Jump to content
Dogomania

wysterylizowane młode suczki potrzebują pomocy!


EMB

Recommended Posts

[quote name='Randa']Żenujące jest EMB, że zasłaniasz się swoją sytuacją i chorym dzieckiem, że w taki sposób psy zostawiłaś- STRASZNE!!!! Miałaś kontakt i z ludźmi z dogo, miałaś dostęp do internetu, i jak piszesz ktoś mógłby je dokarmiać. Nie ma wytłumaczenia dla tego, co zrobiłaś, jesteś skrajnie nieodpowiedzialna i zaczęło Ci wisieć wszystko - po mnie choćby potop...
Radzę Ci, żebyś szybko wysłała oświadczenia o zrzeczeniu się psów[/QUOTE]

Tobie, Randa, też dziękuję. Jak napisałam tak zrobię, oświadczenie jutro wyślę. A do Twojej i innych informacji - wyjeżdżając zostawiłam klucze od domu znajomym z Orli, o czym mówiłam Sylwii, kiedy zadzwoniła do mnie gdy byłam już w W-wie w szpitalu. Oni przyjeżdżają tam nie codziennie ale prawie i dają psom jeść, przepalają w domu w piecu. Dziś np. napisali mi, że znaleźli karmę w rozerwanym worku, więc domyślili się, że ktoś inny był i dali im tylko wodę. To oczywiście nie jest wystarczające bo psy nadal są w niebezpieczeństwie ale na głód ich nie skazałam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='EMB']Tobie, Randa, też dziękuję. Jak napisałam tak zrobię, oświadczenie jutro wyślę. A do Twojej i innych informacji - wyjeżdżając zostawiłam klucze od domu znajomym z Orli, o czym mówiłam Sylwii, kiedy zadzwoniła do mnie gdy byłam już w W-wie w szpitalu. Oni przyjeżdżają tam nie codziennie ale prawie i dają psom jeść, przepalają w domu w piecu. Dziś np. napisali mi, że znaleźli karmę w rozerwanym worku, więc domyślili się, że ktoś inny był i dali im tylko wodę. To oczywiście nie jest wystarczające bo psy nadal są w niebezpieczeństwie ale na głód ich nie skazałam.[/QUOTE]

skoro znajomi pisali Tobie, dopiero dziś, że widzieli rozerwane worki z karmą to znaczy,że gdyby Pipi nie pojechała tam w sobotę 03.03. i w poniedziałek 05.03. to twoi znajomi nakarmili by psy dopiero po 7 dniach od chwili jak wyjechałaś i to według Ciebie jest wystarczająca opieka dla psów, dobrze że się chociaż zlitowali i nalali wody tym biednym psom.


tak i zostawiłaś tym znajomym aż 9kg karmy na miesiąc na 3 psy, szkoda że dopiero teraz się pojawiłaś na wątku i szkoda że nas nie poinformowałaś na watku że wyjeżdżasz, dopiero teraz sie pojawiłaś bo się przestraszyłaś że możesz ponieść konsekwencje porzucenia psów, przez miesiąc nie pojawialaś sie na wątku aż tu nagle pojawiasz się dziś, ktos Cie musiał powiadomić o nowych postach na wątku.


EMB wielka szkoda, że przez ten cały czas jak psy były u Ciebie nie zrobiłaś nic by znaleźć im nowe domy, mając dostęp do internetu, to że Pipi zabierze psy do siebie to nie jest koniec tej historii, tym psom trzeba jeszcze znaleźć nowe domy, mam nadzieję, że dotrzymasz słowa i nie będziesz juz miala w przyszłości żadnych zwierząt, nawet myszki w słoiku.

jedna rzecz mi sie nie zgadza w tym co piszesz, skoro zostawiłaś klucz znajomym i karmę by karmili psy to po co dzwoniłaś do schroniska w Hajnówce dzień przed wyjazdem? nie rozumiem tego, przyznaj się, że liczyłaś na to że Alina zabierze psy do schronu, jak postawisz ją przed faktem dokonanym.
Jak dla mnie to jesteś Ela skrajnie nieodpowiedzialną osobą.

Edited by sylwia1982
Link to comment
Share on other sites

Przykre strasznie. Najgorzej, że teraz Pipi będzie miała psy na głowie, a u niej sytuacja na pewno nie różowa. Pipi, jedyne co możemy Ci obiecać to na pewno pomoc - w ogłoszeniach chociażby.

Nie chcę nikogo oceniać. Nie potrafię natomiast zrozumieć jak można wyjechać i zostawić psy pozostawione same sobie. Ja miałam zawsze skrupuły chomika zostawić samego...chyba by mnie sumienie zeżarło i niepokój o nie :(

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję "poczucia odpowiedzialności". Ja bardzo bym chciała żeby te psy nie spadły na Pipi, żeby przede wszystkim Ela ale też osoby, które tu były od początku zobowiązały się do pomocy. Najskuteczniej będzie z góry określić jaką pomoc kto oferuje, spisać listę deklaracji i systematycznie przypominać. Nie chodzi mi tyle o pomoc finansową ale np. ogłoszenia, zdjęcia itd.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Pipi że mimo ogromu zwierzaków jakie ma obecnie pod opieką nie odwróciłą się od kolejnych potrzebujących ...

postępowanie EMB zostawiam bez komentarza... bo szkoda klikania w klawiaturę ...

.......... rozmawiałam dziś z PIpi .. wiem że sylwia1982 kontaktowała się Anitą i budy podarowane dla psiaków Eli przez Fundację
Ocalmy od Zapomnienia przejdą razem z psiakami dla Pipi ...

.. mam wykupiony pakiet ogłoszeń - na bazarku - [URL="http://www.dogomania.pl/threads/223268-OG%C5%81OSZENIOWY-wszystkie-pakiety-wyprzedane-%21-dla-MISIA-17-29.02-GODZ.-22-00?p=18795163#post18795163"]http://www.dogomania.pl/threads/223268-OG%C5%81OSZENIOWY-wszystkie-pakiety-wyprzedane-!-dla-MISIA-17-29.02-GODZ.-22-00?p=18795163#post18795163[/URL]

proszę podajcie tam wszystkie dane do ogłoszeń dla którejś z suń ... i koniecznie województwo na które mają być ogłoszenia

.....trzymam kciuki za sunie ....

Link to comment
Share on other sites

Niestety dzisiaj nie udalo mi sie zabrac psow. Pogorszyl sie w nocy stan zdrowia mojego tymczasowicza Tofika, niewidomego dzidzia i jak tylko pati-c zabrala Tajge i Uszaka, natychmiast pojechalam do weta. Byla juz godzina 15 i nim zalatwilam wizyte u lekarza, robilo sie ciemno. Z Tofikiem nie dalabym rady zabrac jeszcze trzech psow. Pojade jutro.
Dzisiaj prosto z Lecznicy pojechalam do Topczykal. Korespondencja ktora byla w drzwiach zniknela i jedna miska stala w innym miejscu. W miskach byla na dnie zamarznieta woda. Wyglada na to, ze tam ktos zaglada. Jednak woda wszedzie byla pozamarzana i jak wyciagnelam ze studni i dalam im pic, bardzo duzo pili. Nie byli glodni. Mysle, ze sucha karme sobie na okraglo podjadaja, bo worek byl znowu wyciagniety z budy i niewiele juz w nim zostalo. Byly wszystkie na podworku i przywitaly mnie bardzo serdecznie.
Ubolewam nad tym czarnym pieskiem. Zagladnelam mu dzisiaj w zeby i sie przerazilam. On jest starym psem. Z dziesiec lat moze miec. Nie adopcyjny to pies raczej. Kolejny wieczny tymczas bedzie. Mam juz takich szesc. Jestem przerazona, no ale co mam robic, nie zostawie go przeciez samego. Trzeba go ciachnac przede wszystkim. No i moze ktos wie, czy one szczepione od wscieklizny.
Krecily sie przy Eli domu jeszcze trzy psy, ale Gwiazda je pogonila z podworka. Ciekawe czy to bezdomne? Biedaki takie, patrzyly na mnie przestraszone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Niestety dzisiaj nie udalo mi sie zabrac psow. Pogorszyl sie w nocy stan zdrowia mojego tymczasowicza Tofika, niewidomego dzidzia i jak tylko pati-c zabrala Tajge i Uszaka, natychmiast pojechalam do weta. Byla juz godzina 15 i nim zalatwilam wizyte u lekarza, robilo sie ciemno. Z Tofikiem nie dalabym rady zabrac jeszcze trzech psow. Pojade jutro.
Dzisiaj prosto z Lecznicy pojechalam do Topczykal. Korespondencja ktora byla w drzwiach zniknela i jedna miska stala w innym miejscu. W miskach byla na dnie zamarznieta woda. Wyglada na to, ze tam ktos zaglada. Jednak woda wszedzie byla pozamarzana i jak wyciagnelam ze studni i dalam im pic, bardzo duzo pili. Nie byli glodni. Mysle, ze sucha karme sobie na okraglo podjadaja, bo worek byl znowu wyciagniety z budy i niewiele juz w nim zostalo. Byly wszystkie na podworku i przywitaly mnie bardzo serdecznie.
Ubolewam nad tym czarnym pieskiem. Zagladnelam mu dzisiaj w zeby i sie przerazilam. On jest starym psem. Z dziesiec lat moze miec. Nie adopcyjny to pies raczej. Kolejny wieczny tymczas bedzie. Mam juz takich szesc. Jestem przerazona, no ale co mam robic, nie zostawie go przeciez samego. Trzeba go ciachnac przede wszystkim. No i moze ktos wie, czy one szczepione od wscieklizny.
Krecily sie przy Eli domu jeszcze trzy psy, ale Gwiazda je pogonila z podworka. Ciekawe czy to bezdomne? Biedaki takie, patrzyly na mnie przestraszone.[/QUOTE]

z tego co mi mówiła Ela Gwiazda i Psota mają książeczki zdrowia, ale nie mają aktualnych szczepień.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lida']Pipi, jak Ci pomóc? Karma? Pieniądze? Daj znać. Nie chcę zostawić Cię samej. Ogłaszam psy po znajomych. Na razie cisza. Ale jestem. Tylko daj znać, co mam robic, czego potrzebujesz.[/QUOTE]

Watek spadl wiec podniose troszke do gory.

[B]Lida[/B], bardzo przepraszam, ze nie zareagowalam na Twoj post i bardzo dziekuje. Trzeba je oglaszac, a ja nie wiem, czy ktos to robi?
Dajcie prosze znac, czy ktos oglasza.

[B]Kama210[/B], zaproponowala pomoc tylko trzeba wyslac na podany watek zdjecia. Gdybys mogla, to wrzuc tam Gwiazdę, albo Psotke.
To link do tego bazarkowego watku. Trzeba wstawic psa i napisac, ze to z pakietu od Kama210.

Suki i pies Kajtus maja sie dobrze. Nie sa zachwycone siedzeniem w zagrodzie 3x10, ale nie dewastuja jej, a nawet bawia sie ze sobą. Kajtus osowialy jest troszke, bo on nie wykastrowany i pewnie poszalalby za jakas suczka, a tu wiezienie niestety.

Ela przyslala zrzeczenie sie psow, ale napisala, ze zrzeka sie na moja rzecz, wiec to znaczy, ze ja jestem teraz ich wlascicielem????? ja nie zgadzam sie i nie wezme na siebie kolejntch 3 psow. Nie moge po prostu. Powiedzcie, czy Ela ma przyslac kolejne zrzeczenie? i napisac, ze sie zrzeka psow. Myslalam Ela, ze tak napiszesz, ale zrobilas inaczej. Nie wiem zreszta, moze to nie ma znaczenia? ze na moja rzecz. Wszyscy tu wiecie jak jest, wiec chyba moge byc spokojna.
Jesli chodzi o pieska Kajtusia, to dobrze by bylo, gdyby on mogl wracac do Topczykal na czas kiedy Ela tam bedzie. A jak bedzie musiala wyjechac, ja bede brac go do siebie. Bo suki na pewno wczesniej czy pozniej pojda do adopcji, ale on ani ladny, ani mlody, raczej chyba nie ma szans. No, ale trzeba probowac. Nawet na jakis czas jak Ela bedzie w domu, to dla mnie bedzie polepszenie sytuacji z psami, bo jakby go zabierala, to "moje odzyja i pokorzystaja troche bardziej z wolnosci, zwlaszcza Misio. Jak Kajtus na wybiegu, to Misiek w chlewie z Kozłem siedzi, bo niestety zgody nie ma.
Ot, tak wymyslilam sobie, ze on sam tez odetchnie na wolnosci w Topczykalach. Wtedy jakos troche bedzie nam wszystkim lzej.
Ja podkresle, ze jestem na co dzien tu sama i nie mam czasu na prawde, zeby pilnowac psy, a nie jest za ciekawie, bo nie ma zgody, no i uciekinier kolejny z Kajtusia. Tylko szuka jakby czmychnac i ktoredy.
Smutne jest to ze jeden nie wie w co rece wsadzic i od czego dzien zaczynac, a drugi nie pomysli nawet i spi spokojnie.
Ela, do Twojego sumienia kobieto sie odwoluje. Spisz spokojnie???? ja bym nie mogla. Jestem wsciekla. . . jak pies.

Link to comment
Share on other sites

Pipi wiem że masz dużo roboty a te kolejne 3 nabytki dostarczają Ci jej dodatkowo

..ale musze Cię poprosić bo im szybciej coś się ruszy tym lepiej - czy dasz radę zrobić kilka zdjęć tych suczek -

przejrzałąm wątek i jedyne zdjęcia jakie mają to na śniegu ... i takie nie za bardzo wyraźne jak na ogłoszenia
dasz radę zrobić im jakieś zdjęcia nowe ?

to ja już pociągnę zamawianie ogłoszeń ... ale zdjęcia nowe bez śniegu by się przydały ..

i jeszcze drugie pytanie - czyj nr telefonu ma być w ogłoszeniach?
i na jakie województwo ?

tu jest tekst z poprzednich ogłoszeń ... pakiety były z końcówki stycznia ...

Gwiazdka - [URL]http://tablica.pl/oferta/gwizdka-sliczna-mloda-sunia-pilnie-potrzebuje-domu-IDGd3z.html[/URL]

Psotka - [URL]http://tablica.pl/oferta/cudna-sunia-psotka-pilnie-potrzebuje-domu-IDGdCT.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kama210']dziękuję Pipi że mimo ogromu zwierzaków jakie ma obecnie pod opieką nie odwróciłą się od kolejnych potrzebujących ...

postępowanie EMB zostawiam bez komentarza... bo szkoda klikania w klawiaturę ...

.......... rozmawiałam dziś z PIpi .. wiem że sylwia1982 kontaktowała się Anitą i budy podarowane dla psiaków Eli przez Fundację
Ocalmy od Zapomnienia przejdą razem z psiakami dla Pipi ...

.. mam wykupiony pakiet ogłoszeń - na bazarku - [URL="http://www.dogomania.pl/threads/223268-OG%C5%81OSZENIOWY-wszystkie-pakiety-wyprzedane-%21-dla-MISIA-17-29.02-GODZ.-22-00?p=18795163#post18795163"]http://www.dogomania.pl/threads/223268-OG%C5%81OSZENIOWY-wszystkie-pakiety-wyprzedane-!-dla-MISIA-17-29.02-GODZ.-22-00?p=18795163#post18795163[/URL]

proszę podajcie tam wszystkie dane do ogłoszeń dla którejś z suń ... i koniecznie województwo na które mają być ogłoszenia

.....trzymam kciuki za sunie ....[/QUOTE]
I jak tam z tekstami? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Wieści od Amber. Ma sie dobrze. Jest bardzo kochana przez wszystkich. Amber okazała sie psem bez wad, jej państwo twierdzą, że to idealny pies. Dziekuja bardzo za Amber. Musze jechać do nich w odwiedziny bo bardzo nalegaja. Pojadę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Wieści od Amber. Ma sie dobrze. Jest bardzo kochana przez wszystkich. Amber okazała sie psem bez wad, jej państwo twierdzą, że to idealny pies. Dziekuja bardzo za Amber. Musze jechać do nich w odwiedziny bo bardzo nalegaja. Pojadę.[/QUOTE]

a ja nawet wiem z kim pojedziesz:)
super że u Amber wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy ktos oglasza Gwiazde i Kajtka? Przypominam sie, bo cisza nastala, a psy są, zyja, u mnie. Po raz kolejny mam za swoje. I jak byc czlowiekiem? Bardzo mi przykro, na prawde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...