Jump to content
Dogomania

Kupno Yorka pomóżcie


tygrysek-kr

Recommended Posts

Guest Agata_B

Szafirku:

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/659194_yorkshire_terrier.html[/url]
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/695349_yorka_malenka_sliczna_suczka_z.html[/url]
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/689122_yorki_yorkshire_terrier_york_z_rodowodem.html[/url]
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/694839_yorki_malenkie_pieski_i_suczki.html[/url]
:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Yorkie']Szafirku:

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/659194_yorkshire_terrier.html[/URL]
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/695349_yorka_malenka_sliczna_suczka_z.html[/URL]
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/689122_yorki_yorkshire_terrier_york_z_rodowodem.html[/URL]
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/694839_yorki_malenkie_pieski_i_suczki.html[/URL]
:) :) :)[/quote]

Yorki dzięki ale chyba nie doczytałeś do końca,że pieska już zarezerwowałem;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shahar']Brawo Szfirku. Ja takze chce sie pochwalic :oops: no wiec w grudniu zawita pod mój daszek yorczek Figaro De Villar.Na naszym forum jest to drugi maluszek z tej hodowli :)Och ja juz nie moge sie doczekac kiedy ten grudzien bedzie.[/quote]

[quote name='Kaladan']Shahar to super wiadomość. Etienka jest cudowna, jestem jest wielką wielbicielką i życzę Ci równie pięknego yoreczka.[/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Shahar[/B] też nie mogę się doczekać fotek twojego piesek:loveu: na pewno będzie śliczny. Ja chyba w poniedziałek będę u Izy wiec zobaczę twojego maluszka ;) jeśli chcesz to zrobię mu kilka fotek.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Kaladan[/B] dziękuję bardzo. Ja uwielbiam oglądać fotki Di:loveu: ale coś ich mało ostatnio;) WIĘCEJ FOTEK.....WIECEJ FOTEK.....WIECEJ FOTEK:p[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam.Właśnie dostałem filmiki od hodowcy z moim przyszłym szczeniakiem.Nie umiem ich tutaj wrzucić i pochwalić się ,ale zdradzę tyle,że piesek będzie z hodowli Angielski Lord z ostatniego miotu "F".Duża w tym zasługa p.Kingi z Bukoliki i naszej kochanej Iberi .
Jeśli wszystko będzie oki za 3 tygodnie odbieram:multi:

Link to comment
Share on other sites

Witam chciałam was o coś prosić ponieważ mam nierodowodową sunie która będzie miała małe chciałam spisywać umowe z kupującym by zabezpieczyć byt chociaż w tak niewielkim stopniu , tym szczeniętom.
napisałam umowe i chciałam byście ją ocenili i powiedzieli co mam poprawić, a może nic nie trzeba poprawiać prócz błędów ortograficznych -one będą poprawione:oops:
Troche się zdeformowała ale tekst jest ten sam.
[B][SIZE=6][CENTER]UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY SZCZENIĘCIA[/CENTER]


[/B][/SIZE][SIZE=2]1. Zawarta w dniu ............. w miejscowości ......................................... pomiędzy hodowcą ....................................................zamieszkałym(ą) ...........................................................................
legitymującym się dowodem osobistym, seria ......................... pesel ....................................
nr. tel. ............................................
,a
[/SIZE][B][SIZE=6]
[/B][/SIZE][SIZE=2]nabywcą ....................................................zamieszkałym(ą) ........................................................................... w miejsowości .................................... legitymującym się dowodem osobistym,
seria ......................... pesel ....................................
nr. tel. .............................................
2.Przedmiotem tranzakcji jest szczenię rasy ......................................... suka/pies o umaszczeniu zmiennym (podana rasa wybarwia się z wiekiem) po psie rasy Yorkshire terier o imieniu Tofik
i
suce rasy Yorkshire terier o imieniu Lady.
3.Szczenie posiada identyfikator (chip) o numerze ................................................... wszczepiony przez lekarza weterynari.
[/SIZE][B][SIZE=6][CENTER]HODOWCA[/CENTER]
[/B][/SIZE][SIZE=2]
1. Hodowca oświadcza że szczeniak przekazany nabywcy do dalszego wychowania nie jest kradziony i pochodzi z jego hodowli, jest wony od wad prawnych i osób trzecich.
2.Hodowca oświadcza że nie toczyn się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten pies.
3.Hodowca wydaje psa zdrowego spełniającego warunki opisane w umowie i kwituje odbiór całej naleznosci w punkcie 4 (informacje ogólne) jednocześnie informując, że za wady w uzębieniu lub inne niewidoczne wady w momwncie wydania, nie stanowią podstawy do zwrotu psa bądź innych roszczeń z tego tytułu.
4.Hodowca informuje o widocznej wadzie .......................................................................................................nabywce.
5.Hodowca oswiadcza że ciąża i poród przebiegły prawidłowo, a szczeniaki zostały obejżane przez wererynarza. Z ciąży tej urodziło się szt. ..............szczeniąt.
[/SIZE][B][SIZE=6][CENTER]NABYWCA[/CENTER]
[/B][/SIZE][SIZE=2]1. Nabywca oświadcza że ma wystarczające wiadomości, umiejetności i warunki do utrzymania szczeniaka.
2. Nabywca zobowiązuje się do utrzymania szaty psa w czystości.
3. Nabywca oświadcza że zapoznał się z książeczką zdrowia szczenięcia z wpisanymi dokonanymi szczepieniami szczeniaka.
4. Nabywca zobowiązuje się do utrzymania zakupionego szczenięcia w dobrym zdrowiu, a w szczególności do nie przemęczania psa ćwiczeniami (wysokie skakanie, bieganie przy roweże) przed ukończeniem przez niego pierszego roku życia.
5. Nabywca zobowiązuje się do systematycznego szczepienia psa na choroby jemu zagrażające.
6. Nabywca zobowiązuje się powiadomić hodowcę o każdorazowej zmianie adresu zamieszkania szczenięcia, zobowiązuje się również powiadomić go o zamiarze sprzedaży. Hodowca przez piersze 14 dni ma prawo pierwokupu szczenięcia po cenie nie wyższej niż szczenię zostało nabyte. W przypadku sprzedaży szczeniaka, nalezy zwrócić uwagę by szczenięciu zostały zapewnione warunki nie gorsze niż opisane w nimniejszej umowie.
7. Kupujący oświadcz że nie jest posrednikiem przy tym zakupie, że odebrane od hodowcy zwierzę nie będzie bezmyślnie rozmnażane (w celach zarobkowych), nie będzie odsprzedane, ani przekazane komukolwiek, a zwłaszcza żadnemu handlażowi zwierzętami.
8. Nabywca wyraza zgode na wpłacenie zadadku o wysokości 200 złotych na poczet kupna szczenięcia.
9. Kwotę należności o wysokości.................. słownie.......................................................................... nabywca zobowiązuje się wpłacić w nieprzekraczalnym terminie............. dni od czasu wpłacenia zadatku do rąk hodowcy. Do czasu wpłacenia całej kwoty szczenię pozostaje u hodowcy. W przypadku nie dotrzymania terminu wpłaty zadatek przepada, a hodowca ma prawo sprzedać szczenię innemu nabywcy.

..........................................................
podpis nabywcy szczeniaka
[/SIZE][B][SIZE=6][CENTER]INFORMACJE OGÓLNE[/CENTER]

[/B][/SIZE][SIZE=2]1. Strony ustaliły wartość psa na ........................ słownie....................................................................
2. Strony ustaliły że wszelkie koszty tranzakcji wynikające z realizacji niniejszej umowy ponosi nabywca.
3. Potwierdzenie wpłaty zadatku w dniu.......... roku........... w kwocie 200 złotych.

......................................................... ........................................................
podpis hodowcy podpis nabywcy szczeniaka
4. Potwierdzenie kupna szczeniaka;
kwotę łącznie z zadatkiem...........................słownie................................................................. otrzymałam w dniu............ roku........... w miejscowości..................................................

........................................................ ..........................................................
podpis hodowcy podpis nabywcy szczeniaka
5. Umowa została spożądzona w dwóch jednobrzmiących egzemplażach, po jednym dla każdej strony.
6. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego.
7. Potwierdzenie zawarcia umowy.

....................................................... .........................................................
podpis hodowcy podpis nabywcy szczeniaka

a to ma być strona początkowa umowy
[SIZE=2]




[/SIZE][B][SIZE=7][COLOR=#800000][CENTER]UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY
SZCZENIĘCIA[/CENTER]







[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]
[/SIZE][B][COLOR=#ff0000][CENTER]"LADY YORK"
Salon Mody i Urody
dla
Psów i Kotów[/CENTER]
[/COLOR][COLOR=#800080][CENTER][url]www.ladyyork.czwa.eu[/url]
tel. 0781780251[/CENTER]
[/B][/COLOR][/SIZE][B][SIZE=6]
[/B][/SIZE][SIZE=2]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Agata - jeżeli ktoś chce raz dopuścić swoją nierodową sunię to juz jest pseudohodowcą ??
LadyYork- bardzo dobrze, ze spisujesz umowę i zabezpieczasz pieski w chip - bardzo mało ludzi tak robi :shake: Obyś tylko nie zaczęła rozmnażac suczki co cieczkę ! Zdecydowanie raz wystarczy jeśli tak Ci na tym zależy - potem polecam sterylkę :)


ONA już zdecydowała i nikt jej tego pomysłu z głowy nie wybije więc zamiast na nią napadać poradźcie z tą umową bo ja sie aż tak bardzo nie znam ! Jeszcze nie sprzedałam ani jednego pieska

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się nie zamierzam już więcej jej rozmnażć:p, jest to wielka odpowiedzialność, a ja pracuje bardzo długo. Jak mi się sunia oszczeni to zamykam interes na jakieś 2 tygodnie by być razem z mojom malutką i w razie czego jej pomóc więc choćby dla tego nie powinnaś mnie brać za osobe która chce zarobić na szczeniakach bo więcej strace zamykając firme na 2 tygodnie niż uzyskam ze sprzedaży tych szczeniąt. Zwruć uwage że w umowie pisze że nie wolno rozmnażać w celach zarobkowych.
Moja sunia ma termin na 31.10.07 więc nie da się tego wybić z głowy.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY SZCZENIĘCIA[/CENTER]


[SIZE=2]1. Zawarta w dniu ............. w miejscowości ......................................... pomiędzy hodowcą .................................................. ..zamieszkałym(ą) .................................................. .........................
legitymującym się dowodem osobistym, seria ......................... pesel ....................................
nr. tel. ............................................
,a
[/SIZE][B][/B][SIZE=2]nabywcą .................................................. ..zamieszkałym(ą) .................................................. ......................... w miejsowości .................................... legitymującym się dowodem osobistym,
seria ......................... pesel ....................................
nr. tel. .............................................
2.Przedmiotem [COLOR=red]transakcji[/COLOR] jest szczenię rasy ......................................... suka/pies o umaszczeniu zmiennym (podana rasa wybarwia się z wiekiem) po psie rasy Yorkshire terier o imieniu Tofik
i
suce rasy Yorkshire terier o imieniu Lady.
3.Szczenie posiada identyfikator (chip) o numerze .................................................. . wszczepiony przez lekarza [COLOR=red]weterynarii[/COLOR].
[/SIZE][B][SIZE=6]
[CENTER]HODOWCA[/CENTER]
[/SIZE][/B][SIZE=2]
1. Hodowca oświadcza że szczeniak przekazany nabywcy do dalszego wychowania nie jest kradziony i pochodzi z jego hodowli, jest wony od wad prawnych i osób trzecich.
2.Hodowca oświadcza że nie [COLOR=red]toczy[/COLOR] się żadne postępowanie, którego przedmiotem jest ten pies.
3.Hodowca wydaje psa zdrowego spełniającego warunki opisane w umowie i kwituje odbiór całej [COLOR=red]należności[/COLOR] w punkcie 4 (informacje ogólne) jednocześnie informując, że za wady w uzębieniu lub inne niewidoczne wady w [COLOR=red]momencie[/COLOR] wydania, nie stanowią podstawy do zwrotu psa bądź innych roszczeń z tego tytułu.
4.Hodowca informuje o widocznej wadzie .................................................. .................................................. ...nabywce.
5.Hodowca oswiadcza że ciąża i poród przebiegły prawidłowo, a szczeniaki zostały [COLOR=red]obejrzane[/COLOR] przez wererynarza. Z ciąży tej urodziło się szt. ..............szczeniąt.
[/SIZE][B][SIZE=6]
[CENTER]NABYWCA[/CENTER]
[/SIZE][/B][SIZE=2]1. Nabywca oświadcza[COLOR=red],[/COLOR] że ma wystarczające wiadomości, umiejetności i warunki do utrzymania szczeniaka.
2. Nabywca zobowiązuje się do utrzymania szaty psa w czystości.
3. Nabywca oświadcza[COLOR=red],[/COLOR] że zapoznał się z książeczką zdrowia szczenięcia z wpisanymi dokonanymi szczepieniami szczeniaka.
4. Nabywca zobowiązuje się do utrzymania zakupionego szczenięcia w dobrym zdrowiu, a w szczególności do nie przemęczania psa ćwiczeniami (wysokie skakanie, bieganie przy [COLOR=red]rowerze[/COLOR]) przed ukończeniem przez niego pierszego roku życia.
5. Nabywca zobowiązuje się do systematycznego szczepienia psa na choroby jemu zagrażające.
6. Nabywca zobowiązuje się powiadomić hodowcę o każdorazowej zmianie adresu zamieszkania szczenięcia, zobowiązuje się również powiadomić go o zamiarze sprzedaży. Hodowca przez piersze 14 dni ma prawo pierwokupu szczenięcia po cenie nie wyższej niż szczenię zostało nabyte. W przypadku sprzedaży szczeniaka, [COLOR=red]należy[/COLOR] zwrócić uwagę by szczenięciu zostały zapewnione warunki nie gorsze niż opisane w [COLOR=red]niniejszej[/COLOR] umowie.
7. Kupujący [COLOR=red]oświadcza,[/COLOR] że nie jest [COLOR=red]pośrednikiem[/COLOR] przy tym zakupie, że odebrane od hodowcy zwierzę nie będzie bezmyślnie rozmnażane (w celach zarobkowych), nie będzie odsprzedane, ani przekazane komukolwiek, a zwłaszcza żadnemu [COLOR=red]handlarzowi [/COLOR]zwierzętami.
8. Nabywca [COLOR=red]wyraża[/COLOR] zgodę na wpłacenie zadadku o wysokości 200 złotych na poczet kupna szczenięcia.
9. Kwotę należności o wysokości.................. słownie.......................................... ................................ nabywca zobowiązuje się wpłacić w nieprzekraczalnym terminie............. dni od czasu wpłacenia zadatku do rąk hodowcy. Do czasu wpłacenia całej kwoty szczenię pozostaje u hodowcy. W przypadku nie dotrzymania terminu wpłaty zadatek przepada, a hodowca ma prawo sprzedać szczenię innemu nabywcy.

.................................................. ........
podpis nabywcy szczeniaka
[/SIZE][B][SIZE=6]
[CENTER]INFORMACJE OGÓLNE[/CENTER]

[/SIZE][/B][SIZE=2]1. Strony ustaliły wartość psa na ........................ słownie.......................................... ..........................
2. Strony ustaliły[COLOR=red],[/COLOR] że wszelkie koszty [COLOR=red]transakcji[/COLOR] wynikające z realizacji niniejszej umowy ponosi nabywca.
3. Potwierdzenie wpłaty zadatku w dniu.......... roku........... w kwocie 200 złotych.

.................................................. ....... .................................................. ......
podpis hodowcy podpis nabywcy szczeniaka
4. Potwierdzenie kupna szczeniaka;
kwotę łącznie z zadatkiem...........................słownie...... .................................................. ......... otrzymałam w dniu............ roku........... w miejscowości..................................... .............

.................................................. ...... .................................................. ........
podpis hodowcy podpis nabywcy szczeniaka
5. Umowa została [COLOR=red]sporządzona[/COLOR] w dwóch jednobrzmiących [COLOR=red]egzemplarzach[/COLOR], po jednym dla każdej strony.
6. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego.
7. Potwierdzenie zawarcia umowy.

.................................................. ..... .................................................. .......
podpis hodowcy podpis nabywcy szczeniaka

a to ma być strona początkowa umowy
[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]Witam, [/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]naniosłam trochę poprawek i zaznaczyłam je na czerwono. Mam nadzieje, że wychwyciłam wszystkie. Przeczytaj jeszcze raz treść tej umowy, może jeszcze coś znajdziesz. W takiej umowie błędy ortograficzne i stylistyczne / w mniejszym stopniu / świadczą o jej infantylności. Taka umowa ma charakter cywilno-prawny i niesie za sobą całe mnóstwo skutków prawnych. Piszesz o zadatku. Mam nadzieję, że wiesz co się z nim wiąże. Zadatek to nie zaliczka. Trzeba o tym pamiętać. Poza tym treść wydaje mi się OK. Pozdrawiam.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=2]Kasia i Tupek
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agaty_B']Haniu, no wiesz ty co... :roll: Nie wiedziałam, ze popierasz pseudohodowców. :-([/quote]
Wiesz co, mam yorka bez rodowodu i jestem zadowolona. I patrząc realnie na życie: dobrze że ktoś kto sprzedaje pieski zastrzega sobie w umowie, że pies ma mieć dobre warunki. Większość sprzedaje dla zysku, a ta osoba myśli jeszcze o dobru zwierząt. To chyba dobrze, prawda?

Link to comment
Share on other sites

I bardzo ważny jest zapis, że nie wolno rozmnażać psa jeśli nie uzyska uprawnień hodowlanych!

Ech dla prawdziwego hodowcy nie ma nic gorszego niż rozstanie ze szczeniakami. Ten strach czy na pewno wybraliśmy im dobre domy. Czasem długie rozmowy przez telefon i maile nie wystarczą żeby kogoś dobrze poznać...

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że nie wystarczą jeszcze w dzisiejszych czasach gdzie ludzie kryją się za maskami niewiniątek. Ja naprzykład sprzedaje sąsiadce z bloku obok pieska za połowe ceny bo nie stać ją żeby sobie kupić yorka za 1000zł i nie żałuje bo wiem że będzie miał jak w raju- najważniejsze jest dobro szczeniaka :p

Link to comment
Share on other sites

Nie będe już jej dopuszczać:lol!:, bo to wielka odpowiedzialność i nie ma papierów , ale chciałm by zaznała choć raz uroków macieżyństwa. Jest dobrą mamą i pieski mam nadzieje przy takim zabezpieczeniu jak umowa i chip :Dtrafiom w dobre ręce. Tak szczeże mówiąc psełdochodowcami nazwałam bym te osoby które zarabiają na yorkach ja poprostu chce by maluszki miały dobrze jak juz ją dopuściłam.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że wszystkiego nie da się uprościć, tak jak co niektóre osoby próbują to zrobić i uważają, że każdy kto dopuścił psa "bezpapierowego" jest BEeee! Wcale nie popieram tego procederu, ale uważam, że atakowanie, krytykowanie ladyyork spowoduje tylko jej niechęć do nas i ladyyork już więcej na dogo nie zagości.
A wiadomo, że jeśli tylko będzie chciała swoją suczkę dopuszczać, to i tak to będzie to robić.


Są hodowle gdzie każdy piesek ma uprawnienia hodowane, a wcale pieski nie mają w takich hodowlach dobrze, Krótko mówiąc sąhodowle i hodowle. Tak jak mówi Hania, jeśli już pieski "bezpapierowe" się rozmnaża to niech właściciele psów zachowują się tak jak ladyyork!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...