nieco taniej jeśli chcesz to napisz do mnie na PW albo zadzwoń i się na któryś dzień umówimy i podejdę z Tobą.

Link to comment
Share on other sites

[B]kasialimonka[/B], nie przejmuj się ;) Kicia musi się zaklimatyzować, oswoić się z sytuacją i tak jak napisała monia3a po prostu dojść do siebie.
Kotka jest przestraszona, cóż się dziwić - wszystko dla niej jest dziwne i nowe - otoczenie, ludzie.
Ja bym w ogóle dała jej spokój na parę dni, żeby się oswoiła – w końcu sama przyszłaby po pieszczoty :p
Będzie dobrze! Powodzenia.



Paulina :)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Właśnie dzwoniła do mnie mama od dwóch dni widzi na przystanku małego szczeniaczka, który leży i cały się trzsie z zimna. Dziś zabrała go do domku i jak się nagrzeje to przywiezie do mnie.
Może wiecie kto szuka szczeniaka ??
Zdjęcia później jak piesio dojedzie ;)
Niedługo miejsca mi samej w domu zabraknie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, do TZ-a pracy przychodzi owczarek niemiecki. Kuleje, ma jakąś gulę na przedniej łapie, ma syf w uszach.

Jest wyszkolony !!! Zna podstawowe komendy - takie z kursu posłuszeństwa.

Nie wiem w jakim jest wieku, nie był jeszcze u weterynarza.

Może słyszeliście, że komuś zaginął. Proszę wtedy o kontakt do mnie.

[IMG]http://img91.imageshack.us/img91/994/obraz036ch7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img156.imageshack.us/img156/4752/obraz037bf4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/7310/obraz040ff2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Dziś przypomniało mi się, że ostatnio na moim osiedlu ktoś szukał niedawno psa owczarka ( dorosłego ) specjalnie chodziłam w tamte okolice aby poszukać tych ogłoszeń ale już niestety nie było :shake:

Karina może rzucę ogłoszenie na Białystok Online, że taki pies się znalazł i podam Twój numer telefonu i może ktoś zadzwoni.

Sprawdzał Twój TZ czy ma tatuaż w uchu lub pod pachwiną?? Jakby miał to byłoby łatwo odnaleść hodowcę a później właściciela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Dziś przypomniało mi się, że ostatnio na moim osiedlu ktoś szukał niedawno psa owczarka ( dorosłego ) specjalnie chodziłam w tamte okolice aby poszukać tych ogłoszeń ale już niestety nie było :shake:
[/quote]
Dlatego ja zawsze zawsze zapisuje nr z ogłoszeń, a nuż sie przyda ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...