Jump to content
Dogomania

Kraków! DAFI szorstkowłose cudeńko trafiło do dobrego domu. Kciuki!


weszka

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widziałam wczoraj Dafi przez chwilkę. Malutka kruszynka siedziała wciśnięta w kąt boksu. Bardzo się bała, w końcu mnie nie zna,nawet troszkę szczekała . Jak można było jej zrobić coś takiego :shake: Jest cudowna...:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]czoko[/B], napiszę tutaj żeby była jasność sytuacji i wszyscy wiedzieli o co chodzi.

To bardzo miło z twojej strony, że chcesz dać dom kolejnemu psiakowi w potrzebie - patrzyłam na wątek adoptowanej przez Ciebie Delicji.
Ja mam jednak kilka przemyśleń na ten temat.
Delicja jest u Ciebie krótko. To młody pies, jeszcze rośnie. Wymaga pracy, cierpliwości, wychowania. Jest też po przejściach, nie wiadomo jak będzie przebiegał jej rozwój – jak to zwykle w przypadku psów adoptowanych. Już ma na swoim koncie ucieczkę... Mam wątpliwości czy nie za wcześnie na kolejnego psa. I akurat Dafi chyba nie jest najlepszą kandydatką. To młoda ok. 8 mies sunia, także po przejściach. To istny wulkan energii. Jest kompletnie niewychowana, nie jest przyzwyczajona do życia w mieszkaniu bo mieszkała się w domu z ogrodem, szarpie na smyczy, biega, podgryza, skacze. Dafi także wymaga ułożenia, poznania, przystosowania.
Myślisz że podołasz takiemu zadaniu? To nie jest takie proste opanować dwa młode psiaki w mieszkaniu. Dodatkowo normalnie pracując i prowadząc życie poza-psie.
Zastanawiam się czy nie byłby odpowiedniejszy dla Ciebie starszy pies. Taki który nie ma tyle energii, nie wymaga pracy pod tym kątem.
Zastanów się.
Poza tym odległość - Dafi już wiele przeszła i chciałabym mieć możliwość osobistego załatwienia adopcji tak zebym wiedziała gdzie jest. Niestety nie jestem w stanie jechac do Trójmiasta ani niestety nie znam Ciebie.
Wierzę że masz dobre chęci, że jesteś osobą o wielkim sercu ale chciałabym miec pewność że sytuacj nie okaże się znów skomplikowana...:roll:
Są 2 sunie - Sara z Krajenki k/Piły i Czarna z Częstochowy - są bardzo podobne do Dafi ale już dorosłe, spokojniejsze - jeśli chcesz podeślę Ci namiar na ich wątki.
Moim zdaniem powinnaś jednak poczekać aż poznasz bardziej Delicję. Daj jej czas niech dorośnie, stanie się twoim, zaufanym i bezpiecznym psem, a wtedy będzie czas na kolejną biedę.
Piszę z doświadczenia, to nie tylko kwestia tego czy 2 psy się zmieszczą w mieszkaniu - to jest uwierz podwójny kłopot, obowiązki, to co są w stanie wymyślić 2 psy nie wymyśłiłby jeden. Oczywiście to wspaniale patrzeć i żyć z takim stadem ale proszę cię żeby zdrowy rozsądek brał górę nad emocjami. A 2 psy po przejściach za jednym zamachem to wielkie wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

Weszka- na pewno bym poradzila sobie z dwiema rozbrykanymi suniami. A starsze psy- czasami sa nieobliczalne,no i maja swoje nawyki,wiec trudniej jest je ulozyc.Oczywiscie ja Dafi zycze jak najlepiej- niech znajdzie domek blizej.:roll: Ale szkoda.

Link to comment
Share on other sites

czoko - będziemy w kontakcie. Ty się zastanów i ja się zastanowię. Póki co Dafi przez najbliższe 2 tyg. nie będzie do adopcji - dopiero jak się wygoi po sterylce.
A o ich pseudo właścicielach napisałam pw o umieszczenie ich w czarnych kwiatkach.

Link to comment
Share on other sites

Myślcie cioteczki, myślcie, bo Dafi przecież po sterylce powinna jak najszybciej trafić do nowego domku. Ja myślę tak, że aż mi się mózg przegrzewa, tyle osób już nagabywałam, ale każdy mi tłumaczy, że zaraz wakacje, że ..... wymówek jest niezliczona ilość :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...