Jump to content
Dogomania

Zegnaj kochany IWAN, spij spokojnie piesku, biegaj bez bólu za teczą-tam się spotkamy


joteska

Recommended Posts

  • Replies 632
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iwan był dzisiaj u profesora, ma przepisane leki na zmniejszenie powierzchni zagrożonego wycięciem jelita, nawet gdyby ta zmiana byla nowotworowa to, to lekarstwo zadziala leczniczo i na to. Opakowanie leku wedlug lekarza kosztuje od 620zł do 640zł w zależności od apteki, jedno opakowanie wystarcza na dwa tygodnie, a leczenie ma potrwać 5 miesięcy. następnie dwie do trzech operacji, resztę nie wyleczonego jelita wycina się etapowo. Dwie lub trzy operacje w zależności jak długi odcinek jelita będzie do usunięcia. każda operacja ma kosztować od 800zl do 1000zł. Podobno jeszcze parę lat temu, dopuki nie wszedl ten nowy lek, na 100 psów, wychodzilo 5, teraz na 100 psów 5 nie przeżywa. Decyzja należy do Was i od Was wszystko zależy, mnie przy tylu psach nie jest stać na tak drogie leczenie. Do tego pies ma jeść na przemian karmę Fish &Rise z Hepatic lub Intestinal lub bezresztkowa lub Conwalescent. Mnie po tych wiadomościach opadly ręce.
Leki:
Equoral
Ketokenazol
Doxycylina
Lakcid

Link to comment
Share on other sites

wyszło mi bez karmy ok 9000 zł za podstawowy lek i operację, nie mowie o karmie i byc może innych rzeczach które wyjdą. Ja przepraszam ale za te kase to można wysterylizowac 30 suk (licząc po 300 za zabieg).
Trzeba miec 1550 zł miesiecznie.
Jak nie znajdziemy duuuzego sponsora, to nie uzbieramy tej kasy :(.
Nie wiem czy jest sens rozpoczynac leczenie by po miesiącu przerwac ...
to moje głośne myslenie, żadne sugestie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']wyszło mi bez karmy ok 9000 zł za podstawowy lek i operację, nie mowie o karmie i byc może innych rzeczach które wyjdą. Ja przepraszam ale za te kase to można wysterylizowac 30 suk (licząc po 300 za zabieg).
Trzeba miec 1550 zł miesiecznie.
Jak nie znajdziemy duuuzego sponsora, to nie uzbieramy tej kasy :(.
Nie wiem czy jest sens rozpoczynac leczenie by po miesiącu przerwac ...
to moje głośne myslenie, żadne sugestie[/QUOTE]

to jest jedna strona medalu, druga jest bardziej optymistyczna:
[COLOR=#000000]Podobno jeszcze parę lat temu, dopóki nie wszedl ten nowy lek, na 100 psów, wychodzilo 5, teraz na 100 psów 5 nie przeżywa
[/COLOR]
Statystyki są po stronie Iwana. Leku nie musi przyjmować dożywotnio. Podejrzewam, że kazdy z kochających właścicieli wziąłby kredyt, żeby uratować czworonoga. Iwan nie ma kochającego właściciela. Ale nas jest dużo, więc jakaś nadzieja jest. Przydałby się ktoś ze zmysłem megamarketingowym

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę zadeklarować bazarki Avon i Oriflame cały cza stylko dla Iwana - ale nie ma na nich za bardzo zainteresowania - ale zawsze jakies niewielkie pieniądze do puli by były - konieczny jest dobry marketing - i wg mnie musimy podjąc decyzję czy wszyscy walczymy - do końca o Iwanka - niestety musimy pamiętac że są też inni podopieczni u p. Joli :(ale sama tego nie udźwignie - musimy Jej pomóc i podjąć mądrą i wspólną decyzję

Link to comment
Share on other sites

ale czy z uwagi na koszty ma być poddany już eutanazji? na wydatki mięsieczne nie wiem czy beka liczyłaś 2 karmy stosowane napprzeminnie...jedyne pocieszenie, ze to wszytsko rozkłada sie w czasie i moglibyśmy podołać, dać mu szansę skoro jest światło w tunelu, jak popatrzymy na miesięczne lub półroczne rozliczenia bezdomniaków to sa tez niebotyczne pieniądze np. za leczenie skóry, uszy, wizyty, badania...
musimy na szybko zakupić karmę dla Iwana, profesor poleca Fish&rice np. farminy łaczoną naprzemiennie z jakąś dobra karma intestinal. O convalescence nie wspomnę, choć troszkę puszek. Iwan ma bardzo dobry apetyt. Pani Jola wykupi leki, które starczą na 2 tygodnie, potem należy wykupić znów drugą receptę by kontynuować leczenie. Iwanek psychicznie ok tylko zastrzyków nie lubi. W boksie placuszki jego kupinki, cały czas robi ma częste malutkie jakby "na raty" wypróznienia.

Dziś Iwan ma usg, trzymajcie kciuki! Na razie w badaniu palpacyjnym profesor powiekszonych węzłów chłonnych nie wyczuł no ale co innego badanie brzuszka.

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']Ja mogę zadeklarować bazarki Avon i Oriflame cały cza stylko dla Iwana - ale nie ma na nich za bardzo zainteresowania - ale zawsze jakies niewielkie pieniądze do puli by były - konieczny jest dobry marketing - i wg mnie musimy podjąc decyzję czy wszyscy walczymy - do końca o Iwanka - niestety musimy pamiętac że są też inni podopieczni u p. Joli :(ale sama tego nie udźwignie - musimy Jej pomóc i podjąć mądrą i wspólną decyzję[/QUOTE]
ja nie potrafię podjąć innej decyzji niz ratować, prosze wypowiedzcie się, kto może dorzucić choć grosz na miesięczne utrzymanie i leczenie psiaka:modla:
kejciu, bardzo Ci dziękujemy za deklarację bazarkowa, każdy grosz jest tu naprawdę na wagę jego zycia

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czym myśleć-głową czy sercem:-(?????????????
Beka ma rację ale z drugiej strony zdarzają się cuda myślę,że trzeba dać mu szansę tylko jak długo starczy chętnych?
Najlepiej skupmy się na dniu dzisiejszym,trzymam kciuki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']ja nie potrafię podjąć innej decyzji niz ratować, prosze wypowiedzcie się, kto może dorzucić choć grosz na miesięczne utrzymanie i leczenie psiaka:modla:
kejciu, bardzo Ci dziękujemy za deklarację bazarkowa, każdy grosz jest tu naprawdę na wagę jego zycia[/QUOTE]

zgłosiłam przytulisko znajdki do głosowania na Krakvecie jako wspólnego kandydata Miau i Dogo wątek głosowania na wspólnego kandydata [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225806-Krakvet-kwiecień-wygrała-PRAKSEDA-gratulujemy!-Teraz-zgłaszamy-kandydatów-na-maj!?p=19046771#post19046771[/URL]

oraz zgłosiłam już znajdki na Krakvecie :roll:

gdyby znajdki wygrały to problem karmy byłby rozwiązany - dlatego potrzebna pomoc w rozgłaszaniu i głosowaniu :modla::modla::modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']ja nie potrafię podjąć innej decyzji niz ratować, prosze wypowiedzcie się, kto może dorzucić choć grosz na miesięczne utrzymanie i leczenie psiaka:modla:
kejciu, bardzo Ci dziękujemy za deklarację bazarkowa, każdy grosz jest tu naprawdę na wagę jego zycia[/QUOTE]

ja też uważam, że trzeba ratować, przecież rokowania są dobre. Musimy się sprężyć i tyle...

edit: poszukałam info o tym pierwszym leku, to on jest taki drogi bez refundacji

[URL]http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=21683[/URL]

Rozsyłam pytania do znajomych za granicą, może gdzieś jest tańszy niż w Polsce

Edited by egradska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska']kejciu, bardzo Ci dziękujemy za deklarację bazarkowa, każdy grosz jest tu naprawdę na wagę jego zycia[/QUOTE]

w czwartek lub piątek będą nowe bazarki kosmetykowe dla Iwana - zaczynamy zbierać do skarbonki :):):)

Link to comment
Share on other sites

Ludziki ja nie mówie żeby go uśpic, głośno myślę.
Jedno jest pewne - Jola go przyjeła, ale nie może go leczyc i utrzymywac. ma ze 40 zwierząt na głowie, kredyt i długi :(.
Zamówiłam karme 40 kg, wzykła dla zdrowych piesków Joli. Tak uzgodniłyśmy wspólnie, bo niestety pozostałe tez muszą jesc. Dziś, jutro powinna być.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, sytuacja jest nie wesoła... Ja wiem jak trudno jest uzbierać 300zł miesięcznie żeby utrzymać psiaka w hotelu a co dopiero 1500... A na moim bazarku dla Iwana pustki... Naprawdę nie wiem jak to będzie, szczególnie w kolejnych miesiącach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']wstaw tu linki, pls, zrobimy reklamę na OWCZARKU[/QUOTE]

Jak wrócę do domu to może jeszcze raz wystawię te bazarki które się zakonczyły w niedziele i do których linki mam w sygnaturce ? z tej samej edycji katalogów nie ma co czekać - kasa potrzebna na CITO

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Ludziki ja nie mówie żeby go uśpic, głośno myślę.
Jedno jest pewne - Jola go przyjeła, ale nie może go leczyc i utrzymywac. ma ze 40 zwierząt na głowie, kredyt i długi :(.
Zamówiłam karme 40 kg, wzykła dla zdrowych piesków Joli. Tak uzgodniłyśmy wspólnie, bo niestety pozostałe tez muszą jesc. Dziś, jutro powinna być.[/QUOTE]

Bardzo dziekuje za karme dla psiakow:loveu:bo jak slusznie zauwazylas jeszcze jest 38 piesiow i 5 kotow:lol:a dlug w lecznicy w R.jak do kosmosu:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

W Niemczech ten lek jest niedostępny,przynajmniej ja nic nie znalazłam,tylko odnośniki na czeską stronę bo tam jest produkowany. Jest lek zastępczy ale 3 razy droższy :-(
A może ktoś zna jakiegoś lekarza który za "drobną odpłatą" wystawił by choć ze 2-3 rezepty na niego? Sama tak robiłam więc wiem,że to możliwe.Lekarz tyż człowiek :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurek']cIOTECZKI ZNALAZLAM W NECIE TO:[URL]http://www.bull-bazarek.eu/oodam-cyklosporyneneoral-equoral-w-tabletkach-vt4154.htm[/URL]
MOZE JESZCZE AKTUALNE?[/QUOTE]

Znalazłam tą samą informację na "lekowym" wątku na dogo. Może to jeszcze aktualne!
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/128994-LEKI-wątek-zbiorczy?p=18946537#post18946537[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weimaromaniaczka']W Niemczech ten lek jest niedostępny,przynajmniej ja nic nie znalazłam,tylko odnośniki na czeską stronę bo tam jest produkowany. Jest lek zastępczy ale 3 razy droższy :-(
A może ktoś zna jakiegoś lekarza który za "drobną odpłatą" wystawił by choć ze 2-3 rezepty na niego? Sama tak robiłam więc wiem,że to możliwe.Lekarz tyż człowiek :-)[/QUOTE]

a o którym leku piszesz?

JolaB ma problemy z netem i dlatego nie może ani nic pisać ani czytać. Dzisiaj ma kupić ten lek i zacząć podawać Iwankowi.

Edited by paros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...