Jump to content
Dogomania

Wolwik znowu ma DOM :)


Ajula

Recommended Posts

19.04.2015 - druga adopcja - jest DOM :) Oby tym razem już na zawsze!

 

 

07.03.2015  Wolwo wrócił z adopcji i SZUKA DOMU. Dziś trafił do hotelu Przystanek Psy koty u Ani Mazur, czyli Stonki.

Koszt 300 zł miesięcznie. PROSZĘ o wsparcie!

Wrócił z powodu pokręconej sytuacji życiowej jego opiekuna p.Arka. Nie miał kto się psiakiem opiekować, nie było innego wyjścia, trzeba mu szukać nowego domu. Tragedia psa i człowieka, bo p.Arek też ciężko to przeżywa, chociaż to psa jest mi najbardziej szkoda, bo przecież jemu nie można wytłumaczyć, dlaczego nie ma już domu i swojego ukochanego Pana :(

Wolwo jest cudownym, grzecznym, pięknym psiakiem. Do ludzi, zwierząt, dzieci - przyjazny i grzeczny. Nadaje się do mieszkania, nie niszczy, nie wyje. 

Pomocy!

 

..................................................................................................................................................................................................................

22.11.2013 nowy Pańcio osobiście pojechał po naszego przystojniaka do hoteliku i zabrał go do DOMU
Wolwo zamieszkał niedaleko Poznania.


Dziękuję wszystkim przyjaciołom Wolwika /i moim ;)/ za wielkie wsparcie, za pomoc udzieloną temu fajowemu psiakowi. Warto było!

Niech Ci się dobrze wiedzie psiaku :loveu: a nowej Rodzince gratulujemy i dziękujemy za danie Wolwikowi Domu :Rose:

XG3D0040.jpg


Zakładam wątek, chociaż nie mam nadziei, że uda się znaleźć miejsce dla kolejnego bezdomniaka, bo przecież tyle ich wszędzie........ :(
Wczoraj w małej miejscowości Guzów koło Sochaczewa - przy trasie do autostrady - zajechaliśmy na stację benzynową Orlen. Od razu między samochodami przy dystrybutorach zauważyliśmy psa. Patrzyliśmy przez chwilę, jak się kręci, z maleńką iskrą nadziei, że jest z jakimś człowiekiem. Niestety, ludzie wsiadali do samochodów i odjeżdżali, pies podchodził wtedy do następnego auta.
Z ciężkim sercem wysiadłam i poszłam do budynku stacji. Zapytałam, czy ten pies do kogoś należy. Oczywiście - nie należy do nikogo. Na stacji jest już dwa miesiące, pracownicy go dokarmiają (ale i tak pies jest chudy :( ). Ponoć raz go wziął już jakiś człowiek mieszkający niedaleko, ale pies wrócił na stację....... i tak sobie tam jest. Lata między samochodami i żebrze o jedzenie.
Pan ze stacji powiedział, że go nie przeganiają i dokarmiają, bo im żal tego psa, ale nie mają pomysłu, co z nim zrobić. Liczą na to, że w końcu ktoś go weźmie.
Mieliśmy w bagażniku karmę, nakarmiliśmy biedaka, na stacji zostawiłam resztę tego, co mieliśmy w aucie. Pies musiał tam zostać.
Gdybym tylko miała gdzie go umieścić, zabralibyśmy bez wahania. Tylko, że nie mamy gdzie. Wszystkie znajome DT zapchane po sufit zwierzami. W hoteliku miejsce by się znalazło - ale skąd wziąć pieniądze na jego utrzymanie?? I tak co możemy dać, to idzie na bezdomniaki. Fundacji nie mogę obciążać kolejnym psem, bo i tak musimy żebrać i wyprzedawać co mamy, żeby utrzymać psy będące już w hotelach.
Wiem, że na tym terenie działa Luka, ale wystarczy zajrzeć na jej wątek fundacyjny żeby się nabawić depresji - tyle ma bezdomnych psów do ogarnięcia, a miejsca brak.

Jednak wiecie jak to jest - co innego widzieć na zdjęciach, a co innego zobaczyć te błagające o litość oczy..... Całą drogę myślałam, co zrobić? Gdzie i za co go umieścić?? I w nocy myślałam, i cały dzień dzisiejszy.......
Niestety nie widzę dla niego ratunku.
Martwię się, że taki chudy nie poradzi sobie w te zimne dni. Wczoraj jak byliśmy na tej stacji było -9 stopni mrozu.
Biega między autami, potrąci go ktoś. Już odjeżdżając widziałam, jak podbiegł do ludzi stojących na parkingu - odegnali go....

Wygląda jak młody owczarek, jak go zobaczyłam, to pomyślałam zaraz, że to podrostek owczarka, szczególnie uszy pięknie stojące jak u prawdziwego owczarka i te łapy takie owczarkowate, i sposób poruszania się. Czarny podpalany, zgrabny, tylko chudy strasznie, na zdjęciach tego nie widać, bo nie mogłam zrobić dobrej fotki.
Wystraszony, ale miły, dawał się głaskać, sam wtykał głowę w moje ręce.

Zdjęcia fatalne z telefonu, ale nie miałam aparatu. Zresztą bał się tego telefonu, uciekał jak go widział.

No nic, może ktoś tu zajrzy i zdarzy się cud :roll:

20121209092.jpg


20121209093.jpg


20121209094.jpg

Owczarkarze się migiem zorganizowali i mają DT dla psiaka! Teraz trzeba go złapać.
...........................................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................
04.01. po akcji profesjonalnych łapaczy pies został złapany i pojechał na DT do Kasi/Aferki.
Kasia wzięła też na DT sunię z likwidowanego przytuliska w Glinnie.
Prosimy o wsparcie w utrzymaniu tych biedaków!!

...............................................................................................................


Aferka nadała psu imię Wolwo :smile:

Bardzo prosimy o wsparcie psiaka nawet grosikami, bo trzeba mu zapewnić karmę
.............................................................................................................................................

styczeń
Wolwo czuje się dobrze, uczy się psich manier i już może szukać domu
:smile:

koniec lutego
niestety za kilka dni Wolwo musi przenieść się do hoteliku, bo u Aferki nie będzie już miejsca :roll:
nie ma pieniędzy na hotel, proszę, dogomaniacy POMÓŻCIE
:modla:
............................................................................................................... ..............................................


09.03. Wolwo pojechał do hoteliku Mokry Nosek: http://hoteldlapsow.net/
miesięczny koszt - 400 zł
.....................................................................................................................................................................

26.03.
Po dwóch tygodniach psa w hoteliku mam następujące informacje: Wolwo jest miły i kochany do ludzi, nie ma zachwowań agresywnych. Uwielbia być z człowiekiem, nie lubi siedzieć w kojcu. Nie umie się bawić piłeczką i szarpakiem, ale się szybko może nauczyć, bo jest łakomy i za smakołyki zrobi wszystko. Nie lubi psów samców, czyli adopcja tylko do domu, gdzie nie ma psa chłopaka. Dziewczynki mogą być :)
.....................................................................................................................................................................


 

Edited by Ajula
Link to comment
Share on other sites

NOWE ROZLICZENIE od dnia 07.03.2015 - powrót Wolwa z adopcji

 

wpłaty marzec 2015:

+100 zł p.Arek

+200 zł Milii82

+200 zł Skarpeta Owczarkowa

razem marzec +500 zł

 

wydatki marzec:

-240 zł hotel od 07.03. do 31.03.

 

Saldo 31.03.2015

+260 zł

 

 

...................................................................................................................................................................................

To co poniżej dotyczy roku 2013

...................................................................................................................................................................................

od 09.03. Wolwo przebywa w hoteliku Mokry Nosek w Teresinie http://hoteldlapsow.net/
miesięczny koszt pobytu 400 zł

DEKLARACJE:
sharka 20 zł od kwietnia
Ajula 20 zł od kwietnia
karollek 20 zł
Essme_SPS 50 zł od czerwca
Czorcik 20 zł od sierpnia
kolega Czorcika 20 zł od września

ROZLICZENIE

Wpłaty styczeń 2013:
- wpłata ajli bazarek + 50 zł
- Ajula +50 zł
- Mariusz C. pracownicy stacji +200 zł
- waldi481 +10 zł
razem: +310 zł

Wydatki styczeń:
- karma -144,99 zł zaokrąglając 145 zł
- transport psa ze stacji do DT, jeżdżenie do weta itp. -150 zł
razem: - 295 zł

- wet odrobaczanie, szczepienie - 88 zł/zapłaciła FdZ Animalia

SALDO na 31.01.: + 15 zł
.................................................. ................................

wpłaty luty 2013:
- bazarek Ajula +55 zł
- bazarek Ajula +46 zł
- Pan Mariusz ze stacji Orlen +150 zł
- bazarek sharka (Ajula) +50 zł
razem 301 zł

wydatki luty:
- karma -144,99 zł zaokrąglając -145 zł
- kastracja -250 zł/ zapłacone przez FdZ Animalia

saldo na koniec lutego 28.02.
+15 zł przeniesione ze stycznia
+ 301 zł wpłaty luty
- 145 zł_________________
zostaje +171 zł


.................................................. .....................................
MARZEC
wpłaty marzec 2013:
sharka +30 zł
bazarek książkowy Ajula +182,26 zł
Ajula +16,74 zł
Pan Mariusz C. +150 zł___________________
razem: +379 zł

Wydatki marzec:
hotel opłacony z góry na miesięc od dnia 09.03. -400 zł
wsparcie dla Liry -50 zł

Razem marzec:
+171 zł przeniesione z lutego
+379 zł wpłaty
- 400 zł hotel
- 50 zł dla Liry____________
zostaje +100,00 zł

saldo na dzień 31.03. wynosi +100,00 zł
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
KWIECIEŃ 2013
+100 zł zostało z marca

Wpłaty kwiecień:
+ 20 zł sharka
+ 20 zł Ajula
+ 20 zł sharka (za szklanki)
+ 306 zł bazarek Ajula/sharka
+ 20 zł Ajula za książki od Lilek
+ 204 zł bazarek snuszkak
+ 32 zł bazarek WMNN
+ 240 zł bazarek książkowy Ajula/Lilek
razem + 862 zł

Wydatki kwiecień:
- 400 zł opłata za hotelik za okres 09.04.-09.05.
- 100 zł za odrobaczanie i obrożę przeciwkleszczową przelane na konto hoteliku
razem -500 zł

Razem kwiecień:
+100 zł z marca
+ 862 zł
-500 zł
+462 zł

saldo na dzień 30.04. wynosi +462,00 zł
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MAJ 2013

+462,00 zostało z kwietnia

wpłaty maj:
+20 zł mdk8
+ 20 zł sharka
+ 20 zł Ajula
+ 58 zł bazarek Ajula
+ 20 zł karollek
+ 177 zł agaton ze spadku Zaira
Razem: + 315 zł

wydatki maj:
- 400 zł hotelik do 09.06.
- 60 zł badania weterynaryjne
Razem: -460 zł

Razem rozliczenie maj:
+ 462
+ 315
- 460
+ 317 zł

Saldo na dzień 31.05. wynosi +317 zł

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Czerwiec 2013
+317 zł zostało z maja

wpłaty
+ 20 zł sharka
+ 20 zł Ajula
+ 50 zł Essme_SPS
+ 25 zł karollek
+ 50 zł znajoma Ajuli

wydatki
- 400 zł hotelik

saldo na dzień 30.06. wynosi +82 zł
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''


+82 zł zostało z czerwca

Lipiec 2013
wpłaty:
+ 50 zł Essme_SPS
+ 20 zł Ajula
+ 20 zł sharka
+ 118 zł bazarek Ajula
+ 110 zł anonimowy darczyńca :loveu:
+ 10 zł mdk8
+ 20 zł karollek

wydatki:
-400 zł hotelik

saldo na dzień 30.07. wynosi +30,00 zł

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+30 zł zostało z lipca

Sierpień 2013
wpłaty:
+ 50 zł Esmme_SPS
+ 20 zł Czorcik
+ 20 zł Ajula
+ 40 zł sharka (deklaracja za sierpień i wrzesień)
+ 40 zł koleżanka z pracy Ajuli
+ 200 zł Anonimowy Anioł
+ 20 zł karollek

wydatki:
- 400 zł hotel

saldo na dzień 31.08. wynosi +20,00 zł

````````````````````````````````````````````````````````````
Wrzesień 2013
z sierpnia zostało +20 zł

wpłaty:
~ sharka zapłaciła swoją deklarację wrześniową w sierpniu
+ 50 zł Essme_SPS
+ 20 zł Ajula
+ 20 zł agaton85 i koleżanka
+ 100 zł bazarek WhatMayNN
+ 20 zł Czorcik
+ 20 zł kolega Czorcika
+ 20 zł sharka
+ 70 zł bazarek Ajula
+ 35 zł bazarek Ajula
+ 90 zł bazarek Ajula
+ 137 zł bazarek Ajula

wydatki:
- 400 zł hotel 09.09.-09.10.
- 40 zł odrobaczanie

saldo na dzień 30.09. wynosi +162,00 zł
``````````````````````````````````````````````````````
Październik 2013
z września zostało +162 zł

Wpłaty:
+50 zł Essme
+20 zł sharka
+20 zł Ajula
+20 zł Czorcik
+20 zł kolega Czorcika
+20 zł karollek za wrzesień
+10 zł córka Ajuli
+10 zł WMNN
+90 zł Darczyńca

Wydatki:
- 400 zł opłata za hotel 09.10.-09.11.
- 60 zł za wizytę u weta i leczenie zranionej łapy

saldo na dzień 31.10. wynosi (-)38 zł
`````````````````````````````````````````````````

Listopad 2013
z poprzedniego miesiąca było (-)38 zł

Wpłaty:
+65 zł bazarek Ajula
+50 zł Essme
+40 zł egradska
+20 zł sharka
+20 zł Ajula
+20 zł Czorcik
+20 zł kolega Czorcika
+15 zł bazarek Ajula

Wydatki:
- 200 zł hotel od 09.11. na dwa tygodnie

Saldo na dzień 23.11. wynosi:+15 zł

W dniu 23.11.2013 Wolwo pojechał do domu, pozostałe na jego koncie 15 zł przelałam na konto Diboja (podopiecznego agaton85).
Tym samym kasa Wolwika jest rozliczona na zero.


 

Edited by Ajula
Link to comment
Share on other sites

cieszę się, że zajrzeliście na ten wątek!
tylko czy się uda zebrać tyle deklaracji, na Azora też miało być tyle wpłat, a kiepsko to wygląda :(
za Azora w Psanatorium płacimy 420 zł......
ciekawe, czy tam w okolicy jest jakiś hotel w dobrej cenie?

napiszę do Luki prośbę, żeby może podjechała i zrobiła mu lepsze zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Luka :) wiem, że nie masz gdzie zabrać, tak samo jak my :(
może jeszcze trzeba tym pracownikom stacji powiedzieć, żeby dawali mu ciepłą wodę, nie pomyślałam o tym, a przecież nie tylko głód, ale i pragnienie może mu doskwierać

[quote name='Aferka']Ewa szkoda ze nie pomyślałaś o mnie Sochaczew jest blisko Płocka[/QUOTE]
a co masz na myśli?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aferka']Ewa szkoda ze nie pomyślałaś o mnie Sochaczew jest blisko Płocka[/QUOTE]

Kasiu, to Ty? Dziś się dowiedziałam o piesku, Justynka od Perełki zamieściła info na skarpetowym. Mam od rana kołowrotek informacyjny z adopcją Bostona. Miałabyś pomysł, gdzie przechować tego biedaka ze stacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luka1']Gadzia była na stacji - psiaka nie było. Miał wystawione jedzenie, to które zostawiłaś. Gadzia będzie nad nim czuwać, jutro jak będzie zrobi fotki. Będzie póbowała nakłonić tego kto go przygarnął do ponownego zabrania psa.[/QUOTE]
dzięki Luka :)
ja powysyłałam zapytania do zaprzyjaźnionych hoteli, może gdzieś jest miejsce, tylko czy uzbieram tyle pieniędzy....... :(

Link to comment
Share on other sites

Jestem u pieska. Serce pęka , tak zimno....:( Piękny jest i młodziutki.
Porozsyłam wątek. Serce pęka , tyle tych porzuconych psiaków.
Ja niestety nie umiem zrobić wydarzenia ale wiem ,że na FB najczęściej można znaleźć pomoc w sprawie dt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...