Jump to content
Dogomania

,,Co zrobić z niepotrzebnym koniem? Włożyć do okna życia"


Karmi
 Share

Recommended Posts

,,W Warszawie powstaje pierwsze w Europie Okienko Życia dla Zwierząt "
[URL]http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/1313641,w-warszawie-powstaje-pierwsze-w-europie-okienko-zycia-dla,id,t.html#czytaj_dalej[/URL]
[URL]http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,11317693,Co_zrobic_z_niepotrzebnym_koniem__Wlozyc_do_okna_zycia.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobra rzecz, są takie dla dzieci to czemu niby dla zwierząt takie też nie mogą być ;)

-----------------------------------------
[url=http://warszawa.cz/dom/Dzial-Agencje-biura-nieruchomosci]Agencje nieruchomości Warszawa[/url], [url=http://warszawa.cz/dom/Dzial-Ogolne]nowe nieruchomości Warszawa[/url]

Edited by Walczykk
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][URL="http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski/wideo/17032012/6775181"]http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski/wideo/17032012/6775181

:shake:
[/URL][/QUOTE]
Szok!! 90 zwierzaków pierwszego dnia..to jakaś masakra.
:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Beatrx']super sprawa, oby tylko nie powiększyła się przez to ilość wyrzucanych zwierząt[/QUOTE]

Uważam, że takie okno życia dla zwierząt to bardzo dobry pomysł. Lepiej tak niż wywozić psa do lasu i skazywać go na powolną śmierć.

Link to comment
Share on other sites

Wiedziałam, że to się tak skończy, gdy tylko zobaczyła to w wiadomościach. Jak usłyszałam, że te zwierzęta nie mają trafiać do schronisk, tylko funkcjonariusze Straży dla zwierząt mają się nimi opiekować i znajdować domy, to pierwsza moja myśl "ciekawe, za ile dni to okno zamkną z powodu braku miejsc". Dziwne, że o tym nie pomyśleli.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z "oknem życia" zasługuje na miano najgłupszego pomysłu roku - choć mamy marzec, nie sadzę, by ktoś go przebił. Przyzwolenie na porzucenie swojego zwierzęcia, bez ponoszenia za to konsekwencji, powinno być publicznie piętnowane, jako rodziaj okrucieństwa a nie wychwalane w ogólnopolskich mediach. To, że taki będzie finał tej akcji przewidział chyba każdy, kto ma odrobinę pojęcia o skali bezdomności zwierząt w Polsce i jej przyczynach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Wiedziałam, że to się tak skończy, gdy tylko zobaczyła to w wiadomościach. Jak usłyszałam, że te zwierzęta nie mają trafiać do schronisk, tylko funkcjonariusze Straży dla zwierząt mają się nimi opiekować i znajdować domy, to pierwsza moja myśl "ciekawe, za ile dni to okno zamkną z powodu braku miejsc". [B]Dziwne, że o tym nie pomyśleli.[/B][/QUOTE]

Nie mam dobrego zdania o SdZ i według mnie oni doskonale wiedzieli, że tak to się skończy - po prostu to kolejny rozgłos, znów o nich głośno, a teraz walczy się o 1%...

[quote name='gameta']Pomysł z "oknem życia" zasługuje na miano najgłupszego pomysłu roku - choć mamy marzec, nie sadzę, by ktoś go przebił. Przyzwolenie na porzucenie swojego zwierzęcia, bez ponoszenia za to konsekwencji, powinno być publicznie piętnowane, jako rodziaj okrucieństwa a nie wychwalane w ogólnopolskich mediach. To, że taki będzie finał tej akcji przewidział chyba każdy, kto ma odrobinę pojęcia o skali bezdomności zwierząt w Polsce i jej przyczynach...[/QUOTE]

Dokładnie tak.

Link to comment
Share on other sites

Też jestem za tym,aby ułatwiac ludziom pozbywania się zwierzaków. Liczy sie przede wszystkim dobro i wygoda ludzi. Jak do schroniska zwierzaka mają odwieźć,to jakos niekomfortowo. Pracownicy krzywo patrzą,co poniektóry tekstem rzuci,no i przykro patrzeć,jak sie taplają w błocie te tysiące,czy setki juz porzuconych,kundel sie wyrywa i w ogóle jakoś bardziej przykro. A tu miłosnicy zwierząt,domki znajdą,psa obiecali ,że do schronu nie zawiozą.

I skojarzenie jest miłe:[B]okno życia[/B],jak dla dzieci. Gdy się znajdzie porzucony dzidziuś,to zakonnice modla sie za mamę,która nie zabiła,gazety piszą,że dzieciątko w kołysce było,kolejka rodzin od kilku lat ustawiona po noworodka. To pewnie z moim pieskiem będzie tak samo.

Wspaniały pomysł!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Pomysł z "oknem życia" zasługuje na miano najgłupszego pomysłu roku - choć mamy marzec, nie sadzę, by ktoś go przebił. [B]Przyzwolenie na porzucenie swojego zwierzęcia, bez ponoszenia za to konsekwencji, powinno być publicznie piętnowane, jako rodziaj okrucieństwa a nie wychwalane w ogólnopolskich mediach.[/B] To, że taki będzie finał tej akcji przewidział chyba każdy, kto ma odrobinę pojęcia o skali bezdomności zwierząt w Polsce i jej przyczynach...[/QUOTE]
Tak samo myślę, wyjątkowo beznadziejny pomysł. Czy inicjatorzy akcji Okno naprawdę przypuszczali, że ktoś, kto zamierza skatować albo przywiązać swojego psa w lesie nagle zmieni zdanie i przywiezie im i tak już pewnie zagłodzone i zmaltretowane zwierzę? Od początku można było przewidzieć, że zlecą się głównie ludzie, którym pies się znudził, a 10-letni kot zaczął nagle przeszkadzać, bo stary. Jak można pochwalać porzucanie zwierząt i zachęcać brakiem konsekwencji? Nie do pojęcia :shake:

Link to comment
Share on other sites

A pod tym podpisuję się rękami i nogami:

[quote]Poniżej tekst oświadczenia, które rozesłane zostanie do mediów przez organizacje pro zwierzęce. Odpowiadamy w ten sposób na skandaliczny pomysł Straży dla Zwierząt - tzw. okno życia. Organizacje, które chcą do nas dołączyć proszę o kontakt - podpisy zbieramy do piątku - później wysyłamy tekst do mediów i władz.My, niżej podpisani członkowie organizacji pozarządowych, których celem statutowym jest ochrona zwierząt, jesteśmy zbulwersowani stworzeniem przez Straż dla Zwierząt tak zwanego „Okna życia”.
Okno przeznaczone jest do zostawiania niechcianych zwierząt, w domyśle przez ich właścicieli, którzy z jakichś powodów chcą się zwierzęcia pozbyć.

Jest to w naszej ocenie idea nieprzemyślana i wyjątkowo szkodliwa społecznie.

Według zapisów Ustawy o ochronie zwierząt, porzucenie zwierzęcia jest czynem zabronionym. Tak więc zachęcanie do porzucania zwierząt jest w istocie namawianiem do popełnienia przestępstwa.

Inicjatywa taka może rodzić przekonanie, że porzucanie zwierząt nie jest niczym nagannym, a brak odpowiedzialności właścicieli za zwierzęta może być usprawiedliwione.

Wystąpienie z taką inicjatywą przez organizację pożytku publicznego dodatkowo rzuca cień na inne organizacje, które od lat starają się przekonać Polaków, że zwierzę nie jest rzeczą i zasługuje na szacunek. Dodatkowo może spowodować, że nagle w całym kraju właściciele będą próbowali pozbywać się swoich zwierząt i przyprowadzać je do siedzib organizacji.

Nieprawdą jest, że jednorazowa akcja przyjmowania zwierząt od właścicieli uchroni te zwierzęta od pozostawienia w lesie bądź innego porzucenia. Do Okna Życia nie przyjdą ludzie pozbawieni skrupułów, ci pozbędą się swoich zwierząt tak jak czynili to do tej pory – w sposób drastyczny i okrutny.
Z Okna Życia skorzystają ci, których bez trudu można by przekonać o niewłaściwości ich postępowania lub pomóc w rozwiązaniu problemu ze zwierzęciem np. przez znalezienie mu nowego właściciela.

Argument o ratowaniu setek zwierząt od drastycznego potraktowania przez właścicieli jest naciągany i demagogiczny.

Nadmienić należy, że nie zatroszczono się o zapewnienie zwierzętom, które do „Okien życia” miały trafiać, należytej opieki. Istnieją w Polsce regulacje dotyczące miejsc przetrzymywania zwierząt – na pewno właściwym do tego miejscem nie jest trzymanie ich w klatkach w centrach miast.
Warunki przetrzymywania przyjętych zwierząt powinny być kontrolowane przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii – przyjmowane zwierzęta mogą być chore lub mieć problemy behawioralne. Mogą również stanowić zagrożenie dla ludzi.
Siedziba organizacji w centrum miasta to nie miejsce do gromadzenia zwierząt o nieznanym pochodzeniu i stanie zdrowia.

Dodatkowo apele o adopcje tych zwierząt dowodzą braku profesjonalizmu i elementarnej odpowiedzialności – wydawane mają być zwierzęta, o których nic nie wiadomo. Przedstawiciel SdZ nie informował o koniecznej kwarantannie czy badaniach lekarskich. Domniemywać więc można, że adopcje możliwe są natychmiast po przyjęciu, by zrobić miejsce następnym zwierzętom.
Kto kontrolować będzie losy tych zwierząt po takich nieprofesjonalnych adopcjach?

Wyjątkowo nieetyczne jest zrzucanie odpowiedzialności za nietrafione inicjatywy na mieszkańców i władze Warszawy.
Okno Życia zostało zamknięte po dwóch dniach, co było do przewidzenia. Przyprowadzane pod siedzibę SdZ zwierzęta zaczęły trafiać do, już przepełnionego, schroniska na Paluchu
Tym samym konsekwencje, również finansowe, niefrasobliwych pomysłów na pozyskiwanie darowizn ponoszą budżet miasta stołecznego Warszawy i jego mieszkańcy.

Należy podkreślić, że promowanie postaw nieodpowiedzialnych i niedojrzałych doprowadzi do przepełnienia schronisk dla zwierząt.
Przestępstwo, polegające na porzuceniu zwierzęcia, zacznie być społecznie akceptowane.

Jako organizacje ochrony zwierząt stanowczo sprzeciwiamy się promowaniu patologii. Nasze działania od lat zmierzają do edukowania społeczeństwa. Chcemy, by zwierzęta traktowane były humanitarnie i odpowiedzialnie.
Abstrahując od intencji pomysłodawcy Okna Życia – bez względu na to czy za inicjatywą kryje się błędnie pojmowana troska o zwierzęta czy inne cele – należy ją potępić i nawoływać do natychmiastowego zaprzestania jej realizacji.

O naszym stanowisku poinformujemy władze miast i dzielnic, gdzie Straż dla Zwierząt ma zamiar otwierać Okna Życia – zwrócimy się również do Powiatowych Inspektoratów Weterynarii, wnosząc o kontrolę w miejscach, gdzie przetrzymywane będą zwierzęta.

Niniejsze oświadczenie wyślemy do wszystkich mediów.

Jako organizacje humanitarnej ochrony zwierząt będziemy zawsze uczyć odpowiedzialności i edukować społeczeństwo. Uczynienie wyłomu w tradycyjnym myśleniu o zwierzętach zajęło nam wiele lat.

Mamy nadzieję, że szkodliwa inicjatywa Straży dla Zwierząt zostanie szybko zapomniana i nie zniweczy wielu lat pracy organizacji ochrony zwierząt w Polsce.


[LIST=1]
[*][B]Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt ARKA[/B]
[*][B]Fundacja TRZY ŁAPY[/B]
[*][B]Fundacja MONDO CANE[/B]
[*][B]OTOZ Animals[/B]
[*][B]Fundacja SFORA[/B]
[*][B]Fundacja ODZYSKAJMY NATURĘ[/B]
[*][B]Fundacja LOTOS[/B]
[*][B]Pogotowie dla Zwierząt[/B]
[*][B]Fundacja VIVA![/B]
[*][B]Fundacja Dobrych Zwierząt[/B]
[*][B]Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/B]
[*][B]Fundacja Pomocy Zwierzętom Bezdomnym SZARA PRZYSTAŃ[/B]
[*][B]Fundacja na Rzecz Ratowania Bezdomnych Zwierząt HAPPY GARDEN [/B]
[*][B]Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt[/B]
[*][B]Fundacja Zwierzaki w Potrzebie[/B]
[*][B]Fundacja Azylu Koci Świat[/B]
[*][B]Fundacja Dwa Plus Cztery[/B]
[*][B]Fundacja ZMIEŃMY ŚWIAT[/B]
[/LIST]
[/quote][URL="http://www.facebook.com/notes/katarzyna-%C5%9Bliwa-%C5%82obacz/o%C5%9Bwiadczenie-organizacji-pozarz%C4%85dowych-w-sprawie-okna-%C5%BCycia-stra%C5%BCy-dla-zwierz%C4%85t/381391638551928"]http://www.facebook.com/notes/katarzyna-%C5%9Bliwa-%C5%82obacz/o%C5%9Bwiadczenie-organizacji-pozarz%C4%85dowych-w-sprawie-okna-%C5%BCycia-stra%C5%BCy-dla-zwierz%C4%85t/381391638551928[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że do tej pory nie znalazł się nikt kto popiera ten idiotyzm - poza autorem oczywiście. Ale do ekscentrycznych zachowań już nas przyzwyczaił. :)

Nasze oświadczenie zostanie rozesłane do mediów i władz w piatek. Do tej pory zbieramy podpisy. Postanowiliśmy, że podpisywać się będą organizacje, ale można zrobić jakąś petycję dla osób niezrzeszonych.

Na tę chwilę SdZ usuwa niewygodne posty ze swojego FB, straszy dziennikarzy przez telefon i ciągle broni swojej głupoty. Również oczekuję telefonu :)

[quote name='dog193']Ciekawe, czy teraz Strażnicy nie będą znajdować zwierząt zostawionych w pobliżu "zapchanego okna" - przywiązanych do budki czy do jakiegoś słupa obok...[/QUOTE]

Ależ juz się to dzieje - stołeczny Paluch nie za bardzo szczęśliwy, bo jandowi rycerze okienko zamknęli, a zwierzaki ludzie zostawiają - przyjeżdża Straż Miejska i na Paluch zwierzaka....

Edited by kahoona
Link to comment
Share on other sites

Z oknem życia to pomysł z jednej strony dobry, z drugiej fatalny. Dobry - bo lepiej jeżeli zwierzę będzie przyprowadzone do tego miejsca, a nie wyrzucone do lasu. Fatalnie - bo pojemność okna szybko się zapełni. Wobec braku schronisk pomysł nie jest realny w obecnej chwili.
Z innej beczki: może jakaś organizacja typu VIVA! Akcja dla zwierząt - zainteresowała by się tym przypadkiem: (drastyczne)
[url]http://polskalokalna.pl/galerie/podkarpackie/wypadek-tira-przewozacego-trzode-chlewna/zdjecie/duze,1612064,1,441[/url]
A może już coś z tym zrobili?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arkad']Z oknem życia to pomysł z jednej strony dobry, z drugiej fatalny. Dobry - bo lepiej jeżeli zwierzę będzie przyprowadzone do tego miejsca, a nie wyrzucone do lasu. Fatalnie - bo pojemność okna szybko się zapełni. Wobec braku schronisk pomysł nie jest realny w obecnej chwili.
Z innej beczki: może jakaś organizacja typu VIVA! Akcja dla zwierząt - zainteresowała by się tym przypadkiem: (drastyczne)
[URL]http://polskalokalna.pl/galerie/podkarpackie/wypadek-tira-przewozacego-trzode-chlewna/zdjecie/duze,1612064,1,441[/URL]
A może już coś z tym zrobili?[/QUOTE]
Nie ma dobrych stron pomysłu Straży dla Zwierząt.
Lecowskie [I]Pomyśl, zanim pomyślisz![/I] jest najdelikatniejszym podsumowaniem tej akcji....

[URL]http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120320/REGION00/120329972[/URL]
[I]Wypadku w Jasienicy Rosielnej nie przeżyło 82 ze 176 zwierząt. 59 świń padło od razu, 23 najciężej ranne trafiły do uboju.[/I] [I]
Pozostałymi zajął się właściciel zakładu masarskiego w Brzozowie. Zostały przewiezione do specjalnego magazynu, gdzie dostały wodę i paszę.
Muszą co najmniej dobę odpocząć przed ewentualną dalszą podrożą. Litewski przewoźnik już wysłał po nie drugi samochód.

[/I]Co w takim przypadku może jeszcze zrobic jakakolwiek organizacja?

Edited by Karmi
Link to comment
Share on other sites

Arkad to zgłoś to do organizacji prozwierzęcych. Pewnie Viva juz o tym wie. Ale na wszelki wypadek powysyłaj info.Ale wydaje mi się,ze to sprawa bardziej dla policji,która zajmie sie przyczynami wypadku, skoro zwierzęta już zostały przewiezione do magazynu i napojone. Te świnie i tak pojadą. I nadal będą transporty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...