Jump to content
Dogomania

Duży problem z dominujacym bullterrierem


Kazik

Recommended Posts

Coś mi się wydaje że na tym forum chce się zdyskredytowć Hodowle

wiele osób zabiera głos bo coś tam usłyszały, przeczytały i teraz to interpretują na własny sposób ale czemu tak tendencyjny ??

Widzę że zaczeło się od szczeniaczka z miotu gdzie hodowca nie miał pojęcia o problemie -(czy jego zadaniem jest i ma być pytanie szklanej kuli co sie dzieje ze wszystkimi szczeniakami które wypuścił w świat ??)- skoro go właściciel nie raczył poinformować i nie dał szansy na żadną reakcjię, a kończymy na Neckarze (Champion Polski), pięknym psie

(sami oceńcie http://www.henio11.republika.com.pl/pupile/foto4.htm ) widziałem go na wystawie we Włocławku, pies był spokojny nie było problemu aby go pogłaskać.

Myśle że to jedna podpucha rozmawiamy o hodowcy znanej i odnoszącej sukcesy hodowli pratycznie za jego plecami i wieszamy tu na nim jego własne psy, dlaczego bo panu Kazikowi nie chciało się zadzwonić ??????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie przed chwilą zadzwoniła do mnie właścicielka hodowli. Chciała podziękować za to, że się za nimi wstawiłam. Ja również dziękuje tym wszystkim którzy myślą rozsądnie i potrafią kojarzyć fakty. Właścicielka hodowli wyjaśniła mi również jak przebiegała jej rozmowa z Kaziem i jak pięknie Kazio to po przekręcał na forum. Szkoda tylko, ze nie napisał że dostała namiary na szkoleniowca który ma praktykę w układaniu trudnych psów. Nie będę tego komentować bo nie warto.

Mam tylko nadzieję, że właściciele hodowli sami wam to jeszcze wyjaśnią. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Czy aby nie było tak że Nektar z Rzymskich Legionów na pewnej bardzo ważnej wystawie został zdyskwalifikowany z powodu ....agresywnego zachowania czy się mylę ?? a może to miało miejsce częściej moi mili zastanówcie się czy to podpucha czy zwykłe zażalenie?

Lucjan czy to pytanie retoryczne, czy naprawde nie znasz odpowiedzi na to pytanie i chcesz poznać prawde ?

Link to comment
Share on other sites

Buldog odpowiedziałem CI na priva

Jednak przytoczę tu 1 zdanie "Sprawa ta daje coraz więcej pytań niż rzeczowych porad i odpowiedzi na problem pana Kazika."

tak Buldog musiał się dowiedzieć w przeciwnym wypadku nie było by na forum jego wypowiedzi to jasne.

Życzę miłego popołudnia wszystkim FORUM-OWICZOM

ps. zostawcie komputery i weźcie psy na spacer jest ładna pogoda :)

Link to comment
Share on other sites

Szanowni internauci pan Kazik kupując u nas psa mówił iż wie jak postępować z psem! NIE kontaktował się z hodowla, aż do czasu gdy ktoś z szanownych państwa mu to kategorycznie podsunął. Podczas rozmowy z nim nie wiedzieliśmy co jest dokładnie umieszczone na forum, a gdy wpomnialiśmy że słyszeliśmy od znajomej, że jest umieszczona skargapowiedział że "skarga to za dużo powiedziane" i że "znajoma jest zbyt egzaltowanai i źle coś zrozumiała".

Adres który pan Kazik otrzymał, był konkretną pomocą. Miał się tam zwrócić, aby uzyskać fachową pomoc szkoleniowca, który mógłby mu pomóc w postępowaniu z psem.

W rozmowie tej pan Kazik oczernił także suczkę z którą miał kontakt, o straszną dominację względem jego psa i swojej właścicielki. A wiemy z prywatnego listu że właścicielka jest z Uleńki zadowolona, że jest przemiłą sunią i dla ludzi i dla zwierząt

Pan Kazik potrafi wszystko przeinaczyć i nie szuka pomocy, tylko jak widać kontaków...

Nabył psa rasowego. Czy szukał pomocy w swoim macierzystym oddziale Związku Kynologicznego ? Sa tam kynolodzy do których można się zwrócić po pomoc i poradę.

Wszystkich chętnych chcących zobaczyć nasze pieski oraz to jak są wychowywane ZAPRASZAMY nasza chodowla jest otwarta.

Kontakt: www.henio11.republika.pl

mail: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko przypominam że pies w klasie championów w rękach hodowców został zdyskwalifikowany za agresywne zachowanie na wystawie światowej w Holandii 2002 jeśli mnie pamięć nie myli co do wystawy.

Potem się dziwimy że mamy zagranicą opinię zszarganą i tyle jeśli jest odpowiedz zasadna na zachowanie się psa to chętnie posłucham :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Lucjan

Bez jaj!

po

1) Widziałeś tego psa ??? -na żywo, dotykałeś jeśli nie to nawet nie wiesz

o czym piszesz

po

2) Jeden pies nie zrobił nam takiej opini o jakiej piszesz, twoje wnioski są

śmieszne.

po

3) to na forum staramy się pomagać, a nie atakować Hodowcę znanej

hodowli z 23 letnim doświadczeniem.

po

4) to jaka jest definicja agresywnego psa ??. Pies jest agresywny kiedy

pogryzie sędziego, mruknie na

sędziego, szczeknie na innego psa,

zabije sędziego wzrokiem (był bym za tym-

może sędzia bał się podejść do tak

zbudowanego psa :) )

jak nie chcesz mieć problemów z psem kup sobie chomika.

Życzę wszystkim miłego dnia

Link to comment
Share on other sites

"ASTANIA" napisała:A skąd Gosiu przyszło Ci to do głowy? :o Nie jest ciemno rudy z białymi znaczeniami.

************************************************************

No właśnie dlatego pytam, bo przyjrzyj się temu zdjęciu. Tam wygląda, jakby miał czarne znaczenia.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Lucjan

Bez jaj!

po

1) Widziałeś tego psa ??? -na żywo, dotykałeś jeśli nie to nawet nie wiesz

o czym piszesz

po

2) Jeden pies nie zrobił nam takiej opini o jakiej piszesz, twoje wnioski są

śmieszne.

po

3) to na forum staramy się pomagać, a nie atakować Hodowcę znanej

hodowli z 23 letnim doświadczeniem.

po

4) to jaka jest definicja agresywnego psa ??. Pies jest agresywny kiedy

pogryzie sędziego, mruknie na

sędziego, szczeknie na innego psa,

zabije sędziego wzrokiem (był bym za tym-

może sędzia bał się podejść do tak

zbudowanego psa )

jak nie chcesz mieć problemów z psem kup sobie chomika.

Życzę wszystkim miłego dnia

z amstaffami mam do czynienia więcej lat niż Ty mój najstarszy ma 10 lat skończone i doskonale wiem o co chodzi

pies jest agresywny i tyle a na naszych ringach panoszy się jeszcze kilka takich agresorów a opinię niestety mamy taką i tyle

jak myślisz czy pies został zdyskwalifikowany za wygląd ? czy za zachowanie ? tak tak brońmy takich wspaniałych propagatorów rasy a zakaz hodowli bulowatych dopadnie nas szybka czego spodziewam się w najbliższym czasie

i ja nie mam problemów z psem mam też rybki koty a chomików nie lubie

Link to comment
Share on other sites

Lucjan jedyną agresywną osobą na forum w ostatnim czasie jesteś Ty.

Najwyraźniej przez 10 lat niewiele osiągnołeś ani widziałeś hodując amstafy. Za wszystkie rodzaje zachowań które wymieniłem można wylecieć z ringu (i za wiele więcej). A pies to zwierze pamiętajmy o tym,

nie przypisujmy mu cech ludzkich.

piszesz:

"pies jest agresywny i tyle a na naszych ringach panoszy się jeszcze kilka takich agresorów"

Tak to jakie jeszcze ??- może ich hodowcy też chcieli by wiedzieć że maja agresywne psy -uświadom ich.

I jeszcze jedno jakim sposobem "agresywny" pies zdobył Championat ??-

czyżby nasi sędziowie popierali agresywne zachowanie??

ps. chętnie zobaczę Twoje amstafy.

Marek z Gromem

100% się z Tobą zgadzam mieć psa to wcale nie znaczy poznawać go.

Może tu jest problem p. Kazika ???? - okres po zakupie p. Kazik zaniedbał. Relacje w nowym "stadzie" nie pozwoliły znaleźć psu miejsca tzn. na samym końcu. Poświęcał mu za wiele lub za mało uwagi, może tylko on go karcił ??

Nie wiem tylko czy rozmowa tu na forum pomoże panu Kazikowi

czy może zaszkodzi hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

wiesz napiszę inaczej:

agresywny narazie jesteś Ty

dla przypomnienia Szamotuły sędzia Katrina Bravo wywaliła parę psów (wystawa klubowa sędzia amerykański)

na zadane pytanie po sędziowaniu co sądzi o naszych amstaffach nic nie mówiła o eksterierze tylko pytała dlaczego mamy tak dużo agresywnych psów ? Jak kupisz sobie biuletyn z tego okresu to sobie przeczytasz co Ty na to i tu nie będę wymieniał nazw bo i po co zaraz będą obrońcy tylko co będziesz krzyczał po zakazie hodowania terrierów typu bull?

a nie tak dawno na wrocławskiej wystawie sędzia Uwe Fisher również wyrzucił suczkę która rzuciła się w jego stronę napewno nie z miłości ale to pewnie dla wszystkich szczegół a dalej już nie będę przypominał bo i po co fajnie jest milczeć albo prawdę nazywać agresją

sowjego psa niestety nie moglem wystawiać bo ma wadę zgryzu która wyszła po wymianie zębów takiego kupiłem też z hodowli natomiast jeżdzę na wystawy bo śledzę co się dziej w tych rasach wiele czytam na ten temat mam znajomych którzy wystawiają swoje psy więc może nie jestem znawcą ale obserwuję to tyle może ktoś pomyśli trochę bo nie chodzi o złe słowo na temat hodowli tego do tej pory nie powiedziałem ale o brak wyobrażni ludzi którzy mają te psy co nie zmienia faktu że opinię mamy zszarganą temat ze swojej strony uważam za zakończony

Link to comment
Share on other sites

Lucjan napiszę tylko tyle ile wycztałem na stronie hodowcy Neckara.

( www.henio11.republika.com.pl/pupile/nikopis.htm )

Ta sama sędzina na którą się powołujesz dała Neckarowi CWC na tej samej wystawie - tak więc ???? - mylisz się co do Neckara

Na przyszłość jek będziesz chciał kogoś ganić na forum sprawdź dokładnie własne wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie... temat już jakiś czas temu zszedł na ludzi (przeciwienstwo od schodenia na psy), a nie o to tu chodzi.

Tak więc temat zamykam.

Jak ktoś ma coś mądrego jeszcze do dopisania- niech nada mi na priv, a temat komisyjnie otworzę.

Dag-mod.

:evilbat:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Na moja prosbe topic zostal otwarty... w tej chwili znam juz [osobiscie a nie przez poslancow] 3 historie z problematycznymi bullami spokrewnionymi z psem Kazika.

1. Pies Kazika - poza agresja ujawnila sie u niego tzw. patella luxation - choroba dziedziczna, charakterystyczna dla rasy - pies przeszedl kosztowne operacje na obydwa kolana.

2. Suka Ula - siostra miotowa psa Kazika - cala sprawa zostala dokladnie przemaglowana na liscie dyskusyjnej 'zpsem' - w kazdym razie sprawiala duze problemy swojej wlascicielce [mieszka tam rowniez dorosly AST z ktorym problemow wychowawczych nie ma]

3. 5cio miesieczne szczenie BT - pol brat pozostalej dwojki [wspolna matka]

Jesli ktos jeszcze wie cokolwiek o psach spokrewnionych z wyzej wymienionymi prosze o kontakt na maila [email protected] - nie zamierzam prowadzic wojny z nikim, jesli ten mlody pies ma byc adoptowany to musimy poprostu wiedziec na czym stoimy.

ps. poprawka wlasnie pojawila sie 4 osoba, ktora miala szczenie z miotu z ktorego jest rowniez pies Kazika i Ula - pies zostal uspiony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...