Jump to content
Dogomania

Jamnicza Odyseja Sama - przystanek hotelik


jofracy

Recommended Posts

  • Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LILUtosi']Dzisiaj jakis przełom chyba, taki radosny chłopak się zrobił no i na zabawę z Gabusią prawie dał sie namówić. Tarzal się na pleckach, brzucho mi pokazywał chrząkając jak prosiaczek. ;-)[/QUOTE]

cieszą dobre wiadomości....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Dzisiaj jakis przełom chyba, taki radosny chłopak się zrobił no i na zabawę z Gabusią prawie dał sie namówić. Tarzal się na pleckach, brzucho mi pokazywał chrząkając jak prosiaczek. ;-)[/QUOTE]

Super wieści LILU:) Oby tak dalej!!!
Samciu, jesteś THE BEST!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Mojego przelewu nie ma? :shake:[/QUOTE]

jest twój przelew jako ostatnia pozycja - [COLOR=#008000][FONT=lucida grande]ALICJA C. S.+20,71 PLN – 5 zł prowizja +15,71Pln
[/FONT][/COLOR][FONT=lucida grande][SIZE=3]Pobrano tutaj niestety 5 zl prowizji, dlatego kwota wpływu się pomniejszyła :(

[/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=lucida grande][/FONT][FONT=lucida grande][/FONT][FONT=lucida grande][/FONT] [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']Sami buziolek wielki od czarodziejów :loveu:.
Mam pytanie, bo nie widziałm nigdzie- czy Sami miał już zbadane te narośla i zdiagnozowano co to jest? Bo nigdzie nie zauważyłam albo może mi umknęło:shake:.[/QUOTE]

Że się powtórzę, nie ma żadnej info o tym, miało być za 3 tygodnie ale to chyba już minęło?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Niektore banki niestety naliczaja sobie prowizje :( Ale nie wszystkie ;) Pewnie zalezy to od rodzaju konta.

Isadorko, czy Tobie tez odliczylo prowizje od wyslanej kwoty za koszulke? Moze moglabym do Ciebie slac te pieniazki? :oops: O ile to nie bedzie klopot.[/QUOTE]

Obecnie pieniądze na Sama zbierane są już na konto fundacji:
Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt MONDO CANE
ul. Piłsudskiego 28b
05-822 Milanówek
konto Bank Pekao S.A. 58 1240 6348 1111 0010 4518 3305
Koniecznie z dopiskiem : DLA JAMNIKA SAMA

Link to comment
Share on other sites

Czy Sam miał robione badania w kierunku sikania i ewentualnie hormonalne co do skóry? Wiemy, że podstawowe badania zrobiły dziewczyny w Warszawie. Czy te badania dotarły już? Jakoś info na wątku szwankuje, miała byc konsultacja dermat. , czy wiadomo kiedy?

Edited by yunona
Link to comment
Share on other sites

[quote name='yunona']Czy Sam miał robione badania w kierunku sikania i ewentualnie hormonalne co do skóry? Wiemy, że podstawowe badania zrobiły dziewczyny w Warszawie. Czy te badania dotarły już? Jakoś info na wątku szwankuje, miała byc konsultacja dermat. , czy wiadomo kiedy?[/QUOTE]

Oczywiście Sam ma robione wszystkie badania na bieżąco... w miarę potrzeby i jest stale leczony.
Co do sikania to możliwa diagnostyka została oczywiście natychmiast wykonana i wykluczono cześć schorzeń.
Sam jest leczony na pokastracyjne nietrzymanie moczu bo to najbardziej prawdopodobna opcja - choć tez niepewna.
Kwesteia diagnozy jest tutaj trudna a przede wszystkim długotrwała bo polega nie tyle na badaniach co na obserwacji i leczeniu objawowym.
Co do badań posiewowych to otrzymałam informację 3-4 dni temu o wyniku. Postępowanie z Samem jest takie jak z Gabą.
Będzie wizyta u dra Popiela w terminie ustalonym przez Hotelik.
Być może że więcej informacji jest na fb - pisze tam na bieżąco i staram się o wszystkim informować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LILUtosi']Dr Popiel był na urlopie i chyba bedzie do konca lipca. Jak bylismy na klinikach zbadać mocz Samowi to pytalam.[/QUOTE]

Mam pytanie do LILUtosi ponieważ na wątku Sama na FB jestem niezauważana.....

zmartwił mnie wpis, cytuję :

[h=6]Niestety nadal nie mogę przekazać jakichś przełomowo dobrych informacji o Samie. Piesek sika gdzie popadnie, choć jak zauważyli jego opiekunowie jest to działanie raczej świadome, chyba nawet celowe. Dzisiaj Sam "za karę" został na chwilę zamknięty w kenelu i potem natychmiast przypomniał sobie, gdzie załatwia się potrzeby fizjologiczne. Sam jest obecnie leczony na pokastracyjne nietrzymanie moczu - taki profil przyjął lekarz w klinice przyakademickiej. Piesek jest pod ciągłą opieka weterynaryjną, o sposobie leczenia i jego harmonogramie decydują lekarze.[/h]O co chodzi z tym: " pokastracyjne nietrzymanie moczu " a "działanie raczej świadome"????....Mnie się to jakoś kłóci.

Duże głaski dla Sama :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elke']
O co chodzi z tym: " pokastracyjne nietrzymanie moczu " a "działanie raczej świadome"????....Mnie się to jakoś kłóci.

[/QUOTE]

No bo sie kłóci...
Pokastarcyjne nietrzymanie moczu u samca tej wielkosci to na prawdę baaardzo rzadka przypadłość i objawia się nieco inaczej niż posikiwanie poza kenelem a wiec kontrolowane.
Rozumiem że to "nie nasza sprawa" bo pies jest pod opieką wetów ale może jednak dostaniemy odpowiedź na nasze watpliwosci skoro pies ma wątek
Czy wykluczono inne opcje nie tylko krnąbrność psa czy braki testosteronu
Czy było robione usg pęcherza?
Czy Sam na w porządku kręgosłup - na zdjeciach widac wyraźne wygiecie odcinka ledźwiowego a zaburzenia przewodnictwa nerwowego w tym odcinku także maja wpływ na czynnosci zwieraczy
Czy pies nie powinien byc na diecie bezsolnej ( bez okrawków z wedlin chociażby)

Link to comment
Share on other sites

Mnie również niepokoi krew, która pokazała się w kale Samiego - co z tym? Czy ktoś to kontroluje?
- czy Sami został odrobaczony? a jeśli nie to dlaczego?, przecież jest już po zabiegach,
- czy tylko dr Popiel jest dobrym dermatologiem psim, a może jego kolega po fachu jest niegorszy, a może lepszy i Sam miałby już jakieś zalecenia a skonsultować też można za tydzień lub dwa już w [B]trakcie[/B] leczenia.
Szczerze powiem, że niepokoję się , ponieważ tak chory i doświadczony jamniś może nie udźwignąc wszystkiego, za długo trwa diagnozowanie i to mi się NIE PODOBA. Należy wziąć pod uwagę stan psychiczny psiaka nie tylko zdrowie fizyczne.
Następna sprawa zamykania Sama w kenelu "za karę" , że nasikał w domu. No ludzie to jest CHORE. Pies w dalszym ciągu nie zdiagnozowany i stosuje się wobec niego jakieś przedurniste działania. Na pewno bidak pomimo, że bawi się z innymi psiakami jest w stresie i ten stres tak szybko nie odpuści, to jest JAMNIK. Jestem ZBULWERSOWANA tym co się wokół Sama dzieje. Tu nie ma na co czekać.
Popieram w całej rozciągłości Taks, WIE co pisze i proszę tego nie ignorować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...