Jump to content
Dogomania

Flawia już w nowym domu! Jest pięknie! :)


Agnieszka.D

Recommended Posts

Super, dzięki dziewczyny :)
Porozmawiam z Panią Anią i kierowniczką, to na pewno. Dobrze by było gdyby Pani Ania była w czwartek w schronisku, wolałabym nie załatwiać niczego telefonicznie.

Gdyby wszystko poszło w ekspresowym tempie, Pani Doktor jest w stanie przyjąć nas już w najbliższą sobotę ok 10-11. Jak powiedziała "Nie ma na co czekać". Nie przedyskutowałam z nią tylko jednej sprawy - jaki czas po zabiegu Flawia nie powinna trafiać do boksu. Na weekend sama mogę zabrać ją do siebie, wtedy Neskę oddam mamie do niedzieli wieczorem. Nie wiem tylko czy to wystarczający czas, dopytam jak będe dzwonić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 587
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='saphira18']
co do zachowania w domu ;) ludzie się mogą mocno zdziwić - pozytywnie. ile już było psów co całe życie w kojcu przesiedziały, poszły na mieszkanie i zero problemów a wręcz idealnie:razz:[/QUOTE]
Bardzo możliwe :) a nawet jeśli nie będzie do końca idealnie, to Flawia jest bardzo pojętna i szybko się wszystkiego nauczy przy odpowiednim prowadzeniu ;)

Link to comment
Share on other sites

Flawia w domu od jakiegoś czasu, już oprzytomniała, chwilę pospała, obwąchała wszystko, pozaczepiała do zabawy, a teraz siedzi przy mnie i wpatruje się w monitor :)
Zabieg poszedł dobrze, przepuklina zniknęła, za 10 dni ściąganie szwów, w poniedziałek kontrola.
Gorzej niestety z wynikami badąń krwi... Początek niewydolności wątroby :( trzustka też trochę nadwyrężona :( Od jutra zaczynamy kurację lekami (HepaDol i AmylaDol) po 2 tabletki dziennie z każdego leku. U mnie Flawik zostaje do poniedziałku, wtedy zawożę ją do Pani Doktor Eweliny (najwspanialszej osoby pod słońcem), u niej zostanie na tymczasie do piątku. Pani Ewelina bardzo przejęła się Flawikiem i od razu ją pokochała, powiedziała że nie oddamy jej już do schroniska, trzeba będzie COŚ wykombinować. Od teraz czeka Flawię kuracja lekami i specjalistyczna dieta. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jej JEJ człowiek :( Nie może trafić już do schroniska! Do piątku więc Flawia jest bezpieczna, ale co dalej?????? :-( Ona jest taka kochana, los tak bardzo kopnął ją w tyłek a teraz jeszcze to...
Dom tymczasowy bardzo potrzebny!
Dodam jeszcze, że jak na razie Flawia jest wzorowym lokatorem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaB']Aguś, a jak trzymanie czystości?[/QUOTE]
Jak na razie bez problemu, byłam z nią trzy razy na dworze, za pierwszym razem zaczepiała mnie więc ją wyprowadziłam i porządnie się wysikała, więc chyba sygnalizuje że chce iść na dwór ;) zobaczymy jeszcze co będzie jutro jak już dostanie jedzenie.
Teraz Flawik leży koło mnie i smacznie śpi, co jakiś czas otwierając oko jak się poruszę żeby sprawdzić, czy przypadkiem się gdzieś nie wybieram.
Dobrze widzieć ją taką spokojną i bezpieczną, koniecznie musi znaleźć się domek, nie wyobrażam sobie jej znów w boksie :sad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saphira18']ciekawe czy by zostawała w domu sama hmm, jak najwięcej info i ogłoszenia potrzebne na już, mogę pomóc w ogłoszeniach[/QUOTE]
Ja tego nie sprawdzę niestety, nie mogę jej zostawić bo się do rany dobierze. Może jak będzie na pare dni u wetki to czegoś więcej się dowiemy, chociaż tam też sama w domu nie zostanie raczej, Pani Ewelina zabiera swoją zwierzęcą bandę ze sobą do gabinetu :)
Pomoc w ogłaszaniu bardzo się przyda! Ja na razie "obskoczyłam" kilkanaście facebookowych "psich" stron z prośbą o udostępnienie wydarzenia. Obdzwoniłam też kogo mogłam żeby posłali info dalej, na razie echo niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saphira18']mogę portale jutro obskoczyć te bardziej popularne, wstaw tekst i tytuł do ogłoszeń na wątek albo wyślij mi na maila ([email protected]), cóż wakacje się zaczęły, ale może ktoś sensowny wypatrzy Flawie :)[/QUOTE]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Flawia pilnie poszukuje domu stałego lub tymczasowego! Zdiagnozowano u niej niewydolność wątroby we wczesnym stadium, z trzustką również nie jest najlepiej. Czeka ją kuracja, konieczna jest zmiana diety. Bardzo potrzebny jej człowiek! Jest schroniskową weteranką - mieszka w schronisku od prawie 2 lat. Poszukiwany dobry człowiek, który znajdzie kąt dla suni! Nie może wrócić do schroniska!
Flawia to sympatyczna suczka średniej wielkości, (waży ok. 17 kg), która już prawie dwa lata mieszka za kratami katowickiego schroniska. Ma ok. 2,5 roku. Jest bardzo ujmująca, wesoła i energiczna. Jest też przyjazna w stosunku do psich pobratymców. Flawia jest bardzo proludzka i szybko przywiązuje się do opiekuna. Z tego też powodu czasami jest zaborcza w stosunku do innych psów, które zbliżają się do “jej człowieka”. Uwielbia długie spacery i harce. Spuszczona ze smyczy przychodzi na zawołanie opiekuna, jest bardzo grzeczna. Flawia szybko się uczy i lubi pracować z człowiekiem. Potrafi wykonywać komendy: siad, waruj, podaj łapę, poproś, reaguje na zostaw. Jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Kontakt do opiekuna: 534 877 984.

To taki wstępny opis, zmodyfikuję go jak dowiem się czegoś więcej na temat zachowania w domu. ;) Też jutro zabiorę się za ogłoszenia i przygotuję coś do druku.
Tymczasem lecimy z Flawią na ostatni już dzisiaj spacer i mówimy dobranoc :)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Flawik ładnie przespał noc na swoim miejscu. Kilka razy próbowała wskoczyć mi do łóżka ale szybko załapała że nic z tego :) wyobraźcie sobie, że spodobało jej się legowisko Nesi, co z tego że jest do niego 2 jeśli nie 3 razy za duża :D skuliła się w nim w możliwie najmniejszy kłębek i było prawie w sam raz :) była już na 2 spacerach, dostała wyczekaną michę i tabletki, wyturlała się na podłodze a teraz leży obok mnie i odpoczywa ;) cały czas trzyma się blisko mnie, bardzo polubiła moją siostrę, goniły się z zabawką po domu, nie wiem kto miał z tego większą frajdę :D :D :D Flawia jest za to bardzo zdystansowana do chłopaka siostry, przywitała go warknięciem, ale teraz po prostu go omija, raz może podeszła i go powąchała. Może ma dystans do wysokich mężczyzn, boi się ich.
Jeśli chodzi o jej zachowanie w domu to nadal podtrzymuje że jest wzorowa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...