Jump to content
Dogomania

Milva w dt u karlika, potrzebne deklaracje i ds!!!


justysiek

Recommended Posts

[quote name='Malgoska']sliczna niunia,
a ma czasem wolny dzień?
na leżenie, odpoczywanie?
przyznam się, że mojego psa nigdy nie wziełabym do galerii (bo po co?), a tymbardziej nie wsadzałabym na ruchome schody (bo też po co?)
czy to jest niezbędne jej do szczęścia? czy to jakiś element socjalizacji?[/QUOTE]

Socjalizacja psów bojaźliwych na tym polega - zazwyczaj robi sie to w wieku szczenięcym (pokazuje psu WSZYSTKO), żeby zniwelować do minimum lęk przed NOWYM.
Z racji, ze Milva jest psem bojaźliwym, praca z nią polega na stopniowym przezwyciężaniu lęku i budowaniu więzi z przewodnikiem (co było na poziomie bliskim 0 - stąd jej wcześniejsze ucieczki). Milva jest CIEKAWSKA co jest ogromną zaletą w jej przypadku.

Psy do zwierzęta UŻYTKOWE - zadając im pracę, sprawiamy im ogromną przysługę. O tym niestety najczęściej sie zapomina i nie robi z psem NIC, co skutkuje problemami behawioralnymi, depresją, nerwicą i tak dalej i tak dalej...

Milva zjadła o 19:00 i wyjdzie dopiero o 23 - 24 na krótki spacer (do 20min).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karilka']Lubie trudne psy. Zwłaszcza, jak przestają być trudne i znajdują dom :).[/QUOTE]

A do tego potrzebna jest niezła cierpliwość i wielki dar, żeby takie psiaki wyprowadzić na prostą, ale potem jaką pewnie masz z tego satysfakcję :)

Link to comment
Share on other sites

justysiek, proszę, uzupełnij:
16.07.2012 Ela P. 50 zł
17.07.2012 ewu 10 zł
17.07.2012 xmartix 10 zł.

Co do tych spacerów, to uważam, że to świetny sposób na jej socjalizację. Super, że trafiła pod opiekę osoby, która zna się na rzeczy:)

Myślę, że jeszcze lepiej byłoby jakby Milva miała taką chustkę z napisem Szukam domu w trakcie spacerów. Minimalnie bo minimalnie ale może by zwiększyło zainteresowanie. Tylko nie mam pojęcia skąd takie coś wziąć;(
Kiedyś były nawet bazarki, na których można było nabyć taką chustę.

[URL=http://img685.imageshack.us/i/124cvba.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/8953/124cvba.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania102']Majaa przestań tu wchodzić. Mogłaś zaproponować pomoc wcześniej jak rozmawiałyśmy o suczce, a teraz po prostu poszukaj sobie innego zajęcia-może porób ogłoszenia psom, które masz pod opieką. Daj spokój psu dla którego nic nie zrobiłaś, poza wprowadzaniem zamętu.[/QUOTE]
Ania102, nie mów mi co mam robić! I nie zaczynaj wojny!
Przemilczę zgodnie z tym wszystkim, co napisałam wcześniej i poczekam sobie spokojnie na to, kiedy prawda wyjdzie na jaw!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilomaniak']Mieć psa "wyprostowanego" od Karilki - bezcenne. Z wyrazami największego uwielbienia dla całej ferajny -Shila
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-371bERRRFfs/T8Z2Jr9wWYI/AAAAAAAABkI/DbXLsvWGS7I/s1024/DSC04154.JPG?gl=PL[/IMG][/QUOTE]

Moja Shilunia, mordeczka przepiękna. Jak ja kocham te oczyska cielęce.

Milva wczoraj buszowała w parku. Dosłownie: buszowała ;).
Dzisiaj mam 4 psy bo podrzucono mi suczke na czas wyjazdu na wesele.
Milva bardzo sie ucieszyła z nowej osobistości w domu ;). 4 smycze to jednak już sie plączą... a mina sąsiadów- bezcenna!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']4 smycze to jednak już sie plączą... a mina sąsiadów- bezcenna! [/QUOTE]

Znam to:) Mam tak codziennie. Moje suki w dodatku chcą prowadzić jedna drugą a największa mnie przeciaga, dlatego ostatnio zakładam jej kaganiec na krótki odcinek dojścia do lasu.

Link to comment
Share on other sites

dostałyśmy śliczną, zieloną chustke z kwiatuszkiem i "szukam domu!"! DZIĘKUJEMY! Pasuje księżniczce jak ulał :):)!

Milva wczoraj biegała z flatką i szczylem labradorowym. Została wyczesana z podszerstka "grabiami do labradora" przez dziewczyne w parku. Sypał sie śnieg niczym w święta ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']dostałyśmy śliczną, zieloną chustke z kwiatuszkiem i "szukam domu!"! DZIĘKUJEMY! Pasuje księżniczce jak ulał :):)!

Milva wczoraj biegała z flatką i szczylem labradorowym. Została wyczesana z podszerstka "grabiami do labradora" przez dziewczyne w parku. Sypał sie śnieg niczym w święta ;).[/QUOTE]

Super, bardzo się cieszę, bo myślałam, że będzie za mała i już nawet wymyślałam, żeby przedłużyć sznurki czy coś w tym stylu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Super, bardzo się cieszę, bo myślałam, że będzie za mała i już nawet wymyślałam, żeby przedłużyć sznurki czy coś w tym stylu :)[/QUOTE]
Sznurek wymienie. Może wejdzie na obroże p. pchelną. To by było bardziej na stałe ;). Damy rade. Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Mnie tez się wydaje, że jednak dobrze, że Milva poznała i schody ruchome i taką mase ludzi w Galerii.
Pies generalnie jest ciekawstki , i Milva właśnie taka jest. Dlatego ta penetracja terenu to dla niej wyzwanie i doświadczenie.
Nie widze w tym nic dziwnego:)

Ja z moimi szczeniakami chodze nawet do metra (szum pociagów, pogłos, śliskie podłoże, ludzie, windy...). Niech maluchy wiedza, co to jest. Oczywiscie, przy zachowaniu ostrośności i stałej obserwacji malucha. A, maluchy chodza zawsze z jakimś dorosłym psem; wydaje mi się, że to im tez pomaga w poznawaniu nowego świata;)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...