Jump to content
Dogomania

odpowiednia karma dla piesków?


tala24

Recommended Posts

Cibau jest ok, ja pomyliłam nazwy z karmą którą produkuje także Farmina i na którą się natknęłam.
Teraz widzę, że pokićkały mi się nazwy - Cibau to karma porównywalna jakościowo do brita. Mi chodziło o inną karmę :) Zaraz znajdę jak się nazywała.
O tą miałam na myśli:
[img]http://www.swiatkarm.pl/public/foto/products/org_10026_1304940400.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i moje uwielbiają paprykę :) ale co mnie ostatnio bardzo zdziwiło lubią czosnek:)podczas gotowania spadły mi 3 ząbki czosnku a ,że tę sępy stoją zawsze jak się przygotowuje jedzenie to nawet nie miałam szans ich podnieść z podłogi :)zaraz nikły:)

Link to comment
Share on other sites

Ineger zastanawiałam sie nad tym i wydaje mi sie ,że sucha jest najlepiej zbilansowana i zapewni pieskom wszystkie potrzebne składniki:cool3:w moim domu również są trzy osoby ja ,luby i córa ale obawiam się ,że większość rzeczy które gotujemy nie nadają sie dla piesków i często się zdarza ,że jemy poza domem więc co wtedy dam pieskom?pozostanę przy suchym a gotowane będę podawać czasem :lol:

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o naukę czystości, to własnie jestem świeżo ''po'' i co moge doradzić, moja jak skończyła 3mis zaczeła sama sygnalizować chęć wyjścia na zewnątrz, najpierw uczyłam na gazetę (nie miała szczepień i nie mogłyśmy wychodzić) potem już robiłam tak: zaraz jak się przebudziła brałam ją na zewnątrz, i potem już pilnowałam i wychodziłam co 2godz, aż sama zaczęła sygnalizować, na początku dostawała smakołyk jak zrobiła siku bo było i tak, że trzymała i sikała zaraz po powrocie na gazetę:) mi to zeszło około 1miesiąca cała nauka - najpierw gazeta, potem na zewnątrz, jak je złapiesz to powiedz stanowczo, że nie wolno, jak sprzątasz niech nie patrzą zamknij się w pomieszczeniu gdzie nabrudziły. Mojej zdarzają się wpadki tak raz na kilka dni, np podczas zabawy jak się zapomni ale jest ok:) jeśli chodzi o karmę sama szukam jakiejś odpowiedniej.... bo moja piesia ma 4miesiące i ciągle problemy z brzuszkiem...z powodu tych karm, jak daje jej jedzenie domowe to jest ok, ale szukam nadal:) pozdrawiam i życzę powodzenia przy nauce czystości, bo dopiero sama to przechodziłam:) i to rozumie. Pamiętam jak dziś jak moja piesia pierwszy raz tak po prostu usiadła pod drzwiami i patrzyła na mnie znacząco BYŁAM TAKA DUMNA:)

Edited by star1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tala24']Ineger zastanawiałam sie nad tym i wydaje mi sie ,że sucha jest najlepiej zbilansowana i zapewni pieskom wszystkie potrzebne składniki:cool3:w moim domu również są trzy osoby ja ,luby i córa ale obawiam się ,że większość rzeczy które gotujemy nie nadają sie dla piesków i często się zdarza ,że jemy poza domem więc co wtedy dam pieskom?pozostanę przy suchym a gotowane będę podawać czasem :lol:[/QUOTE]

Sorry, ale ja generalnie nie wierzę w dobroczynne właściwości jakiegokolwiek przetworzonego żarcia, jak na przykład witaminy w tabletkach, albo cokolwiek innego w tym rodzaju. U mnie też jest tak, że czasem drugie danie nie nadaje się dla psa(makaron po bolońsku czy cuś), ale zawsze jest jakaś zupa, więc w razie czego można dać zupę i dorzucić parę kawałków jakiejś kiełbasy.

Link to comment
Share on other sites

Ineger,zupa i kiełbasa to nie jest dobre pożywienie dla psa.

Wędlin psy nie powinny jadać,co najwyżej okazjonalnie.


Jeśli chcesz karmić domowym jedzeniem,to gotuj specjalnie dla psa

makaron lub ryż,albo kaszę(tylko nie jęczmienną) i do tego mięso(nie wędlina)

i warzywa,marchew,pietruszka i seler gotowane.

W proporcjach po jednej trzeciej warzyw,mięsa i makaronu na przykład.

Ty lecisz a łatwiznę,niestety ze szkodą dla psa.

Link to comment
Share on other sites

ja dzisiaj ugotowałam tzn dogotowałam bo moja mama przyniosła im już zrobione mięsko , ja tylko ugotowałam ryż i marchewkę :multi:smakowało im i zostało na następny dzień ale szczerze nie wiem czy będę miała czas gotować codziennie więc najczęściej będą jadły suche , które widzę że bardzo lubią:cool3:ale one wszystko zjedzą oby zmieściło sie w pysku:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tala24']to jak sobie radzisz z czyszczeniem zębów u psa? gdzieś wyczytałam ,że sucha karma wyciera kamień ,który sie osadza ale może to bzdura?:placz:[/QUOTE]

To niestety bzdura na kółkach... Każdemu mojemu psu na każdej karmie (nawet weterynaryjnej z cudownymi dodatkami na kamień) nic się nie czyściło. Jedyne co naprawdę czyści zęby to barf - a konkretniej surowe kości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ineger']Sorry, ale ja generalnie nie wierzę w dobroczynne właściwości jakiegokolwiek przetworzonego żarcia, jak na przykład witaminy w tabletkach, albo cokolwiek innego w tym rodzaju. U mnie też jest tak, że czasem drugie danie nie nadaje się dla psa(makaron po bolońsku czy cuś), ale zawsze jest jakaś zupa, więc w razie czego można dać zupę i dorzucić parę kawałków jakiejś kiełbasy.[/QUOTE]
Zupa z kiełbasą dla psa? :shake: Same przyprawy podrażniające psi przewód pokarmowy...To już wolę przetworzoną karmę i zwykłą wodę ew. czasem kawałek jabłka czy ugotowanego kurczaka od takich "smakołyków" :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']To niestety bzdura na kółkach... Każdemu mojemu psu na każdej karmie (nawet weterynaryjnej z cudownymi dodatkami na kamień) nic się nie czyściło. Jedyne co naprawdę czyści zęby to barf - a konkretniej surowe kości.[/QUOTE]

A u nas odwrotnie - przy barfie zęby były bardziej brudne niż na suchej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorka1403']moja byla na barfie przez 2 tyg...gazy jeszcze wieksze jak po bricie premium....ewakuacja z pomieszczenia byla potrzebna natychmiastowo bo az zielono sie robilo....do teraz jak tam czasami dostanie korpus albo udo to pozniej mam ochrzan od tz :D[/QUOTE]

Ale była na BARFie, tzn. przechodziłaś podając żwacze nieczyszczone, czy po prostu zaczęliście podawać surowe? Bo to są dwie różne rzeczy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tala24']a możesz rozwinąć temat ?[/QUOTE]

Ale kogo pytasz, mnie? :) Najlepiej zaglądnąć do podforum BARF, tam wszystko jest napisane - w skrócie, przechodzenie na dietę BARF powinno odbywac się tak, ze przez 2 tygodnie podaje się surowe, nieczyszczone (i, nie ukrywajmy, okropnie śmierdzące :lol:) żwacze, dla przywrócenia odpowiedniego pH w układzie pokarmowym i stworzenia optymalnych warunków do trawienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...