Jump to content
Dogomania

Jesteśmy już po zabiegu!!!!


edziakalitowa

Recommended Posts

  • Replies 700
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='chemicalo']my dopiero 13.
właśnie byłam z psem na dworzu. pomijając fakt, że idąc zatacza koła, to wszystko jest ok. wysiusiał się, wrócił do domu, napił a teraz śpi.[/quote]

a kiedy miał zabieg?
Moja suka w dniu kiedy miała robiony zabieg wysiusiała się dopiero po 12h i też się chwiała, to normalne ;)

[B]bonsai_88 [/B]ja też się bardzo bałam, ale nie było tak strasznie, dla mnie najgorszym momentem było samo usypianie psa, jak Moli odpływała mi na rękach, ale nie ma się czego bać.

Link to comment
Share on other sites

Zabieg był dzisiaj o 10.


[B]bonsai_88 [/B]nie ma się czego bać. ja nie spałam calą noc, a tu się okazało, że to tylko pół godziny i tak naprawdę da się przeżyć.
usypianie też nie było najgorsze. dostał najpierw jeden zastrzyk i wet powiedział, że dobrze by było gdybym z nim po dworzu pochodziła. po jakiś 3 minutach zaszął się chwiać, weszliśmy do gabinetu, dostał drugi zastrzyk i tyle. nic strasznego ;)

Link to comment
Share on other sites

moja też miała o 10 zabieg ;)

dostał 2 zastrzyki? Moja dostała jeden i po około 10 min odpłynęła całkowicie. Dla mnie to było straszne bo się bałam że Moli się nie wybudzi, ale nerwy były niepotrzebne bo wszystko ładnie poszło, ona ledwo oczy otwarła a już zaczęła obgryzać wenflon :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie to nie będzie pół godzinki czekania... u mnie to będzie 4-5 godzin czekania... Dlatego, że Birma będzie ciachana o 13.00 [no dobra, o tej godzinie mam ją przywieźć], a odbierana po 17.00... ja przed tą godziną nie będę mogła po nią jechać [nie przywiozę jej po operacji mając dziecko w samochodzie, a małż wróci do domu dopiero o 17 :(] a wetom zależało na jak najwcześniejszej godzinie zabiegu... niestety mają za mały gabinet, żeby trzymać ją przez cały dzień przytomną [Birma niestety jest agresywna, więc nie może być w tym pomieszczeniu co jakiekolwiek inne zwierze]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania K.']Też się bardzo boję tego usypiania:placz:
Dziewczymy a czy po zabiegu można schodzić z psem po schodach?[/quote]
Ze swoim schodziłam codziennie z 3 piętra, ale na miękkiej obroży i przytrzymywałam go trochę, żeby za szybko nie schodził. Raz za bardzo się rozpędził i pisnął ;)

Link to comment
Share on other sites

ania, lepiej znosić 18 kilo niż 35:eviltong:
Myślę, że lepiej byłoby unikać zchodzenia jednak gdy nie ma wyjścia, nic się nie stanie.Musisz tylko regulować tempo i dynamikę ruchu psa.
Pies na pewno nie będzie miał ochoty na spacer w przeciągu kilku godzin po zabiegu a potem będzie już trzeźwy i zadanie będzie łatwiejsze.
Pamiętaj, że pies może coś zjeść najpóźniej na 12 godzin przed zabiegiem więc brzuszek będzie pusty, jedynie siusiu wchodzi w grę:)
Psy często popuszczają po zabiegu/operacji, choć nie zawsze(Fado np nie)

Link to comment
Share on other sites

mój załatwił się zaraz po wyjściu od weta, więc miałam spokój ze spacerami, najgorszy był jego wielki głód, dobierał się do szafki w której stoi karma.
Najważniejsze, żeby nie "rozciągać" za bardzo psa na schodach :) schodziłam schodek po schodku, pies blisko nogi i nie było problemu, ruch jak przy normalnym chodzeniu.
Też od kogoś słyszałam, żeby psa znosić, ale mój waży ok 45kg a ja Pudzianem nie jestem :)

Link to comment
Share on other sites

Z psem prędzej po schodach, z suką ciętą tradycyjnie bym nie schodziła - będzie rozciągać brzuszek i nie będzie to miłe.

Głód był straaaszny - Su chodziła i stukała w miskę.

Bonsai zapytaj czy możesz odebrać nie do końca wybudzoną sukę - wtedy spokojnie prześpi drogę do domu:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...