Jump to content
Dogomania

Kupno Yorka pomóżcie


tygrysek-kr

Recommended Posts

[quote name='iberia']Ja jakbym pieska chchiałą zostawić dla siebie to nie sprzedałabym go za zadne pieniądze a tu mi śmierdzi podbijaniem ceny jak widzą że ci zależy[/quote]

Hmm.. ja jak kupowałam Jessi to ona też była zostawiona . Wcześniej oglądałam w tej hodowli inną suczkę (5 tyg miała) i czekałam na nią 2 tyg i okazało się, ze mała się wybarwia.. pojechałam i wtedy pani pokazała mi suczkę, którą dla siebie zostawiła (jak byłam za pierwszym razem-nie pokazała mi jej) - To była moja Jessi :loveu: Śliczna czarnulka- taka jakiej szukałam.. Powiedziała, ze może mi ją odstapić a sobie zostawi tamto maleństwo bo jej było bez różnicy czy będzie czarna czy srebrna ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tigrunia']Hmm.. ja jak kupowałam Jessi to ona też była zostawiona . Wcześniej oglądałam w tej hodowli inną suczkę (5 tyg miała) i czekałam na nią 2 tyg i okazało się, ze mała się wybarwia.. pojechałam i wtedy pani pokazała mi suczkę, którą dla siebie zostawiła (jak byłam za pierwszym razem-nie pokazała mi jej) - To była moja Jessi :loveu: Śliczna czarnulka- taka jakiej szukałam.. Powiedziała, ze może mi ją odstapić a sobie zostawi tamto maleństwo bo jej było bez różnicy czy będzie czarna czy srebrna ...[/quote]

chodzi mi o to że miałam do czynienia z Panią z silver i chyba oni mają takie metody są hodowcy i chodowcy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']chodzi mi o to że miałam do czynienia z Panią z silver i chyba oni mają takie metody są hodowcy i chodowcy!!![/quote]

Masz rację Kasiu - ja akurat nie mam nic do zarzucenia hodowczyni od której mam jessi .. to bardzo miła Pani . Mają Yorki, Grzywacze i konie nawet :) Bardzo przytulny domek - polecam tą hodowlę każdemu!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Masz rację Kasiu - ja akurat nie mam nic do zarzucenia hodowczyni od której mam jessi .. to bardzo miła Pani . Mają Yorki, Grzywacze i konie nawet :) Bardzo przytulny domek - polecam tą hodowlę każdemu!![/quote]
:)
ja też nie mam nic do zarzucenia Pani od której mam Ibi.
ps. Ciasteczka wysłałam dopiero wczoraj nie miałam kiedy :( dorzuciłam tam jeszcze dropsy czekoladowe :) mam nadzieję że się przydadzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iberia']:)
ja też nie mam nic do zarzucenia Pani od której mam Ibi.
ps. Ciasteczka wysłałam dopiero wczoraj nie miałam kiedy :( dorzuciłam tam jeszcze dropsy czekoladowe :) mam nadzieję że się przydadzą[/quote]

Ojj,..dziękuję bardzo ! :buzi: Szczerze mówiąc zapomniałam o nich :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szafir']Wróciłem z wekeendu do domu.Bardzo podoba mi sie ten szczeniak z hodowli Biały skrzat ale nie wiem czy warto dac za psa 2000zł jakm go nie będę wystawiał?[/quote]
jak za psiaka nie na wystawy to bardzo duzo:) Zastanow się dobrze.
A jak samopoczucie??

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy baaardzo dużo. Pieski z "papierami" kosztują od 1600 wzwyż. Gorzej jeżeli hodowca Cię naciąga bo wie, że bardzo Ci napiesku zależy. Poza tym - pozostaje pytanie Ile warta jest ta hodowla...

Opinie o niej chyba nie są pochlebne...

PS: Piesek ponoć jest na wystawy i właścicielce zależy żeby był wystawiany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4'][SIZE=1]O jesteś Haniu:) Daj jakieś fotki Berka, powiedz co u Was;)[/SIZE][/quote]

Jestem jestem:):):) miałam megadługaśną przerwę - całe wakacje i trochę!, postaram się to nadrobić;) Bereś pozdrawia! dwa zdjątka i już znikam z offa;)
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/11/e8e086b31602af7f.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/11/16bb6b03585d3b2f.jpg[/IMG][/URL]

Berek pozdrawia z górskich dróg;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bascha.p']Na alegratce widzialm z rodowodami po 1300 i 1500 przejrzyj to Szafirku!!Byly tez i inne bardzo ladne!![/quote]

Hej, hej, zgadzam sie z Baschą, moj piesek kosztowal 1200 zł, po rodzicach doskonalych (mama- zawsze doskonala, medalistka, tata Ch.Pl, oboje pochodza z hodowli Bakarat), panstwo, od ktorych kupilam mojego pieska, po prostu nie byli zachlanni na pieniadze, w innych ogloszeniach cena byla 1600-2000 zl (to bylo 4 lata temu). Dla mnie i ta mniejsza kwota, to duzo pieniedzy, duzo wieksze rasy z rodowodem, gdzie i szczepienia i karma to wieksze wydatki tez sa w tej cenie. Na kupowanie szczeniakow po wywindowanych cenach trzeba patrzec nie tylko od strony przeplacania (jesli kogos stac, to niech placi wiecej) ale tez od takiej strony, ze mnoza sie pseudohodowle, kierowane checia naprawde duzego zysku, trzymajace pieski w kontenerkach jak kury nioski. Raz chcac kupic pieska innej rasy Soft coated irish terrier zawitalam do takiej hodowli, byly tam tez dziesiatki yorkow w malych klateczkach (nawet po dwa, trzy w jednej) piszczacych zeby chociaz podstawic pod klatke palec do polizania, byly juz skargi na te hodowle do ZK, ale nic sie nie zadzialo, nazywa sie "Hetmańska stanica", ma strone w internecie, z ktorej nie da sie zorientowac, co tam naprawde sie dzieje, jaki dramat zwierzat sie tam rozgrywa, przebywajac tam, czulam sie gorzej niz w schronisku dla zwierzat, a smrod byl nie do opisania. Duze psy byly w boksach za domem, ujadaly potwornie.
Zeby sprawdzic, czy z hodowli moga pochodzic naprawde wystawowe szczeniaki wystarczy przesledzic wyniki wystaw na [URL="http://www.yorkland.pl"]www.yorkland.pl[/URL], jesli czesto na lokatach pojawiaja sie psy z jakims przydomkiem, to najlepiej swiadczy o klasie hodowli. Mozna wpisac tam w wyszukiwarke nazwe hodowli i zobaczyc, jakie wyniki wyskocza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szafir']Tak jak mówiłem hodowla ''Silver Spring" a fe.Jak wchodziłem zapytałem to ile ma Pani dorosłych piesków to usłyszałem:"A co Pan ze skarbówki,to proszę nie zadawać takich pytań".W przdsionku miałem czekać nawieszane medali i pucharów nastawiene a za drzwiami syf.Jak wchodziła i wychodziła do pomieszczenia po psy to pożal się boże jaki widok,psy w klatkach jak króliki,wystraszone maleństwa.Za pieska ktory został nie sprzedany malutki Pani zarządała 1800zł z warunkiem krycia w umowie jej suk.Lekka przesada.Omijać z daleka tam jest wylęgarnia na kasę a nie hodowla...
Druga hodowla na Ul. Bukowej w Lublinie:mad:.Dom to jeden wielki syf,fakt,że zaproszony byłem do pokoju,ale po drodze co chwila klatka z psem:crazyeye:.Jak tak można więzić zwierzęta.Za drzwiami następnego pokoju był jakiś szczeniak i inne psy których pod żadnym pozorem nie mogłem zobaczyć,a suka matka szczeniaków pokazywanych pokazana na chwilke i do klatki i zakryta kocem.Te co luzem były,lataja sikaja po meblach co chwile za co są karcone i bite ,6 miesięczne szczeniaki bo były dwa lały po każdym zakątku pokoju .
Jak tak wyglądają hodowle to ja dziękuję a ceny z kosmosu,najtaniej za 6 miesiecznego szczeniaka było z klapnietymi uszami z rodowodem za 1500zł,a jak innego niby 2 kilowego kazałem postawic na wadze to wyszło 3,100 a wcześniej tak Pani zachwalała szczeniaka ,że wyrośnie nie więcej niż 2,5-3kg.Poprostu naciągacze.Omijać z daleka.Powiedzcie gdzie jeszcze coś jest godne uwagi i szczeniaki mają domowe warunki-GODNE.[/quote]
takie coś nadaje sie na skarge do ZKWP od oddziału do którego hodowla nalezy :cool1: męczarnia psów :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Ten o którym Wam mówie za 2000zł jest z hodowli Biały Skrzat i wygląda tak jak Tigruni i Tofki z mordki,ma 3,5 miesiąca wiec juz widac troche jaki psiak .

W rankingu na yorklandzie nie ma tej hodowli jak i żadnej z Lublina.Widzę wygrywa chyba Bakarat i teraz mają psiaka ,ale nie chca mi sprzedać bo tylko przyszłym wystawcom.Nie wiem jak zrobić zeby go kupić bo tez za 2000zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szafir']Ten o którym Wam mówie za 2000zł jest z hodowli Biały Skrzat i wygląda tak jak Tigruni i Tofki z mordki,ma 3,5 miesiąca wiec juz widac troche jaki psiak .

W rankingu na yorklandzie nie ma tej hodowli jak i żadnej z Lublina.Widzę wygrywa chyba Bakarat i teraz mają psiaka ,ale nie chca mi sprzedać bo tylko przyszłym wystawcom.Nie wiem jak zrobić zeby go kupić bo tez za 2000zł.[/quote]

Przemyśl kwestię wystaw może;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szafir']Ten o którym Wam mówie za 2000zł jest z hodowli Biały Skrzat i wygląda tak jak Tigruni i Tofki z mordki,ma 3,5 miesiąca wiec juz widac troche jaki psiak .
W rankingu na yorklandzie nie ma tej hodowli jak i żadnej z Lublina.Widzę wygrywa chyba Bakarat i teraz mają psiaka ,ale nie chca mi sprzedać bo tylko przyszłym wystawcom.Nie wiem jak zrobić zeby go kupić bo tez za 2000zł.[/quote]

1.jesli kwestia ceny to poszukaj tanszego szczeniaka w innej niz ,Biaty Skrzat, hodowli
2. jesli cena jest identyczna to nie rozumiem, jak mozna nie wziac psa z jednej z najlepszych hodowli na swiecie, gwarantujacej rowniez zdrowie psiakow. W 2006 Zwyciezca Swiata w rasie YT zostal yorkshire terrier po suczce z hodowli Bakarat i psie, ktorego wlascicielka jest p. Anna Zwolinska hodowczyni Bakaratow. Wystawianie nie jest trudne, w Lublinie i okolicach jest sporo wystaw, nie trzeba daleko jezdzic, zeby piesek mial status reproduktora ZKwP to musi zaliczyc jedynie 3 wystawy, nie rozumiem w czym problem. Masz coreczke, dzieci uwielbiaja chodzic na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']nie rozumiem tego, ktoś chętny chce kupić a oni sprzedać nie chcą a jeśli ktoś zapewni, że wystawi a potem zrezygnuje z wystaw to co wtedy? psa im chyba nie odbiorą....właśnie jeśli ktos wie coś na ten temat to chętnie poczytam:p[/quote]

juz tlumacze, chodzi o to, ze prawdziwi hodowcy hoduja w celu doskonalenia rasy i jesli trafi sie piekny szczeniak, to zal im, zeby nie byl pokazywany na wystawach, bo to najlepsza wizytowka dla ich ciezkiej hodowlanej pracy, lat poswiecen i ogromnego trudu, jaki sobie zadaja,aby szczeniata byly jak najwyzszej klasy, ja bym sie osobiscie cieszyla jesli hodowczyni takiej klasy co p.Anna Zwolinska zaznaczyla sprzedajac pieska, ze jest wystawowy, bo to znaczy ze musi byc naprawde doskonaly, sama jest sedzia miedzynarodowym, wiec wie co mowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']1.jesli kwestia ceny to poszukaj tanszego szczeniaka w innej niz ,Biaty Skrzat, hodowli
2. jesli cena jest identyczna to nie rozumiem, jak mozna nie wziac psa z jednej z najlepszych hodowli na swiecie, gwarantujacej rowniez zdrowie psiakow. W 2006 Zwyciezca Swiata w rasie YT zostal yorkshire terrier po suczce z hodowli Bakarat i psie, ktorego wlascicielka jest p. Anna Zwolinska hodowczyni Bakaratow. Wystawianie nie jest trudne, w Lublinie i okolicach jest sporo wystaw, nie trzeba daleko jezdzic, zeby piesek mial status reproduktora ZKwP to musi zaliczyc jedynie 3 wystawy, nie rozumiem w czym problem. Masz coreczke, dzieci uwielbiaja chodzic na wystawy.[/quote]

Nie chodzi o cene.Pies nie jest po jakiś znanych rodzicach-Ojciec z Czech a mama właścicielki z Białego Skrzata.Ale hodowczyni twierdzi że jest 100% wystawowy i jej zależy żeby był wystawiany,bo to jest reklama dla niej że taki szczeniak jest od niej i wogóle aż żal jakby takiego psa nie wystawiać.Ona twierdzi że jej psy nie są jakieś utytułowane bo ona nie ma siły jeździć po wystawach gdzie połowa jest z góry opłacona i to nie jest takie piekne jak to opisują.
Jesli chodzi o to ze mogę wziąć szczeniaka z hodowli Bakarat i go wystawiać to nie wchodzi to w grę.Wystawy nie polegają na tym że psa sie wykapie i jedzie na wystawy,tylko trzeba codziennie bardzo dbac o niego i jego sierśc,żeby nawt raz się nie skołtuniła ,odpowiednio pielęgnować,strzyc itp,itp... Piesek u mnie lata po kolankach,rękach ,śpi w pościeli jest do kochania i pieszczenia a nie na pokaz i żeby broń boze nie mozna było go można dotknąc bosie włos złamie lub splącze.Ja napewno nie będę wystawiał.
Dzwoniłem dziś znowu do Białego Skrzata i nie chce mi sprzedać tego szczeniaka,bo jakis hodowca się podobno zastanawia ,więc dałem jej ultimatum,albo jutro go kupuje,albo wcale,bo jak mi Powie za 2 tygodnie ze moge go kupić bedzie znaczyło,że jednak coś dostrzegli w piesku złego.Zobaczymy jak będzie ,bo pies naprwde nawet dla laika jest piekny i wszystko ma tam gdzie trzeba.Jak pisłem mordkę ma jak ten Iberi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...