Jump to content
Dogomania

Marek z Gromem

Members
 • Content Count

  624
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Marek z Gromem

 1. Witaj Współczuję, bo nie dawno pożegnaliśmy się właśnie z psem z niewydolnością nerek. Co do choroby, to jest paskudna, pies nie chce jeść bo ma za wysoki poziom mocznika, to co możesz zrobić to na razie karmić go na siłe z ręki, nasz pies dostawał przy wysokiej mocznicy karmę mokrą w puszkach Royal Canin Renal. Miał wpychane kulki tej karmy do pyska. Co do wyleczenia, to o ile nie jest to jakieś zapalenie to niewydolności nie wyleczysz, raz będzie lepiej raz gorzej. Po serii kroplówek poziom mocznika i kreatyniny powinien spaść, natomiast to zależy od tego w jakim stanie są nerki, niech wet Ci zrobi USG i określi stan nerek. Możesz spróbować podać psu Apetizer (w aptece, produkt dla dzieci niejadków). Co do leków to konieczne przy mocznicy podawanie jest Furosemidu lub innego środka moczopędnego. Kroplówki wspomagają leczenie i to bardzo. My przy bardzo zaawansowanej mocznicy dawaliśmy 500 ml soli i glukozy 2 x dziennie, jedna kroplówka rano, druga popołudniu, po 7 dniach pies miał duży spadek mocznika i kreatyniny. Napisz jaki masz ten poziom kreatyniny bo on świadczy również o stanie nerek. Możesz podawać suplementy diety Rubenal, Ipakitine, Azodyl. - wszystkie wspomagają nerki.
 2. niewydolność nerek psa nie boli , pies się staje po prostu apatyczny, ma coraz mniej siły, może zasnąć i się nie obudzić. A u naszego Gromika po codziennych kroplówach, w dzisiejszych badaniach kreatynina spadła z 9,7 na 5,5; a mocznik z 497 na 240 :) :)
 3. i u nas jest źle. W grudniu nasz Shar-Pei w wyniku badań kontrolnych, bo wiek 8 lat, zdiagnozował niewydolność nerek -kreatynina 2,82; mocznik 148. Od grudnia na karmie weterynaryjnej Royal Canin Renal i rubenal. po karmie i rubenalu odżył, zachowywał się jak szczenię. 2 lutego miał gorączkę Shar-pejowską (rodzinną). 4 lutego nasz Shar-Pei miał robione badanie krwi, po dwóch dniach nie jedzenia i ogólnego osłabienia, poziom mocznika 207 a kreatyniny 5,5. Po serii płukanek (4) zaczął jeść w dniu 17 lutego kontrolne badanie i kreatynina 9,7 i mocznik 497. USG nerek wykazało liczne zmiany. Ale dalej płuczemy, jest coraz słabszy, wiemy, że jego czas już powoli nadchodzi i walczymy o każdy dzień.
 4. P. Viva, jest bardzo dobrą sędziną. Miłą, rzeczową, sympatyczną. Chętną do pomocy. Bierze pod uwagę mocno sposób wystawienia psa. Werdykty zawsze uzasadnia. Jest to sędzina do której zawsze chętnie pojedziemy.
 5. Może trochę po czasie ale na przyszłośc będzie odpowiedź. Sędzia miły sympatyczny, cierpliwy. Bierze pod uwagę wszystko, może z naciskiem na ruch. Sędziował nas w Berlinie kilka lat temu grupa III.
 6. Witam Sędziował wybór BIS Juniorów na wystawie w Lubieszynie, i o dziwo sprawdzal im uzębienie. Słyszeliśmy również o ocenianiu na MWPR w Szczecinie, pies z brakami, których sędzia twierdził że jest ok ( tzn pełen zgryz) ocena dosk, a suka z pełnym zgryzem w karcie miała napisane braki.
 7. Narisowa a moższ podać stawkę Jack Russell Terrierów z wystawy na której byłaś ???? Pozdrawiam
 8. Z reszta do dnia dzisiejszego nie wiadomo kto sedziuje Jack Russelle!!!!!!
 9. [quote name='jefta']Myślę, że to wynika ze zdziwienia, że oddział pyta wystawców kogo chcą:-o. Już w tym topiku było kilka nieporozumień, bo ludzie poprostu nie wierzą , że to możliwe i czekają aż Wy (oddział) zdecydujecie żeby móc ponarzekać:eviltong:. A skoro nie można na narzuconego sędziego to narzekają na brak narzucania:evil_lol:[/quote] Akurat sie dobrze składa że to ja dzwoniłam do oddziału trzy razy - nikt mi nie zaproponował żebym podała sędziego- więc o to ten krzyk. Tak się składa że przy moim trzecim telefonie - Pani z oddziału powiedziała że zadzwoni do mnie koło 13:00 i poda sędziego (ja dzwoniłam koło 11:00) Nie zadzwoniła - więc proszę się "nie wybielać " i nie mówić jaki to oddział jest wpaniały - na mopje trzy maile do dzisiaj nie mam odpowiedzi. Pozdrawiam Aga
 10. Monia naprawde bardzo Nam przykro [*] [*] [*] [*]:ekmm: :-(
 11. Organizacja wystawy pozostawiła wiele do życzenia Nie chcieli nas z wystawy wypuścić bo nie mieliśmy karty magnetycznej - gdzieś się zapodziała :) Klimatyzacja była - ale nie włączona. Nie wspominam o karcie ocen - takowej nie było - był dyplom z zaznaczoną oceną, lokatą, ani słowa o psie. Wystawa jednym słowem - żenująca, gdybyśmy wiedzieli że pies nawe opisu nie dostanie, to w ogole byśmy nie pojechali. O najważniejszym zapomieliśmy napisać - sędzia Yerusalemsky - rusek - zmieniał sobie plan sędziwania. Najpierw weszły psy młodzież, a póxniej od razu zawołal suki - w związku z powyższym jedna sukcze wystawiała inna osoba, bo właścicielka w tym czasie poszła najzwyczajniej pewnie do toalety - a to co zrobił na ringu to była masakra, szarpał psami, ciągał za ogony, jak jakis pies miał wydajniejszy ruch kazal biec wolniej i tym samym pies drobił. Biegać trzeba było w ścisłej grupie. Chyba najgorsza wystawa w naszym życiu
 12. [quote name='Nesjanka']nooooo ....... nareszcie spakowani, dokumenty uzupełnione , dzisiaj jedziemy :p[/quote] My jeszcze nie spakowani, dokumenty wciąż w załatwianiu :oops: (brak zaświadczenia od weta) i też wyjeżdżamy dzisiaj w nocy. :p
 13. [quote name='Frytela']U mnie pisze ze zapłacone ale... MOJEGO PSA 3 RAZY PRZYJELI o.O byłam a granicą i nie wiem czy moge to teraz jakoś naprawić xD[/quote] Myśłe że można mojego Jack Russella w Berlinie przyjęli przyjeli do klasy otwartej bo nie zdążyłem przesłąc kopi dyplomu champona i jak wysłałem im listownie dyplom z danymi psa przyjeli mi go do klasy championow, w katalogu figurował dwa razy - mogłem go wystawic w klasie otwartej i championów się śmieliśmy :D Płaciłem na wystawie, ale moja Aga jakoś Pani z sekretariatu wystawy przetłumaczyła,że nie będziemy płacili podwójnie
 14. My jedziemy na wystawę i od razu z powrotem do Polski - taniej, poza tym będzie 3 kierowców.
 15. [quote name='Marek z Gromem']Organizacja pozostawia wiele do życzenia:shake: W lutym wysłaliśmy zgłoszenie, po mailu w kwietniu i moim zapytaniu czy mam zapłacić jak za pierwszy czy trzeci termin, Pani odpoweidziała ze jak za trzeci, wiec stwierdzilismy ze nie jedziemy. Po jakis dwóch tygodniach dostaje maila od organizatorów, że mogę zapłacić jak w pierwszym jeżeli rzeczywiście wysłlismy zgłoszenie w lutym. Po weryfikacji danych td, podałem Pani numer karty kredytowej ieniądze sobie ściągneli, i w zeszły czwartek piszę do organizatorów z pytaniem dlaczego nie dostałem otwierdzenia. Tym razem Pan przysyła mi numer mojego psa z informacją "UNPAID" - pieniądze ściągnęli mi z konta 15 maja. Teraz czekam na odpowiedz, bo poprsiłem o wyjaśnienie, jako dowód przesłałem całą korespondencję z Panią, któóa mi pieniadze z konta ściągnęła.[/quote] Dostaliśmy maila że bardzo przepraszają i że pies jest oczywiście oplacony, wariactwo :shake:
 16. Organizacja pozostawia wiele do życzenia:shake: W lutym wysłaliśmy zgłoszenie, po mailu w kwietniu i moim zapytaniu czy mam zapłacić jak za pierwszy czy trzeci termin, Pani odpoweidziała ze jak za trzeci, wiec stwierdzilismy ze nie jedziemy. Po jakis dwóch tygodniach dostaje maila od organizatorów, że mogę zapłacić jak w pierwszym jeżeli rzeczywiście wysłlismy zgłoszenie w lutym. Po weryfikacji danych td, podałem Pani numer karty kredytowej ieniądze sobie ściągneli, i w zeszły czwartek piszę do organizatorów z pytaniem dlaczego nie dostałem otwierdzenia. Tym razem Pan przysyła mi numer mojego psa z informacją "UNPAID" - pieniądze ściągnęli mi z konta 15 maja. Teraz czekam na odpowiedz, bo poprsiłem o wyjaśnienie, jako dowód przesłałem całą korespondencję z Panią, któóa mi pieniadze z konta ściągnęła.
 17. A my jeszce nie dostaliśmy potwierdzenia :roll:
 18. A czy ma ktoś pełne wyniki Labków z Manowa?? Prosiłbym o wklepanie:p
 19. My również wróciliśy bardzo zadowoleni. [SIZE=3][B]Nasz Jack Russell Gang-Staff MOVIE STAR vel Szorstek zdobył 1 lokatę, CAC,CACIB i BOB[/B][/SIZE] - wygrał z TOP Jack`iem z Czech (zwyciężca za rok 2005 i 2006 - LANTAKA POLEPOSITION u Czeskiego sędziego.:multi: Ogólnie ten sezon wystawowy jest dla Nas bardzo udany: - wygrana III Grupy (BOG) na Międzynarodówce w Kielcach, - Berlin CAC, VDH, CACIB i BOB - teraz Praga. Złota passa Szorstinka trwa :smilecol:
 20. Wczoraj byliśmy na wystawie w PRADZE oto wyniki: Wyniki Jacków: [B]Psy młodzież[/B] LANCELOT BOHEMIA PLATINA - 1 lokata, ocena: doskonała AKILI SIXI HAWK - 2 lokata, ocena: bardzo dobra [B]Psy pośrednia[/B] LEMOSA HOPES MANDRAKE - 1 lokata, ocena: doskonała, CAC ALI ABABOUA MAYO LAND - 2 lokata, ocena: bardzo dobra [B]Psy otwarta[/B] JACK-LEE Z VALERIANU TAMI - 1 lokata, ocena: dobra [B]Psy championów[/B] [B][SIZE=3]GANG-STAFF MOVIE STAR - 1 lokata, ocena: doskonała, CAC, CACIB, BOB, i jak się później okazało tytuł: PRAGA WINNER[/SIZE][/B] LANTAKA POLEPOSITION - 2 lokata, ocena: doskonała, Res CAC SPEDDY SPOT OF CATHY`S COTTAGE, ocena: doskonała [B]Suki młodzież[/B] ALL YOU NEED IS SIXI HAWK - 1 lokata, ocena: doskonała, CAJC ENNIGMA SUZAN`S PRIDE - 2 lokata, ocena: doskonała [B]Suki pośrednia[/B] CLERIE AVORA - 1 lokata, ocena: doskonała, CAC CATTY AVORA - 2 lokata, ocena: doskonała, Res CAC [B]Suki otwarta[/B] CALIFORNIA DREAM BOHEMIA PLATINA - 1 lokata, ocena: doskonała, CAC, CACIB ANACH POLANECKE SVAH - 2 lokata, ocena: doskonała, Res CAC HELEN HARPER BOHEMIA PLATINA - 3 lokata, ocena: doskonała Kolejny ogromny sukces Szorstka - wygrać z LANTAKĄ ( TOP PIES z Czech za rok 2005 i 2006) - dla nas było to nieprawdopodobne i z całą pewnościa nierealne (sędzia Czech [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_cool.gif[/IMG] ). Także wystawa dla Nas bardzo udana. Sędzia DR TOM PHILLIP generalnie w ocenianiu brał pod uwagę ruch, głowę oraz ogon ( z tego co zaobserwowaliśmy to wszystkie Jack`i z zakręconymi źle noszonymi ogonami schodziły z ringu z oceną bardzo dobrą. Agnieszka (PARSONK) ze swoim EMIREM zajęła lokatę 2 ocena: doskonała, a z mała Kuszą lokatę 1 z oceną: wybitnie obecującą. Zdjęć niestety nie mamy, ale Aga robiła więc mam nadzieję, że wrzuci fotki na forum.
 21. Widzę, że j się muszę wtrącić w dyskusję. Posty dotyczące psa Pana sędziego Ostrowskiego zostały usunięte - powód ?? - Powodem jest to, iż wasze wypowiedzi zaszły już trochę za daleko. Wyjaśniem, Flashka-g wypwiedziała tylko i wyłącznie swoją opinię odnośnie psa . Nie podważyła werdyktu sędziego, wyraziła najzwyczajniej swoje zdziwienie. Niejaka Pani Angel of Death za obraźliwe teksty w kierunku innych użytkowników dostaje osrzeżenie oraz ... celem ochłonięcia. "Nane" - forum jest publiczne i każda osoba ma prawo do wyrażania opinii, opinia odnośnie psa jest ocena subektywną - jednemu się pies podoba drugiemu nie, więc "wymiana zdań" pomiędzy Tobą a Flashka-q a innymi użytkownikami forum jest bezsensowna. Pozdrawiam Wasz MOD 8)
 22. Oj może być ciężko w Pradze - z analizy wyszło mi że konkuruje z nami w klasie pies Ingrid Dedkovej z Bohemia Platina :cool1:
 23. Wczoraj mielismy okazje (przy okazji wizyty w naszym oddziale ZK) spotkac przecudną nową sunie Agnieszki (PARSONRK). Mała jest fenomenalna - najładniejszy Parson na kuli ziemskiej, :loveu: przepiękna:loveu: , :loveu: poprostu całuśna:loveu: , :loveu: mniamnuśna:loveu: i :loveu: ogólnie cudowna:loveu: . Pozdrawiam Agniecha :)
×
×
 • Create New...