Jump to content
Dogomania

Warszawa-Paluch: GRYZONIE, schronisko nie przyjmuje już króliczków i fretek!


APSA

Recommended Posts

Dyskryminacja płci odnośnie szczurów jest wyjątkowo paskudna!
Zawsze tak jest! Zawsze wszyscy chcą samiczki!
Tą małą juz się 2 osoby interesują i o ile jest zdrowa ma już dom zapewniony ;) .
Tymczasem o samca nikt nie pyta, póki co.
Jak ratowałam szczury z laboratoriów, to było to samo. Tylko samiczki miały wzięcie! :(
A samcole są przeciez takie fajne z charakteru (mam 5 chłopców)!
To nie fair...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zal mi tej koszatniczki moja na poczatku tez byla sama i po przybyciu drugiej odrazu mozna bylo zauwazyc ze jest szczesliwsza...i to wcale nie jest tak ze jesli koszatniczek jest wiecej to zamykaja sie na czlowieka,przez moje lapki przewinelo sie multum koszy kazdy z osobna i wszystkie razem uwielbialy kontakt z czlowiekiem

Link to comment
Share on other sites

Pisze z własnych doświadczeń o "dzienności" psów ("wtórnej dzienności" rzecz jasna - jeśli juz odnosimy do wilków).
Moje psy (do tej pory miałam/mam 5) w nocy śpią, razem ze mną w łóżku zresztą, a szczury nocą buszują i hałasują, zwłaszcza gdy są trzymane na drewnianym żwirku. Wrażliwym polecam stopery do uszu, bo przez pierwsze tygodnie nie da się spać w tym samym pomieszczeniu taki hałas ;)
To mi wystarczy, by widzieć różnicę w aktywności tych dwóch gatunków!

A skoro trzymanie zwierząt jest samo w sobie egoizmem (nie przeczę, choc nie tak skrajnym), to ja póki żyję, będę dbać, by choć część tych zwierzaków miała takie warunki na jakie zasługują! Skoro nie maja wolności i dzikości, to niech chociaż mają miniaturową namiastkę stada, które zabrał im człowiek oswajając je.

A co do królików - Ja nie jestem ich miłośniczką. Żałuję, że zapaleńcy tego gatunku nic dla nich nie robią. :(

Link to comment
Share on other sites

a co z króliczkami? nadal w schronie?


BTW. kurcze, ze względu na stadność mam 3 króliki, ale od kilku dni mam szczurzego pana z bogatą przeszłością, nie planowałam, ale nie mogłam go tam zostawić, nie mam warunków na drugiego szczura (musiałabym wybrać:szczury czy króliki), wiem, że musi się czuć samotny, ale chyba juz lepiej żeby był samotny u mnie niż tam, gdzie mieszkał przedtem....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ekhem... miałam szczura w pojedynkę a teraz mam sztuk 3... Jakbył jeden, miałam więcej czasu dla niego, razem sobie chodziliśmy na spacerki...w ogóle całe dnie chodził sobie po całym mieszkaniu, przychodził na imie. Ganiał się z moim psem...dawał mu 'razy' piastka w nos:diabloti:. Rano mnie budził:roll:. Mieliśmy super kontakt... Teraz mam 3. Kupiłam dwie samiczki i są razem w klatce. I...mój tata znalazł zimą pana szczurka... Był chory - wydaliśmy kupe kasy ale jest juz ok:multi:...
Ogólnie mam mniejszy kontakt z nimi, mniej czasu dla nich.. nie moge zabierać wszystkich ze soba ale pojedyńczo chodza ze mną czasem na wycieczki. Większość czasu siedza w klatkach:shake:. Do tego mój pies...którego mam krócej od szczurasów - nie toleruje samca .... Przez co nie może chodzić sobie częsciej... Nie wiem czy nie oddać go do adopcji... Nie chcę żeby był nieszczęśliwy... Może ktoś chętny z Łodzi lub okolic?
Zdjęcie z pierwszych kilku dni u nas - jak miał podzielona klatkę na pół ze szczurzycami:[IMG]http://images20.fotosik.pl/212/472b9afb5c1170a3med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ża samiczka adoptowana, tzn przewodnicząca SPSu mówiła, że jeśli się nikt do niej osobiście do wczoraj nie zgłosi, to dzis rano ona po nią jedzie i ją adoptuje sama dla siebie. Więc myślę, że szczurka ma domek, choć na forum żadnych info nie ma. Ale dziewczyna, która obiecała po nią jechać, jest osobą słowną i bardzo odpowiedzialną.


Śliczny króliś!
Mam nadzieję, że się w nim ktos szybko zakocha.

Link to comment
Share on other sites

Freta została dziś zaopatrzona w jedzonko i obejrzana. Jest bardzo agresywną samiczką żle reagującą na ludzi. Oczy koniecznie musi obejrzeć dr Garncarz. Dom do którego powinna trafić to doświadczony, dorosły opiekun, cisza, spokój i masa cierpliwości. Absolutnie nie jest to zwierze dla osoby z dzieckiem, sytuacja gdzie po domu będzie biagała nieskoordynowana głośna osóbka wyłącznie pogłębi przerażenie i agresje frety. Obecnie na forum fretkowym trwa poszukiwanie odpowiedzialnego opiekuna dla samiczki. Jesteśmy w stałym kontakcie ze schroniskiem. Ze swojej strony proszę o nie podejmowanie pochopnych decyzji mogących zaszkodzić temu zwierzakowi.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam przedstawić się odrobinkę :): jestem szcześliwą posiadaczką czwórki freciaków od niemal 4 lat i w swojej wypowiedzi odrobinkę samozwańczą ;)przedtawicielką fretkowego forum fretki.org.pl. Ponownie ze swojej strony proszę o rozwagę, szukamy fretce domu wśród osób z doświadczeniem w wychowywaniu tak trudnych agresorków. O fretce została również powiadomiona Fretkowa Akcja Adopcyjna która zapewne wesprze nasze starania.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem,że frecia jest bardzo trudna :shake: ...Wprawdzie nie jestem doświadczonym hodowcą,ale napewno miałaby spokój,ciszę i 24 godzinną opiekę. Jeśli nie znajdzie się żaden doświadczony hodowca to jak najbardziej jestem otwarta;) ...
Narazie poczekamy,zobaczymy...;) ..
P.S. Frecia jak najbardziej na stałe :p ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlena:)']Rozumiem,że frecia jest bardzo trudna :shake: ...Wprawdzie nie jestem doświadczonym hodowcą,ale napewno miałaby spokój,ciszę i 24 godzinną opiekę. Jeśli nie znajdzie się żaden doświadczony hodowca to jak najbardziej jestem otwarta;) ...
Narazie poczekamy,zobaczymy...;) ..
P.S. Frecia jak najbardziej na stałe :p ..[/QUOTE]


Marlena zapraszam na gg 4196858.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiec trzymamy kciuki i ustępujemy doświadczonym:p ....
Mała potrzebuje naprawdę dobrego domku do konca swoich dni:roll: ...
Nie wiedziałam,ze jest aż tak źle :shake: ...tak więc jeszcze ras-mocno trzymam kciuki i wierzę,że fretkomaniacy z fretki.org.pl pomogą ;) ..

P.S. Do fretkomaniaków z freciego forum: nie jestem tylko napaloną dogomaniaczką :evil_lol: ....Wierzę w Was-naprawdę!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...