Jump to content
Dogomania

Skrajnie wyczerpany Fred - już radosna psia dusza w NOWYM DOMKU!


keria

Recommended Posts

[quote name='Maksy']Ja też im współczuję. najpierw sie tej ich motywacji dziwiłem, ale potem pozostało już dla nich tylko współczucie, że tyle energii tylko tą drogą potrafili uruchomić. Może tym razem wystarczy im chęc pomocy zwierzętom.

Dziękuję elaja.[/QUOTE]
Jednak źle zrozumiałeś.Napiszę więc wyraźniej -[B]​ Tobie współczuję [/B]:-( [B]i proszę - jeśli nie obchodzi Cię wcale sytuacja i los Freda to chociaż nie zaśmiecaj jego wątku swoimi przemyśleniami nie na temat [/B]:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Maksy']W tak słusznej sprawie poprę nawet Foksia i Dżekuś
! Ale Foksiu tu nie może być sytuacji ",może ktoś będzie wiedział gdzie jest jakaś petycjia do podpisania ,że my obrońcy praw zwierząt nie zgadzamy sie na legalizacje uboju rytualnego". Tu inicjatywę protestu i petycji powinna objąć silna , bogata finansowo organizacja np KTOZ. KTOZ dało dowody, że potrafi zmobilizować telewizję, prasę, ludzi na facebooku aby zlikwidować nowo założone schronisko, z 67 psami, to przy perspektywie zagrożenia okrutną śmiercią setek i tysięcy zwierząt KTOZ powinno zrobić przynajmniej to samo. Ja wiem, że tu sprawa jest trudna bo za ubojem rytualnym stoją silne grupy wyznaniowe i finansowe, którym można się narazić, a i medialnie sprawa może być "śliska" - bo grupy wyznaniowe też przedstawią w mediach swoje racje. To nie będzie rutynowe odebranie 5 psów staruszce, która sobie nie radzi, bo ma małą emeryturę i dzieli się z psami własnym skromnym obiadem, a sąsiedzi się skarżą, że psy szczekają . Tu przeciwnik jest "godny" dla tak dobrze przygotowanej prawnie i medialnie instytucji jak KTOZ. A więc Foksiu, jesteś społecznym inspektorem KTOZ : Do dzieła. Dzwoń do Pani Prezes KTOZ, dzwoń do Frotki dzwoń do gabrysi2424 bo ona dobra jest na facebooku. Dzwoń do Pani Redaktor. Ratujcie te zwierzęta. Macie siłę i możliwości. Mam nadzieje że macie też wolę Prawdziwej Pomocy.Ja wiem, że jedną z najpotężniejszych sił i skutecznym motorem działania niektórych, jest nienawiść, przynajmniej tak było przy wyżej wymienionej pokazowej akcji, ale tym razem może wystarczy sama chęć pomocy zwierzętom.
Powodzenia[/QUOTE]
[COLOR=#000000]Pani Aniu i Pani Joasiu przestańcie się produkować bo każdy widział co sie w tej mordowni w Kłaju działo wiec proszę nie pisać ,ze zamknęliśmy schronisko tylko pseudo schronisko .[/COLOR]:angryy:
[COLOR=#000000]Jak nie chcecie petycji podpisywać to nie zaśmiecajcie wątków bo inni na pewno chcą petycję podpisać. [/COLOR]:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Niestety moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na razie mieć kolejnego psa. Połowę moich wydatków po opłaceniu rachunków przeznaczam na zwierzaki. I bez Fredka ledwo przędę.
Mam na utrzymaniu w sumie piątkę kotków ( w tym 2 staruszki i jednego bardzo chorego kociaka z białaczką i po urazie kręgosłupa, pampersy, leki, środki czystości to dla mnie straszny wydatek). Oprócz tego 3 psiaki ( w tym jedną siedemnastoletnią sunię przygarniętą po zmarłym właścicielu). Nie wyrabiam finansowo i czasowo. Dłuższy pobyt Fredka nie wchodzi w grę.
Chciałam dać mu tylko szansę na lepsze życie. Fred jest już całkiem zdrowy, sierść odrosła, został zaczepiony, będzie zaczipowany i w razie w pomyślę o kastracji, ale on absolutnie nie może u mnie zostać na dłużej:shake:!!!!
Nie chcę wybierać czy zaszczepić Freda czy kupić lek dla mojego chorego kota. Pozostałe własne zwierzaki są dla mnie najważniejsze! One zostaną ze mną na zawsze bo taką kiedyś podjęłam decyzję i się z niej nigdy nie wycofam. Kocham je ponad życie.
[COLOR=#ff0000]Fredzik miał być u mnie tylko do czasu gotowości na nowy dom i tak pozostanie.
Nie jestem zbieraczką zwierząt. Muszę mierzyć zamiary na siły.

[/COLOR]Często też zdarza mi się znajdować zwierzaki w nagłej potrzebie i nie mam sumienia pozostawiać ich na pastwę losu. Nie mogę jednak zostawiać sobie ich wszystkich na stałe. Tutaj jest wątek mojej wielkiej gromadki jeśli ktoś i zbiór moich tymczasowiczów. Na prawdę na więcej mnie nie stać.[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229553-Moje-stadko[/URL][/QUOTE]
przepraszam, nie chciałam ci sprawić przykrości, ani tym bardziej zmuszać do zwierzeń na temat sytuacji finansowej;
oczywiście, nie sztuka jest nazbierać zwierzaków, niestety nie każdy to rozumie...
fredzio to mikrusek - może napiszcie do karolina_g_k - ona się zajmuje takimi pchłami, a do tego sprawdzi każdy dom na wszystkie strony zanim odda psa; ja ufam jej całkowicie;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś'][COLOR=#000000]Pani Aniu i Pani Joasiu przestańcie się produkować bo każdy widział co sie w tej mordowni w Kłaju działo wiec proszę nie pisać ,ze zamknęliśmy schronisko tylko pseudo schronisko .[/COLOR]:angryy:
[COLOR=#000000]Jak nie chcecie petycji podpisywać to nie zaśmiecajcie wątków bo inni na pewno chcą petycję podpisać. [/COLOR]:angryy:[/QUOTE]

Ja jak najbardziej jestem za podpisaniem petycji. Ale wydaje mi się, że właśnie w sprawie o tak wielkim zasięgu energia Pań i KTOZ, z waszą umiejetnością zainteresowania mediów bardzo by się przydała, dla obrony potencjalnych ofiar uboju, bo nagłosnienie sprawy dałoby więcej podpisów pod petycją. Ale jak widzę i KTOZ nie jesteście tu zainteresowani rozpropagowaniem sprawy. No trudno. Ta selektywność w udzielaniu poparcia jest smutna, ale wymowna.
Wpis był bo los zwierząt zagrożonych ubojem rytualnym mnie porusza, a wiem, że KTOZ jak chce to może zrobić bardzo szeroką "informację medialną" - więc wydawało się logiczne zwrócić ich uwagę aby to zrobili. Skoro ten temat nie jest godny ich uwagi to trudno. Teraz już tylko o Fredzie.

Link to comment
Share on other sites

Droga elaja, to co pisałem było na temat bo po pierwsze było odpowiedzią na wpis Foksi ( też nie na temat, ale ważne bo petycję trzeba podpisywać ) . Po drugie wydawało się ważne, że KTOZ jak chce to może sprawę nagłośnić medialnie - czego dał przykład. Wydawało więc się, że można proponować aby KTOZ nagłośniło medialnie sprawę uboju rytualnego i petycji - choć w 1/10 z taką energią jak przy likwidacji schroniska, co mogłoby zaowocować większą ilością podpisów pod petycją. No ale jak widać tu nie są zainteresowani. Szkoda

A los Freda i jemu podobnych obchodzi mnie więcej niż myślisz, nie w kontekście pokazywania się na forach i w telewizji - ale w konkretnej pomocy. Nigdy bym nie pisał o niczym nie związanym z Fredem na jego wątku, gdyby nie wpis Foksi o petycji , a akurat nagłośnienie tej sprawy w mediach przez KTOZ wydawało się logiczne i sensowne, po tym jak udowodnili, że jak chcą to walczą z niezwykłą zajadłością. no ale jak widać nie w sprawie uboju rytualnego.
Szkoda i jeszcze raz szkoda

Edited by Maksy
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Teraz już tylko o Fredzie.[/COLOR][/QUOTE]

I to jest właściwy kierunek .
Mały musi znaleźć dobry dom , od dłuższego czasu jest już gotowy do adopcji .
Ogłoszenia nie przyniosły jak dotąd żadnego odzewu , dużą szansą dla malucha jest ogłoszenie w prasie - za co ogromne podziękowania dla Foksi i Dzekusia:Rose:

Link to comment
Share on other sites

Miał robione jakiś czas temu , ale bardzo przydały by się nowe . Fredzio to naprawdę malutki i bardzo sympatyczny psiak na żywo , byłby idealnym towarzyszem dla osoby w średnim wieku . Bardzo sobie ceni towarzystwo człowieka na codzień , gada , pakuje się na kolana i przytula.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Miał robione jakiś czas temu , ale bardzo przydały by się nowe . Fredzio to naprawdę malutki i bardzo sympatyczny psiak na żywo , byłby idealnym towarzyszem dla osoby w średnim wieku . Bardzo sobie ceni towarzystwo człowieka na codzień , gada , pakuje się na kolana i przytula.[/QUOTE]

Właśnie to co powyżej powiedziała Elaja dajcie w opisie i to zdjęcie na parapecie ze słoikiem jest świetne, bo uwiarygadnia maleńkość Fredzika. On naprawdę jest świetny psiak tylko ten właściwy człowiek nie natrafił jeszcze na jego ogłoszenie. Trzymam kciuki za Fredka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...