Jump to content
Dogomania

Dwa szczeniaczki z Bukowna już w cudownych ds:) Dziękujemy wszystkim za pomoc:)


ewu

Recommended Posts

  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Ziutka']No to ja się piszę na ogłoszenia, rzecz jasna :grins:[/QUOTE]
Wielgachne podziękowania słać będziemy :kiss_2:

[quote name='Ziutka']A wąteczek będą miały ? :lol:[/QUOTE]
Musowo. One u mnie na taki awaryjny DT przyjadą, bo do piwnicy. Co prawda czyściutko, cieplutko, woda i żarełko będą, światełeczko w ciągu dnia też więc lepsze to niż schron bez wody i w mrozie, ale jednak to tylko piwnica.
One wszystkie takie śliczne, że szybko znajdą domki. Aż dziw, że one takie bezdomne są. Większość to młodziaki około pół roku. Jedna tylko suczynka 2 - 3 lata, Reszta nie ma jeszcze roku.

Link to comment
Share on other sites

Elu kochana
Domek dla Miodzia walczy o niego dzielnie:) To fantastyczni ludzie bardzo zaangażowni m. in w wytoczenie procesu sądowego osobie, która skrzywdziła psa. Pani Iwona jest ze mną w stałym kontakcie, jestem pod wrażeniem jej kultury i klasy:)
Mam te 220 zł, które przekazałaś na poczet Miodzia : czy dołożć je do transportu chłopaczka , czy wysłać Wam na pieski z Olkusza? Zadecyduj proszę bo to jest kasa Lusi a Lusia jest u Ciebie i ty rządzisz tymi pieniędzmi.

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Elu kochana
Domek dla Miodzia walczy o niego dzielnie:) To fantastyczni ludzie bardzo zaangażowni m. in w wytoczenie procesu sądowego osobie, która skrzywdziła psa.
Mam te 220 zł, które przekazałaś na poczet Miodzia : czy je dołożć do transportu chłopaczka , czy wysłać Wam na pieski z Olkusza? Zadecyduj proszę bo to jest kasa Lusi a Lusia jest u Ciebie i ty rządzisz tymi pieniędzmi.[/QUOTE]
Basieńko, sama nie wiem jak długo i ile te tymczasy u mnie będą. Czy przyszli opiekunowie Miodzia są skłonni dołożyć się do transportu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Też chciałam o to zapytać :)[/QUOTE]
Szcerze mówiąc nie spytałam o to:( Przeprowadziłam z Panię właściwie rozmowę przedadopcyjną przez telefon.Jutro spytam...Przedwczoraj siedziałam cały dzień przy kompie żeby uratowć te dwa szczeniaczki. Dzisiaj mam robotę do pracy i też komp, komp , chyba mam styki przegrzane:( Zupełnie nie pomyślałam o tak prostym pytaniu...
Trasa wyniesie ok 500 km w jedną stronę. Gdyby jakoś dowieźć Miodzia do Warszawy , to z Warszawy koleżanka Pani Iwony prawdopodobnie może go dowieźć do domku. Jutro zadzwonię do Pani Grażyny do dt i spytam czy ew. do Warszawy byliby skłonni dostarczyć Miodzia za zwrotem kosztów.

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewu']Szcerze mówiąc nie spytałam o to:( Przeprowadziłam z Panię właściwie rozmowę przedadopcyjną przez telefon.Jutro spytam...Przedwczoraj siedziałam cały dzień przy kompie żeby uratowć te dwa szczeniaczki. Dzisiaj mam robotę do pracy i też komp, komp , chyba mam styki przegrzane:( Zupełnie nie pomyślałam o tak prostym pytaniu...[/QUOTE]
Może przenieśmy się na wątek Miodzia ? ;)

Kurcze, myślę cały czas o tym transporcie!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']A cha cha właśnie Dredzik, teraz Rufus, jeśli dobrze zapamiętałam, bo kto by 15 imion na raz zapamiętał :) jako pierwszy miał zaplanowany DT.[/QUOTE]
Z tego rozumie,że rudy dredzik ma już dom tymczasowy.Więc ja się juz wycofuję skoro moja propozycja zapewnienia mu domu tymczasowego nie jest wam już potrzebna i pewnie innym pieskom też bo pewnie potrzebują tylko tymczasów domowych!Taka informacja powinna być zamieszczana na początku każdego wątku.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]Chciałam Wam napisać, że jeden z tytułowych szczeniaczków - sunia - jest już w domu stałym. Znaleźli się dla niej bardzo dobrzy opiekunowie. [/B]

Mam nadzieję, że i kudłacz znajdzie szybko swój stały dom.

Jeszcze raz chciałam Wszystkim podziękować za pomoc w znalezieniu domu tymczasowego dla tych moich szczeniaków oraz podziękować pani Magdzie, która ten dom tymczasowy im stworzyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniesia']Z tego rozumie,że rudy dredzik ma już dom tymczasowy.Więc ja się juz wycofuję skoro moja propozycja zapewnienia mu domu tymczasowego nie jest wam już potrzebna i pewnie innym pieskom też bo pewnie potrzebują tylko tymczasów domowych!Taka informacja powinna być zamieszczana na początku każdego wątku.Pozdrawiam[/QUOTE]
[B]Kochana to jest wątek dwóch szczeniaków , które ratowaliśmy[/B]. [B]Ja je wypatrzyłam i założyłam wątek. Nie mam związku z pieskami , które wczoraj uratowano.[/B] Nie wiem z innych źródeł , jaki jest ich los.Tak jak Ty co najwyżej z tego wątku... Wątek psiaków z Olkusza powstał w emocjach , dodatkowo na tym wątku i jeszcze innym.Ludzie ratowali, nie myśleli o wpisach.Przywieźli w nocy 15 psów , pewnie nie spali ...
Nie obrażaj się więc.[B] Oni nie mogli niczego zamieścić na początku, bo to ja tworzę ten wątek. [/B]Nie wiem nawet , jakie pieski przyjechały... Dziękuję,że chcesz pomóc ...

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lena77'][B]Chciałam Wam napisać, że jeden z tytułowych szczeniaczków - sunia - jest już w domu stałym. Znaleźli się dla niej bardzo dobrzy opiekunowie. [/B]

Mam nadzieję, że i kudłacz znajdzie szybko swój stały dom.

Jeszcze raz chciałam Wszystkim podziękować za pomoc w znalezieniu domu tymczasowego dla tych moich szczeniaków oraz podziękować pani Magdzie, która ten dom tymczasowy im stworzyła.[/QUOTE]
[B]Ojej to super , też dziękuję z całego serca:))[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniesia']Z tego rozumie,że rudy dredzik ma już dom tymczasowy.Więc ja się juz wycofuję skoro moja propozycja zapewnienia mu domu tymczasowego nie jest wam już potrzebna i pewnie innym pieskom też bo pewnie potrzebują tylko tymczasów domowych!Taka informacja powinna być zamieszczana na początku każdego wątku.Pozdrawiam[/QUOTE]
Agniesiu, szukane było każde miejsce, gdzie psiaki mogłyby się schronić choćby na kilka dni, tak jak u mnie, oczekując na DT więc każde miejsce chodziło w rachubę, nie tylko domowe. Na szczęście udało się wszystkie psiaki umieścić w pomieszczeniach więc cieszmy się, a nie obrażajmy :)
Odebrałam fakturę za wczorajszą wizytę. Za przebadanie 15 psiaków, udzielenie pomocy zdredowanemu Rufuskowi, który tak si zestresował, że temperatura skoczyła mu aż na 40,3 st.C i była konieczność podania mu środków obniżających temperaturę, wydanie dla wszystkich psiaków środków p/pasożytom (robaki + pchły), założenie wszystkim książeczek zdrowia Pani doktor policzyła 456,- zł, co jest wyjątkową taryfą ulgową, zważywszy, że prawie wszystkie suczki miały robione dodatkowo USG pod katem stwierdzenia czy są w ciąży. Na szczęście u żadnej nie stwierdzono :)
Ostatni pacjent opuścił gabinet weterynaryjny około godz. 22-giej, pozostawiając liczne ślady sioool i kooo. U szczeniaków Pani doktor stwierdziła tasiemca :(
Kolejny raz Panie lekarki z "Naszych Zwierzaków" okazały serce dla psiaków.Jedna z wczorajszych pacjentek odwiedziła dzisiaj gabinet celem umówienia się na za bieg sterylizacji. Może będzie to DS :)
Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z gabinetu weterynaryjnego "Nasze zwierzaki" za serce i troskę o te psiaki i tak szczegółowe badanie każdego psiaczka, jakby był czempionem z wieloma medalami :)

[quote name='ewu'][B]...Przywieźli w nocy 15 psów , pewnie nie spali nawet...[/QUOTE]
Jak już pisałam, badanie ostatniego psiaka skończyło się około godz. 22-giej. Iwoniam z Wojtusiem, BeatąDz i Rysiem pojechali rozwieźć pozostałe psiaki - część zostało odebranych wprost z gabinetu po badaniu i wydaniu środków p/insektom.
Mieli jechać w kilka miejsc nie do końca wiedzieli ile psiaków i gdzie zostanie. Po rozwiezieniu psiaków w Krakowie, pojechali do Bochni, a z Bochni z resztą psiaków - 3, przyjechali do mnie. Było już dobrze po północy. Akcja rozpoczęła się przed południem. Byli niesamowicie zmęczeni i głodni. W tej sytuacji trudno mieć do kogokolwiek pretensje. Dobrze, że udało się wszystkie 15 psiaków umieścić w mieszkaniach, choć te ostatnie 3 niestety w piwnicy, ale chyba lepsza czysta, ciepła piwnica z wodą i karmą niż schron w Olkuszu. W ciągu dnia sunie mają włączone oświetlenie.

Poza tym, to faktycznie wątek 2 psiaczków z Bukowna, a nie 15 z Olkusza. Przepraszam Basiu. Już zmykam. Może przekleję te informacje do wątku tych 15 psiaków. Jeszcze raz przepraszam.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Agniesiu, szukane było każde miejsce, gdzie psiaki mogłyby się schronić choćby na kilka dni, tak jak u mnie, oczekując na DT więc każde miejsce chodziło w rachubę, nie tylko domowe. Na szczęście udało się wszystkie psiaki umieścić w pomieszczeniach więc cieszmy się, a nie obrażajmy :)
Odebrałam fakturę za wczorajszą wizytę. Za przebadanie 15 psiaków, udzielenie pomocy zdredowanemu Rufuskowi, który tak si zestresował, że temperatura skoczyła mu aż na 40,3 st.C i była konieczność podania mu środków obniżających temperaturę, wydanie dla wszystkich psiaków środków p/pasożytom (robaki + pchły), założenie wszystkim książeczek zdrowia Pani doktor policzyła 456,- zł, co jest wyjątkową taryfą ulgową, zważywszy, że prawie wszystkie suczki miały robione dodatkowo USG pod katem stwierdzenia czy są w ciąży. Na szczęście u żadnej nie stwierdzono :)
Ostatni pacjent opuścił gabinet weterynaryjny około godz. 22-giej, pozostawiając liczne ślady sioool i kooo. U szczeniaków Pani doktor stwierdziła tasiemca :(
Kolejny raz Panie lekarki z "Naszych Zwierzaków" okazały serce dla psiaków.Jedna z wczorajszych pacjentek odwiedziła dzisiaj gabinet celem umówienia się na za bieg sterylizacji. Może będzie to DS :)
Bardzo serdecznie dziekujemy[/QUOTE]
Dobrze ,że pieski bezpieczne:)))))))
Miodzio zbiera na transport, ds dołożył 100 zł , więc niby mamy 320 z tymi lusinymi... Nie wiem ile to w sumie wyniesie , czekam na wyliczenie, transport jest ,tyko kasa..
Wszędzie kasa, kasa , kasa...

Edited by ewu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...