Jump to content
Dogomania

DARMA od miesięcy czeka na przyjaciela


Romina_74

Recommended Posts

nic się nie zmieniło niestety, nie mam pomysłu, na razie głowię się co zrobię z Misia cały maj, a Misia to ideał w porównaniu z Darmą, a nikogo chętnego na dt nie mam.
Nie muszę mówić co powiedział mój małżonek jak usłyszał, że będę musiała zabrać Misię na ten czas, to 4 pies, mieszkam w bloku, wiem że to będzie dla mnie i męża gehenna, nawet nie wiem jak Misia zareaguje na życie w stadzie.

A to jest kwestia 3,5 tygodnia a z Darmą to praktycznie tymczas dożywotni.

Zaczynam mieć wątpliwości w sprawie tymczasów takich jak Darma, Manes, Murzynek, Tobik - Dan - piesków mocno nieadoptowalnych, to raczej trzeba zamienić na szukanie płatnego dożywocia, może w ogłoszeniach dawać prośbę o lokum z opłaconym przez nas leczeniem weterynaryjnym do końca życia???

Bo dając komuś na tymczas, ta osoba chce psa na leczenie i tymczasowo a tu jest kwestia paru lat...

Maiłam parę zapytań o tymczasowanie, ale ludzie chcą pieski najchętniej młode i zdrowe, w ostateczności młode i do leczenia, jak mówiłam o Misi czy Darmie, Tobiku czy teraz Magnesie to kontakt się urywał

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedziałam wczoraj dwóm osobom na maila, że chcą zostać dt, podałam im linki do Darmy, Tobika, Misi, Magnesika, poprosiłam o telefon, napisałam że zadzwonię, niestety cisza

Tak jak pisałam, to raczej dożywotnie dt a na takie nikt się nie chce zdecydować.

Hoteliki mają tylko boksy zewnętrzne a to bez sensu bo praktycznie niewiele różni się od schroniska.

Dom tymczasowy ma przygotowywać psa do życia z ludźmi (powinien być stały kontakt). Trochę inaczej jest gdy potrzebne jest leczenie na cito, wtedy wybiera się mniejsze zło i hotelik, albo gdy jest przepełnienie i psy tłoczą się w boksach. Na szczęście teraz duże psy są same w boksie, a mniejsze w większości po 2

Jest też kwestia przyjmowania do hotelików wyłącznie psów zgadzających się z innymi, mało który przyjmuje takie, które muszą być same, bo wówczas jest to kwestia wyprowadzania i czasu wyprowadzania, na spacery opiekunka idzie biorąc 3-4 psy, a jak by miała każdego osobno to dnia jej nie starczy

Edited by soboz4
Link to comment
Share on other sites

przepraszam, miałam klops netowy i zaległości i na fb i na dogo. szukam Darmie alternatywy na ten miesiac. Gosia - dziekuje, pewnie Twoja pomoc finansowa sie przyda, ja tez pewnie cos dorzuce ponad zadeklarowane 50 zl. nie chce zeby Darma wrocila do schroniska, bo moze juz dlugo stamtad nie wyjsc, a jeśli Irena zgodzi sie ja po tym miesiacu jednak przyac, wiec choc na miesiac jakies platne lokum ... dam znac co mi sie udalo ustalic. Do Ireny jeszcze nie dzwonilam Aniu, bo chce zadzwonic z konkretem. Oczywiscie zabiore Darme od niej najpozniej w piatek ale gdzie ... tego jeszcze nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romina_74']przepraszam, miałam klops netowy i zaległości i na fb i na dogo. szukam Darmie alternatywy na ten miesiac. Gosia - dziekuje, pewnie Twoja pomoc finansowa sie przyda, ja tez pewnie cos dorzuce ponad zadeklarowane 50 zl. nie chce zeby Darma wrocila do schroniska, bo moze juz dlugo stamtad nie wyjsc, a jeśli Irena zgodzi sie ja po tym miesiacu jednak przyac, wiec choc na miesiac jakies platne lokum ... dam znac co mi sie udalo ustalic. Do Ireny jeszcze nie dzwonilam Aniu, bo chce zadzwonic z konkretem. Oczywiscie zabiore Darme od niej najpozniej w piatek ale gdzie ... tego jeszcze nie wiem.[/QUOTE]

dzielna z Ciebie opiekunka Romino!!!
Darma ma prawdziwego anioła przy sobie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soboz4']Darma musi iść tam gdzie będzie miała dłuższy kontakt z człowiekiem, w schronisku chodziła na długie spacery przynajmniej 2 razy w tygodniu, to nie były złe warunki, możemy poprosić dla niej o hotel, gdzie jest ma 3 spacery dziennie[/QUOTE]

w schronisku też nabawilła się zapalenia dróg moczowych, które było lekceważone przez długie tygodnie od momentu zgłoszenia problemu. tego się boję najbardziej - jeżeli pies jest zdrowy to OK, ale jeżeli zaczyna mu coś dolegać i nawet się to zgłasza, to często jest to bagatelizowane i pies po prostu cierpi ... a Darma nie jest młoda i pewnie takie kłopoty zdrowotne w schronisku wrócą. ale to jest oczywiście moje zdanie i przyjmę z pokorą to, co uznacie za najwłaściwsze w obecnej chwili. Jeśli coś znajdę - dam znać na jakich warunkach i poproszę Was o podjęcie decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego może lepiej hotelik w schronisku, sa lepsze warunki, i kontakt z człowiekiem zagwarantowany, teraz zaczyna być cieplej, boksy podobno już nigdy nie będą myte w obecności psów.

Wiem, że to trauma dla psa, ale Darma nigdy nie była w domowym dt, więc dla niej to niewielka zmiana, jedynie stres związany z obecnością psów wokoło.

Kwestia finansowa tez nie jest bez znaczenia, niestety ostatnio mamy sporo psów w leczeniu, nawet Nana, która niby szła do dt jako zdrowa wygenerowała nam koszty 196 zł a to jeszcze nie koniec, niestety nie ma na nią żadnych wpłat. Wczoraj na Dolinie zebraliśmy około 140 zł, jak podzielimy to na psy i koty to naprawdę jest cienko

myślałam, że może się odbijemy na Dolinie ale pogoda wystraszyła ludzi...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odwiedziny na wątku :) Dzięki Klaudii za propagandę. Niestety wszędzie full :( A - tak jak pisała soboz - Darmie dodatkowo przydałby się dt, gdzie miałaby częsty kontakt z człowiekiem ... Najlepszy domowy ... Oj coraz wyraźniej widzę ten schroniskowy hotelik ... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romina_74']Wysłałam smsa, że szukamy lokum i zadzwonię z konkretną informacją, ale że na pewno zabiorę Darmę w piątek.[/QUOTE]

Rominko kochana...to prawda, że suni przydałby się DT gdzie naprawde będzie blisko człowieka, bo tylko w ten sposób ma sens zabieranie jej ze schroniska....
druga sprawa jest taka, że do schroniska przychodzi więcej ludzi więc tym samym zwiększa się szansa, że ktoś ją wypatrzy....
bo z ogłoszeń jak widać....kiepsko...
Nie jestem absolutnie zwolenniczką powrotu do schronu...staram się tylko pokazać obie strony 'medalu'...
bo o domowy DT dla psa który nie toleruje innych psó będzie baaaardzo trudno:(
Cokolwiek się wydarzy...wspieramy Cie mocno cioteczko!

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko ty marzysz o emeryturze Gosiu...

W razie czego Darma ma zagwarantowane miejsce w hoteliku przy schronisku, zawsze warunki lepsze i gwarancja wybiegu 3 razy dziennie. Bardzo tylko żałuję, że wcześniej nie przyszło mi do głowy zaszczepić ją na kaszel kenlowy, sama radziłam to opiekunom innego psa, za zapomniałam o Darmie...
Niestety przejście kaszlu wcześniej nic nie gwarantuje, można na niego chorować co pół roku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...