Jump to content
Dogomania

Bombat umarł, Gryzia-mizia zostaje.


Dżdżowniś

Recommended Posts

No wiem. Wiedziałam że wy tu w niepokoju czy wszystko wpożądku. Poleciałam do sąsiadki żeby coś napisać z jej lapka ale ta też bez bo jej dzieciak powyrywał klawisze i tak trzepnął że matryca poszła ((: Kurde koniec roku KONIEC ŚWIATA .
Wrzuciłam na pierwszą rachunek za sterylke wystawiony na OS.
[COLOR=#ffa07a][SIZE=5][FONT=century gothic][I][B]I dla cioteczki b-b za bazarek (:
[URL="http://teraz.com.pl/animowane_gify,kwiaty,19,1,kwiaty030,996.html"][IMG]http://teraz.com.pl/vardata/gify/kwiaty/kwiaty030.gif[/IMG][/URL]
[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

Edited by Dżdżowniś
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 466
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kurde odrobaczałam ją jak tylko do mnie trafiła. Kupa ładna , apetyt ma. Na chorą nie wyglada. Wetka która ja oglądała przed zabiegiem powiedziała że ona ma straszną wadę zgryzu. W sumie ma tak wysuniętą szufladę ((: że może jej się cofać ślina czy jedzenie. Różnica jest ok 1cm u tak malego pieska to dużo.Wiesz to jest związane z całą budową przełyku od razu. Śmiałyśmy się że trzeba z nią do psiego ortodąty bryknąć i założyć jej aparat . Górne ząbki opierają się bezpośrednio na wewnętrznej części żuchwy.więc najprawdopodobnie jest to podrażnienie i będzie miała tak do końca życia. Kurde ale to jest taka panna słodziakówna żeszok. Szukam jej domku z młodymi ludzmi. Znowu będzie ciężko się rozstać Eh

Link to comment
Share on other sites

Ona ma coś z shih. One też mają dolną szufladę do 1 cm wysuniętą :D
A może by jej usg zrobić albo coś skoro nie wiadomo przez co są te wymioty? No i dlaczego po a przed sterylka ich nie było? A może za dużo wcina na raz?:/

Link to comment
Share on other sites

Dzień przed sterylką zwróciła wodę. Wetka powiedziała ze to może być wina ciąży. Teraz ma odróch wymiotny taki że słychać że jej podeszło ale nie wymiotuje. Refluks u tak młodej suńki? Nie ma naszej wetki przez wickend. Jest taka co bym jej najchętniej kilka przedmiotów wepchnęła w odpowiednie miejsce za kilka mega kiepskich akcji więc nie idziemy. Ale jak piszę , tragedii nie ma. Ma apetyt i to naprawdę dobry. A czekoladke jak zobaczy to normalnie jak Bombat bezpardonowo pcha się żeby choć kawałeczek dostać((: Teraz dwa stoją albo siedzą przed Andrzejem i mega sępią. Ekipa słodyczożerna na maksa. Ja odpadam z tej grupy i nie stanowię zagrożenia dla czekoladek :lol!: woję buszować w kuchni i lodówce szukając owoców.
Poobserwuję ja przez wickend a po tym i tak do wetki na obadanie czy wszystko po sterylce ok to będziemy wiedziały od razu czy ten odruch wymiotny ma podłoże chorobowe czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Mam nadzieję ,że czekoladkę tylko oglądają przez papierek.
Powodem wymiotów moze też być uchyłek przełyku. Wykazać to moze zdjęcie z kontrastem.[/QUOTE]

Poker moje zwierzęta nie zjadają po tabliczce czekolady dziennie czy kilogramie cukierków czekoladowych. Teobramina tak nazywa się " substancja trująca " występująca w kakao jest trująca również dla ludzi i jest tak samo obecna w tak bardzo chętnie spożywanej coli jak i herbacie. Bicie na alarm żeby nie dawać czekolady psom jest skierowane do ludzi którzy bez umiaru karmią swoje psy czekoladą w dużym nadmiarze. I sorki cię bardzo ale żeby zatruć psa ważącego powyżej 10kg czekoladą trzeba by jej podać w ilości powyżej 1kg przez kolejne 3dni. Owszem są zwierzęta wrażliwe ale jeśli właścicielstwo nie zadba o takie zwierze właściwie to taki zwierzaczek umrze po choćby zjedzeniu nadmiaru wołowiny bo ta jest ciężko strawna, no i jak większośc wie tak jak i u ludzi/ zwłaszcza u osób genetycznie zależnych / kobiet ktrórych matki czy babcie miały raka piersi/ nowotwór prostaty u facetów, może powodować powstawanie nowotworów złośliwych. Tak że biorąc zwierzaki każdy musi / powinien/ zdobyć odpowiednią wiedzę na temat , ale jak to jest to wiadomo. No i wszystko z umiarem a przede wszystkim odpowiednia dieta. I bardziej biłabym na alarm i pisałabym czerwonymi wielkimi literami żeby psom nie dawać kości. Żadnych górek srurek do obgryzania. Bo nie dość że psy dostaja po nich nebezpiecznego wzdęcia które może prowadzić do skrętu to mogą się powbijać w żołądek i jelita, zapychając je przy tym na maksa .A to bez cienia wątpliwości może prowadzić do śmierci. Ja osobiście nie znam nikogo kto by karmił codziennie swoje psy czekoladą i to w dużych ilościach. Natomiast znam wielu psiarzy którzy uważają się za alfy i omegi i nikuta nie przetłumaczysz takim że kości dla psa są śmiertelnym zgrożeniem. Cóż niestety tacy mądrzeją dopiero po tragedii. A wracajac jeszcze do czekolady to uważam że to trąbienie o jej trujących włąściwościach świetnie wpłynęło na sprzedaż czekolady dla psów. Która jest przecież też czekoladą z kakao mega obrobionej chemicznie/ bo jakoś ten nadmiar teobraminy trzeba wytrącić i zrobioną z tak naprawdę odpadów. Teobramina wytrącona z czekolady jest urzywana do leków. Jedyne co może być na plus dla tego smaczka to to że jest podobno nafaszerowanan witaminami. Ale chyba nie ma się co dawać oszukiwać bo za 5 - 6 złotych/ tyle przeciętnie kosztuje nie jest to jakiś super produkt i Ja go nie będę kupować. Natomiast zgodzę się że takie uświadomienie społeczeństwa zwierzolubnego przyczynia się do działania mądrze i czekoladożercy nie karmią już takimi ilościami słodyczy swoich pupili jak siebie. No i zobacz że jak grzyby po deszczu w słoneczny dzień, pojawiają sie psie cukiernie w niemczech czy czechach (: Jakoś trzeba było zagospodarować czekoladę pozbawioną teobraminy ale chyba nikt nie sądzi że z myślą o psach ktoś zainicjował wytrącania " trucizny " z tego produktu. No i żeby nie było Poker. Ja mam zwierzaki od zawsze i moja świadomość ich potrzeb jest naprawdę spora, bez chwalenia się.
A co do Mizi to o dziwo od wczoraj nie ma cofki.

Link to comment
Share on other sites

ufffff-wracam do żywych :evil_lol:
fajnie, że już po wszystkiemu. W fotach jestem zakoffffffanaaaaa-szew na medal, prążki obłędne:loveu: Pokaż Dżdżowniś szufladę, bo jako zaboksowirusowana na ament mam niezdrowo-zdewociałe podejście do takowych:evil_lol:
do do cofki-przed sterylką to faktycznie może ciąża (wiem coś o tym:angryy:niestety). Co do cofki po, to mam taką hipotezę-jeśli lalka dostała narkozę wziewną to ma zwyczjnie podrażnione gardzioło. Znaczy przejdzie samo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Dżdżowniś, dziękuję Ci za wspaniały wykład. Bez niego umarłabym głupia.
Cieszę się ,że sunia ma się lepiej, bo to najważniejsze.[/QUOTE]

Ja też się sporo nauczyłam, ale czasem tę wiedzę warto w inny sposób podać, bo my chcemy dobrze dla suni, stąd te rady (jak i moja, o Korze na początku wątku) - to tyle tytułem lekcji grzeczności, Dżdżowniś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ja też się sporo nauczyłam, ale czasem tę wiedzę warto w inny sposób podać, bo my chcemy dobrze dla suni, stąd te rady (jak i moja, o Korze na początku wątku) - to tyle tytułem lekcji grzeczności, Dżdżowniś.[/QUOTE]
mysle ,ze Dzdzownis nikogo nie chciala urazic swa wypowiedzia,po prostu obrala taka forme przekazu....tak naprawde liczy sie zdrowie i dobro sunieczki...wiec jak Mala?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Dżdżowniś, dziękuję Ci za wspaniały wykład. Bez niego umarłabym głupia.
Cieszę się ,że sunia ma się lepiej, bo to najważniejsze.[/QUOTE]

Cała przyjemność po mojej stronie (:


[COLOR=#222222][FONT=Times New Roman][quote name='malagos']Ja też się sporo nauczyłam, ale czasem tę wiedzę warto w inny sposób podać, bo my chcemy dobrze dla suni, stąd te rady (jak i moja, o Korze na początku wątku) - to tyle tytułem lekcji grzeczności, Dżdżowniś.[/QUOTE]

My ? Wiesz co najgożej jak ktoś kogoś nie zna ale od razu twierdzi że dana osoba nie ma nic lepszego do roboty tylko być " niegrzeczną" w stosunku do innych. Ja mam taki a nie inny sposób bycia i jeśli mi ktoś na coś zwraca uwagę to myślę że przedstawiając swój punkt widzenia pokazuję od razu i swoje umiejętności i wiedzę. A to że Ty nagle widzisz w moim /[SIZE=3][/SIZE]referacie na temat /mega arogancje czy coś innnego niegrzecznego to hmmm Mam pisząc coś zacząć się bać o każde słowo czy co, bo Tobie się nagle coś nie podoba ? Fajnie jest się zastanowić za nim się cokolwiek napisze. Wiesz?

[quote name='agawa9']ufffff-wracam do żywych :evil_lol:[COLOR=#222222][FONT=Times New Roman]fajnie, że już po wszystkiemu. W fotach jestem zakoffffffanaaaaa-szew na medal, prążki obłędne:loveu: Pokaż Dżdżowniś szufladę, bo jako zaboksowirusowana na ament mam niezdrowo-zdewociałe podejście do takowych:evil_lol:
do do cofki-przed sterylką to faktycznie może ciąża (wiem coś o tym:angryy:niestety). Co do cofki po, to mam taką hipotezę-jeśli lalka dostała narkozę wziewną to ma zwyczjnie podrażnione gardzioło. Znaczy przejdzie samo[/FONT][/COLOR][/QUOTE][COLOR=#222222][FONT=Times New Roman]

I powiem Ci że trafiłaś w dychę z tym podrażnionym gardłem. To jest po narkozie, a wcześniej było z racji ciąży.Byłyśmy u wetki wszystko dobrze. Dziś też żadnych akcji nie było .Je bezproblemowo, apetyt ma rewelacyjny. Trochę wybrzydza ale trudno. Miss Spre też więc sie dobrały. No i fakt można przy niej rozpuścić swoje niezdrowe chęci do noszenia jej i przytulania zwłaszcza że ta sama sie pcha pod pachy czy wrecz na głowę i śpi między mną a Andrzejem mega przytulona. Super psinka.[/FONT][/COLOR]:loveu:[/FONT][/COLOR]

Edited by Dżdżowniś
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Jak tam pręgowana piękność? Będą foty?[/QUOTE]


to ja zamawiam fotę tej szuflady :mdrmed:

a co do Dżdżownicowego "wykładu" i c.d. - dziewczynki-spokojnie, znamy się z Dżydżownicą od jakiegoś czasu osobiście, rzeczywiście ma szczególny sposób bycia, (nieco ekstrawertyczny bym powiedziała:evil_lol:) ale nie jest wrednie mądralińska>>>jeśli coś tłumaczy tak jak tu-łopatologicznie i prosto, to nie po to by zrobić komukolwiek przykrość lub pokazać, że "to ona ta wszystkowiedząca". Raczej po to by wszyscy wszystko zrozumieli. A że szybciej myśli niż pisze-stąd skróty i może brak form grzecznościowych. Niestety tak to jest-niemożność rozmawiania face to face czasem rodzi takie "niezrozumienia" rozmówcy


BTW-mnie się też to info przydało, bo myślałam, że nawet niewielka ilość czekolady może zabić zwierzoka (a umierałam już z obawy parę razy, jak mi się dzieciaki poczęstowały cichaczem czekoladką samopas:mad:

Edited by agawa9
Link to comment
Share on other sites

Dzięki agawa9 dobrze wiedzieć że nie jest się przez wszystkich widzianą jako straszliwa laska. Foty jutro zrobię i powrzucam. Postanowiłam odświeżyć sufit w kuchni a skończyo się zaczątkami grunwaldu. Szufladowa Mizia siedzi pod kołdrą/ dosłownie cały czas i tylko łypie na jaki pomysł pańcia jeszcze wpadnie przed świętami ( (: Za to Bomba jest w swoim żywiole czyli szalejemy !!!:grin:

Link to comment
Share on other sites

Owca cukier to tak jak u nas, co za dużo to niezdrowo no i tyłek rośnie ( (: Bombat jak widzi w ogóle słodycze to przylepia się śliną do podłoża i nie odpuszcza drań. Mizia ewidentnie jest czekoladożerna więc tu faktycznie na nią muszę uważać. Na żelki patrzyła z dużym niesmakiem za to jak Andrzej się położył z tabliczką czekolady to na niego weszła i normalnie złapała w szufladę oderwany kawałek który trzymał w palcach, a taka jest nieśmiała.A jak jadł ostatnio krówki to ta szufladowa cholera łypałą tylko na te o smaku czekoladowym . Śmietankowe odpuszczała aż się Andrzej śmiał że takiego czegoś nie widział żeby którykolwiek pies u nas odróżniał cuksy. No i żeby nie było . Żadne po dużej krówce nie dostaje . Andrzej dzieli cuksa na mniejsze kawałki i tak im daje jak już się opedzić nie może. Tylko Sprę patrzy na towarzystwo z góry i patrzy czy nie niosę ulubionego kurczaka((:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...