Jump to content
Dogomania

Jak nazwać psa?


BlueDog

Recommended Posts

[quote name='PaulinaBemol']ja myślę że dla terriera fajnym imieniem jest [B]Loki[/B] to z mitologi nordyckiej (chyba) taki spryciarz złośliwiec ale i pomocnik. Taki niby krętacz ale jak co do czego to porządny chłop :)[/QUOTE]
Loki faktycznie z nordyckiej mitologi ale bynajmniej porządny chłop z niego nie był. Był przybranym synem Tora i co za tym idzie adoptowanym synem Odyna. Stworzył rebelie przeciw swojemu ojcu za co został skazany na przypięcie do skały gdzie skapywał mu na twarz jad węża. Co nie zmienia faktu że ja postać darze ogromną sympatią.
Z mitologicznych imion Razjel. Archanioł tajemnic i magii.
Silas z książek gaimana(autor gwiezdnego pyłu i koraliny) taki dobry wampir żyjący sobie na cmentarzu.
Beres- irlandzki bóg ciemności. Kerry były bardzo popularne w Irlandii.

Link to comment
Share on other sites

No, zacznijmy od tego, że może być Kerry albo Blue, albo Terri :-) Powaznie, mało jest osób, które patrząc na psa w parku potrafia powiedzieć, jak brzmi nazwa rasy, więc dla tych będzie to bardzo orginalne, a ci, co wiedzą, powinni docenić dowcip... :-)
A jeśli nie, to skoro ma być całkowicie orginalnie, musisz sama wymyślić jakąś miło dla Ciebie brzmiącą zbitkę głosek :-)
Ja ostatnio pomyślałam, że gdybym miała wziąć jeszcze samca, to chyba nazwałybym go Moro. Ale raczej nigdy nie będę mieć samca (no, nie moglabym ubierac go w różowe apaszki! :-D :-D :-D )

Link to comment
Share on other sites

a może poszukałabyś czegoś w innym języku? Może nawet jakimś nieznanym, np. suahili? Nie lada zagadką było by dla znajomych, gdybyś nazwała psa np. :
Rafiki - przyjaciel po suahili
utuliwu - spokojny po suahili
Nyeti - wrażliwy po suahili
Busara - mądry po suahlili

te imiona mogą być trudne do wymówienia, ale możesz wybrać np. Busar czy Rafi :)

Kilka propozycji w innych językach:
Swart - czarny po [B]afikanaaas [/B]:lol:
Mkali - bystry po suahlili
Lahja - dar po fińsku (ale to raczej dla suczki)
Pakottaa - siła po fińsku (trochę jak po włosku brzmi :cool3:)
Fidele - czyli wierny po francuski, można tłumaczyć też z powiązaniem do figli ^^
Ami - przyjaciel po francusku
Sabio - mądry po hiszpańsku
Dedicado - oddany po hiszpańsku
Fiel - wierny po hiszpańsku
Preto - czarny po portugalsku
Setia - wierny po malajsku :loveu:


z mojej strony to tyle ...

A z języka polskiego, to można by poszukać np. wśród minerałów czy kamieni szlachetnych - Rubin, Szafir, Diament ... kojarzy mi sie z tą rasą, niewiedzieć czemu :cool1:

pozdrawiam, i w razie czego służę pomocą na pw : )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...